گوشت شترمرغ در دسته گوشتهای قرمز طبقه بندی می شود و از لحاظ ارزش غذایی از کم چربترین و سالمترین نمونه های گوشت قرمز است و دارای فواید فراوانی است.

 


 

وقتی صحبت از تامین پروتئین با خوردن گوشت به میان می آید گوشت شتر مرغ نسبت به بسیاری از گوشتهای قرمز دیگر دارای اولویت است.این گوشت اگر چه از لحاظ طعم و بافت، بسیار شبیه به گوشت گاو یا گوسفند است ولی از لحاظ ارزش تغذیه ای از مقام بالاتری برخوردار است.

گوشت شترمرغ سرشار از پروتئین بوده و هیچ گونه چربی ناسالمی در آن وجود ندارد.رنگ قرمز تیره تر این گوشت، نسبت به گوشتهای گاو و گوسفند یا بوقلمون حاکی از مقدار بالاتر آهن در آن می باشد از این رو مصرف آن به افراد کم خون و زنان باردار نیز توصیه می شود.

بهترین منابع غذایی حاوی آهن برای مقابله با کم خونی

این گوشت نسبت به گوشتهای هم ردیف خود از مقدار کلسترول و کالری پایین تری برخوردار است و همچنین به علت ایده آل بودن سطح PH، به مبارزه با باکتری ای کولای و نیز سالمونلا کمک موثری می کند.

مقدار چربی موجود در گوشت شترمرغ، کمتر از نصف مقدار موجود در گوشت مرغ است.

گوشت شترمرغ برای افرادی که می خواهند رژیم لاغری بگیرند بهترین گزینه است زیرا علاوه بر چربی کم، خاصیت سیرکنندگی فراوان دارد. گوشت شترمرغ به دلیل داشتن سدیم بسیار کم برای بیماران فشار خونی بسیار مفید است. این گوشت به دلیل دارا بودن اسید چرب امگا ۳ فراوان بهترین نوع گوشت برای افراد سالمند و بیماران قلبی و عروقی است

ارزش غذایی در ۱۰۰ گرم گوشت شترمرغ

چربی: ۳ گرم

آهن: ۳٫۲ میلی گرم

کلسترول: ۸۱ میلی گرم

پروتئین: ۲۶٫۹ گرم

کالری: ۱۴۲

نکته:

این گوشت به خاطر چربی کمی که دارد نسبت به دیگر انواع گوشت، سریع تر پخته می شود، پس برای پیشگیری از خشک شدن آن، از پختن بیش از حد آن جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *