شما احتمالا شنیده اید که شیر کاکائو اسید آمینه های مناسب برای شروع سنتز پروتئین بعد از تمرین را در خود دارد. و این در حالی است که کربوهیدرات های سریع الجذب شیر کاکائو می تواند کمک به پر کردن مجدد منابع گلیکوژن بدن شما بکند.مطالعه منتشر شده در مجله پژوهش های حرکت شناسی به مقایسه ویژگی های شیر کاکائو نسبت به پروتئین وی بر روی 15 دانشجوی شرکت کننده در این پژوهش پرداخته است.


این داوطلبان به مدت 4 هفته وبه تعداد 3 بار در هفته به کار با وزنه پرداختند. هر جلسه که 30 تا 45 دقیقه به طول انجامید شامل 8 تا 10 تمرین بالا تنه و پائین تنه می شد. آنها هر تمرین را به تعداد3 ست و هر ست را 12 تا 15 مرتبه تکرار کردند. در عرض 30 دقیقه اول اتمام هر جلسه تمرینی، افراد شرکت کننده در این تحقیق 24 گرم پروتئین وی و یا یک لیوان شیر کاکائو حاوی 16 گرم پروتئین دریافت کردند.
داوطلبانی که پروتئین وی نوشیدند به طور متوسط ​​ قادر به انجام 29 حرکت شنا شدند این در حالی بود که قبلا در حدود 20 عدد شنا انجام می دادند. در ضمن طی این تمرینها و مصرف مکمل وی بیش از یک اینچ هم به دور شانه های آنها اضافه شد. اما برای مصرف کنندگان شیر کاکائواین آمار اتفاق نیافتاد، آنها فقط از نظر آماری زمان برابری را در مقایسه با مصرف کنندگان پروتئین وی در تمرین به دیوار نشستن از خود نشان دادند.
افق روشن تر: این ممکن است به خاطرافزایش پروتئین وی باشد که به طور قابل ملاحظه ای به بزرگ شدن حجم عضلانی و قدرت این افراد نسبت به گروه دیگرشده است و یا چنین تغییری را میتوان به ماهیت بسیار خالص پروتئین وی نسبت داد. هرکدام از این دلیل ها باشد، احتمالا مصرف کنندگان پروتئین وی کالری و چربی و قند کمتری نیز در نوشیدنی خوددریافت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *