کم پیش می اید که ورزشکاری در جلو بازو دچار ضعف باشد چون پرورش کارها در اوایل تمرین خود وقت زیادی را به تمرین این عضله اختصاص داده اند و تمرین این عضله را بسیار جدی دنبال کرده اند به قولی ممکن است گردن شان برود اما تمرین جلو بازو نمیرود !
جلوبازو
اما اگر این عضله ضعف داشته باشد مکافات زیادی خواهد کشید چون این عضله بد قلق نیست بد قلق هم نمی شود اما اگر هم بشود واقعا اذیت می کند لی هنی نمونه بارز این مشکل در دهه ی هشتاد است که با وجود رکورد مستر المپیا در دوران اوجش جلو بازویش یک سر و گردن از بقیه  بدنش عقب تر بود !

تمرین به عنوان عامل بازدارنده ی افزایش حجم

همان طور که گفته شد این عضله عضله ی بد قلق نیست  بعید است با تمرین غلط بتوان جلو رشد این عضله ی خوش اخلاق را گرفت حتی با تمرین بیش از حد که اکثر بدنسازان همین اشتباه را می کنند رشد می کند .

و در صورتی که عضلات بد قلقی مانند پشت بازو , سینه و زیربغل در برابر نصف ان اضافه تمرینی قرار می گرفتند به هیچ وجه رشد نمی کردند به رشد انداختن عضله ی بازو خیلی کار سختی نیست و هنر زیادی نمی خواهد تا با تمرین بیش از حد ان را از رشد باز داشت.

نباید بی انصاف بود در بعضی مواقع ضعف این عضله هم به چشم می خورد و  مربوط به تمرین بد نیست ولی به هر حال زمانی که عضله ی جلوبازو مثل اینه دق شد, سه حرکت مناسب برای تحریک ان به رشد وجود دارد .که بهترین حرکت جلوبازو با هالتر ایستاده جلو بازو لاری و  جلو بازو کمر خم تک دمبل را می توان اشاره کرد .

هر کس بیش از این جلو بازو انجام می دهد یا نتوانسته ارتباط فکری خوبی با عضله برقرار کند و یا بیش از حد قدیمی پرست است .زمانی که برای هر عضله 15 ست تمرین در نظر گرفته می شد گذشته امروز برای عضله ی بزرگی مانند زیربغل هم 15 ست تمرین نمی کنند!.

برنامه ی تمرینی خود را طوری تنظیم کنید که این عضله فقط هر 4 تا 5 روز یک بار تحت فشار قرار بگیرد نه کمتر ونه بیشتر

تمرین استاندارد عضله دوسر بازو

جلوبازو با هالتر ایستاده  5 *6-8
جلو بازو لاری     4-5* 6-8
جلو بازو کمر خم تک دمبل   4* 10-12

تمرین برای شوک عضله دوسر بازو

جلوبازو با هالتر ایستاده  3-4 *6-8
جلو بازو لاری   3-4 *6-8
جلو بازو کمر خم تک دمبل  3-4* 3-4
بهترین حرکت برای جلو بازوها به نظر من:جلوبازو با هالتر ایستاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *