هنگامی که شما در مقابل دیگران می‌خواهید فیگور بگیرید اولین چیزی که جلب توجه می‌کند بازوان بزرگ شما می‌باشد.پس بنابراین تمرینات جلو بازو باید یکی‌ از مهمترین بخش‌های تمرینات شما باشد.

 ۹ نکته برای داشتن جلو بازو‌هایی  حجیم

از طرفی‌ دیگر شما باید تمرینات جلو بازو خود را به درستی‌ انجام دهید نه اینکه مانند افراد بازنده که همیشه یک کار تکراری را انجام میدهند و انتظار پیشرفت نیز دارند باشید.با در نظر گرفتن این نکات در زیر به شما ۹ نکته برای داشتن بازوان بزرگ را خواهیم گفت.

نکته ۱) از زوایای مختلف جلو بازو خود را تمرین دهید
یکی‌ از مشکلات افراد مختلف این است که آنها در تمرینات خود از زوایای مختلف جلو بازوی خود را تمرین نمی‌دهند.اما اگر واقعاً خواهان بازوان حجیم هستید باید از زوایای مختلف آنها را تمرین دهید.به این معنی‌ که مثلا شما برای تحت فشار قرار دادن بخش داخلی‌ جلو بازو خود از جلو بازو هالتر یا دمبل معمولی‌ استفاده کنید و برای تحت فشار گذاشتن بخش خارجی‌ جلو بازو از جلو بازو با هالتر خمیده یا جلو بازو روی میز شیبدار استفاده کنید.

نکته ۲) پشت بازو‌های خود را فراموش نکنید
گرچه بسیاری از بدن سازان به تمرینات پشت بازو زیاد توجهی‌ ندارند اما تعداد زیادی هم هستند که به اهمیّت تمرینات این عضلات پی‌ برده‌اند.از لحاظ بحث حجم عضلات پشت بازو حتی مهمتر از جلو بازو می‌باشد به طوری که دو سوم حجم بازوان ما را پشت بازو تشکیل میدهد.اگر شما پشت بازو‌های حجیمی داشته باشید آنوقت جلو بازو‌های شما نیز بهتر جلوه خواهد کرد.

نکته ۳) عضلات جلو بازو خود را سریع و سخت تمرین دهید
عضلات جلو بازو از آن دسته از عضلات نیستند که به تمرینات با ‌ست‌ها و تکرار‌های بالا واکنش مثبت نشان دهند.بلکه این عضلات جز عضلاتی هستند که باید با شدت بالا و در زمان کم تمرین داده شوند.با در نظر داشتن این موضوع انجام ۸ تکرار در هر ‌ست با وزنه‌های سنگین بهترین گزینه شما می‌باشد.همینطور تعداد ‌ست‌ها نیز بیشتر از ۳-۴ ‌ست نباید باشد.هر تمرینی بیشتر از موارد ذکر شده ممکن است روی رشد عضلات جلو بازو شما تاثیر منفی‌ بگذارد.

نکته ۴) همیشه و به طور یکنواخت از جلو بازو هالتر یا دمبل استفاده نکنید
جلو بازو هالتر و دمبل جز اساسی‌ رشد عضلات جلو بازو میباشند.در حقیقت حرکات زیادی نمی‌باشند که همانند این دو حرکت بتوانند تاثیر گذار باشند.اما نکته دیگر این است که شما برای اینکه عضلات جلو بازو خود به تمرینات عادت نکند باید هر از چند وقتی‌ تغییراتی‌ را در تمرینات ایجاد کنید.مثلا به جای جلو بازو دمبل از جلو بازو چکشی استفاده کنید.هر تغییری که ایجاد می‌کنید فقط مطمئن باشید که عضلات جلو بازو شما به آن تمرینات عادت نکند.

نکته ۵) با اعمال فشار بیش از حد روی عضلات جلو بازو به خود صدمه نزنید
شک دادن به جلو بازو برای رشد مهم می‌باشد اما مهمتر از آن جلوگیری از آسیب دیدگی می‌باشد.هنگامی که شما در تکرار‌های خود مکث ایجاد می‌کنید یا از تکرار‌های ناقص استفاده می‌کنید که فشار بیشتری روی جلو بازو وارد شود در واقع انجام این تکنیک‌ها در یک زمان مشخص میتواند کمک زیادی به شما کند اما اگر برای مدت‌ها بخواهید اینگونه فشار بیش از حد روی جلو بازو خود ایجاد کنید مسلما آسیب خواهید دید.

نکته ۶) تغذیه کافی‌ داشته باشید
همانطور که شما تمرینات خود را ادامه می‌دهید برای رشد نیازمند تغذیه مناسب می‌باشید.این یعنی‌ دریافت ۱ گرم پروتئین به ازای هر پوند از وزن بدن و داشتن یک رژیم غذایی متعادل.اگر تغذیه شما نمی‌تواند مقدار کافی‌ پروتئین روزانه شما در تامین کند پس میتوانید از پروتئین وی یا دیگر مکمل‌ها نیز استفاده کنید.

نکته ۷) چربی‌ سوزی کنید تا جلو بازو‌های شما بهتر مشخص شوند
برخی‌ از مردم از این شکایت دارند که چرا جلو بازو‌های آنها تفکیک مناسبی ندارد.اما راه حل ساده آن فقط یک چیز است و آن هم چربی‌ سوزی می‌باشد.دلیل اینکه عضلات جلو بازو شما به خوبی‌ مشخص نمی‌شود این است که یک لایه چربی‌ روی آن را پوشانده است.پس اگر خواهان تفکیک عضلات جلو بازو خود هستید در کنار تمرینات سخت خود از تمرینات هوازی و یک رژیم غذایی مناسب نیز استفاده کنید.

نکته ۸) در کنار عضلات دیگر روی عضلات جلو بازو خود نیز حرکات کششی انجام دهید
بسیاری از بدن سازان قبل از تمرینات خود حرکات کششی روی برخی‌ از ماهیچه‌های خود انجام میدهند.در صورتی‌ که خیلی‌ از آنها از انجام حرکات کششی روی عضلات جلو بازوی خود غفلت میکنند.در حالی‌ که حرکات کششی باعث افزایش قدرت ۱۰ درصدی در این عضلات میشوند.پس دفعه بعد که خواستید تمرینات خود را آغاز کنید روی عضلات جلو بازوی خود نیز حرکات کششی انجام دهید.

نکته ۹) در هنگام تمرین از لباس‌های تنگ استفاده نکنید
گرچه پوشیدن لباس‌های تنگ برای نمایش دادن عضلات میتواند برای برخی‌ لذت بخش باشد اما هنگام ورود به باشگاه از لباس‌های تنگ استفاده نکنید.لباس تنگ میتواند دامنه حرکتی‌ تمرینات شما را محدود کند که نتیجه آن رشد کمتر عضلات می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *