تردمیل برای درد زانو

Click the image to open in full size.

اگر درد زانو مربوط به آرتروز باشد (که خود آرتروز هم یکی از عوارض چاقی است)،کاهش وزن می-تواند به فرونشاندن آن کمک کند.

دردهای آرتروز جزو دردهای مزمن در سنین بالا هستند و کاهش وزن یکی از پیشنهادهای ما برای این دسته از افراد است.
البته نوع ورزشی که به این افراد داده می-شود معمولا هوازی بوده و بیشتر از نوع راه رفتن است. در صورتی که فرد درد شدید و محدودیت- تعادلی دارد و نمی-تواند راه برود، استفاده از تردمیل را به وی توصیه می-کنیم. استفاده از دوچرخه هم این امکان را می دهد، اما دوچرخه باید برای هر فردی به طور جداگانه تنظیم شود، در غیر این صورت درد زانو را تشدید خواهد کرد.
بهترین نوع ورزش های آسان راه رفتن سریع یا راه رفتن بر روی تردمیل است .

در کنار آن، برخی ورزش-ها برای تقویت عضلات ران، به ویژه عضلات چهارسر و عضلات پشت ران به فرد داده می-شود که به کاهش درد زانوی وی کمک خواهد کرد.
میزان پیاده-روی را باید از 20 دقیقه در روز آغاز کرد و به تدریج افزایش داد تا حداکثر به 60 دقیقه در روز برسد. این تمرین باید 5 تا 6 روز در هفته انجام شود.

توصیه سوم من به کسانی که درد زانو دارند، انجام حرکات کششی در رابطه با زانو و عضلات پشت ران و ساق است که در کنار انجام ورزش هوازی و تمرینات تقویتی می-تواند هم احتمال سقوط و هم احساس درد را کاهش دهد.

توجه به این نکته لازم است که وقتی برای یک فرد مبتلا به درد زانو نسخه پزشکی نوشته می-شود، توصیه می-کنیم همیشه راه رفتن روی تردمیل را از کم شروع کرده و به تدریج افزایش دهد. ابتدا در حداقل سرعت از 5/2 دقیقه شروع کرده و به تدریج زمان را افزایش دهد تا به 60 دقیقه برسد و وقتی زمان به حد مطلوب رسید، سرعت را افزایش داده و بعد از رسیدن سرعت به حد مطلوب، شیب تردمیل را زیاد کند.

پیشنهاد می-کنم قبل از شروع تمرینات ورزشی، حتما با متخصص طب ورزشی مشورت کنید تا بر حسب شرایط خاص هر فرد، نسخه ویژه-ای برای ورزش او نوشته و نحوه انجام تمرینات را برای او کاملا توضیح دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *