وجود همسری دبی در زندگی‌ام یکی از مهم‌ترین داشته‌هایم بود. وقتی ما همدیگر را در سال ۱۹۸۳ ملاقات کردیم. زندگی‌ام بهتر شد. ما یک تیم جداناشدنی شدیم.

 حمایت‌های او نه تنها زندگی‌ام را ساده‌تر کرد بلکه باعث شد برایم معنای بیشتری بیابد ما هر کاری را به‌جز تمرین در کنار هم انجام می‌دادیم. من برای او بودم و او برای من در تمام مدتی که با هم بودیم زمانی که باشگاه می‌رفتم، وارد یک مسابقه می‌شدم، سمینار برگزار می‌کردم یا هر چیز مشابه دیگر، آن را به نیت خانواده‌ام انجام می‌دادم.


حتی با این که خیلی زیاد روی تمرینات. رژیم غذائی و شغلم متمرکز بودم اما همیشه برای افارد ویژه زندگی‌ام وقت داشتم. باید بگویم که دانستن این که پشت سر شما افرادی حضور دارند که ۱۰۰ درصد حمایت‌تان می‌کنند برای خیلی‌ها حضور حریف تمرینی در روزهائی که میل به تمرین ندارند یک امتیاز بسیار مثبت به‌حساب می‌آید چرا که وجود یار تمرین باعث می‌شود نتوانید از تمرین صرف‌نظر کنید زمانی که در تمرین حریف دارید و می‌دانید که او برای شما حضور دارد دیگر من وجه رقابتی حریف تمرینی را خیلی دوست دارم. رقابت در تمرین هم از لحاظ زمانی مفید است و هم از بابت حفظ تمرکز اگر من در حال اجراء یک ست هستم و بعد از آن بالای سر یار تمرینی‌ام برای کمک حضور دارم یعنی که کاملاً روی تمرین تمرکز هستم و چون بعد از او باید ست بعدی خود را اجراء کنم از استراحت بیش از حد بین ست‌ها هم در امانم.
زمانی که به تنهائی تمرین می‌کنم. برایم تنظیم زمان استراحت بین ست‌ها دشوار است و همچنین در این مواقع حفظ تمرکز بین ست‌ها نیز سخت می‌شود چرا که در آن مدت کاری جز استراحت انجام می‌دهم.
داشتن یا نداشتن حریف تمرینی یک انتخاب شخصی است. برخی‌ها به تنهائی هم از تمرینات خود نتایج بزرگی حاصل می‌کنند و هیچ کدام از این دو روش اشتباه نیست. برای من با توجه به نوع تمرینی که انجام می‌دهم.
احساس بسیار خوبی دارد. گرچه من آدم موفقی هستم اما این موفقیت فقط برای من نیست. من این موفقیت را بین آنهائی که عاشق‌شان هستم و آنهائی که مرا حمایت کرده‌اند تقسیم می‌کنم. موفقیتی که من کسب کرده‌ام متعلق به حامیانم می‌باشد. وجود افراد حمایت کننده در زندگی به موفقیت‌تان کمک می‌کند و زندگی را پر کیفیت می‌سازد.
● اهمیت حریف تمرینی
حریفان تمرینی برای موفقیت تمرین بسیار مؤثرند. یاران تمرینی مثل شرکای آدم در شغل و کار هستند. هر دوی شما باید یک هدف داشته باشید و آن هدف. حضور یافتن در باشگاه و با تمام وجود تمرین کردن است. یک حریف تمرینی می‌تواند در مواقعی که از شما کم‌کاری می‌بیند نقش تحریک کننده‌ای برای اجراء تمرین سخت‌تر داشته باشد. نمی‌توانید با هیچ بهانه‌ای از تمرین فرار کنید.
بدون حریف تمرینی خوب نمی‌توانستم به تنهائی تمرینات خوبی انجام دهم. اگر مثلاً تصمیم می‌گرفتم حرکت پرس سینه را با وزنه‌ای ۱۸۰ الی ۲۰۰ کیلوگرمی اجرا کنم از لحاظ فیزیکی برایم مشکل بود که بخواهم به تنهائی وزنه‌ را از پایه جدا سازم. یا از تکنیک تکرارهای اضافی استفاده کنم و یا بعد از ناتوانی وزنه را روی پایه بگذارم. بدون حضور یار تمرینی چگونه می‌توانستم تکرارهای اضافی اجراء کنم یا تمرین را تا ناتوانی عضله پیش ببرم. حریف تمرینی علاوه بر این که برای کمک دادن حضورش مؤثر است. هم‌چنین وجودش یک جنبه ایمنی دارد چرا که در اوقاتی که مثلاً در عضله دردی حین تمرین حس می‌شود و یا مفاصل دردناک می‌شوند و ادامه تکرارها ممکن نیست او از سقوط وزنه جلوگیری می‌کند.
تمرین به تنهائی غیر منطقی است. حریف تمرینی نقش بزرگی در موفقیت من داشت.
در طول سال‌ها تمرین. من یاران تمرینی زیادی داشته‌ام. اکثر آنها مرا ترک کردند چرا که از لحاظ فیزیکی و روانی نمی‌توانستند با من تمرین کنند دلیلش این نیست که من سوپرمن یا انسان خارق‌العاده‌ای هستم. بلکه دلیل آن فقدان وجود تعهد است. من کاملاً به هدفم متعهد بودم و هدفم زندگی‌ام بود و زمانی که برای تمرین به باشگاه می‌رفتم با تمام وجودم تمرین می‌کردم.
بعضی‌ها به‌دلایل مختلفی چه فیزیکی و چه روانی نمی‌توانند این گونه تمرین کنند. حتی خودم هم بعضی اوقات از این همه تلاش خسته می‌شدم و وسوسه می‌شدم که شدت را کم کنم اما آتش درونم همیشه هدایتم می‌کرد و متعهد باقی می‌ماندم.

مجله دانش ورزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *