در این مقاله می‌خواهم ۱۵۰ نکته در بدن سازی را بازگو کنم.

این ۱۵۰ نکته، بهترین نکاتی‌ هستند که تا کنون توانسته ام آنها را در کنار هم جمع کنم.این نکات کوتاه، مفید و کاربردی هستند.با پیروی از آنها شما پیشرفت خود در بدن سازی را تضمین خواهید کرد.

 

۱۵۰ نکته در بدن سازی

 

۱) حرکات چند مفصلی بهترین ابزار برای رشد عضلات میباشند.از آنها استفاده کنید.

۲) بزرگترین وعده غذایی خود را در روز ۳۰-۶۰ دقیقه بعد از تمرینات با وزنه خود مصرف کنید.

۳) قوی شوید! هیچ بدن ساز ضعیفی وجود ندارد.شما نیاز ندارید که همانند یک پاور لفتر قوی شوید ولی‌ باید از چیزی که هم اکنون هستید بسیار قوی تر شوید.

۴) اسکات پادشاه تمام حرکات بدن سازی می‌باشد و برای زانو‌ها نیز در صورت رعایت فرم صحیح به هیچ وجه مضر نیست.

۵) ددلیفت! اگر اسکات پادشاه است پس می‌توان به ددلیفت لقب وزیر داد.این حرکت نیز به هیچ وجه در صورت رعایت فرم صحیح باعث آسیب به کمر شما نمی‌شود.

۶) فرم صحیح انجام حرکات را بیاموزید.تمام مقالات و تمام فیلم‌های مربوط به آموزش انجام صحیح حرکات را بخوانید و ببینید.هیچ بهانه ای‌ برای اجرای ضعیف حرکات نمیتوانید بیاورید.

۷) در انجام تمرینات بالا تنه خود تعادل ایجاد کنید.به این معنی‌ که شما برای عضلات سینه، سر شانه و پشت باید به یک اندازه تلاش کنید.تعادل باعث میشود که شما سلامت و قدرتمند شوید و هیچ گونه آسیبی نیز به شما نرسد.

۸) مبتدی‌ها به هیچ وجه نباید از برنامه افراد حرفه‌ای استفاده کنند.در حال حاضر شما نیاز دارید که تا حد امکان قوی شوید نه اینکه عضلات خود را با انجام ‌ست‌های فراوان خسته کنید.

۹) مبتدی‌ها نباید حجم تمرینات خود را افزایش دهند.انجام تمرینات جلو بازو ۳ روز در هفته کمکی‌ به شما نخواهد کرد.

۱۰) از این ذهنیت که عضله‌ سازی به سرعت رخ میدهد به دور باشید.اینطور نیست.قویتر شوید، به اندازه کافی‌ تغذیه کنید و صبور بمانید.

۱۱) جلسات تمرینی خود را از دست ندهید.

۱۲) دست از شکایت در مورد خستگی‌ عضلات بردارید.این امر نیز جزیی از بدن سازی می‌باشد.به این دلیل جلسات تمرین خود را از دست ندهید.دنبال بهانه تراشی نباشید.

۱۳) در مورد هر دردی که در بدنتان ایجاد میشود معترض نشوید.بدن سازی کاری سخت می‌باشد و فقط یک مرد از پس آن بر میاید!!! در بعضی‌ مواقع شما احساس خستگی‌ و درد خواهید کرد پس بهانه نیاورید و‌ به باشگاه بروید.

۱۴) تغذیه صحیح برای عضله‌ سازی چیزی فراتر از مصرف کلم بروکلی، برنج و سینه مرغ می‌باشد.در هر هفته انواع مختلفی‌ از غذاها را مصرف کنید.

۱۵) از گوشت قرمز بیشتر استفاده کنید.

۱۶) از تخم مرغ شامل زرده آن بیشتر استفاده کنید.زرده تخم مرغ نیز دارای ارزش غذایی بالایی می‌باشد.

۱۷) هر چقدر که میتوانید آب بنوشید.

۱۸) در طول شب حداقل ۸ ساعت خواب مفید داشته باشید و هر وقت هم که توانستید در روز یک خواب کوتاه داشته باشید.

۱۹) آشپزی را یاد بگیرید.یک رژیم غذایی بدن سازی لزوما نباید دارای غذا‌های بی‌ طعم و مزه باشد.

۲۰) آیا نمی‌دانید که برای رسیدن به مقدار کالری مورد نیاز چه چیز را باید اضافه کنید؟ پس کره‌ یا روغن زیتون را به سبزیجات مصرفی خود بیافزاید.

استفاده از مطالب  تنها با ذکر منبع مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *