مبنای عملکرد فرآورده های پروتینی تامین بموقع پروتئین های سریع الجذب و در عین حال آهسته رهش یعنی با سرعت جذب آهسته می باشد. مصرف پروتئین آب پنیر (پروتئین وی) درست قبل یا بعد از تمرین ضرورتی مطلوب می باشد.

ولی پروتئین شیر ( کیسین / کازئین) با هضمی آهسته انتخاب بهتری به عنوان میان وعده و خصوصاً برای قبل از خواب می باشد. چون بیشتر بازسازی عضله در شب در حین اینکه شما خواب هستید به وقوع می پیوندد. تحقیقی که به تازگی در مجله “تحقیق مواد غذایی” منتشرشده از این راه کار حمایت می نماید. در این تحقیق دو گروه از مردان جوان در هشت هفته برنامه تمرینات مقاومتی شرکت کردند. محققان از یک گروه خواستند که از نوشیدنی حاوی پروتئین کیسین در صبح زود و همچنین بلافاصله بعد از تمرین مصرف کنند در حالیکه گروه دوم روز خود را با پروتئین وی آغاز کردند و با پنج ساعت فاصله پس از تمرین مبادرت به نوشیدن پروتئین کیسین نمودند. آن گروهی که پروتئین کیسین را دیرتر میل کرده بودند به طور میانگین دو پوند بیشتر عضله به دست آوردند.

افق روشن تر

این تحقیق نشان میدهد که چگونه مصرف دیرهنگام پروتئین کیسین می تواند بهبود وضعیت عضلانی در طول شب را تضمین نماید. ما مصرف پروتئین کیسین را تقریبا نیم ساعت قبل از خواب شب توصیه کرده بودیم. پروتئین کیسین همچنین می تواند به طور موثری به عنوان میان وعده مورد استفاده قرار گیرد چرا که می تواند وارد معده شما شده و به مدت طولانی تری شما را سیر نماید. پروتئین وی را بلافاصله بعد از تمرین و پروتئین کیسین را قبل از خواب به مدت یک ماه امتحان کنید تا ببینید چه مقدار این پروتئین های آهسته رهش و سریع عمل می توانند در رسین به اهدافتان به شما کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *