رونی در طول تمام دوره آماده سازی خود هرگز و در هیچ صورت در برنامه تغذیه خود کوتاهی نمی کند .او هرگز تقلب نمی کند وبرایش وعده های تقلب یا غذاهای تقلبی وجود خارجی ندارد چرا که تمام آنها را فقط موانعی در راه رسیدن به موفقیت می داند .او به طور میانگین هرسه ساعت یکبار یک وعده غذا میل می کند و عقیده خاصی در مصرف آب دارد .

 

تغذیه و مکمل های قبل از مسابقه رونی کلمن

 

حتی بعضی اوقات روزی ۸تا۱۲لیتر آب مینو شد.چرا که تگزاس شهر گرمی است وحتی با راه رفتن نیز بدن عرق میکند ونیازمند آب است . او برای تهیه غذاها از مادر خود کمک می گیرد وموفقیت خودرا مدیون اوست چرا که اگر او نبود رونی نمی توانست به قهرمانی های بزرگی دست یابد .برنامه شش وعده ای او را در زیر مشاهده می کنید .


وعده یک : مخلوط پروتئینی کاملا سائیده شده در حدود ۱۰۰گرم پروتئین و ۲۰۰گرو کربو هیدرات یک فنجان
وعده دو : ۳۴۰گرم سینه مرغ سوخاری اندازه گیری بعد از پخت
۲۸۰گرم سیب زمینی پخته اندازه گیری بعد از پخت
وعده سوم : ۳۴۰گرم سینه مرغ سو خاری\۲۸۰گرم سیب زمینی آب پز
وعده چهارم : ۳۴۰گرم بو قلمون سوخاری \یک فنجان برنج سفید
وعده پنج : استیک گوشت پشت بازو ۳۴۰گرم \یک فنجان برنج سفید
وعده شش: نو شیدنی پروتئینی مانند وعده اول
رونی تقریبا از همه مکمل های بهره می برد ودست ردبه سینه هیچ مکملی نمی زند !در لیست مکمل های پیش از مسابقه او مکمل هایی نظیر مولتی ویتامین ها ومواد معدنی B6-B12فولیک اسید ویتامین C-ویتامین E–گلو تامین –BCAAآمینو اسید –ZMAپروتئین وی کراتین وگلو کزامین درج شده است .البته رونی وعده های غذایی را مبحث مهمتری می داند .
مصرف آب
او تاروز دو شنبه همچنان ۸لیتر در روز آب می نوشد وروز بعد این میزان را نصف می کند روز قبل از مسابقه او ۱۷۰سی سی آب را در هر وعده غذایی اش یعنی مجموعا ۱۰۲۰سی سی مصرف می کند .شاید این مقدار زیاد باشد ولی رونی می داند که باز هم با این مقدار آب احساس خشکی دهان خواهد کرد.

 

ronnie coleman front raises
روز شماری تا مسابقه
فرض کنیم جمعه روز مسابقه است و می خواهیم ببینیم قهرمانی به نام رونی کولمن یک هفته قبل از آن چگونه خود را آماده می سازد .

شنبه یک شنبه دو شنبه : رونی عقیده دارد همه چیز را باید ساده حفظ کرد وهر گز نباید تغییرات وحشتناکی در شکل تمرینات به وجود آورد او در تمام دوران رژیم کربو هیدرات مصرفی خود را کاهش می دهد وهیج کار احمقانه ای انجام نمی دهد تنها درآخر هفته میزان آن را نصف می کند او پروتئین مصرفی خود را نیز ثابت نگه می دارد .
سه شنبه چهار شنبه پنج شنبه : او برنامه عادی خود را ادامه می دهد ومیزان کربو هیدرات خود را به اندازه قبل از این سه روز افزایش میدهد .
روز مسابقه : روز مسابقه فرا رسیده وقهرمان هنوز هم ساده کار می کند وبرای تصاحب المپیا بعدی آماده می شود او تا قبل از شروع مسابقه کمی نوشیدنی پروتئینی را مصرف می کند ولی هر گز شکم خود را طوری پرازغذا نمی کند که در مسابقه نتواند فیگور بگیرد.

نکات دقیق ۹۰
فیگور گیری: رونی تمرین فیگور گرفتن را چندان مهم نمی داند .تنها چهار یا پنج هفته مانده به مسابقه هر وقت که بتواند برنامه فیگور خود را اجرا می کند به نظر او آماده سازی فقط درسه کلمه خلاصه می شود :تمرین تغذیه هوازی
برنزه کردن : او هرگز از دستگاه ها و حتی نور مستقیم خورشید استفاده نمی کند فقط شب قبل از مسابقه بدن خود را رنگ می کند وروی صحنه حاضر می شود.
پشت صحنه : او پشت صحنه بدن خود را روغن مالی می کند و با چند حرکت ساده به بدن دم می دهد . در این زمان هیچ فیگوری نمی گیرد چون می داند لحظاتی بعد به اندازه کافی فیگور خواهد گرفت .
رونی وکلام آخر

 

بیشترین چیزی که در آماده سازی آن را دوست داری …
تمرین کردن !من همیشه عاشق آن بودم و از روزی که پا به باشگاه گذاشتم تا وقتی که قهرمان المپیا شدم به آن عشق می ورزیدم .
چیزی که در آماده سازی مسابقه دوست داری …
رژیم غذایی
اولین چیزی که بعد از مسابقه دوست داری بخوری…
پیتزا
ورزشکار دیگری که آماده سازی مسابقه اش را تحسین می کند …
سوال بسیار سختی است چرا که تا به حال هیچ کس چنین سوالی را از من نپرسیده بود اگر بخواهم کسی را انتخاب کنم مطمئنا او لی هنی خواهد بود
مسابقه ای که بهترین شرایط را در آن داشتی …
مستر المپیا ۲۰۰۳
چیزی که همیشه تو را با انگیزه و منظم حفظ کرده …
شوق من برای بهترین بودن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *