معمولا، در تعطیلات، چربی بدن افراد افزایش می یابد. درصورتی که وضعیت شما هم چنین است، با مطالعه این مقاله، چند روش را، برای حفظ وزن بدن فرا خواهید گرفت.

 

7 Ways to Reduce Fat(edcoan.ir).jpg (512×734)

فصل تابستان فرا رسیده. فصل تعطیلات و مسافرت و خوش گذرانی و مهمانی و البته خوردن بیش از اندازه؛ و در نتیجه افزایش دور کمر. آیا شما هم دچار مشکل اضافه وزن می شوید؟ یا از دیدن هیکلتان در آینه، احساس رضایت می کنید؟


به هر حال، با رعایت نکات زیر می توانید بدون نگرانی افزایش وزن، از مهمانی ها و خوش گذرانی های تابستان لذت ببرید:

نکته 1 – به نتیجه بیندیشید:
شما، همان کسی هستید، که فکر می کنید! بعبارت دیگر، افکار خوب، پیامدهای خوب دارند. آگاهانه تصمیم بگیرید که برنامه ورزشی و غذاییتان را در تمام طول تابستان رعایت کنید. به شکست، حتی فکر هم نکنید … افکار منفی، شکست را تضمین می کنند.
به موفقیت بی چون و چرای خود بیندیشید! به یاد داشته باشید، که موفقیت، نه اتفاقی، بلکه انتخابی است. فرایند موفقیت، از ذهن آغاز می شود … و در عمل نتیجه می دهد. افکارتان را عاقلانه برگزینید!

نکته 2 – هرگز گرسنه به مهمانی نروید:
وقتی گرسنه هستید، ورود به یک مهمانی، با مجموعه ای از خوراکیهای وسوسه برانگیز، مرگبار است! هر روز، 5 تا 6 وعده غذای سبک، سالم و متعادل میل نمایید. حدود نیم تا یک ساعت پیش از مهمانی، حتی اگر مهمانی ناهار یا شام باشد، یکی از این وعده های سبک را، یا یک معجون پروتئین میل کنید.
در اینصورت، دیگر تمایلی به خوردن هر چه در دیدتان است، نخواهید داشت و شکمتان را از خوراکی پر نخواهید کرد. با کنترل اشتها و تمایلاتتان، با مقدار متعادل غذا و نوشیدنی مصرفی، هم لذت بیشتری می برید و هم احساس سیری می کنید.

نکته 3 – کالری “انبار” نکنید:
نمی توان تمام روز غذا نخورد و بدون هیچ پیامدی، برای شام هر چه می خواهید بخورید. بدن توانایی تحمل چنین تغذیه ای را ندارد. اگر مدتی، به امید آنکه دلی از عزا در آورید، گرسنگی بکشید، مطمئن باشید که هر لقمه غذایتان تبدیل به چربی خواهد شد.

نکته 4 – از سبزیجات غافل نشوید:
در هر فصلی، انواعی از میوه ها و سبزیجات تازه وجود دارند. بشقاب غذایتان را ابتدا با سبزیجات تازه (مثلا سالاد سبزی) پر کنید. پس از خوردن سبزیجات، قدری میوه میل نمایید. حجم و آب سبزیجات و میوه ها، اشتهایتان را فرو می نشاند و دیگر تمایلی به “پرخوری” نخواهید داشت.
از میوه ها و سبزیجات غافل نشوید

نکته 5 – مقدار زیادی آب بنوشید:
پیش از نوشیدن هر نوشابه ای، ابتدا یک لیوان آب بنوشید. آب، معده را پر می کند و عطش را فرو می نشاند.

نکته 6 – اکالیپتوس:
بله! درست خواندید. واقعیت دارد. در مهمانیها، هر وقت نتوانستید جلوی اشتهایتان را بگیرید، یک قرص گلودرد در دهانتان بگذارید و میک بزنید. اطمینان می دهم بعد از طعم اکالیپتوس، دیگر هیچ چیزی به دهانتان مزه نخواهد داد.
به همین دلیل کوالا چیزی غیر از برگ اکالیپتوس نمی خورد

نکته 7 – طبق برنامه پیش بروید:
هر هفته برنامه تمرینتان را مشخص نمایید. جلسات ورزشی تان را مثل قراری که به هیچ وجه نباید لغو شوند، فرض کنید. ساعت تمرین را در برنامه روزانه خود بنویسید. اگر تمرینتان را مرتب انجام دهید، روحیه شادتری پیدا می کنید، و با انرژی “بسیار” بیشتری به امور روزمره فصل گرم تابستان خواهید پرداخت.

خاتمه
فصل گرما آغاز شده است. باور کنید اگر مدتی بخاطر گرمی هوا و طاقت فرسا بودن ورزش، تمرینتان را متوقف نمایید، ضمن افزایش چربی بدن، شروع مجدد به ورزش هم برایتان کمتر از یک کابوس نخواهد بود. به هیچ وجه ورزش را قطع نکنید. امیدوارم با ادامه تمرین و برنامه غذایی مناسب، در کمال سلامتی و شادابی، از تفریحات و مهمانیهای فصل تابستان لذت ببرید. نویسنده: کریستین هاردی
مترجم: د. کسری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *