بهترین کراتین و طریقه مصرف کراتین

برای خرید کراتین به نکات زیر توجه کنید.

کراتین کریستالی حرفه ای بهترین کراتین با خلوص %۱۰۰ می باشد و بصورت کریستالی سه فیلتری است که سریعتر جذب عضلات شده و باعث بالا بردن توان،قدرت و حجم عضلات شده و دفع اسید لاکتیک و در نتیجه ریکاوری و بازسازی عضلات را تسریع می کند، در نوع خود بی نظر است.بصورت ۵۰۰ و ۳۰۰ گرمی موجود است. شرکت ساترن کراتین فوق را برای اولین بار در ایران در بسته های ۵ لایه آلومینیومی عرضه می کند تا احتیاجی به مواد نگه دارنده نداشته باشد و کاملا طبیعی و نترال عرضه شود.

 

طریقه مصرف : طریقه مصرف پنج گرم قبل از تمرین با آب یا آب میوه پنج گرم بعد از تمرین با آب یا آب میوه نام شرکت بهتر است از آب میوه تازه و شیرین استفاده شود.
سازنده: : ساترن امریکا

 

بهترین کراتین و طریقه مصرف کراتین
بهترین کراتین و طریقه مصرف کراتین

 

 

بهترین زمان مصرف کراتین
اما یکی از رایج ترین سوالاتی که برای ورزشکاران رشته های بدنسازی پیش می‌آید آن است که بهترین زمانی که می‌توانم کراتین را مصرف کنم کی است؟ این سوال به این دلیل پرسیده می‌شود که ورزشکار به دنبال کسب حداکثر نتیجه از مصرف کراتین است و می‌خواهد بیشترین تاثیر را مشاهده کند. ما در این بخش بهترین تایم مصرف مکمل کراتین را بررسی می‌کنیم. به طور کلی سه زمان بای مصرف کراتین پیشنهاد شده است:

– چه مقدار کراتین باید مصرف کنم؟
می­توانم توصیه­ هایی را که بیشتر از همه می­بینم در اختیار شما بگذارم:
توصیه­ های مشترک در مورد بارگیری کراتین

۲۰ تا ۲۵ گرم در روز به مدت ۵ تا ۷ روز
۰٫۳ گرم کراتین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن به مدت ۵ روز

توصیه ­های مشترک در مورد مرحله ­ی نگهداری کراتین
برخی از متخصصان می­گویند روزی ۳-۲ گرم
بسیاری از متخصصان می­گویند ۵ گرم در روز
برخی از متخصصان می­گویند ۱۰-۵ گرم در روز

 

قبل از تمرین
یکی از مهم ترین زمان ها و رایج ترین زمان ها برای مصرف کراتین وعده قبل از تمرین میباشد، دلیل مصرف کراتین قبل از تمرین معمولا این است: کراتین بیشتر ، برابر است با ( ATP واحد اصلی انرژی سلولی) بیشتر، ATP بیشتر برابر است با قدرت بیشتر که در اختیار ماهیچه ها قرار داده می شود. قدرت بیشتر برابر است با فعالسازی بیشتر بافت های ماهیچه ای و وزنه های زده شده بیشتر.

مصرف کراتین قبل از تمرینات بدنسازی باعث افزایش استقامت و انرژی بدن شما میشود و در نتیجه با مصرف ۵ گرم کراتین منوهیدرات قبل از تمرینات میتوانید بازدهی تمرینات خود را بسیار بهبود ببخشید.

بعد از تمرین
شاید بتوان گفت مهم ترین زمان برای مصرف این مکمل بعد از تمرین میابشد و یا مصرف آن بعد از تمرین به همان اندازه وعده قبل تمرین اهمیت دارد ، دلیل مصرف کنندگان کراتین بعد از تمرین بر روی این تمرکز می کند که ماهیچه های شما بعد از تمرین، خالی از مواد مغذی شده اند و “آماده” دریافت میزان زیادی مواد مغذی هستند.

کراتین را به پروتئین و کربوهیدرات بعد از تمرینتان اضافه کنید و بدن شما قرار است که همه این مکمل ها را جذب و همه فواید آن را دریافت کنید.مصرف کراتین بعد از تمرین کمک زیادی به بهبود فرآیند ریکاوری بعد از تمرینات سخت میکند.

 

همراه با کراتین باید چه چیزی مصرف کنم- پروتئین، کربوهیدرات یا هیچ چیز؟
من تلاشم را خواهم کرد تا به این سوال پاسخ دهم یا حداقل اطلاعاتی را ارائه دهم که به شما در تصمیم­ گیری در مورد اینکه همراه با کراتین چه چیزی مصرف کنید؛ کمک کند.
اولین پاسخ این است:
شما باید به جای اینکه کراتین را تنها مصرف کنید آن را همراه با کربوهیدرات یا پروتئین بخورید.
چرا؟
زیرا خوردن کربوهیدرات موجب افزایش قابل­ توجه تجمع کراتین در عضلات می­شود.
اما:
خوردن کربوهیدرات با پروتئین نیز همین کار را می­کند.

انسولین نیز در تجمع کراتین نقش دارد
افزایش ترشح انسولین بعد از خوردن کربوهیدرات یا پروتئین باعث افزایش تجمع کراتین در عضلات می­شود.

 

مکمل کراتین هم مانند سایر مکمل های ورزشی دارای فواید و عوارض است و باید آگاهانه و تحت نظر مربی یا پزشک مصرف شود. کراتین در کل با افزایش انرژی و قدرت به عضله سازی شما کمک می‌کند و یکی از محبوب ترین مکمل های ورزشی غذایی در دنیای بدنسازی محسوب می‌شود. یادتان باشد در دوره مصرف کراتین حتما مصرف آب خود را در طول روز تا جایی که می‌توانید بالا ببرید تا بدنتان دچار کمبود آب نشود. اگر تجربه ای در زمینه مصرف کراتین دارید، با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *