سرطان، بیماری که اسمش هم لرزه به تن هر انسانی می اندازد و انواع متفاوتی دارد. بسیاری از سرطان ها قابل پیشگیری هستند ولی باید نکات مربوط به هرکدام را درست رعایت کنید.

 

 

به گزارش افکارنیوز، بیماری های مختلفی هستند که هر روز جان انسان های بسیاری را می گیرند که سرطان از جمله مهمترین آن هاست. این بیماری در کشور ما سالانه نزدیم به ۷۰ هزار نفر را بیمار می کند و از این میان ۳۰ هزار نفر جان خودشان را از دست می دهند. این درحالی است که سرطان ها را می توان تنها با استفاده از مواد مقوی و پر ویتامین تا حدی از بین برد.

** انگور: اولین میوه ای که می توانیم به خاصیت ضد سرطانی آن اشاره کنیم انگور است که حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است. هر دونوع سیاه و سفید انگورها می تواند برای بدن و پوست بسیار مفید باشد. تحقیقات حاکی از آن است که انگور می تواند از رشد سلول های سرطانی جلوگیری کند.

** گوجه فرنگی: این سبزی مقوی نیز می تواند شما را در مقابل سرطان های مختلف بیمه کند. گوجه حاوی ماده ای به نام لیکوپن دارد که آنتی اکسیدان های زیادی را در خود جای داده است. گوجه می تواند از سرطان های مختلفی مانند پوست، پروستات و دهان پیشگیری کند.

** کاهو و کلم: سبزی هایی مانند کلم و کاهو که کمی تو پر هستند حاوی میزان زیادی از مواد ضد سرطان هستند. کارامبن، کربونیل و… از جمله مهترین مواد ضد سرطانی هستند که در کاهو کلم می توانید پیدا کنید. در میان کلم ها بر.کلی به میزان زیادی از این خاصیت ها دارد و بهترین راه مصرف آن ها به صورت خام است. این سبزی ها می توانند سرطان پوست، شکم و دهان را از بین ببرد.

 

** سیر: یکی از بهترین موادی که می توانید برای از بین بردن تمامی بیماری های از جمله سرطان از آن استفاده کنید سیر است. این سبزی که بوی خوشایندی هم ندارد از سرطان خون، شش، شکم و … جلوگیری می کند و می تواند تومورهای سرطانی را نیز تا حدی به خوش خیم تبدیل کند. بهتر است روزانه از سیر در غذاهای خودتان حتی به میزان بسیار کم استفاده کنید.

** چای: نوشیدنی که مطمئنا روزانه از آن استفاده می کنید می تواند سرطان را به راحتی زمین گیر کند. روزانه سه لیوان چای می تواند بدن شما را بیمه کند. چای می تواند از سرطان های پروستات، سینه، پوست و … جلوگیری کند. در میان چای ها نیز باید دقت داشته باشید که چای سبز بسیار مفیدتر خواهد بود.

** حبوبات: بسیاری از حبوبات بسیار کوچک و ریز هستند اما می توانند بسیاری از بیماری های بدن از جمله سرطان را از بین ببرد. حبوبات، فیبر زیادی دارد. این خوراکی ها می توانند سرطان های خون و شکم پیشگری کند. بهتر است هر هفته حداقل دوبار از این حبوبات استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *