پتاسیم به حرکات عضلات شما قدرت می بخشد
شما اینجا هستید
اخبار سلامت » پتاسیم به حرکات عضلات شما قدرت می بخشد

پتاسیم به عنوان یک الکترولیت نقش مهمی را در انقباض عضلات و انتقال پیام های عصبی ایفا می کند. پتاسیم همچنین نقش موثردر ذخیره کربوهیداتها به عنوان منبع انرژی در بدن بازی می کند. کمبود این ماده معدنی می تواند منجر به ضعف و حتی گرفتگی عضلات شود. با این تفاسیر چه نوع غذاهایی را باید در وعده قبل از تمرین مصرف کنید تا با اطمینان آماده یک جلسه تمرینی سنگین شوید؟


طبق یافته های محققین تغذیه موز منبع سرشاری از پتاسیم و منبع انرژی مناسبی ازکربوهیدرات می باشد. منبع دیگر عالی برای پتاسیم میوه تابستانی طالبی می باشد. این در حالی است که حتی 225 گرم طالبی به میزان نصف یک موز بزرگ کالری دارد یعنی چیزی معادل 60 کالری. از منابع پروتئینی دریایی که حاوی 450 تا 550 میلی گرم پتاسیم می باشند ماهی و حلزون دو کپه ای می توان یاد کرد.

افق روشن تر: برای اینکه نتیجه بهتری از تمرینات خود بگیرید تنوع و تعادل را درتغذیه خود قرار دهید. همیشه از این امر مطمئن باشید که آب کافی در طول روز و در طی تمرین نوشیده باشید. کاهش 2% از وزن آب بدن منجر به 10% کاهش در عملکرد ورزشی می شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره