۲۱) آیا نمی‌دانید که برای رسیدن به مقدار کالری مورد نیاز چه چیز را باید اضافه کنید؟ پس از شیر کامل استفاده کنید و در روز حداقل از ۳ لیوان بزرگ شیر مصرف کنید.

۲۲) آیا نمی‌دانید که برای رسیدن به مقدار کالری مورد نیاز چه چیز را باید اضافه کنید؟ پس خامه و پنیر را در هر وعده که امکان دارد اضافه کنید.

 

 

۲۳) آیا نمی‌دانید که برای رسیدن به مقدار کالری مورد نیاز چه چیز را باید اضافه کنید؟ در میزان وعده‌های خود از آجیلها و بادام استفاده کنید.

۲۴) مبتدی ها نباید در مورد تمرین دادن عضلات خود از همهٔ زوایای ممکن از خود وسواس نشان دهند.شما همچنان به رشد خود ادامه خواهید داد.عضلات خود را با جابجائی وزنه‌های بیشتر وادار به رشد کنید.

۲۵) هر دو هفته یک بار تمرینات خود را عوض نکنید.این کار چیزی جز وقت تلف کردن نمی‌باشد.با انجام این کار شما در واقع وقت زیادی را برای عادت کردن دوباره بدن به شرایط تمرین از دست خواهید داد و زمان کمی‌ برای عضله‌ سازی باقی‌ میماند.

۲۶) وسواس در مورد عضلات شکم را تمام کنید و از کم خوردن نیز به دور باشید.تغذیه ناکافی برای حفظ عضلات شکم فقط یک نتیجه برای شما دارد، فردی لاغر و نحیف با عضلات شش تکه شکم!

۲۷) به جای تغییر کامل برنامه خود یاد بگیرید که چطور باید در برنامه خود بر اساس نیازهایتان تغییرات کوچک اعمال کنید.

۲۸) برنامه‌های کلی‌ و عمومی‌ که همه جا یافت میشوند تقریبا ناکارامد هستند.در ۹۵% این برنامه‌ها حتی ذکر نشده است که شما چگونه باید وزنه‌ها افزایش دهید.حدس بزنید چرا؟ چون اضافه کردن وزنه به تدریج در طول زمان، همان رازی‌ می‌باشد که باعث رشد و پیشرفت شما میشود.

۲۹) همهٔ مکمل‌ها بد نمی‌باشند اما برخی‌ از آنها چرا.پس تفاوت بین مکمل خوب و بد را بیاموزید.

۳۰) اطلاعاتی‌ که از مقالات مختلف میاموزید را با تجربه افراد حرفه ای‌ ترکیب کنید و سپس از آنها استفاده کنید.

۳۱) دانش میتواند کمک کننده باشد اما همچنان تمرین است که همانند یک هنر می‌باشد.هر شخصی‌ با دیگری متفاوت است.چیز‌های جدید را بر اساس علم روز تجربه کنید ولی‌ بعدا در آنها بر اساس نیاز‌های خود تغییرات ایجاد کنید.

۳۲) تمام مقالات و روش‌های تمرینی به طور ۱۰۰% خوب یا بد نیستند.هر روشی‌ میتواند برای یک فردی مفید باشد و برای فردی دیگر مفید نباشد.چون هر شخص منحصر به فرد است.

۳۳) پیشرفت در وزنه‌های تمرینی کلید طلائی رشد عضلات می‌باشد.

۳۴) چرا هر برنامه تمرینی که میبینیم که نظر می‌رسد موثر می‌باشد؟ چون بدن سازی که ثابت قدم است و تغذیه مناسب دارد و میزان وزنه‌های تمرینی او نیز در حال افزایش می‌باشد میتواند با هر برنامه تمرینی رشد کند.

۳۵) چربی‌‌ها مضر نیستند.از چربی‌‌های سالم اجتناب نکنید.بدن شما برای کارایی مناسب نیاز به چربی‌ دارد.

۳۶) در حدود ۹۰% تغذیه خود را از منابع سالم و با کیفیت استفاده کنید.۱۰% باقیمانده را میتوانید از وعده‌های تقلبی استفاده کنید تا تنوعی نیز ایجاد شود.

۳۷) صرفا به خاطر اینکه فردی دارای عضلات شش تکه شکمی می‌باشد به این معنی‌ نیست که آن فرد در مورد بدن سازی اطلاعات کاملی دارد.

۳۸) اسکات نیمه خطرناک می‌باشد.

۳۹) انجام یک ‌ست دارای ۲۰ تکرار از حرکت اسکات بسیار جالب می‌باشد.آن را امتحان کنید.

۴۰) داشتن رابطه جنسی‌ برای بدن انسان مفید می‌باشد.

۴۱) تمرینات هوازی را ۳ روز در هفته برای سلامت عمومی‌ بدن انجام دهید.

۴۲) تمرینات هوازی باعث ایجاد محدودیت در عضله‌ سازی نمی‌شود.تنها انجام تمرینات ضعیف و تغذیه نامناسب می‌باشد که باعث محدودیت در عضله‌ سازی شما میشود.

۴۳) یک تمرین مناسب عضلات پشت میتواند به صورت ترکیبی‌ از ددلیفت، بارفیکس، زیر بغل هالتر ‌خم و یا کشش زیربغل سیم کش باشد.

۴۴) دیپ حرکتی‌ بسیار مهم است که کمتر استفاده میشود.از این حرکت به عنوان اسکات بالا تنه یاد میشود.توانایی این حرکت برای ساختن عضلات سینه و پشت بازو را دست کم نگیرید.

۴۵) تمرینات شکمی را پیدا کنید که باعث افزایش استقامت شما شود نظیر دراز و نشست با وزنه یا کرانچ با سیمکش.

۴۶) آیا عضلات ساق پای دیر رشدی دارید؟پس به جای انجام تکرار‌های بالا سعی‌ کنید از ‌ست‌های سنگین و با تکرار پائین برای چند ماه استفاده کنید.

۴۷) اکثر دوره‌های حجم معمولا به جای عضله‌ چیزی جز چربی‌ به جای نمی‌گذارند چون ۹۰% این اتفاق مربوط به تغذیه غلط می‌باشد.یک دوره حجم زمانی‌ جواب میدهد که شما با تمام وجود تمرین کنید.

۴۸) هر چقدر که می‌خواهید از سبزیجات و میوه‌ها استفاده کنید.سبزیجات و میوه‌های قرمز، سبز و زرد دارای مقدار زیادی مواد مغذی هستند.

۴۹) بدن نیاز به سدیم دارد.پس به مقدار کافی‌ نمک مصرف کنید.

۵۰) تعادل مناسب میا‌‌ن سدیم/پتاسیوم برای سلامت بدن بسیار مهم می‌باشد.به جای نگرانی در مورد دریافت کافی‌ نمک اطمینان حاصل کنید که به مقدار کافی‌ پتاسیم به بدن شما برسد.

استفاده از مطالب  تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *