تمرینها و اسرار فاش شدۀ قهرمانان پرورش اندام
این بخش را به تقویت عضلات سینه با استفاده از برنامه های تمرینی قهرمانان نامی پرورش اندام، آرنولد شوارزنگر، فرانکو کلومبو و رونی کلمن اختصاص می دهیم تا شما با توجه به شرایط فیزیک بدنتیان از آنها به بهترین نحو استفاده نمایید

 

آرنولد شوارزنگر (Arnold Schwarzenegger)


آرنولد بدنسازی را از ۱۴ سالگی شروع کرد و تنها ۲۳ سال داشت که اولین قهرمانی خود در مستر المپیا (معتبرترین مسابقات پرورش اندام)را بدست آورد. او ۷ بار قهرمانی در این مسابقات را ازان خود کرد. آرنولد در ۲۵ مسابقۀ رسمی و بین المللی زیبایی اندام شرکت نمود و جز در دو مسابقه (که به نایب قهرمانی رسید) توانست مقام اول رقابتها را به خود اختصاص دهد.
نام او در کتاب رکورد های گینس به عنوان بهترین و کاملترین بدن انسانی آمده است.اندازۀ عضلات بدن او در زمانیکه در اوج شهرت و آمادگی به سر می برد بدین شرح بود:
وزن : ۱۰۸ کیلوگرم قد: ۱۸۸ سانتی متر
دور بازوها: ۵۷ سانتی متر، دور سینه: ۱۴۶ سانتی متر، دور کمر: ۸۵ سانتی متر، دور رانها: ۷۴ سانتی متر ، ساق پا: ۵۰ سانتی متر

 

فرانکو کلمبو (Franco Columbu)
 دکتر کلمبو واقعا یک بدنساز استثنائی بود، هر چند که مثل آرنولد بر صحنه تسلط نداشت اما خدمت بسیاری به دنیای بدنسازی کرد و برنده تمام عناوین اصلی پاورلیفتینگ و بدنسازی موجود در زمان خود شد. در کنار دارا بودن فیزیکی در حد مسترالمپیا می توانست بیش از ۷۳۰ پوند( ۵/۳۲۸ کیلوگرم) را با وزنی معادل ۸۲ کیلوگرم لیفت کند. سابقه او در پاورلیفتینگ باعث گسترش تراکم عضلانی او شده بود، حجم عضلانی متراکمی که کمتر بدنساز حرفه ای امروز را می توان با آن مقایسه کرد، در ضمن او متخصصChiropractic  ( درمان درد مفاصل با جابجا کردن مهره ها توسط ماساژ) و دارای مدرک دکترا در تغذیه و تخصص در طب ورزش و حرکت شناسی بود.
تمرینات تخصصی تقویت عضلات سینه از فرانکو کلمبو:

 رونی کلمن (ronnie coleman):
 او در سال ۱۹۹۰ با قهرمانی در رده ی سنگین وزن مسابقات آماتوری مستر تگزاس نشان داد که آینده خوبی را در پیش دارد. او با قهرمانی در ردۀ آماتورهای جهان در سال ۱۹۹۱ توانست جواز حضور در مسابقات حرفه ای را بگیرد. پس از راهیابی و شرکت در مسابقات مستر المپیا وی موفق شد ۸ بار  مقام قهرمانی این رقابتها را  کسب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *