یکی از مهمترین نکاتی که یک ورزشکار و قهرمان بدنسازي و پرورش اندام باید به آن توجه کند نحوه فیگور گیری و نمایش بهتر و کاملتر بدن در مسابقات بدنسازی در هر سطح ، برای کسب مقام و سنجش بدن خود با سایر رقبا است .

 

 

فیگور گیری را می توان به برداشت محصول یک مزرعه تشبیه کرد که کشاورز ماه ها و حتی شاید سالها برای آن زحمت کشیده است و در صورتی که برداشت محصول به خوبی انجام نشود نتنها زحمات کشاورز به چشم نخواهد آمد بلکه ممکن است این زحمات حتی به هدر رود

برای فیگور گیری در حد ایده عال شما به تمرینات زیادی احتیاج دارید ، و هر چه به زمان برگزاری مسابقه نزدیکتر می شود باید دامنه این تمرینات افزایش یابد . در حین تمرین سعی کنید کاملا خونسرد و آرام باشید . محیط کاملا ساکت و خلوتی را انتخاب کنید که فرغ از هر نوع هیاهو باشد تا بتوانید به خوبی تمرکز بگیرید . سعی کنید در هر هفته سه زمان نیم ساعتی را به تمرین فیگور گیری اختصاص دهید و هرچه به زمان مسابقات نزدیک میشوید این تمرین را بیشتر انجام دهید تا آنجا که به روزی یکبار برسد . سعی کنید تا قبل از فیگور گیری فعالیت شدید داشته باشید تا عضلاتتان کاملا منقبض شده باشد . زمانی که کاملا عضلاتتان تحت کنترل خودتان باشد مطمئنا در فیگور گیری اجباری درخشش بیشتری خواهید داشت .
شما میتوانید در مقابل آینه یا بدون آن فیگور بگیرید و حتی در برابر دوستان و منتقدان این کار را انجام دهید . بهتر است از کسی بخواهید تا در حین فیگور گیری از شما عکس بگیرد و عکس ها را در اختیار شما بگزارد تا خود شما به عنوان بهترین منتقد در زمان آرامش بصورت جامع بدن خود را بررسی کنید .

توصیه به ورزشکارانی که بدنسازی کار می کنند این است که در هر مسابقه متد و برنامه فیگورگیری خود را تغییر دهند. زمانی که به این نتیجه رسیدید که برنامه فیگورگیری شما به حد تکامل رسیده است و به بهترین وجه بدن شما خود را ابراز می کند برنامه را متوقف کنید و سعی در برطرف ساختن نواقص و کاستی های بدن خود کنید .
در حین فیگور گیری است که شما باید به داوران ثابت کنید که بدن شما از همه برتر ، حجیم تر و تفکیک شده تر است و شما از همه شرکت کنندگان دیگر برای قهرمانی زحمت بیشتری را متحمل شده اید پس فیگور گیری صحیح است که شما را قهرمان میکند . به شهرت و آوازه می رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *