تصحیح عضلات سینه با آرنولد

خوب و دقیق به عضلات سینه خود بکنید، حال برای توسعه آنها از این راهنمایی‌ها بهره ببرید.

ARNOLD-MUSCLES

 

مردم همیشه توجه خاصی به عضلات سینه من در حین توصیف فیزیک بدنی‌ام دارند. شاید آنها فکر می‌کنند که آرنولد قدرت خاصی در پرورش سینه خود داشته است.

به همین دلیل می‌خواهم درباره توسعه‌دادن قسمت‌های ضعیف عضلات سینه شما را راهنمایی کنم. خیلی‌ها فکر می‌کنند که مشکل اصلی آنها سایز کلی عضلات سینه است اما باید به مسائل دیگر نیز توجه داشته باشند. در این مقاله به ضعف‌های رایج در این عضله اشاره می‌کنم.

خارج سینه:

image019

اگر قسمت بیرونی عضله پکتورال شما توسعه کافی نداشته باشد، تکامل عضله سینه قابل رویت نیست. حرکت مورد علاقه من برای تحریک این قسمت، قفسه سینه با دمبل است. در پایین حرکت دست‌ها را تا کشش کامل عضلات باز کنید، سپس وزنه را با آرامی و بکارگیری عضلات سینه بالا بیاورید. توجه داشته باشید که برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی قبل از انجام این حرکت خوب بدن را گرم کنید. پارالل نیز حرکتی عالی برای قسمت خارج سینه به حساب می‌اید. برای انجام این حرکت تا جای ممکن پایین بروید و پس از کمی مکث به بالا بیایید. همچنین با بازکردن دست‌‌ها به مقدار بیشتر از عرض شانه در حرکاتی چون پرس سینه و پرس بالاسینه باعث تحریک بیشتر از این قسمت می‌شوید.

داخل سینه:

حرکت کراس‌اور با کابل، بی‌رغیب‌ترین حرکت برای بخش داخلی عضلات سینه می‌باشد. در هنگامی که در پایین حرکت دست‌ها به هم نزدیک می‌شوند توجه داشته باشید که عضلات سینه خود را به شدت منقبض کنید. با گنجاندن این حرکت در تمرینات خود می‌توانید خط تفکیکی خوبی بین عضلات سینه خود ایجاد کنید. حرکاتی نظیر پرس سینه و قفسه سینه نیز می‌توانند داخل سینه را رشد دهند. در صورتی که در حرکت قفسه سینه در بالای حرکت برای ۲ تا ۳ ثانیه کاملاً سینه‌تان را منقبض کنید همچنین در پرس سینه با گرفتن میله هالتر به اندازه عرض شانه‌ها یا کمی کمتر از آن می‌تواند اثر خوبی بر روی داخل سینه بگذارد.

بالاسینه:

 

شاید فکر کنید می‌خواهم حرکت پرس بالاسینه و قفسه بالاسینه را به شما توصیه کنم اما چیزی بیشتر از اینها برای گفتن وجود دارد. در اینجا رازی درباره حرکت پرس بالاسینه را با شما در میان می‌گذارم آن هم تغییر زاویه میز بالاسینه در هر ست می‌باشد. زاویه میز بالاسینه را از ۱۵ درجه شروع کرده سپس ۲۵ درجه بعد هم ۳۵ و بعد هم به ۵۰ درجه برسانید. من بعضی اوقات سه ست حرکت را در هر زاویه اجرا می‌کنم. با این تکنیک هیچ یک از بافت‌های عضله سینه از زیر تمرین نمی‌توانند فرار کنند. همچنین برای شکل‌دادن به عضلات سینه و پیشرفت آنها می‌توانید از سیستم‌های تمرینی گوناگونی نظیر استراحت/ توقف، ست‌های نزولی و یا ست‌های انفجاریدر برنامه تمرینی خود استفاده کنید.

 

a87ff679a2f3e71L

نگاهی خوب و دقیق به عضلات سینه خود بکنید، حال برای توسعه آنها از این راهنمایی‌ها بهره ببرید.

مردم همیشه توجه خاصی به عضلات سینه من در حین توصیف فیزیک بدنی‌ام دارند. شاید آنها فکر می‌کنند که آرنولد قدرت خاصی در پرورش سینه خود داشته است.به همین دلیل می‌خواهم درباره توسعه‌دادن قسمت‌های ضعیف عضلات سینه شما را راهنمایی کنم. خیلی‌ها فکر می‌کنند که مشکل اصلی آنها سایز کلی عضلات سینه است اما باید به مسائل دیگر نیز توجه داشته باشند. در این مقاله به ضعف‌های رایج در این عضله اشاره می‌کنم.خارج سینه: اگر قسمت بیرونی عضله پکتورال شما توسعه کافی نداشته باشد، تکامل عضله سینه قابل رویت نیست.

حرکت مورد علاقه من برای تحریک این قسمت، قفسه سینه با دمبل است. در پایین حرکت دست‌ها را تا کشش کامل عضلات باز کنید، سپس وزنه را با آرامی و بکارگیری عضلات سینه بالا بیاورید. توجه داشته باشید که برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی قبل از انجام این حرکت خوب بدن را گرم کنید.


پارالل نیز حرکتی عالی برای قسمت خارج سینه به حساب می‌اید. برای انجام این حرکت تا جای ممکن پایین بروید و پس از کمی مکث به بالا بیایید. همچنین با بازکردن دست‌‌ها به مقدار بیشتر از عرض شانه در حرکاتی چون پرس سینه و پرس بالاسینه باعث تحریک بیشتر از این قسمت می‌شوید.داخل سینه: حرکت کراس‌اور با کابل، بی‌رغیب‌ترین حرکت برای بخش داخلی عضلات سینه می‌باشد. در هنگامی که در پایین حرکت دست‌ها به هم نزدیک می‌شوند توجه داشته باشید که عضلات سینه خود را به شدت منقبض کنید. با گنجاندن این حرکت در تمرینات خود می‌توانید خط تفکیکی خوبی بین عضلات سینه خود ایجاد کنید.

حرکاتی نظیر پرس سینه و قفسه سینه نیز می‌توانند داخل سینه را رشد دهند. در صورتی که در حرکت قفسه سینه در بالای حرکت برای ۲ تا ۳ ثانیه کاملاً سینه‌تان را منقبض کنید همچنین در پرس سینه با گرفتن میله هالتر به اندازه عرض شانه‌ها یا کمی کمتر از آن می‌تواند اثر خوبی بر روی داخل سینه بگذارد.بالاسینه: شاید فکر کنید می‌خواهم حرکت پرس بالاسینه و قفسه بالاسینه را به شما توصیه کنم اما چیزی بیشتر از اینها برای گفتن وجود دارد. در اینجا رازی درباره حرکت پرس بالاسینه را با شما در میان می‌گذارم آن هم تغییر زاویه میز بالاسینه در هر ست می‌باشد. زاویه میز بالاسینه را از ۱۵ درجه شروع کرده سپس ۲۵ درجه بعد هم ۳۵ و بعد هم به ۵۰ درجه برسانید.

کول‌هائی چون کوه با آرنولد شوارزنگر

 

من بعضی اوقات سه ست حرکت را در هر زاویه اجرا می‌کنم. با این تکنیک هیچ یک از بافت‌های عضله سینه از زیر تمرین نمی‌توانند فرار کنند. همچنین برای شکل‌دادن به عضلات سینه و پیشرفت آنها می‌توانید از سیستم‌های تمرینی گوناگونی نظیر استراحت/ توقف، ست‌های نزولی و یا ست‌های انفجاری در برنامه تمرینی خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *