تشخیص مکمل بدنسازی اصل از تقلبی
شما اینجا هستید
مکمل های کاربردی متفرقه » تشخیص مکمل بدنسازی اصل از تقلبی

راهنمایی هایی را در ادامه برایتان ذکر می کنیم ، تا بتوانید در انتخاب مکمل های خود هوشیارانه تر عمل کنید

۱- اغلب مکملهایی که تاریخ انقضای آن‌ها با جوهر قرمز چاپ شده احتمال تقلبی بودن بیشتری دارند .

 

384x324-images-stories-supplements

 

۲- پودرمکمل ها باید یکدست و یکرنگ باشد .(البته برخی مکمل‌های اصل دارای دانه‌های رنگی هستند مثلا یک پودر شکلاتی دارای دانه‌های سفید رنگ هم هست.)

۳- وجود دانه‌های رنگی در بین پودر نشانه تقلبی بودن است .

۴- مکمل ها نباید بوی نامطبوع بدهند .

 

 

۵- مقداری از مکمل را کف دست ریخته و کمی نمناک کنید تا چسبندگی فوق العاده ایجاد کرده و پودر با مالش دست به شکل گلوله گلوله درآید .

۶- چنانچه مقداری از پودر را در دهان بگذارید هر چه مقدار چسبندگی بیشتر باشد نشانه کیفیت بالای آن است .

۷- پودرهای وی ۱۰۰ درصد نباید شیرین باشند و فقط طعم دار هستند .

۸- اغلب شرکت‌های مطرح بر روی پلمپ درب قوطی‌ها آرم شرکت را درج می‌کنند و نبود این آرم ( نه همه شرکت‌ها ) احتمال تقلبی بودن مکمل می‌رود .

۹- پلمپ درب را از کناره‌ها با دست لمس کنید در صورت پلمپ بودن درب باید کاملا پلمپ محکم باشد و در مواردی هم بسیاری از مکمل‌هایی که مستقیم از کشورهای قاره آمریکا و اروپا وارد می‌شوند یا پلمپ کاغذی و بادی نداشته ویا پلمپ‌شان به خوبی پرس نشده است معمولا انواع قلبی در ایران را با چسب پلمپ می‌کنند .

پلمپ درب قوطی باید پلمپ بادی باشد و هنگام باز کردن پلمپ از کناره‌ها به راحتی از قوطی جدا نشود و دارای چسبندگی فوق العاده در کناره‌ها باشد باز هم این مورد در مورد همه مارک‌ها نیست و وجود آن هم دلیل بر تقلبی نبودن نیست .

۱۱- پلاستیک قوطی نباید از جنس شفاف باشد بلکه باید رنگ دار بوده و داخل قوطی و محتوی آن پیدا نباشد برای این منظور سر و ته قوطی را بررسی کنید .

۱۲- قوطی‌های دارای پلمپ زیپی باید به صورت یک دست پلمپ شده باشند و در قسمت پلمپ زدگی وجود نداشته باشد .

 

bodybuilding-supplements-articles

 

۱۳- هرگز وجود هالوگرام را نشانه اصل بودن کالا ندانید .

۱۴- مکمل‌های کیسه‌ای باید دارای کیسه چند لایه بوده و هیچ درزی نداشته باشند و کیسه‌های ان‌ها نیز از جنس کاغذی نباشد .

۱۵- قوطی‌ها و کیسه‌های کوچک با وزن زیاد مکمل اغلب تقلبی هستند به طور مثال دیده شده در قوطی‌های مرسوم یک کیلوگرمی به طور کامل پر شده و دارای وزن زیادی هستند

مکمل‌های کیسه‌ای دارای پلمپ و زیپ کشویی می‌باشند تا به سهولت مصرف شوند پس مکمل‌های کیسه‌ای را بدون زیپ کشویی ( درست در بالای کیسه و کمی پایین تر از پلمپ با لمس کردن برآمدگی حاصل از زیپ کشویی قابل لمس است ) خریداری نکنید .

۱۷- وزن مکمل باید دقیق باشد .

۱۸- پس از خرید هر نوع مکمل به سایت شرکت سازنده مراجعه کنید و نمونه فوق را با نمونه تولیدی شرکت مطابقت دهید همچنین سایت شرکت باید دارای آدرس و محل شرکت و تلفن و توضیحات لازم مربوط به هر مکمل باشد ( برخی شرکت‌ها محصولات جدید و یا نمونه‌های مشابه در دیگر وزن‌ها و کلیه محصولات خود را در سایتشان درج نمی‌کنند )

۱۹- طعم درج شده بر روی بسته را با طعم محتوی آن مطابقت دهید .

۲۰- قیمت مکمل را مقایسه کنید و معمولا این قیمت‌ها در سایت شرکت سازنده موجود است و اگر نبود در سایتهای فروشگاهی موجود است که با جستجو در اینترنت به آن‌ها دست می‌یابید به طور مثال مکملی که در خود کشور سازنده ۲۵ ؟؟؟؟ است نباید در داخل ایران ۱۵ ؟؟؟؟ باشد و این اختلاف قیمت نشان از تقلبی بودن کالاست .

افزایش ناگهانی وزن بدن و ایجاد پف پس از مصرف مکمل‌ها نشانه تقلبی بودن آن است به طوری که فرد پس از دو روز مصرف چندین کیلو اضافه کرده و صورت و بدن وی پف زیادی کرده است .

 

bodybuilding_supplements_new_friends_colony

 

۲۲- اغلب مارک‌های معتبر موجود آرم شرکت را به صورت برجسته بر روی درب قوطی درج کرده‌اند .

مکمل‌های خود را در محلی که خریداری کرده اید باز کرده و تست کنید تا به محض رویت علایم فوق کالا را مرجوع کنید .

۲۳- تشخیص مکملهای چینی از نمونه اصل آن‌ها اغلب بسیار دشوار می‌باشد و تنها با کنار قرار دادن تعدادی از آن ها می‌توان پی به وجود اختلاف در نحوه بسته بندی و تقلبی بودن برد و یا استفاده از تجربه شخصی فرد .

۲۵- مکملهای سطلی موجود در بازار اغلب تقلبی و تولیدات زیر زمینی هستند در خرید آن‌ها نهایت دقت را به عمل آورید و نمونه خریداری شده را با نمونه موجود در سایت شرکت مطابقت دهید و بدانید که دیگر این مکمل‌های سطلی دارای درب‌های معمولی نیستند نمونه‌ آن‌ها را می‌توانید در تبلیغات نمایندگی‌های معتبر در هفته نامه‌ها و روزنامه‌ها و مجلات مشاهده کنید

مکملهای بدنسازی مکملهای رژیمی هستند که به‌طور معمول به‌وسیله بدنسازان و ورزشکاران استفاده می‌شوند. مکمل‌های بدنسازی استفاده می‌شوند تا جایگزین وعده‌های غذایی، منجر به افزایش وزن، تشدید فرآیند کاهش وزن یا بهبود اجراهای ورزشی شوند.
در این میان به صورت گسترده‌ای از ویتامین‌ها، پروتئین، اسیدآمینه‌های زنجیره‌ای، گلوتامین، اسیدهای چرب ضروری، محصولات جایگزین وعده‌های غذایی، کراتین، محصولات کاهش‌دهنده وزن و افزاینده‌های تستوسترون استفاده می‌شود. مکمل‌ها یا به صورت فرآورده‌های مجزا یا در فرم (ترکیبی از چند محصول) در بازار فروخته می‌شوند تا فواید مشترک‌شان را به شما هدیه کنند. ضمن اینکه بسیاری از مکمل‌های بدنسازی به‌وسیله عامه مردم نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند، توجه داشته باشید که میزان استفاده و تعدد آن مسلماً تفاوت‌هایی در افراد بدنساز دارد.

 

بسیار کم در مکملها یافت می شوند. برای مثال ، اگر یک مکمل پروتئین خریداری کنید که حاوی کراتین و گلوتامین هم باشد، حتما به جدول مواد موجود در مکمل توجه کنید تا مقدار کراتین و گلوتامین موجود در آن را دقیقاً ارزیابی کنید. اگر قرار است روزانه تنها یک یا دو وعده از این مکمل استفاده کنید، باید حداقل در هر وعده ۵ گرم کراتین و گلوتامین در اختیار تان بگذارد در غیر اینصورت لازم است این دو ماده را بصورت مجزا مصرف کنید. بنابراین مقدار مواد اضافی موجود در مکملها یکی از فاکتورهای تعیین در مورد قیمت آنهاست .

مکملهایی را خریداری کنید که متناسب با اهداف شما باشند. وقتی قصد خرید ویتامینها و مینرالها را دارید، دز موجود در مکمل را با نیازهای کلیدی خود در بدنسازی مقایسه کنید ( ویتامین C و E ، کلسیم ، منیزیم ، روی وغیره ) و محصولی را خریداری کنید که با نیازهای شما بیشترین تناسب را داشته باشد به یاد بسپارید که مکملهای ویتامین کمی با هم تفاوت دارند، از آنجایی که برای اهداف خاص و پوشش دادن تقاضای مصرف کننده گان تهیه می شوند . برای مثال ، اغلب بدنسازان مرد نیازی به مولتی هایی که حاوی آهن بالایی هستند ندارند ، ولی در مقابل برای زنان مناسبند . در واقع برخیس مولتی ها ممکن است فاقد یک مینرال کلیدی باشند و در مقابل مقدار خیلی زیادی از مینرالی دیگر داشته باشند

از محصولاتی استفاده کنید که حتی المقدور به فروشنده گان آنها یا آنچه قرار است خریداری کنید مطمئن باشید . ضمناً تولید کننده گان مکمل از نظر قانونی موظفند آنچه را روی برچسب محصول خود ادعا می کنند اجرا کنند و محصول تولید شده تمام خصوصیات ذکر شده روی برچسب مکمل را دارا باشد . کمپانی های معتبر تولید مکمل بخوبی از این مسئله آگاهی دارند و تلاش می کنند تا تمام محصولاتشان با ادعاهای که در مورد تولیدات خود ذکر می کنند ، مطابقت داشته باشد . در واقع برایشان بسیار به صرفه تر است که خصوصیات واقعی را در مورد محصول خود ذکر کنند ، بجای اینکه بخواهند مشتریان را فریب دهند و ادعاهای دروغین داشته باشند . استفاده از محصولی که قبلاً نتایج مثبت آن را تجربه کرده اید راه مطمئنی است برای اینکه به پیشرفت خود ادامه دهید

نسبت به تبلیغات دروغین و محصولات بی کیفیت مراقب باشید . بخصوص در مورد مکمل های کراتین و پروتئین حساسیت بیشتری به خرج دهید . هرچند قیمت این محصولات به خاطر تولید انبوهشان تا حدودی کاهش یافته ولی محصولاتی که قیمت خیلی پایینی دارند ، قابل اطمینان نیستند . بعبارت بهتر یا باید در مورد اصل بودن محصول تردید کنید یا اینکه محصول مورد نظرتان فاقد کیفیت بالایی است و می تواند مشکلاتی را برایتان ایجاد کنند از سوء هاضمه گرفته تا عوارض دیگر .

اگر بدنسازی تازه کار هستید از مصرف یکباره چند مکمل به صورت همزمان خودداری کنید ، چون در چنین صورتی نمی توانید متوجه شوید که کدامیک برایتان موثر بوده و کدامیک بی اثر . در عوض کار خود را بایک یا دو مکمل پایه شروع کنید و به تدریج متناسب با اهدافتان بر مکمل های خود بیفزایید تا کاملاً متوجه شوید کدامیک برایتان مفید هستند و کدامیک ارزش هزینه کردن را ندارند و برایتان بی فایده اند

در نهایت کاملاً مراقب افراد سود جو باشید و حتی المقدور از افرادی مکمل های خود را خریداری کنید که قابل اطمینان و معتبر باشند . مصرف هر مکمل تغلبی و غیر استانداردی می تواند آسیب های جبران ناپذیری برای سلامتی و کارایی ورزشی تان در پی داشته باشد

تشخیص مکمل بدنسازی OLIMP اصل از تقلبی

موفق باشید

 1. amir

  khily mamnoon khily khoob bood

 2. آریان

  باسلام و عرض خسته نباشید
  اطلاعاتی که شما تو سایت قرار داین واقعا خیلی اطلاعات درست و بدرد بخوری هستش از شما تشکر میکنم که این اطلاعات رو در اختیار من و امثال من قرار دادین.
  باوجود این همه تحریم چطور بعضی اشخاص یا نمایندگی ها ادعای دارا بودن مکملهای اصل و اورجینال آمریکایی رادارند؟
  مکمل های شرکت های معروف اروپایی هم که بدلیل تحریم وارد نمیشه آیا میتونیم این ادعا رو داشته باشیم که 95درصد مکمل های وارداتی چینی هستند؟

  • مدیریت

   سلامانچه در بازار حال حاضر ایران برای اکثر خریداران باید مهم باشد اصالت جنس است برندهای معروف در حال حاضر بیشتر در معرض تقلب قرار دارند و از این نظر باید مراقب باشید اگر منبع مطمئنی را سراغ ندارید توصیه می شود که از اجناس مجوز دار استفاده کنید

  • Amit

   ممکن ب صورت قاچاق وارد کشور شده باشه کشور های همسایه ک تحریم نیستن

 3. بهرام

  سلام ممنون از مطالب خوبتون
  خاستم درمورد كيفيت مكملهايي كه دارو خونه ها عرضه ميكنن اطلاعاتي بدين !؟

 4. یاسر

  با سلام وتشکر از شما به خاطر این اطلاعات خوبی که برای ما گذاشتید…میخواستم بپرسم که بعد از چه مدتی میتونم مکمل مصرف کنم ? و من میخوام از مکملی استفاده کنم که وزنم رو ببره بالا و بدنم حجیم
  بشه به نظر شما چه مکملی مصرف کنم ?

  • مدیریت

   زمانی مکلمها مصرفشون توصیه میشه که نیاز بشه
   تایم خاصی نداره که مثلا بگیم حالا چون 6 ماه گذشته باید شروع به مصرف مکمل کرد
   بنابراین بهترین سبد مکمل شما همون (گوشت. مرغ . ماهی. قارچ. لبنیات. حبوبات.برنج. سبزیجات و میوه ها)شماست که غذای روزانه رو شامل میشه
   فقط یادت باشه در هر مقطع و سنی هستی پروتئین یادت نره چون مکمل 12 ماهه سال شماست البته بخشی از پروتئین مصرفیت باید از مکمل باشه و مابقی از تغذیه و غذا

  • Mostafa

   بنظر من با توجه به این موج مکملهای تقلبی استفاده از مکملهای ایرانی خیلی میتونه راهگشا باشه و بدون استرس میشه مصرف کرد. حتما به سایت شرکت غذایی کارن یه سر بزنید من از اونجا مکمل میگیرم خیلی هم مفیده

   • Mehdi

    داداش میخواستم از شما بپرسم که این مکمل های ایرانی از لحاظ کیفیت و تاثیرگذاری به پای مکمل های خارجی میرسه؟
    چون شما استفاده کردی میخوام نظرتونو بدونم.چون خودمم میخوام از همین محصولات استفاده کنم.

    • رضایی

     ایرانی کیفیت خوبی نداره ولی بهتر از مکمل های تقلبی موجود در بازار که به عنوان اصل میفروشن

 5. alireza

  سلام
  سایتی سراغ دارید که بشه مکمل خوب ازش خرید؟

  • Mostafa

   شرکت غذایی کارن. من همیشه از اونجا میخرم. واقعا حرف نداره.

   • رضا

    شرکت کارن اصلا خوب نیست .و ریختن پول توی جوی آبه. حالا اپکس یخورده بهتره

 6. یاسر

  سلام
  بعداز چه موقعی میتونم مکمل مصرف کنم?
  میخوام وزنم بره بالا و بدنم حجیم بشه چه مکملی مصرف کنم ?

  • مدیریت

   سلام. زمانی مکلمها مصرفشون توصیه میشه که نیاز بشه
   تایم خاصی نداره که مثلا بگیم حالا چون 6 ماه گذشته باید شروع به مصرف مکمل کرد
   بنابراین بهترین سبد مکمل شما همون آشپزخانه شماست که غذای روزانه رو شامل میشه
   میتونی از پروتئین و .. استفاده کنی

 7. rahman

  سلام
  به نظر شما ازمایش های پزشکی مربوط به بدن میتونه برای بررسی خسارت های احتمالی مکمل ها بعد از یک مدت استفاده انجام بشه تا در صورت بروز مشکل فرد خوردن اون مکمل رو قطع کنه.
  لطفا پاسخ بدین
  مرسی

 8. یاسر

  خیلی خیلی از شما متشکرم

 9. یاسر

  خیلی ازتون متشکرم به خاطر اینکه سوالم رو جواب دادید….ببخشید یک سوال دیگه داشتم من توی یک کتاب خوندم که اگه زمان تمرین بیشتراز یک ساعت بشه یک هورمون مخرب توی بدن ترشح میشه که باعث ميشه عضلات تخريب بشن..تا الان نظرات مختلفي رو شنيدم..خواستم نظر شما رو هم بدونم…بازم ازتون ممنونم

 10. ياسر

  ببخشيد كه زياد سوال مي پرسم…میخواستم یک دوره مصرفی مکمل واسم بگید که حجم بدنم رو زیاد کنه..خیلی متشکرم از شما

 11. ياسر

  ببخشيد كه زياد سوال مي پرسم…میخواستم یک دوره مصرفی مکمل واسم بگید که حجم بدنم رو زیاد کنه ،من تغذیم خیلی خوب هرسه ساعت غذای پروتئین دار و کربوهیدرات دار میخورم…خیلی متشکرم

 12. ali

  با سلام
  مکمل را میشه از سن 17 سالگی شروع کرد؟

  • ali

   سلام
   زیر نظر مربی اشکال نداره.

 13. ramin

  با سلام یه سری سایتا هستن که این مکمل ی خارجی رو با بر چسب اصالت وزارت بهداشت می فروشن می خواستم بپرسم ميشه بهشون اعتماد کرد و اینکه آیا شما سایتی رو سراغ داری که هم مطمئن باشه هم بشه این محصولات رو از تو سایت سفارش داد. که محصولات خارجی رو می فروشه.

  • جواد

   بعضی از محصولات زیر نظر وزارت بهداشت هستن از جمله محصولات pnc , … ولی محصولات دیگه تو سایتا زیر نظر وزارت بهداشت نسیت

 14. ramin

  تو رو خدا یکی به من کمک کنه.

 15. Aria

  من هم سوالِraminرو دارم لطفا كمك كنيد و يه سايت قابل اعتماد فروش مكمل رو بمامعرفي كنيد،ممنون ميشم!!!

 16. Aria

  به نظرشماسايتهmokamelcity.comچطوره قابله اعتماده؟؟؟

 17. کیوان

  متشکرم از زحمات شما بی نهایت ممنون بزرگترین خدمت به خلق همین کار شماست آفریننننننننننننننننننننننننن

 18. بهزاد

  سلام.نظرتون در مورد مکمل های زیز چیه؟
  گلوتامین STS -قرص متانLSP-کربوهیدراتMUTREX

  • اکبر

   اگه اصلشو پیدا کنی خوبه میتونی از برندهای بهتر هم استفاده کنی

 19. بهنام

  مطالب خيلی زيباست.ممنون

 20. mustafa

  سپاسگذارم

 21. james

  salam mikhastam bedonam baraye vazne 80 kilo che mokameli pishnahad mikonin ke vaghean tasire khobi dashte bashe va dg in ke bayad az koja kharid ke motmaen bashe ba tashakor

 22. محمد

  سلام من 8 ماه هست بدنسازي كار ميكنم ولي زياد رشد نكردم ميخواستم ببينم چه مكمل هايي رو بيشنهاد ميديد سن17 قد 175 وزن 66

  • امیر

   سلام میتونی از مکمل های مثل پروتئین ها , گنیرها و …. بهره برد البته زیر نظر یه پزشکی که به مسائل ورزشی واقف باشه میشه مصرفشون کرد

  • افشین

   سلام محمد جان شما میتونی واسه افزایش وزن پروتئین مصرف کنی ولی تو این سن با غذا هم میتونی نیازتو مرتفع کنی مگر اینکه در حد پیشرفته باشه

 23. میثم

  سلام
  من گلوتامین و کراتین رو با هم مصرف میکنم
  یه جا نوشته بود اگه با هم مصرف شن خوب جذب نمیشن
  واسه همین من گلوتامین رو قبل از صبحانه و قبل از خواب
  و کراتین رو قبل و بعد تمرین استفاده میکنم
  آیا اینکار درسته؟

 24. کامبیز

  سلام خسته نباشی من بعد از مصرف وزنم حداقل تا 18کیلو بالا میره ولی بعد از قط کردن دوره فورا وزنم پایین میاد به نظر شما مشکل از مصرف یا بدن خودم مشکل داره

 25. ایمان

  با سلام خدمت شما
  من یک وی کمبت مسل فارم تهیه کردم
  خواستم بدونم به چه شکل میشه مشخص کردن که ایا جنسی که خریدم یکه و اصله؟؟؟؟

  • محسن

   سلام ایمان جان صنعت تقلب زنی انقد پیشرفت کرده که نمیشه به این راحتی تشخیص بدی تازه به این حرفه ای ها هم نمیتونن بعضیارو تشخیص بدن دوستم لب مرز بود قوطیهای اصل به یه قیمت خوب میخریدن و پلم میکردن ادم باید چطور تشخیص بده این اصله یا تقلبی تا محتویاشو نبینه اصلشو مصرف نکرده باشی نمیشه فهمید موفق باشی فقط از یه شخص معتبر بخر

 26. محمدجواد

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون من ۱۷ سالمه می خواستم بدونم برای افزایش حجم از امینو استفاده کنم بهتره یا پروتئین ۱۰۰٪ لطفا یک برند خوب معرفی کنید که بتونم از داروخانه خریداری بکنم

  • رضا

   با سلام. بهترین کار اینه که فقط آمینو مصرف کنی‌. اما پرتین هم لازمه، که می‌شه از طریق غذاهای پرتین دار مثل مرغ،گوش ، ماهی‌ و غیر استفاده کنی‌. اما پیدا کردن آمینو لازم در غذاها یک خورده مشکله. آمینو شامل خیلی‌ چیزا می‌شه که بعضیاشون خیلی‌ مهم هستن یعنی‌ لازم و بازیهاشون نه زیاد.Isoleucine,Leucine,Valineاین سه تا مهمترینشونن.
   اگه تصمیم گرفتی‌ که آمینو مصرف کنی‌. BCAA بگیر کلا ما۲۰نوع اسید آمینه داریم که اینها پیش ساز یا بلوک هایی برای ساخت پروتئین هستن و در نهایت به پروتئین تبدیل میشن به طور کلی بدنسازها بخصوص در دوران رژیم به مقدار زیادی آمینو استفاده می کنند خوب همونطور که میدونید به جهت جلوگیری از تخریب عضله در محدودیت شدید کالری در زژیم مسابقه اینم بگم در ۲۰ گرم از پروتئین whey که مصرف کنید دارای حدوداً ۷ گرم آمینو اسید های شاخه ای می باشداینم مقدار قابل توجهیه کلا هدف از مصرف امینواسیدهای شاخه ای افزایش توانایی دستگاه ایمنی بدن ، جلوگیری از خستگی مرکزی، تامین اسیدهای آمینه ضروری بدن، افزایش ترشح هورمون انسولین، بهبود سنتز گلیکوژن و پروتئین، و بهبود عملکرد ورزشکاران در رشته های ورزشی استقامتی و قدرتی مطرح اندشما بهتره از یه مکمل پروتئینی استفاده کنی
   بهتره ار مکمل هایی استفاده کتید که دارای FDA باشه و تاییده وزارت بهداشت را داشته باشد.من هیچ مارک مکملی را تضمین نمیکنم اما BCAA.whey. casein. قابل توصیه هستند

   • پوريا

    ناموسا چجورى راهنمایى میکنى ؟؟؟ طرف میگه میخوام افزایش حجم و وزن داشته باشم تو میگى امینو بخور با bcaa? این دوستمون تنها راه افزایش وزنش مصرف کربوپروتئن وى پروتئین و رژیم غذایى پروتئینى و کربوهیدراتیه خواهشا یکم اطلاعاتتونو بیشتر کنین بعد راهنمایى کنید

    • عرفان حاتم پور

     سلام، ببخشید از کجا بفهمم کربو اصل هس یا فیک؟

 27. مصطفی

  سلام مکمل های اپکس ایرانی خوبن ؟

  • مدیریت

   با سلام
   مکمل های داروخانه ای مثل اپکس و… برتری خاصی از لحاظ کیفیت نسبت به بقیه مکمل ها ندارند فقط اینکه درصد تقلبی بودنشان کمتر است چون زیر نظر وزارت بهداشت بسته بندی و پخش می شوند

  • مدیریت

   با سلام
   مکمل های داروخانه ای مثل اپکس و …. از لحاظ کیفیت برتری خاصی نسبت به بقیه مکمل ها خارجی ندارند فقط اینکه درصد تقلبی بودنشان کمتر است چون زیر نظر وزارت بهداشت بسته بندی و پخش می شوند

 28. علی

  با سلام میخواستم بدونم پودbig man critical mass خوبه.باتشکر از سایتتون

  • mehran

   سلام گینر بیگ من مکملی است که به ورزشکاران و بدنسازان ، وزن واقعی می دهد و باعث بالا رفتن چگالی عضلات ان ها می شود .برای ورزشکارانی که سوخت و ساز بالایی دارند این محصول به علت داشتن مقدار زیادی کالری مفید،بسیار مفید می باشد .اما آنچه که ارزش این محصول را بالا می برد ترکیب مناسب کربوهیدرات و پروتئین ومواد معدنی و ویتامین هاست.
   این محصول همچنین حاوی دوز مناسب کراتین منوهیدرات و اسید های آمینه شاخه ای نیز می باشد.

   مواد تشکیل دهنده ۱۰۰ گرم از گینر بیگ من :
   ۲۰ گرم پروتئین
   ۶۸ گرم کربوهیدرات
   ۲٫۵۶ گرم چربی
   ۹٫۴۴ گرم مواد معدنی و ویتامین ها
   روش استفاده : مخلوط ۲ قاشق از آن را چند بار در روز، یکی قبل ازتمرین و یکی پس از تمرین و دیگری در طول روز است.
   شرکت تولید کننده : BigMan اسپانیا
   هشدار:

   افراد زیر ۱۸ سال مصرف نکنند.

   در صورت حساسیت به شیر، بادام، سویا یا تخم مرغ قبل از مصرف یا پزشک مشورت کنید.

   بیش از میزان دوز پیشنهادی روی محصول مصرف نکنید.

   افرادی که تحت درمان قرار دارند، بیماری خاص دارند یا خانم های باردار بدون اجازه پزشک مصرف نکنند.

   در صورت مشاهده هرگونه علائم حساسیت به پزشک مراجعه کنید.

   هشدارهای روی جلد را قبل از مصرف مطالعه کنید.

   بهتر است قبل از مصرف با مربی، پزشک و یا کارشناس تغذیه مشورت کنید.

 29. mohsen

  سلام وخسته نباشید
  میخواستم بدونم مارک pnc خوبه یا نه؟ گلوتامینش و مصرف میکنم
  و اینکه از کجا میتونم شماره نمایندگی های معتبر مکمل های خارجی و پیدا کنم؟
  با تشکر از سایت خوبتون

 30. mohsen

  سلام وخسته نباشید
  میخواستم بدونم مارک pnc خوبه یا نه؟ گلوتامینش و مصرف میکنم

  • مدیریت

   سلام ایرانی ها بد نیستند ولی خوب هم نیستند

 31. mohsen

  سلام وخسته نباشید
  از کجا میتونم شماره نمایندگی های معتبر مکمل های خارجی و پیدا کنم؟

 32. ابوالفضل

  باسلام.چطور می توان امینو اصل را از تقلبی تشخیص داد؟و نظر شما در مرد آمینو شرکت cyto sport چیست؟

 33. داود

  اقا دسستتون درد نکنه خدایی اگ تمام مبتدیا این اطلاعاتو داشته باشن حداقل ب سادگی گول نمیخورن

 34. افشین

  با عرض سلام و خسته نباشید یه سوال از خدمتتون داشتم من یه پمپ اسالت مال شرکت ماسل فارم خریداری کردم که تاریخ تولید و انقضا در ته قوطی درج شده بود با رنگ مشکی وقتی با ناخن کشیدم روش پاک شد آیا پاک شدن تاریخ دلیل بر تقلبی بودن هستش؟ البته وقتی پمپ رو باز کردم طعم اون و اثر اون بسیار مطلوب بود و فروشنده هم به من گفت که بعضی از مکمل ها تحت لیسانس هستن و مال خود آمریکا نیست و بسته بندی و تاریخ اونها با کیفیت نیستند. ممنون میشم پاسخ بدید

 35. صابر

  با سلام خدمت شما و با تشکر از مطالب تخصصی مکمل ها .یک سوال داشتم از خدمتتون در مورد مکمل های سطلی من از داروخانه یک مکمل سطلی گرفتم و یک پلمپ پلاستیکی در کنار درب سطل داشت که با کشیدن آن به سمت پایین کنده شد ولی از سطل جدا نشد بعد از برداشتن درب آن روی پودر هیچ پلمپی آلمینیومی و نه پلاستیکی نبود و پودر آن پودر دانه درشت بوده و طعم کاکائو میدهد .توی سایت مکمل هم رفتم ولی همچین مکملی با شکل سطل ندیدم میشه کمکم کنید در این مورد .ازکجا بدونم اصل است؟

  • رضا

   اسمش چیه داش داروخانه سطلی نداره

   • پوریا

    سلام
    منظورش وی ژن استار شرکت ویتا پی منم همین سوال رو داشتم

  • حمزه عبدی

   آقا صابر چکار کردی استفاده کردی یا نه منم همین مشکل برام پیش اومده

 36. mohammad

  سلام خسته نباشید اگه میشه یه لطفی کنید و مثل مواردی که پودر تقلبی رو از اصل نون میده در مورد پروتئین وی ۱۰۰ درصد اپتیمم بذارید چون واقعا خواهان زیادی داره

 37. علی

  با سلام خدمت اساتید میخواستم در مورد پمپاژ خون سوال کنم
  من تا حالا استفاده نکردم و قصد جمع کردن یک دوره دارم و می خوام از پمپاژ استفاده کنم
  فقط خواستم بدونم که در صورت مصرف ایا به کراتین هم نیاز هست و اینکه ایا احتمال داره عوارض برگشت ناپذیر داشته باشه
  وزن ۸۸ نسبتا خشک قد ۱۷۶ سن ۲۴ سابقه بیماری خاصی هم ندارم سابقه تمرین ۵ سال که در این ۵ سال حدود ۳۰ کیلو اضافه کردم هدف من هم از این دوره ۵ هفته ای حدود ۱۰ کیلو اضافه وزن هست
  مکملهایی که قصد استفاده دارم
  دو عدد وی ۱۰۰ درصد ۲٫۵کیلو و یک پروتیین ایزوله ۲٫۵ کیلو گلوتامین پمپ در صورت نیاز کراتین
  ویتامن ای و بکمبلکس و ب ۱۲ هفته ای یک عدد تزریقی و مسترون و وینسترول هرکدام دو عدد در هفته
  ایا مصرف پمپ با مکملهای بالا مغایرتی دارد

  • یوسف لکزایی

   ویژگی های مکمل پمپ افزایش حجم خشک توده عضلانی
   پمپاژ خون به عضلات
   کاهش حجم چربی زاید
   افزایش قطر عروق خونی
   آیا مکمل های پمپ بدن را رگدار میکند ؟
   مکمل های پمپ تعداد رگ را در بدن بیشتر نمیکند .
   بلکه فقط و فقط رگ ها را ظخیم تر میکند تا بیشتر نمایان شود . البته نمایان تر شدن رگ ها به شرطی هستش که بدن کم چرب باشه و پوست نازک باشه . چون همانطور که شما بدون تخریب دیوار های یک ساختمان نمیتوانید لوله کشی را ببینید بدون تخریب چربی های بدن نیز رگ های بدن نمایان نمیشود .
   اما از دیگر خاصیت های مکمل های پمپ اینه که به دلیل داشتن مقدار زیاد آرژنین هم در رشد بیشتر و هم در چربی سوزی (تا حدی کم ) دخیل هستش . در نتیجه شما میتوانید پیشرفت خوبی با این مکمل ها داشته باشید . البته این مکمل تولید انرژی هم در بدن میکند و باعث میشود که شما در زمان تمرین کمتر خسته شوید .
   از مکمل های پمپ معروف میتوانیم سوپرپمپ گاسپاری . پلاسماجت گاسپاری . نانو ویپر ماسل تچ . نانو اکس ناین ماسل تچ و نیتریکس بی اس ان و ان او اکس پلود بی اس ان و هموریج نوترکس و دارک ریج و ترک ام اچ پی را نام برد .

   • یوسف

    پمپ و مکمل های مربوط به پمپاژ خون
    عده زیادی زیادی از کاربران و بازدیدکنندگان سایت در نظرات خواسته بودند تا درباره پمپ و مکمل های مربوط به پمپاژ خون توضیح دهم و همچنین مکمل هایی که باعث پمپ شدن بیشتر جریان خون در بدن می شود. مکمل هایی که به صورت عامیانه آنها را به نام« پمپ » میشناسیم راستی پمپ چیست و پمپاژ بیشتر خون در رگ ها و عضلات چه مزیتی دارد . برای ساختن یک ساختمان اگر همه مصالح فراهم باشد به طبع اگر کارگر بیشتری داشته باشیم مطالح ساختمانی زودتر و به موقع در دسترس خواهد بود و در نتیجه ساختمان زودتر ساخته می شود . در بدن هم جریان خون بیشتر اکسیژن و مواد غذایی که بلوک ها و مصالح اصلی ساختمان بدن ما هستند زودتر به بدن می رسند و در نتیجه ماهیچه ها با تغذیه به موقع به بهترین شرایط خواهند رسید. مدت زمان زیادی از معرفی شدن مکمل های پمپاژ خون به بازار نمی گذرد. هدف از مصرف این دسته از مکمل ها

    تشدید خون رسانی به بافت ها خصوصا به عضلات، افزایش تمرکز،افزایش روحیه جنگندگی، کاهش محسوس خستگی، گشاد کردن عروق خونی و رگ ریشه دار کردن بدن و موارد مشابه اعلام شده است و حتما تا به امروز نمونه های مختلفی از این سری محصولات را دیده و یا حتی مصرف کرده اید.

    نیتریک اکساید

    نیتریک اکساید که به نام نیتروژن اکساید نیز نامیده می شود در حقیقت فرمول شیمیایی مونواکسید نیتروژن بوده و به صورت اختصاری نمایش داده می شود در اصل نوعی رادیکال آزاد است ودر علم ودر صنعت شیمی از آن استفاده های متعدد می گردد این مولکول در اصل پایه و اساس اغلب مولکول هایی است که امروزه آن ها را به عنوان مکمل های پمپاژ خون می شناسید ومورد استفاده قرار می دهید.

    آمیل نیتریت و نیترو گلیسیرین

    دربدن پستانداران که آدمی نیز جزء همین دسته محسوب می شود این مولکول در فعل و انفعالات مختلف فیزیولوژیکی و پاتو بیولوژیکی نقش ایفا می کند. این مولکول نوعی تر کیب بسیار قدرتمند با نیمه عمری بسیار کوتاه است که موجب باز شدن شدید عروق خونی می گردد. فرم های مختلف اولیه ودارویی این مولکول به نام آمیل نیتریت ونیترو گلیسیرین از سال ها قبل در در علم پزشکی مورد استفاده قرار می گرفت.

    مکمل های پمپاژ

    چند سالی است که فرم هایی از این مولکول در ترکیب برخی مکمل های غذایی نیز وارد شده ودر نهایت مکمل هایی برای باز کردن عروق خونی و برای تشدید خون رسانی تولید و به بازار عرضه شده است. در برخی از موارد مخصوصا در نخستین ماه هایی که این دسته از مکمل ها عرضه می شدند وجود مقداری نیتریک اکساید برای رسیدن به مکمل پمپاژ خون کفایت می کرد و به مرور زمان در کنار این مولکول ترکیبات دیگری همانند آرژینین و غیره را نیز به ترکیب اصلی این دسته از مکمل ها افزودند تا اثراتی نظیر افزایش محسوس فشار خون ودیگر اثرات نیز به اثرات اولیه ی این ماده که همان باز شدن عروق خونی باشد افزوده شده و افرادی که از این مکمل ها بهره می گیرند اثرات قابل قبول تر و محسوس تری دریافت کنند.

    البته باید اشاره کنیم که نیتروژن اکساید نباید با نیتروز اکساید که نوعی گاز بیهوشی بوده و در اتاق های عمل برای بیهوش کردن بیمار از آن استفاده می شود اشتباه گرفته شود که این دو، دو مقوله ی جدای از هم هستند.

    نیتریک اکساید و جایزه نوبل

    جالب است بدانید در سال ۱۹۹۸ جایزه نوبل به تحقیقاتی که در زمینه اثرات نیتریک اکساید در بدن انجام گرفته بود تعلق گرفت و این امر نشان دهنده ی اثرات حیاتی وصد البته عمق دانش بشری در این زمینه بوده است و صد البته مکمل سازان از این مسئله نیز برای تبلیغ مکمل هایی که با محوریت این مولکول ساخته بودند بهره ها می گرفتند و می گیرند

    موارد مصرف

    ورزشکاران از این دسته از مکمل ها به عنوان مکمل های پیش از تمرین بهره میگیرند تا در حین تمرین با افزایش میزان انرژی موجود در بدن ,تمرین موثر تری داشته باشند . همچنین از این دسته از مکمل ها برای افزایش پمپاژ خون به درون عضلات وبرای دم انداختن عضلات نیز بهره میگیرند.

    اثرات منفی

    ممکن است با مصرف مکمل های غذایی در کنار اثرات مثبتی که از آنها می نگرید اثرات منفی آزار دهنده ای را نیز تجربه کنید . این دسته ازاثرات منفی را الزاما نمی توان در فهرست عوارض جانبی ذکر کرد . چرا که گذرا بوده و صدمات جدی نیز به فرد وارد نمی کند . از جمله این تاثیرات منفی که ممکن است با مصرف مکمل های پمپاژ خون دامنگیر افراد شود می توان به موارد زیر اشاره نمود

    حالت تهوع

    ممکن است با مصرف مکملهای سری پمپاژ دچار حالت تهوع شده ویا حتی استفراغ هم بکنید. این مورد را همواره مد نظر داشته باشید که این اثر منفی ممکن است با مصرف این دسته از مکمل ها رخ بدهد و درست به همین دلیل نیز استفاده از دزهای سنگین این سری مکمل ها مخصوصا برای افرادی که برای نخستین بار از این دسته از مکمل ها استفاده میکنند توصیه نمی شود و افرادی هم که یدی طولا در مصرف این دسته از مکمل ها دارند نیز زمانی که نمونه ی جدیدی از این سری مکمل ها را مصرف می کنند ترجیحا باید از دزهایی پایین تر از دزهای توصیه شده استفاده کرده و اثرات مکمل بر بدن را تست زده و سپس به تدریج دز مصرف را افزایش دهند .توجه داشته باشید که سروینگ سایزی که بر روی خود این سری از مکمل ها درج شده است عموما برای افراد سنگین وزن و ورزشکاران کار کشته می باشد و در صورتی که کار کشته نیستن و وزن بالایی ندارید سروینگ سایزهای ذکر شده برای شما دست کم در نخستین روزهای مصرف آزار دهنده خواهد بود.

    اسهال

    رویت شده است که افرادی با مصرف مکمل های پمپاژ خون اسهال شده اند. ممکن است قلابی بودن مکمل ها نیز مسبب این مشکل بشود ولی در این مورد مکمل های پمپاژبه مصرف اسهال شدن کسی که از این دسته از مکمل ها استفاده میکند نمیتوان یقین کرد که مکمل مصرف شده قلابی بوده است.با مصرف پمپاژخون های اصل نیز گاهی ممکن است فرد دچار ابن مشکل گردد.

    سر درد

    گفتیم در بدنه ی این دسته از مکمل ها علاوه بر نیتریک اکساید عموما از ترکیبات دیگری نیز استفاده می کنند و همین مسله نیز بر قدرت اثر این مکمل ها می افزاید.افزوده شدن بر قدرت اثر این دسته از مکمل ها گاهی ممکن است در کنار اثرات خیره کننده ای که این دسته از مکمل ها بر جای می گذارند تاثیرات آزار دهنده ای همانند سر درد نیز به دنبال داشته باشند.

    بی خوابی

    از شایع ترین اثرات آزار دهنده ای که این دسته از مکمل ها بر جای می گذارند و عموما به دلیل وجود ترکیباتی همانند کافئین و غیره در ترکیب این دسته از مکمت ها نیز هست می توان به بیخوابی های شدید شبانه پس از مصرف این مکمل ها اشاره نمود .این که این دسته از مکمل ها کمک میکند تا تمرینات موثر تری داشته و با قدرت توان و انرژی افزون تری به نبرد با وزنه ها بروید ولی همینکه خوب خوب شبانه را مختل میکند زمینه برای ورود به فاز تمرین زدگی مهیاتر خواهد شد و ضمنا با مختل شدن خواب خوب شبانه زمینه برای کاتوبولیسم و افت وزنی و حجمی نیز آماده تر خواهد شد و از این رو میتوان چنین استنباط کرد که بی خوابی ناشی از مصرف این دسته از مکمل ها نه تنها اثرات خیره کننده ی آنها در حین تمرین را با خود شسته می برد بلکه تبعاتی که خود همین بیخوابی های ممتد شبانه ممکن است به دنبال داشته باشد چه بسا که از فواید مصرف این دسته از مکمل ها پر رنگ تر بوده است و خواهد بود۰

    نوسانات فشار خون

    نوسانات فشار خون نیز یکی دیگر از تبعات مصرف مکمل های پمپاژ خون است که ممکن است گاه فرم آزار دهنده به خود بگیرد. در برخی موارد حتی رویت شده است افراد به دنبال استفاده از مکمل های پمپاژ خون با بالا رفتن بیش از حد فشار خون مواجه شده و حتی در حین تمرین خون دماغ نیز شده اند. اشاره به این مهم را ضروری می دانم که خروج خون از طریق دماغ به نوعی سوپاپ اطمینان بدن است تا بدین ترتیب از حجم وبه دنبال آن از فشار خون کاسته شود تا از پارگی عروق خون رسان به مغز و سکته های مغزی جلوگیری گردد.

    مکانیسم اثر نیتریک اکساید

    مواری که به آنها اشاره شد عوارض استفاده از مکمل های پمپاژ خون نبودند و صرفا اثزات گاها آزار دهنده ای بودند که ممکن است با مصرف این سری از مکمل ها برای فرد حادث شود.گفتیم نیتریک اکساید موجب افزایش قطر عروق خونی شده و خون رسانی به بافت ها را تشدیدو تسهیل می کند و حتما میدانید زمانی که قطر رگ های خونی زیادتر شدند قاعدتا فشار خون باید کاهش یابد ولی در عمل می بینیم که این سری مکمل ها در کنار باز کردن عروق خونی موجب افزایش فشار خون نیز میشود.گفتیم که در ترکیب این دسته از مکمل ها به جز نیتریک اکساید ترکیبات دیگری نیز بکار گرفته می شوند که این ترکیبات به بالا رفتن فشار خون کمک می کنند در ثانی خود بدن سیستم هوشمند کنترل فشار خون دارد و زمانی که شما با وارد کردن نیتریک اکساید به بدن خود موجب افزایش قطر عروق خونی شده اید بدن برای ثابت نگه داشتن فشار خون ترفندهای متعددی را به کار میبرد که از جمله میتوان به افزایش حجم خون اشاره کرد و این دقیقا همان چیزی است که موجب تورم رگ های خونی و پمپ شدن عضلات ما می شود. درست به همین دلیل نیز توصیه می شود که با مصرف این دسته از مکمل ها باید آب فراوان نیز وارد دستگاه گوارش کنید تا بدن در ثابت نگه داشتن و در افزایش جزئئ و به دور از خطر و به دور از ریسک فشار خون آب کافی در اختیار داشته باشد.

    عوارض جانبی مکمل های پمپاژ

    با عنایت به این که مکمل های پمپاژ مکمل های قدرتمندی هستند می توان انتظار داشت که استفاده از آنها ممکن است با عوارضی همراه باشد که جمله ی این عوارض می توان به موارد زیر که اهم موارد هستن اشاراتی داشت.

    آریتمی قلبی

    این عارضه که به بی نظمی در ضربان قلب نیز شناخته می شود ممکن است در برخی از افرادی که از این دسته از مکمل ها استفاده می کنند بروز کند به این معنی که نا هماهنگی هایی در ضربان منظم قلب افرادی که از این دسته از مکمل ها استفاده می کنند دیده شده است این بی نظمی در کارکرد قلب ممکن است به بستری شدن فرد در بخش قلب و عروق نیز ختم شود.اشاره به این نکته نیز ضروری است که این عارضه ممکن است بر روی برخی از افرادی که از این مکمل ها استفاده میکنند بروز کند و الزاما به این معنی نیست که تمام استفاده کنندگان از این سری مکمل ها دچار این عارضه گردند.

    افزایش فشار خون

    این عارضه نیز از شایعترین عوارض جانبی این دسته از مکمل ها که در مورد برخی از اافراد در شدت های بالا بروز کرده و فرد را زمین گیر می کند در برخی موارد فشار خون برخی از کسانی که از این دسته از مکمل ها استفاده می کنند به حدی بالا میرود که حتی ممکن است این افراد خون دماغ شوند حتما میدانید که افزایش فشار خون سوای اینکه در طولانی مدت ممکن است موجب بروز نارسایی های کلیه و کبد گردد در کوتاه مدت نیز ممکن است به پارگی عروق خون رسان به مغز گردد که به اصطلاح از این عارضه به نام سکته های مغزی یاد میشود و درست به همین دلیل نیز همواره توصیه کرده ام که در کار با مکمل های پمپاژ خون نهایت دقت و احتیاط را باید داشته باشید.

    افد قند خون

    در برخی موارد رویت شده است که برخی از افراد به محض استفاده از مکمل های پمپاژ خون با افت شدید قند خون و با لرزش دست و تبعات منفی آن رو در رو میشوند این عارضه و این حالت نیز بر خلاف آن چیزی که گاها دیده می شود دال بر قلابی بودن مکمل نبوده وبا مکمل های اصل نیز ممکن است در مورد برخی از افراد رخ بدهد.

    افت شدید فشار خون

    مکمل های پمپاژ خون غالبا با افزایش محسوس فشار خون همراه هستند ولی با این وجود ممکن است در برخی از افراد در اثر واکنشی که بدنشان به مواد موثر موجود در این سری مکمل ها نشان میدهد با خوردن این سری از مکمل ها با افت فشار خون و تبعات منفی آن رو در رو شوند .ناگفته پیداست بروز اختلال در فشار خون در اثر مصرف این دسته از مکمل ها را الزاما نمیتوان به عنوان افزایش فشار خون معنی کرده و از داروهای کاهنده ی فشار خون برای بهبود استفاده نمود چه بسا که ممکن است فرد با افت فشار خون مواجه شده باشد و ما هم بدون اینکه فشار خون وی را اندازه گرفته باشیم به استناد به اینکه مکمل های پمپاژموجب افزایش فشار خون می شوند بالا بودن فشار خونرا برای فرد متصور شده و با دارو اقدام به کاستن از فشار خون وی کنیم و فجایع بعدی رقم بخورد.

    توصیه های ایمنی

    همانگونه که دیدیم مکمل های پمپاژ مکمل های کم خطری نیستن و در کار با این دسته از مکمل ها باید نهایت دقت و احتیاط را داشت.توصیه می شود قبل از اقدام به خوردن این سری از مکمل ها و قبل از اقدام به تجویز این سری از مکمل ها به فرد با سنجش میزان فشار خون از نرمال بودن آن حصول اطمینان کنید.همچنین این دسته از مکمل ها موجب بر هم ریختن ریتم خواب شبانه می شوند و از این رو استفاده از این سری مکمل ها برای کسانی که به هر دلیلی اعم از طبیعی یا غیر طبیعی با اختلال در خواب شبانه مواجه بوده و بدون مصرف این دسته از مکمت ها نیز در خواب شبانه مشکل دارن ابدا توصیه نمیشود چرا که در این صورت مصرف این دسته از این مکمل ها نیز مزید بر علت شده و فرد خواب شبانه ی قابل قبولی نخواهد داشت و بدن وارد فاز تمرین زدگی و کاتابولیسم خواهد شد.

    فرم دارویی

    این دسته از مکمل ها غالبا به صورت پودر و قرص و کبسول وارد بازار می شوند .در مورد نمونه هاییکه به صورت پودر وارد بازار می شوند باید این مهم را به دقت در نظر داشته باشید که برای حل کردن آن در آب باید ابتدا آب کافی به میزان دست کم ۳۰۰ سی سی در لیوان یا شکر ریخته و سپس مقدار لازم از پودر مکمل پمپاژ را ریخته و بدن اینکه در شکر ببندید آرام محلول را بهم بزنین تا محلولی یک دست فراهم گردد وسپس آن را میل کنید.هم زدن شدید این سری مکمل ها همانند آنچه که در مورد پروتئین ها رخ می دهد اولا ممکن است منجر به ترکیدن ویا دست کم وا رفتن ویا باز شدن درب شیکر گشته و موجب پاشیده شدن و غیر قابل کنترل مایع به بیرون گردد در ثانی اگر چنین حادثه ایی نیز رخ نداد با عنایت به خروج گاز این مایع از اثرات مکمل کاسته خواهد شد.

    مراقب نمونه های قلابی باشید

    سوابق بر این اوضاع حاکم بر بازار مکمل های غذایی ایجاب میگردد تردید داشته باشی مکملی که در دست گرفتی ممکن است قلابی باشد ولی باور بفرمایید اوضاع در طی این چند سال اخیر به قدری اسف بار شده است که من شخصا در داخل ایران زمانی که مکملی در دست میگیرم بنا را بر قلابی بودن آن می نهم مگر اینکه عکس آن ثابت شود به موازات مکمل های اسید آمینه و پروتئین ها مکمل های چینی و حتی از دم قلابی از سری مکمل های پمپاژخون نیز به فراوانی در بازار موجود است و در مورد این سری مکمل ها بایر هشدار بدهم که در ساخت این سری از مکمل ها از دزهای بالای داروهایی استفاده شده است که موجب افزایش بسیار شدید فشار خون میگردد و به قیمت های بسیار نازل در داروخانه ها یافت میگردد و بدیهی است استفاده از این مکمل های قلابی و حتی چینی سبب می شود تا دزهای بسیار بالایی از دارو های افزاینده ی فشارخون و تشدید کننده ی پمپاژ خون وارد بدن می گردد و طبیعی است که این دزها موجب بروز تبلیغات منفی شدید گردد که سکته های مغزی و پارگی عروق خونی اطراف شبکیه ی چشم و تاری دید و ضعیف شدن بینایی و حتی کوری ممکن است از این سری تبعات باشد.

  • ahmad

   پمپ ها در دوره زمانی حجمی ماهیچه (بدون استروئید) باعث افزایش حداکثری پمپ ماهیچه ها که در پی افزایش ضربان قلب و فشار خون است در حد مجاز می باشد.اما پمپ ها در دوران چربی سوزی هم به شما کمک می کند با بالا بردن حداکثری توان شما و افزایش ضربان قلب و در نتیجه سوخت و ساز بدن هم در روند چربی سوزی به شما کمک کند هم در افزایش توان جسمی برای استمرار در برنامه تمرینی.

   عوامل اثر در بدن :
   – افزایش حجم خشک توده عضلانی
   – پمپاژ خون به عضلات
   – افزایش قطر عروق خونی
   – کاهش حجم چربی زاید
   – افزایش گلبول‌های قرمز و اکسیژن رسانی
   – افزایش تمرکز حواس و جذب مواد مغذی به عضلات
   – ریکاوری سریع و تامین گلیکوژن لازم و جلوگیری از تخریب عضلات
   – بهبود ترشح هورمون‌های آنابولیک در بدن
   – فاقد آسپارتام و قند

 38. علی

  اساتید واقعا لذت بردم از توضیح کامل و زیباتون واقعا ممنون و خوشحالم که با این سایت اشنا شدم
  بازم سپاس

 39. هادی

  با عرض سلام خدمت اساتید محترم
  من می خواستم مکمل پمپ بگیرم با پروتئین مصرف کنم از نظر شما اشکالی نداره؟
  من فوتسالیستم می خواستم بپرسم ایا مکمل پمپ انرژی زا ست؟انرژی را هنگام تمرین افزایش می دهد؟
  من ۶ ماه همراه با تمرین کار با وزنه هم دارم ولی وزنم تغییر نمیکنه به نظر شما چه نوع پروتئین بخرم که هم حجم به عضلاتم بده هم قدرت

  • محسن

   با سلام تغذیه در رشته ی ورزشی فوتبال:
   فوتبال، ورزشی است مبتنی بر قدرت، سرعت و مهارت که هر سه ی آنها می توانند تحت تأثیر نوع ، زمان، نحوه ی مصرف مواد غذایی و نوشیدنی ها، توسط ورزشکار قرار گیرند.

   نیاز به انرژی و دیگر مواد مغذی د ر ورزش کاران رشته ی فوتبال با توجه به وزن بدن، وضعیت بلوغ، فصل انجام مسابقات و حتی جایگاه بازی کن در زمین(مدافع، مهاجم و یا دروازه بان) متفاوت است. به طور مثال فعالیت های یک مهاجم، بر توان و قدرت، متمرکز است. در حالی که یک مدافع می باید از سرعت و چابکی لازم برخوردار باشد. بنابراین جهت دست یابی به اهداف ورزشی و برای تأمین نیازهای تغذیه ای فردی، برنامه های غذایی به صورت انفرادی تنظیم می گردد و ورزش کاران این رشته می باید سعی کنند تا ذخایر انرژی مناسبی جهت تمرینات و مسابقات داشته باشند.

   در عین حال برخی ورزش کاران به وضع تغذیه ی خود بی توجه اند و این امر موجب آسیب و نقص عملکرد ورزشی آنها خواهد شد.

   برخی اشتباهات رایج تغذیه ای در بین فوتبالیست ها به قرار زیر است :
   – عدم دریافت مایعات به مقدارکافی
   – عدم مصرف مواد غذایی در فواصل منظم
   – دریافت پروتئین بیش از حد و کربوهیدرات به مقدار کم

   تنظیم برنامه ی غذایی
   مهمترین اصلی که در تنظیم برنامه ی غذایی ورزش کاران رشته ی فوتبال می باید درنظرگرفته شود ، تأمین انرژی مورد نیاز آنها می باشد، به گونه ای که وزن بدن فوتبالیست ثابت باقی بماند.

   با اجرای یک دوره آموزش کوتاه مدت می توان بازیکنان فوتبال را قادر ساخت تا با به کارگیری توصیه های تغذیه ای، احساسی بهتر و عمل کردی برتر، در داخل و یا خارج از میدان مسابقه داشته باشند. با توجه به تیمی بودن این ورزش( فوتبال)، از نظر روان شناختی بهتر است که اعضای تیم ورزشی، اهداف تغذیه ایی خود را در یک جلسه ی مشترک تعیین نمایند.

   به طور مثال برخی اهداف مشترک، به قرار زیر می باشند:
   – مایعات کافی بنوشند.
   – در بین دو نیمه ی بازی، با مصرف مواد غذایی، ذخایر مواد مغذی خویش را جایگزین کنند.

   در برنامه ی غذایی روزانه، زمان دریافت مواد غذایی از اهمیت خاصی برخوردار است. الگوی غذایی مطلوب ، جهت این ورزش کاران آن است که وعده های غذایی، در حجم های کمتر، در طی روز تنظیم گردد. بدان معنی که به جای ۳ وعده غذایی حجیم، از ۶ وعده ی غذایی کم حجم استفاده شود تا حداکثر انرژی مورد نیاز، جهت فعالیت بدنی و بازتوانی تأمین شود.

   بازیکنان فوتبال برای انجام کار شدید عضلانی خود، نیاز به مصرف کربوهیدرات دارند. مصرف مقدار کافی کربوهیدرات(۹-۸ گرم به ازای کیلوگرم وزن بدن) از منابع غذایی آن یعنی میوه ها، غلات ، نان ، برنج، ماکارونی و سبزی ها در طی روز، موجب حداقل احساس خستگی در فرد شده و توان تمرینی وی را به حداکثر می رساند. بر این اساس، مواد غذایی نظیر: گروه نان و غلات، میوه ها و سبزی ها می باید حجم وسیعی از غذای روزانه ی این ورزش کاران را به خود اختصاص دهند؛ به طوری که دوقسمت از سه قسمت بشقاب یک فوتبالیست، می با ید از این مواد تشکیل گردد.

   نیازپروتئینی در این ورزش کاران ۷/۱-۶/۱ گرم، به ازای کیلوگرم وزن بدن می باشد که می توانند این پروتئین را از منابعی مانند گوشت کم چرب، گوشت مرغ، ماهی، لبنیات، تخم مرغ، حبوبات و مغزها تأمین کنند.
   اگرچه پروتئین، ترکیبی ضروری بوده و برای سلامت فرد مورد نیاز است، لیکن سوخت اصلی برای این نوع ورزش نبوده و بهتر است در مصرف آن حد اعتدال رعایت شود.

   موارد فوق توصیه هایی کلی جهت ورزش کاران رشته ی فوتبال می باشد؛ لیکن برای دوران مسابقات و تمرینات سنگین ورزشی، می باید از برنامه های غذایی ویژه ای پیروی نمود.

   وعده غذایی قبل از ورزش یا مسابقه
   * این وعده ی غذایی ۴-۳ ساعت قبل از مسابقه صرف شده و شامل غذاهای با هضم آسان می باشد که ترجیحاً مورد علاقه ی ورزش کار نیز باشند. حدود ۷۰-۶۰ درصد انرژی، در این وعده ی غذایی می باید از کربوهیدرات ها ( ترکیبات نشاسته ای ) تأمین گردد.
   * از مصرف غذاهای پرچرب و سرخ کرده پرهیز کنید؛ زیرا هضم این غذاها سخت بوده و موجب بروز ناراحتی های گوارشی در حین ورزش می شوند.
   * غذاهای پرفیبر را از این وعده ی غذایی حذف کنید؛ زیرا این ترکیبات موجب ناراحتی های گوارشی و نفخ می گردند.
   * مصرف غذاهای حجیم، به دلیل سختی هضم آنها، قبل و در حین ورزش ممنوع است.
   * در صورتی که عصبی هستید و یا دچار ناراحتی های گوارش می باشید؛ وعده ی غذایی قبل از مسابقه ی خود را به صورت مایع تهیه نموده و میل کنید.
   * ترکیب مورد نظر در این وعده ی غذایی را از کارشناس تغذیه و یا مشاور تیم جویا شوید.
   * جهت تأمین ذخایرآب بدن خود، دو ساعت قبل از مسابقه، ۴-۲ لیوان آب نوشیده و ۲۰-۱۵ دقیقه قبل از شروع مسابقه یا تمرین، ۲-۱ لیوان آب بنوشید.

   در حین ورزش یا مسابقه
   * در حین ورزش منتظر احساس تشنگی نمانید و از مصرف مایعات غافل نشوید.
   * نوشیدن آب به تنهایی کافی نبوده و بهتراست این نوشیدنی، حاوی کربوهیدرات و مواد معدنی باشد. خنک بودن ، این نوشیدنی را مطبوع تر می کند.
   * در بین دو نیمه ی با زی ، مصرف مایعات را فراموش نکنید.

   وعده غذای پس از ورزش یا مسابقه
   – یک فوتبالیست پس از اتمام مسابقه و تمرین، می باید تلاش کند، ذخایر کربوهیدراتی(گلیکوژن)، آب و الکترولیت ها را هر چه سریع تر جایگزین نماید.
   – در طی ۳-۲ ساعت اولیه، به ازای هر کیلوگرم وزن از دست رفته ی خود، حداقل ۶ لیوان آب بنوشید.
   – بلافاصله بعد از مسابقه، به ازای هر کیلوگرم وزن خود، ۲ گرم ترکیبات کربوهیدراتی میل نمایید. به عنوان مثال یک فوتبالیست ۶۰ کیلوگرمی ، نیاز به مصرف ۱۲۰ گرم کربوهیدرات دارد که می تواند آن را با مصرف مواد زیرتأمین کند:
   ۲ برش نان( تأمین کننده ی ۳۰ گرم کربوهیدرات)+ ۲ لیوان شربت که هر یک حاوی دو قاشق غذاخوری شکر، گلوکز و یا ما لتودکسترین( تأمین کننده ی ۶۰ گرم کربوهیدرات)+ ۲ عدد سیب متوسط (تأمین کننده ی ۳۰ گرم کربوهیدرات).
   تجدید ذخایر انرژی روزانه ورزش کاران رشته ی فوتبال به طور معمول بیش از یک بار در روز تمرین می کنند، بنابراین باز توانی سریع عضلات در آنها، اهمیت خاصی دارد. از این رو برای تأمین انرژی مورد نیاز، این افراد می باید غذاهایی که انرژی بالایی داشته و در عین حال، حاوی دیگر مواد مغذی باشند را در برنامه ی غذایی روزانه ی خود بگنجانند.

   برخلاف ورزش کاران حرفه ای که هر روزه به تمرین می پردازند، جوان ترها تا پس از پایان فصل تحصیلات خود، تمرینات سخت نداشته و بر این اساس، کمتر در معرض تخلیه ی ذخایر خود قرار می گیرند. در عین حال، این ورزش کاران لازم است که هر ۴-۳ ساعت یک بار سوخت کافی را برای ذهن و بدن خود تأمین کنند.

   از این رو می باید ورزش کار را ترغیب نمود که موارد زیر را رعایت کند:
   – در طی ساعت نخست بیداری از خواب، به مصرف مواد غذایی مبادرت نماید.
   – مواد غذایی توصیه شده ( اقلام کربوهیدراته ) را در وعده های غذایی خود به ویژه ناهار میل کند.
   – یک میان وعده حدود ۲-۱ ساعت قبل از تمرین خود میل نماید که از نوشیدنی و یا غلات تشکیل شده باشد.
   – بعد از ورزش و قبل از خروج از رخت کن، یک میان وعده میل نماید.
   بهترین مواد غذایی برای این میان وعده مواد کربوهیدراته، نوشیدنی و یا میوه ها هستند.

   مایعات بنوشید
   تمامی ورزش کاران نیازمند سطح مطلوبی از آب و الکترولیت ها در بدن هستند تا عمل کرد ورزشی بهتری داشته باشند. این موضوع یک اصل محدود به روز مسابقه نبوده و برای تمامی ایام ضروری است. برای جلوگیری از دهیدراسیون(کمبود آب بدن که عمل کرد ورزشی فرد را به شدت کاهش می دهد) به ویژه در شرایط جوی خشک و مرطوب، ورزش کار می باید مایعات را به حد کافی مصرف نماید.

   موفق و سلامت باشید.

 40. آنیتا تی وی

  مطلب بسیار مفیدی متشکرم

 41. محمد

  سلام من ۱۷ سالمه خواستم ببینم پروتئین وی گلد مصرف کنم ضرر نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • ایمان

   نه ضرر نداره پروتئین وی گلد پر فروش ترین پروتئین وی دنیا

   پروتئین ۱۰۰% وی گلد استاندارد برنده جایزه ی بهترین مکمل پروتئینی سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۱ بوده است! در سال ۲۰۱۱ ، ۱۰۰% وی گلد استاندارد برنده بهترین مکمل سال و بهترین پودر پروتئینی سال شناخته شد. شرکت آپتیمم نیوتریشن از همان سالهای نخست همواره استانداردهای خود را ارتقاء بخشیده است. تا آنجا که امروز، مکملهای پروتئینی با الگو قرار دادن این مکمل مورد قضاوت و ارزشیابی قرار می گیرند.
   هم اکنون شرکت آپتیمم مفتخر است تا نسل سوم مکملهای پروتئینی خود را با نام “وی گلد استاندارد” عرضه نماید!
   این مکمل تمام آنچه را که شما از یک مکمل پروتئینی می خواهید یعنی یک پروتئین خالص و ناب بدون موادی همچون چربی های ساده یا اشباع شده، کلسترول، لاکتوز و دیگر کربوهیدراتها، برای شما در هر سروینگ به صورت یکجا فراهم می آورد.

   برخی ویژگی های منحصر به فرد:
   ۱- وی گلد استاندارد بیشترین مقدار “پروتئین وی ایزوله” یعنی خالص ترین و گران ترین نوع پروتئین موجود در جهان را در اختیار شما قرار می دهد.
   ۲- دومین ویژگی این مکمل، درصد بالای پروتئین موجود در آن است. وی گلد استاندارد همواره در عرصه مکملهای پروتئینی جهان، یکه تاز بوده است. هم اکنون شما تنها با مصرف یک پیمانه از این محصول، ۲۴ گرم پروتئین وی خالص به صورت یک جا دریافت می نمایید.
   ۳- وی گلد استاندارد حاوی لاکتاز و آمینوژن های مورد نیاز، جهت بهبود عملکرد سیستم گوارشی بدن می باشد. این مکمل حتی با دستگاه گوارشی افرادی که توانایی هضم ماده لاکتاز را ندارد نیز سازگار می باشد.

   ۴- وی گلد استاندارد به گونه ای طراحی شده که به آسانی و به طور کامل، تنها با هم زدن توسط قاشق در آب حل می شود.

   وی گلد استاندارد تمام نیاز شما را از یک پروتئین واقعی برآورده خواهد ساخت.

   محتویات یک پیمانه:

   -۲۴ گرم پروتئین خالص

   -۵/۵ گرم اسید های آمینه شاخه دار(BCAA)

   -۴ گرم گلوتامین

   -۲۵ میلی گرم کمپلکس آنزیمی

   جدول ارزش غذایی بر مبنای هر وعده‌ی یک پیمانه‌ای
   توجه: مقادیر ذکر شده با توجه به طعم محصول مقداری تغییر میکند

   مقدار و نحوه مصرف:

   برای ایجاد توازن نیتروژن مثبت در بدن معمولاً ۱ گرم پروتئین به ازای هر نیم کیلوگرم از وزن بدن در بدنسازان توصیه می شود. بنابراین یک فرد ۹۰ کیلویی معادل ۱۸۰ گرم پروتئین نیاز دارد.

   یک پیمانه سر پر را دریک لیوان پر آب یا شیر کم جرب یا نوشیدنی مورد علاقه خود حل کنید. روزانه ۱ تا ۳ وعده مصرف کنید و یا طبق توصیه پزشک یا متخصص تغذیه عمل نمائید .

   بهترین زمان مصرف پروتئین وی

   صبح ها بلافاصله بعد از بیدار شدن
   یک ساعت قبل از تمرین
   ۳۰ تا ۶۰ دقیقه اول بلافاصله بعد از تمرین ( مهم ترین زمان مصرف پروتئین وی)
   PROTEIN TYPE

   صبح

   بین وعده های غذایی

   قبل از تمرین

   بعد از تمرین

   قبل از خواب

   ۳۰ تا ۶۰ دقیقه اول بلافاصله بعد از تمرین مهمترین و موثرترین زمان مصرف پروتئین وی می باشد. آنزیمها و هورمونهای درون عضلات بطور فعال به ترمیم و بازسازی عضلات آسیب دیده در زمان تمرین می پردازند و عضلات بیشترین پذیرش برای تجدید منابع گلیکوژن و دریافت منابع مغذی خود را دارند. به این فاز که دریچه فرصت طلائی گفته می شود شما می توانید مطمئن شوید که بدن خود را برای جلسه تمرینی دیگر آماده کرده اید.

   وزن ۵ پوند معادل ۲۲۷۳ گرم

   در چهار طعم

   کارامل تافی فاژ، کلوچه کرمدار، شکلات غنی شده، بستنی وانیلی

 42. سام

  مرسی از اطلاعات خوبتون
  میخواستم بدونم کراتیین انقضا گذشته حدودا دو ماه عوارض داره یا نه؟کراتین ریزش مو میاره یا نه؟

  • کریم

   سلام، ۲ماه گذشته بیخیالش شو بندازش دور اگر کراتین به هورمون‌ها و استروییدهای آنابولیک آلوده باشد می تواند موجب ریزش مو شود

 43. آرمين

  سلام خسته نباشید
  میگم مصرف وى پروتئین + کراتین + مولتى ویتامین + ١٠ میل تستسترون ١٠٠

  دوره ى خوبى براى حجم هست؟؟
  (اینارو از خودم گفتم و من بدنم شکل خوبى داره اما متأسفانه حجم نداره
  قد:١٨٣
  وزن: ۶٨
  سن: ١٨)

  • ابراهیم

   داش تو این سن میخای هورمون مصرف کنی که چی بشه ارزششو نداره شما برو پیش یه متخصص تغذیه بهت یه برنامه غذایی بده و یه برنامه تمرینی خوب تمومه میتونی فقط از یه پروتئین استفاده کنی کراتین هم تو این سن توصیه نمیشه

 44. amir

  سلام و خسته نباشید مکمل های اپکس خوبن؟ساخت کجان؟چرا اینقدر قیمتاشون کمه ؟آیا تقلبی این مکمل ها هم هست؟ یا فقط به صورت اورجیناله؟ ببخشید سوال ها زیاد شد

  • مهدی

   سلام امیر بد نیستن ولی به کیفیت خارجیا نمیرسن ولی خوب چه میشه کرد کو مکمل اصل همینارو بخوری بهتره تا خارجی تقلبی کشور سازنده اپکس کانادا بسته بندی در ایران هستش از داروخانه بگیری فکر نکنم زیر نظر وزارت بهداشته دیگه

   • amir

    ممنون از پاسخت .ممکنه تقلبی هم باشه؟اپکس بهتره یا ویتاپی؟

    • کریم

     اپکس قدیمی تره بهتره ویتاپی تازه در اومده من خودم از کراتین اپکس استفاده کردم خوب جواب داد واسه دوستامم گرفته بودم همه راضی بودن

    • امید

     اپکس بهتره

 45. سهیل

  سلام
  مرسی واسه اطلاعات خوبتون، من ۳ ماهه باشگاهو شروع کردم واسه ماه ۴ می خوام دوره سبکی با کراتین و گینر وردارم تو سایت ماسل تک که می رم می زنم دبی آدرس یه سایت به اسم Sporter میده که بعضا محصولاش ارزون تره نسبت به سایت های خودشون مثل CGT اوپتیمم که تو سایت خود اوپتیمم ۲۵ دلاره ولی اینجا ۱۹ دلار!!!!!!!! پیشنهادی دارید؟ می خوام بگم کسی بیاره واسم

 46. reza

  سلام خوبین .ببخشید یه سوال من یه پروتئین وی خریدم با طعم وانیلی داخل پودرها یه دونه های نارجی رنگ خیلی کم جوری هستش به چشم نمیاد و بوی خوبی دارد و توی دهن چسبناکه میخواستم بدونم این جنس و کیفیتش چطوریه خیلی جنسش بده?

 47. soheil

  سلام
  مرسی واسه اطلاعات خوبتون، من ۳ ماهه باشگاهو شروع کردم واسه ماه ۴ می خوام دوره سبکی با کراتین و گینر وردارم تو سایت ماسل تک که می رم می زنم دبی آدرس یه سایت به اسم Sporter میده که بعضا محصولاش ارزون تره نسبت به سایت های خودشون مثل CGT اوپتیمم که تو سایت خود اوپتیمم ۲۵ دلاره ولی اینجا ۱۹ دلار!!!!!!!! بخوام بگم واسم بیارن باید از کجا تهیه کنن؟؟؟؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید

 48. reza

  http://8pic.ir/images/ujnys2mhih5q01iacz5d.jpg.
  این عکس قوطیش شرکت
  Nad

  • محسن

   قیافه قوطیش که خوبه

   • محسن

    چند گرفتی داش

    • رضا

     ۲۸۰تومان
     ۳

 49. SOHEIL

  آقا یعنی یکی نیست جوابه مارو بده؟ خب بیا بگو نمی دونم دیگه هر روز سرنزنیم دیگه……..

 50. سامان

  سلام اقا محسن من ۲۲ سالمه وزن ۶۴ قد ۱۷۰ گروه خونى B …من یک فوتبالیستم و مى خوام اماده بشم واسه تست ..دیدگاه بالا رو که واسه دوستمون گفتى میدونم و قراره برم پیش دکتر تغذیه .. و اون توضیحاتى که بالا دادید اونا رو استفاده کردم واسه چند ماهى از همه مواد غذاى استفاده کردم خرج سنگینى هست گروه خونى B کالرى زیادى مسوزونه چاق هم نمیشه من مى خوام دوره بدنسازى ..تمرینات استقامتى برم از مواد طبیعى استفاده میکنم و مى خوام یک پروتین یا چیزى که استقامت بالا ببره و خستگى دیرتر سراغم بیاد نمى خوام زیاد عضله سازى بکنم چون من یک هافبک تهاجمى هستمو دکتر ها بعضى هاشون نمیدنن چى استفاده کنم به نظر شما چه مکملى استفاده کنم که قانون ۴-۲-۱ کربوهیدرات چربى پروتین رعایت بشه ممنون میشم جوابم بدید خیلى برام مهم هست داش..

  • قادر

   شما میتونی از کراتین و امینو اسید ها استفاده کنی اینا برای افزایش استقامت خوبه

   • محسن

    احتمال افزایش استقامت با مصرف نیتریک اکسید
    مکمل هایی که حاوی اسید آمینه ی ال آرژینین هستند، به طور معمول توسط ورزشکاران قدرتی برای افزایش پمپاژ خون استفاده می شوند.تحقیقات جدید دانشگاه اکستر حاکی از آن است که احتمال می رود مکمل های تقویت کننده به طور قابل ملاحظه ای باعث افزایش بنیه و توان ورزشکاران حین فعالیت های ورزشی طاقت فرسا مانند دوچرخه سواری،دو و شنا می گردد.این اسید آمینه که با بررسی دانشمندان حاوی نیتریک اکسید می باشد ، باعث افزایش عملکرد ورزشکار بین ١ تا ٢ درصد در حین مسابقه می شود.

    نتیجه ی عملکرد واقعی : برای ورزشکاران در سطح جهانی ، عبور از خط پایان حتی ١ درصد زودتر از بقیه می تواند تفاوتی بین کسب مقام اول وآخر را به همراه داشته باشد. برای ورزشکاران آماتور، این تفاوت ها چندان محسوس نیست اما اگر شما قصد دارید یک رکورد شخصی از خود به جای بگذارید، یک مکمل غذایی مانند Essential Amino Energy می تواند نیرویی را که شما برای موفقیت نیاز دارید ، تامین کند.

    • reza

     انرژی و استقامت با M5 Extreme
     این مکمل با شعار انرژی و استقامت تولید شده است و با ترکیب خود هم بر این امر پافشاری می کند .

     مکمل M5 Extreme دارای ۲ قسمت است که قسمت بالایی IGNITE که همان فسمت استقامت و قسمت BUILD که قسمت افزایش انرژی یا به اصطلاح قسمت پمپ عضله است . در قسمت اول این مکمل با آمینواسید های خوراکی که در راس آنها بتاآلانین قرار دارد به همراه کافئین فرآوری شده به افزایش استقامت هنگام تمرین و سهولت در پمپاژ خون که مرحله بعدی است دست یابد .

     در قسمت BUILD که می توان از آن به عنوان قسمت عضله ساز هم اشاره کرد از آمینو اسید ال لوسین به همراه آلانین و آرژنین استفاده شده و این ترکیب را با ۲ مدل کراتین نیترات و منیزیم جمع بسته که در واقع هم با افزایش سطح نیتریک اکسید در خون و پمپاژ خون در رگ ها به افزایش انرژی کمک کند و هم با کراتین به افزایش سایز عضلات و آماده سازی برای جذب پروتئین اشاره کرد .

     ویژگی های اصلی این مکمل :

     * کالری کم در هر وعده

     * بسته بندی غیر قابل کپی

     * میزان کربوهیدرات کم

     * استفاده از بهترین مدل های کراتین

     * وجود ۲۰۰۰ میلی گرم آرژنین در هر وعده

     * سازگار با تمام تیپ های بدنی

     • مهران

      با سلام و خسته نباشید.با تشکر از سایت خوبتون من چند وقت پیش چند بسته مولتی ویتامین خارجی خریداری کردم که به تازگی متوجه شدم تاریخ مصرف اینها تا یک ماه دیگر است فقط.سوالم این بود که اگه من این قرص هارو بعد از تاریخ مصرفشونم مصرفم کنم آیا اشکال داره؟ خواص آنها کم نمیشه یا ضرری داشته باشه؟چون پول زیادیم دادم راقب به دور ریختنشون نیستم .تا چه زمانی میشه مصرف کرد پلمپشونم باز نشده تاثیری در فساد پذیری قرص داره؟ باتشکر

     • ورزشکار حرفه ای

      با سلام، قابلیت مصرف یک دارو یا مکمل غذایی، به غیر از تاریخ انقضا به شرایط نگهداری آن هم بستگی دارد. بعد از انقضای زمان مصرف داروها معمولا اثر بخشی آنها بیش از ۱۰ درصد کاهش می یابد و البته در موارد نادری( مانند آنتی بیوتیک های خانواده تتراسایکلین)، ممکن است که به مواد مضر برای بدن تبدیل شوند. بر اساس یک قانون نانوشته، چنانچه شرایط نگهداری داروها یا مکمل های غذایی مناسب باشد، تا ۶ ماه بعد از تاریخ انقضا هم قابلیت مصرف دارندموفق باشی

 51. اصغر

  شرط اصل بودن پروتیئن وی صد درصد چسبناک بودن تو دهان هستش و دانهاش مثل شن باشد? نظرتون راجب پروتئین وی ویتاپی چیه?

  • رضا

   سلام چسبناک بودن مکمل به دلیل خاصیت کربوهیدرات هاست . مکمل های پروتئینی باید چسبناک باشه چون در اون کربوهیدرات به کار رفته اما نه زیاد !!! کربو کمپلکس ها بسیار چسبناک هستند . اگر چسبناک بودن مکمل خیلی زیاده باید به اون شک کرد چون مثلماً درصد کربو بالا رفته که دلیلی جز …… نیست . یکار ساده برای پی بردن به اصل بودن مکمل ها برای همه دوستان :مکمل مورد نظر خودتون رو روی ترازوی دیجیتال قرار بدید و ببینید نباید ۱ گرم هم متفاوت باشه . این راه رو من از یکی از وارد کننده های اصلی مکمل توی تهران یاد گرفتم که بنظر من از نظر فیزیکی بهترین راه برای تشخیص مکمل اصل از تقلبی حساب میشه .

   • رضا

    پس پروتین وی ویتاپی خیلی چسبناک هستش توی دهن پس نشانه ی بی کیفیتش هستش؟

   • رضا

    توی توضیحات تشخیص مکمل ها نوشته بود چسبناکی نشانه ی کیفیت بالای پودر هستش و چند جای دیگه توضیح داده بود درباره ی پروتین وی همینطور؟؟؟؟؟

 52. amir

  سلام نظر دوستان رو میخواستم درباره ی مکمل وی پروتئین شرکت ویتاپی؟ممنون میشم حواب بدین

  • اشکان

   سلام امیر به نظر من اگه پول بزاری روش یه مکمل خارجی و برند معروف بگیری بهتره ،،خوبه بدک نیست لگه دسترسی به مکمل درجه یک نداری همینارو بگیر خوبه جواب میده

   • قادر

    سلام همیناخوبن بهتر از مکمل های تقلبی که معلوم نیست توش چیه ( هورمونو , شیر خشکو .. ) شما اگه تا حالا مکمل مصرف نکردین می تونین از مکمل های داروخانه ایی استفاده کنید از داروخانه بگیرید بهتر از اینه ک مکملی بگیرید ک ب اصل بودنش شک داشته باشید . یا علی موفق باشی

    • مصطفی

     ولی واقعا مکملای خارجی یه چیز دیگست من خودم امینو همین داروخانه های رو گرفته بودم میخوردم مزه گچ میداد بد مزه بود ولی هفته پیش یه امینو ۲۲۲۲گرفتم واقعا عالیه اگه بشه مکمل خارجی اصل گیر اورد

   • amir

    موضوع پوولش نیست موضوع اینه که ممکنه این خارجیا تقلبی باشن.ما که شانس نداریم

 53. سامان

  متشکرم که به سوالم جواب دادید ارزوى سلامتى براى شما عزیزان دارم.

 54. amir

  متشکرم از پاسخاتون پاینده باشین 😉

 55. كسري

  با سلام .
  سن :١٩
  قد:١.٧۵
  وزن:۵٧کیلو
  میخواستم اگه میشه ی دوره مکملی بهم پیشنهاد بدین واسه حجم و وزن . ممنون منتظر جوابتون هستم . او گینر تا ویتامین . هرچی ک لازمه

 56. رصا

  http://8pic.ir/images/q0d8yhjsvvqmzsj3i53x.jpg
  چربی سوز lipo6 میخواستم ببینم تاریخش گذشته نباید مصرف کنم
  best by11\16نوشته یعنی چی?

  • مصطفی

   بهترین زمان مصرفشه دیگه نه دیگه نباید مصرف کنی

   • بهزاد

    تو یکی از سایتای خارجی اینو زده بود The Truth: You should check that expiration date and buy a new bottle if it’s already past its prime. “Vitamins lose their potency over time, by as much as 10 to 20%,” says Susan Dopart, RD, co-author of A Recipe for Life by The Doctor’s Dietitian. Taking expired vitamins may not be dangerous, but it’s less beneficial – and possibly a waste of time.
    منظورشم اینه که بعد اتمام زمان مصرفش ۱۰ یا ۲۰ درصد قدرتشو از دست میده و مصرف ویتامین ها تاریخ گذشته ممکن است خطرناک باشد اماکمتر سودمند – و احتمالا اتلاف وقت است.

 57. اصغر

  نظرتون راجب به این پمپ کراتین چیه اصله یا به درد نمیخوره؟ عکس میذارم ببینید
  http://8pic.ir/images/v47epmy99q29agt189fx.jpg
  http://8pic.ir/images/72n8qsuwltrnnmlnm56z.jpg
  http://8pic.ir/images/vnwidvnjlxaogs3tfw90.jpg
  روش هم هلوگرام اورجینال هم خورده

  • mostafa

   bayad asl bashe vali dige azin popma tolid nemishe az shakhse motabar kharidi dash asghar

   • اصغر

    از یه مکمل فروش گرفتم

 58. zahra

  سلام من ورزش حرفه ایم کیک بوکس هس.میخوام وزنم زیاد بشه از چ مکملی استفاده کنم؟۲۰سالمه.قد ۱۶۹٫وزن۵۳

 59. ارنولد
 60. علی

  سلام من یه کربو پروتیین دارم که با طعم سیب سبزه و داخلش دانه های رنگی سبز هستش تقلبیه؟

 61. محمود

  با سلام
  من ۲۴سالمه قدم۱۷۵ وزنم۶۰ رزمی کارم و بدنم عضله ای و خشکه البته مدتیه به دلیل مشغله زیاد مداوم ورزش نمیکنم اما آمادگی بدنیم نسبتا بالاست
  میخوام واسه مسابقات یک وزن برم بالاتر(حدود ۷-۸کیلو ونه بیشتر) درعین اینکه افزایش حجمم با حفظ فرم عضلاتم باشه و افت محسوسی هم پس از دوره نداشته باشم(این خیلی مهمه)
  لطفا راهنماییم کنید چه مکمل وچه مدت زمان نیازه؟
  متشکر

 62. محمدعلی

  آقا من یه گینر به اسم nitro gain از کمپانی biotechusa گرفتم. همه چیزش اوکی هست و مطابق نمونه داخل سایت اصلی. پلمپ پلاستیکی روی درب هم دقیقا اوکی بود. ولی پلمپ زیر درب کاملا آزاد بود!
  آیا این محصول مشکل داره؟

  • حامد

   پلمپ زیرش باز باشه حتما محتویاتش خالی شده دیگه از کی گرفتی معتبرهست یا نه

 63. یوسف

  سلام.میخواستم بدونم کربو تا چند وقت بعد باز شدن پلمپش قابل مصرفه من دوتا دارم تقریبا شیش ماه پیش گرفتم بو گرفته میشه مصرفش کرد.ممنون میشم جواب بدید

  • علی اصغر

   سلام ببین تاریخ انقضاش کیه دیگه اگه از تاریخ انقضاش گذشته باشه مصرفش نکن بندازش دور

 64. Saeed

  سلام و خسته نباشیدی برنامه مناسب برأی دوره حجم ب همواه معرفی مکمل هایی برأی مصرف در دوره برأی اضاف کردن وزن و حجم .ممنون

 65. بهزاد

  داداشا…یا بدنسازی کار نکنید یا حرف از مکمل ایرانی نزنید
  مکمل های ایرانی فقط ۷۰درصد شکر هستند
  حتی تو کراتین هم شکر میریزن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! دیگه حرفی ندارم

 66. مجتبي

  سلام
  نظرتون در مورد مکمل های بیوتچ أمریکا چینی !؟؟
  ممنون میثم جواب بدین

  • مهدی

   خوبه به شرطی که اصلشو پیدا کنی

 67. عرفان

  سلام من یه کربو پروتیین مس سایروس کیسه ای ۵ کیلو دیروز گرفتم میخواستم ببینم اصله؟ با نمونه های عکسای اصلش مقایسه کردم یکیه . ولی پودرش یکم حالت ریش ریش داره عادیه ایا؟ طرفم مورده اعتماده.خواهشا ج بدین خیلی مهمه

  • طائف

   ببین شکلش اینطوریه اگه واقعا از شخص معتبر گرفتی که مشکلی نیست
   بعدش این پاکتیا تقلبش زیاد شده سعی کن قوطی بگیری بهتره
   http://upload7.ir/uploads//7534cccd40e0431f0b86ac75ca8a1c72c4a3111f.jpg
   http://upload7.ir/uploads//57b71e52e143f18df500aca4037b027512e263a5.jpg

   • مهران

    سلام من استفاده کردم پیمانه بزرگ توشه این مکمل میزان کالریش خیلی بالاست ولی حتما این مکمل رو در داخل شیکر خوب هم بزنید بعد بخورین.من از این مکمل ۱ هفته مصرف کردم(۴ بار در روز) در این یک هفته ۲٫۵ کیلو بالا اومدم.برای کسانی که حجم میخوان عالی طریقه مصرفشم این مکمل خیلی زود جواب میده ولی باید زیاد مصرف بشه(۲ساعت بعد از صبحانه-۱ساعت قبل تمرین-بلافاصله بعد از تمرین-قبل از خواب با شیر) اگر بعد از ۱ هفته جواب داد حتما درسته.در ضمن اگه از یک کراتین خوب هم باهاش بری عالی جواب می گیری مکمل سریوس مس ,بین وعده های غذایی برای حفظ تعادل نیتروژن مثبت و حمایت از یک رژیم غذایی پر کالری توصیه می شود و بعد از تمرین و ۴۵-۶۰ دقیقه قبل از خواب ا اب سرد یا شیر می توانید میل نمایید همانطور که روش نوشته هفته اول از کم به زیاد یعنی دو اسکوپ با ۲۴ اونس آب مدت ۴۵-۶۰ ثانیه مخلوط کنید و اگر دوست دارید یخ داخلش بندازید و میل نمایید روزهای استراحت هم به همین شکل ( با داشتن رژیم غذایی درست) .موفق باشی

 68. مهران
 69. بهزاد

  با سلام و تشکر از مطالبتون
  من قبلا پروتئین muscle army tank استفاده کردم و حدود ۴٫۵ کیلو وزنم زیاد شد
  برای دوره دوم از همون نوع باز خریدم ولی این یکی هم پودرش کمرنگ تره هم چسبندگی نداره!!!
  از کجا بفهمم کودوم اصله؟
  اینو استفاده بکنم به نظر شما؟
  ممنون

  • قادر

   سلام ببین تنها راه شناخت مکمل خود فرده اگه مکملی که تا یه ماه پیش خوردی میدونی خوب بوده جواب گرفتی از شخص معتبر گرفتی یکی دیگه بخوری کلا طعم همه چیش فرق کنه حتما تقلبیه دیگه قوطی قبلیشو با این چک کن ببین کپ همه

 70. بهروز

  سلام
  کسی سوپر کراتین شرکت pnc و خورده؟؟؟جواب میده….این بهتره یا کراتین apex…
  بعد BCAA شرکت pnc و هم کسی تست کرده؟؟ اگه اره نتیجشه بگه…
  ممنون

  • محسن

   سلام اره من همشو خوردم کراتیناجفتشو خوردم به نظرم سوپر کراتین بهتره
   بی سی ای ای که اشغاله یه طعم مزه بدی میده انگار داری گچ دیوار میخوری اگه میتونی از یه برند خارجی بگیر امینو رو

 71. بهروز

  خب داداش محسن سوپر سایز اپکس چی اون خوبه؟؟؟
  و بجای bcaa شرکت پی ان سی amino اپکس بگیرم!!!!
  من میخوام سوپر سایز برم و کراتین با یه امینو….مال شرکت های خارجی زیاد خوردم… حالا میخوام این دفعه ایرانی تست کنم….
  حالا موندم سوپر سایزو کراتین و امینو برم
  یا سوپر سایزو ارژنین و امینو….!!!!!
  واسه حجم…
  و کراتین و امینو مال کدوم شرکت ایرانی بهتره و جواب میده؟؟؟

  • محسن

   سلام گیر دادی به این ایرانیا والا من که با اینا حال نکردم من یه ترو مس گرفتم عجب چیزیه خداشاهده خوب ادمو میاره بالا با سل تچ ترکیبی
   شما هم اگه میخای همون سوپرسایزو بگیر روزانه ۳ الی ۵ پیمانه از پودر سوپر سایز را در ۶۰۰ سی سی آب سرد یا شیر کم چرب حل نموده و ۳ بار در روز بخور کنارشم امینو آرژنین بگیر خوبه کراتینم انقدی نمیشه بهش اضاف کن تو هدفت حجمه

 72. محمد امین پیری

  با سلام و احترام
  لطفا در خصوص مکمل های ایرانی که در داروخانه های کشور عرضه میگردد اظهار نظر و در خصوص کیفیت آن اظهار نظر بفرمائید .
  با تشکر

 73. رضا

  سلام خسته نباشید من یه دونه پروتین MHP.probolic sr خریدم مزه اش یکم تلخه مال چیه؟در ضمن هم تاریخ مصرف داره و عکس ویکتور مارتینز و پلمپ داشت؟

  • قادر

   سلام پروتیئن Probolic-Sr MHP یکی از بی‌ نظیرترین مکمل‌های موجود در بازار جهانی می‌باشد که با ترکیب فوق العاده‌ای خود تا ۱۲ ساعت بعد از مصرف پروتئین همچنان به عضله سازی و رشد عضلات در بدن می‌پردازد. این مکمل حاوی درصد بالایی از اسید آمینه‌های شاخه دار، گلوتامین و آرژنین می‌باشد که تا ۱۲ ساعت به تحریک رشد عضلات، بهبود و ریکاوری عضلات و جلوگیری از تجزیه عضلات می‌پردازند.
   طریقه مصرف: روزانه ۱ پیمانه از پودر را صبح ناشتا و ۱ پیمانه پودر را بلافاصله بعد از تمرین به همراه (۲۴۰ تا ۴۷۰ میلی لیتر) آب مخلوط کرده و مصرف نمایید.
   عکس ویکتور نداره این ببین اصلشه
   http://upload7.ir/uploads//f396229f5d051b7de47cb21a5c8d3d42e763d50d.jpg
   http://upload7.ir/uploads//7f0a239dcfee6a68424987d99809ab49a4901e74.jpg

   • رضا

    سلام دوست عزیز ممنون که جواب دادی.عکس ویکتور که میگم مثل گردنبند دور درب پودر بود.

 74. امين

  سلام . من ١۶سالمه و قدم١٧٠ و وزنم هم ۵۵ هست
  یک ساله که بدنسازی کار می کنم ، حالا می خوام برای افزایش حجم عضلاتم از مکمل استفاده کنم ، به نظرتون چی باید استفاده کنم ؟؟ از یک مربی پرسیدم گفت تو کراتین استفاده کنی خوبه ، آیا کراتین تو این سن برام اشکالی نداره ؟

  • قادر

   تو این سن توصیه نمیشه امین

  • علی مجیدی

   سلام هدف بسیاری از مکمل‌ها رشد عضلات است که این کار را به طور مستقیم یا به طور غیر مستقیم انجام می‌دهد. اما به طور ویژه می‌توان مکمل‌های آمینو اسید- پروتئین‌ها- BCAA – HMB و… به‌طور مستقیم و گلوتامین- کراتین- آرژنین و… را به‌طور غیرمستقیم اشاره کرد. انتخاب مکمل‌ها برای حداکثر نتیجه به عوامل زیادی وابسته است. بهتر است با متخصص تغذیه مشورت کنید تا در صورت نیاز مکمل مناسبی را توصیه کند. نکته‌ای که به آن توجه ویژه باید کرد این است که امروزه رویه مصرف هورمون‌های پپتیدی بسیار افزایش پیدا کرده است. داروهای پپتیدی دارای عوارض خاموش هستند و هدف اصلی آنها ایجاد و رشد تومورهای سرطانی است. این داروها ممنوع و بسیار پر عوارض و مرگ بار می‌باشد.

 75. روزبه

  با سلام و سپاس از اطلاع رسانی شما ..یک سوال از شما داشتم ..من وزنم ۸۴ و قدم ۱۷۷ هستش الان دو ماه هستش که باشگاه میرم خواستم اول بپرسم برای چربی سوزی و ثانیا برای عضله سازی چه مکمل های سالم و بیخطری پیشنهاد میکنید؟با سپاس

 76. ali

  این شرکت دارو سازی کارن معتبره محصولاش کیفیت داره

 77. payam

  سلام
  میخواستم خواهش کنم اگر خودتون یا شخص مطمئنی برای فروش مکمل اصل سراغ دارید به من معرفی کنید
  هرچی از هر جا خریدم تقلبی بوده
  شخص، مربی، داروخونه، هرجا
  ققط لطفا معرفی کنین

 78. غزل

  سلام به همگی من یه گینر شرکت api گرفتم قوطیش آبیه ۴٫۵ کیلو میخواستم ببینم کسی مصرف کرده چطوره اصله لطفا راهنماییم کنید تا وقت جبران باشه ممنون از همگیتون

 79. غزل

  سلام به همگی من یه گینر شرکت api گرفتم ۴٫۵ کیلو جعبش آبی لطفا کمک کنید چجوریه ممنون میشم زودتر راهنمایی کنید

 80. amir

  سلام میشه در مورد اصل و فیک مکمل کیسه گین FA.Mass Effect توضیح بدین

 81. tohid

  واقعا چی بگم دوستان.من یه دوستی دارم که ۵سال طبیعی کار کرده بدنش …
  اگه به مدت طولانی طبیعی کار کنین بدنتون بهترینه

 82. وحید

  از سایت خوبتون و مطالب عالی که گذاشتید خیلی ممنونم.میخواستم از کارشناسان محترم بپرسم پودر پروتیین ارنولد شوارزینگر ایرون مس چطوره؟اصلش تو ایران هست؟خواهشا جواب بدید نیازمند پاسخ هستم

  • حمیدرضا

   سلام اصلش هست از شخص معتبر خریداری کن

 83. سام

  سلام
  خواهشا راهنمایی کنید.
  با مشاوره ای که یکی از مکمل فروش ها(دوستام قبلا ازش گرفتن راضی بودن) گرفتم بهم گفت که یک c4 سلوکور با یک دارک متر mhp و cell tech از شرکت ماسل تک (powerfull creatine formula) مصرف کنم
  اول اینکه اینها با هم مصرف کردنشون خوبه دوم اینکه چطور بفهمم اصل هستن؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • رضا لودر

   سلام سام به نظر من شما بهتره اولیتو بدی به پروتئین
   من بجای شما باشم بجای سل تچ پروتئین میخرم
   یا میتونی سل تچ و پروتئین و اچ ام پی داشته باشی
   تشخیص اصل فقط اینه که از یه شخص معتبر بگیری وگرنه الان خیلی این تقلب زنا حرفه ای شدن کپ خودش میزنن

 84. غزل

  سلام به همگی من یه گینر شرکت api گرفتم ۴٫۵ کیلو جعبش آبی لطفا کمک کنید چجوریه ممنون میشم زودتر راهنمایی کنید

 85. حامد

  سلانم خسته نباشید من ۲۳سالمه وزن ۶۹ چه کراتینی مصرف کنم که بدنم بیاد روفرم …

  • بهزاد

   سلام میتونی ار یه کراتین مونوهیدارت استفاده کنی

 86. saied

  باورم نمیشه همزمان با خوندن همهی مکملامو چک کردمو دیدم مربیمون جلال که قهرمان اسیا و ایران بود با اون همه سابقش همرو بهم تقلبی داد واسه خودم متعسفم که بش اعتماد کردم

 87. مسعود

  میشه آمینو رو از داروخانه گرفت

  • بهزاد

   اره امینو داره

 88. mosi

  ﺳﻼﻡ ﺟﻨﺎﺏ,… ﻯ ﺳﻮﺍﻝ ﺩﺍﺷﺘﻢ ﺍﺯﺗﻮﻥ ..
  ﻣﻦ ۲۰ﺳﺎﻟﻤﻪ ﻗﺒﻼﺣﺪﻭﺩ ﭼﻨﺪ ﻣﺎﻩ ﭘﯿﺶ
  ﺑﺪﻥ ﺳﺎﺯﯾﻮ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﺩﺍﺩﻡ ﺗﺎ ﺍﯾﻦ ﮎ ﺑﺨﺎﻃﺮ
  ﺩﺭﺳﻮ ﮐﺎﺭ ﻧﺘﻮﻧﺴﺘﻢ ﺑﺮﻡ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺷﺮﻭﻉ
  ﮐﺮﺩﻡ ﺑﺎﺷﮕﺎﻫﻮ ﭼﻬﻞ ﺭﻭﺯﻯ ﻫﺲ ﺩﺍﺭﻡ ﻣﯿﺮﻡ
  ﺣﺎﻻ ﻣﯿﺨﻮﺍﺳﺘﻢ ﻯ ﻣﮑﻤﻠﻰ ﺑﮕﯿﺮﻡ ﮎ
  ﺑﺎﻻ ﺗﻨﻪ ﺭﻭ ﻋﻀﻠﻪ ﺍﻯ ﮐﻨﻪ ﭘﺎﻫﺎﻡ ﺧﻮﺑﻦ
  ,ﻣﺨﺼﻮﺻﺎ ﺑﺎﺯﻭﻫﺎ … ﻧﻤﯿﺨﻮﺍﻡ ﭼﺎﻕ ﺷﻢ
  ﻓﻘﻂ ﻋﻀﻠﻪ … ﮔﻔﺘﻢ ﺍﺯ ﺗﺠﺮﺑﯿﺎﺕ ﺷﻤﺎ
  ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﻢ ﺑﻬﻢ ﺑﮕﯿﺪ ﭺ ﭼﯿﺰﻯ
  ﻣﺼﺮﻑ ﮐﻨﻢ ﮎ ﻫﻢ ﺏ ﺻﺮﻓﻪ ﺑﺎﺷﻪ ﻫﻢ
  ﺧﻮﺏ … ﻗﺪﻡ۱۷۹ …ﻭﺯﻧﻢ
  ۸۳

  • علی مرتضوی

   یه پروتئین خالص بگیر با امینو میتونی از گلوتامین هم استفاده کنیم

 89. سامان

  سلام بر شما دو سوال دارم:
  ۱- آیا مکملهای تقلبی در مورد شرکت یونیورسال هم دیده شده یا فقط تاریخ مصرف چک کنیم کافیه؟
  ۲-کلا مکملهایی که بصورت قرص هستند ( نه پودر) فقط تاریخ مصرفشونو چک کنیم یا موارد تقلبی اونها هم زیاده؟

 90. مهدی

  با سلام و خسته نباشید.من چند روز پیش یه extreme mass effect fa پنج کیلویی از باشگاه خریدم. تاریخ انقضای محصول روی کیسه به طور مشکوکی کمرنگ هستش و خوندنش سخته ولی مربی باشگاه گفت صددرصد سالمه و مشکلی نیست ولی من هنوز نگرانم که تاریخش گذشته باشه.روی کیسه نوشته شده با طعم شکلات سفید و نارگیل ولی مزش دقیقا مثل شیر خشکه. رنگش هم تقریبا سفید مایل به زرده.لطفا با راهنماییتون کمکم کنید.ممنون

  • غلام

   ببین مهدی جان اصولا این کیسه ای ها ۸۰ درصد تقلبیه باید خیلی مواظب باشی

 91. ارین

  سلام و خسته نباشید
  یسوال خدمت دوستان داشتم، ایا وی فول توینلب بعد از دربش روش پلمپ کاغذی دار یا ندار؟ من گرفتم ولی پلمپ ندار؟ بنظرتون تقلبی؟ ممنون

  • رضا مجیدی

   سلام اصولا همه مکمل ها روشونیه پلمپ داره وگرنه زودی فاسد میشه به نظر من که تقلبیه چون هوا میره داخل زود خراب میشه

 92. سامان

  سلام من۶۲ کیلو وزنم چه مکملی استفاده کنم برای ورزش حرفه ای بسکتبال.مکمل نوترکس میگن استفاده کن

  • احمدی

   میتونی از گینر استفاده کنی برای انرژی دهی حتی کراتین هم خوبه برات

  • elyas

   اگه برای انرژی و استقامت میخوای کراتین خوبه.ولی گینر وزنتو بالا میبره

 93. جواد ل.ع

  سلام دوست عزیز. من الان ۲ ساله بدنسازی کار میکنم بدنم عالیه تو سن و وزن خودم. یجورایی حجمی فیتنسیه. بدنم. ۱۷ سالمه ۶۹ کیلو وزنمه. دارم وزنمو بیشتر میکنم که بیشتر حجم پیدا کنم. بعد ۲ سال میخوام برای اولین بار مکمل استفاده کنم. چی استفاده کنم؟

 94. سروش

  سلام خسته نباشید. مرسی از مطالبتون عالیه
  میخواستم بگم که این مکمل های الیمپ اگه اصلشو پیدا کنید فوقلادست و اگه حرفه ای کار کنید جواب میگیرید.
  مکمل ها هیچ عوارضی ندارند اگه خوب بسوزن تو بدن +آب فراوان.

 95. مهدی

  سلام و خدا قوت.
  سوال:من قصد دارم که مکمل بخرم ولی از بس گفتن تقلبی زیاد شده دو دل شدم و دوماهه که خشک میرم باشگاه و الان هم تو ماه مبارک رمضان هستم.
  راهنمایی مخواستم در مورد مکمل whey و کراتین منوهیدرات که کدومش و از کدوم کمپانی بهترین هست البته اگه کمی تشریحات هم بدید در مورد نوع تقلبیش ممنون میشم

 96. alyas

  سلام.خسته نباشید من کشتی کار میکنم وزنم۸۴و قدم۱۹۲و سنم۱۷هست.
  میخواستم بدونم ایا پروتئین وی روی قدرت تاثیر داره؟؟ برای من به درد میخوره؟

 97. عيرضا

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من یه پروتئین بیف سایتک با طعم شکلات خریدم وقتی تو آب حلش میکنم یک دست حل نمیشه و گلوله هایی از پروتئین در آب باقی میمونه که زیاد هم هستن،می خواستم بدونم این عادیه؟
  ممنون از سایت خوبتان

  • رضایی

   سلام اصولا باید پروتیئن تو اب خوب حل شه این که نصب حل شه نصف نشه که نمیشه فکر نکنم عادی باشه من خودم ساتیک داشتم خیلیم دانه بندیش عالیبود اینی که شما میکین انگار ناخالصی داشته باشه اینطوری میشه

 98. شاهین

  سلام
  در مورد گینر شرکت دایماتیز اطلاعاتی دارید؟ اسمش super mass gainer هستش.آیا عوارض جدی داره؟ یه مقدار راهنمایی بفرمایید
  سپاس

 99. سهیل

  سلام
  دیروز یه Mass Serious از یکی گرفتم که تعریفشو شنیده بودم کارش فقط اپتیممه ولی متاسفانه از دیروز هر جا می خونم میگن ۹۰% کیسه ای ها تقلبین من هــــــر چقدر مقایسه می کنمش تو سایتا چیز عجیبی نمی بینم راهی داره مطمئن شم به اصل بودنش؟

  • سهیل

   یه QR کد داره که می گیرم روش میره تو سایت اپتیمم و از اونجا می ره تو YouTube این می تونه دلیل بر اصل بودنش باشه ؟ و اگه هست بهترین نحوه مصرفش چجوریه زمانی که با یه BCAA و کراتین باشه؟

   • رضا

    الان شما چی خریدی امینو یا کراتین
    طریقه مصرف چی میخای بدونی
    اصولا بارکد که میزنی میاد که اصل یا تقلبیه
    من خودم واسه شرکت فارما زده بودم اینطوری بود
    کد اشتباه باشه میگه تقلبیه

    • سهیل

     والا من هرچی ایمیل میزنم به اپتیمم گیر داده شماره فروشندتو بده ولی QR که تو گوشی می زنم صاف می ره تو سایت خودش.
     من آمینو BCAA گرفتم همون Pro BCAA زده روزی ۲ تا اسکوپ ۱۰ گرمی می خواستم ببینم اگه بکنمش ۳ وعده در روز مجموعا ۱۰ گرم اثر خودشو می ذاره؟

     • احمد

      نه مشکلی نداره میتونی تو سه وعده مصرف کنی
      بهترین زمان مصرف bcaa ها نیم تا یک ساعت پس از تمرین است که در این زمان جذب آمینو اسیدهای بیشترین شدت خود را دارد. مصرف bcaa با مواد غذایی کربوهیدراتی که بعد از تمرین باید خورده شوند نیز بسیار مناسب است چون ترشح انسولین ناشی از مصرف مواد کربوهیدراتی ، وارد شدن bcaa ها را به سلولهای عضلانی تسهیل میکند.
      در مجموع بهتر است bcaa را قبل و بعد از تمرین استفاده نمایید و در صورت تمایل میتوانید یک وعده هم قبل از خواب مصرف کنید.
      در دوران کات و استفاده از یک رژیم کم کربوهیدرات مصرف bcaa میتواند قبل از تمرین بسیار مفید باشد و از کاتابولیسم و کاهش حجم جلوگیری میکند. چون غیر از مکانیزم های یاد شده در بالا ، عضلات از لوسین میتوانند به عنوان یک منبع تامین انرژی نیز استفاده کنند و زمانی که این آمینو اسید در دسترس باشد ، دیگر نیازی به تجزیه عضله نیست.

  • رضایی

   خوب شما اول یه چیزی میگیری اولش راجبش تحقیق کن بعد برو بخر خیلی تقلبی زیاده تو این سیروس مس ها از چه کسی گرفتی اگه طرف واقعا کار درست باشه احتمالش هست اصل باشه از کسی خرید کن که اعتبارش به پولش نفروشه

   • سهیل

    من یه گینر گرفتم یه امینو BCAA
    روی QR کد گینره که می گیرم گوشیو می ره تو سایت اپتیمم تو آمریکا،امکان داره QR کد هم جعل بشه؟
    آمینو ام یه جوریه اسکوبش بهش نمی خوره چیز درست درمونی باشه به سایت اپتیمم ام ایمیل زدم گیر داده اسم و کد فروشندتو بده!!! BCAA چسبندگی بالایی داره احساس می کنم

    • قادرخان

     کد فروشنده!! دوم یک از فروشنده های تو ایران کد دارن فقط باید ازیه جای که مورد اطمینان هست بخری همین چون صنعت تقلب زنی خیلی پیشرفت کرده کد هم میبینی یکی اصلشو میگیرن رو صد تا مکمل میزنن چطور میشه فهمید برادر من اینجا ایران هست مطمنا کد اصل بزنی میگه اصله به نظرت باید چکار کرد ؟!!؟؟

 100. peyman

  سلام.من یه ایرون مس و یه کراتین آرنولد از مربیم گرفتم.تارخ کف قوطیا زرد رنگه.بقیه مشخصات قوطی هم مشابه اصلیاشه.میخواستم بدونم مکملا اصل هستن؟

  • رضا

   میتونی تو سایت اصلیشم نگاه کنی ببین دقیقا همونه یا نه ولی نمیشه فقط به یه تاریخ که به رنگ زرد باشه به اصل بودن مکمل پی برد دوست من طرف که میخاد تقلب بزنه یه تاریخشم درست میکنه

   • peyman

    حرف شما درسته ولی در قوطی خیلی محکم ۲ لایه پلمپ شده.پودرم یک دسته…
    خیلیم خوب حل میشه.

 101. مهدی

  سلام اگه امکانش هست یه جایی برای تهیه که میشناسید معرفی کنید

 102. آرش پایدار

  از اون بارکد پشت قوطی چطوری باید تشخیص بدیم اصله یا نه در ضمن سایتی هست که مثلا محصولات ماسل تچ رو بشه با زدن کدش در سایت تشخیص داد که اصله یا نه؟؟؟

 103. arshia

  سلام.می خواستم بدونم وی پروتئین۶۵از شرکت pharmacore labs اصله یا تقلبیه.سایت شرکت رو بررسی کردم فقط پرو وی ۷۰داشت و پرو وی ۶۵ تو تصاویر محصولاتش نبود.طعم شکلاتیه اما بوش فضا پر کن یا به عبارتی فرار نیست.خیس که میشه کاملا میچسبه ولی تو دهان بریزی آدامسی نمیشه.تاریخ انقضا با رنگ سبز زیر قاطی هست.

 104. arshia

  اگر رنگش تو آب قهوه ای روشن شد اصله وگرنه تقلبیه.باید کاملا پودرش یک دست باشه و یه تکون ساده بخوره مثل شن از هم جدا بشه.

 105. arshia

  سلام.پروتئین نوترکس ماسل اینفیوژن دیدم طعم شکلاتی.خود قوطی خاکستری با برچسب شبیه اصل.جلوی مکمل رو برچسبش نوشته The ultimate undergroundکه لغط خری که آندر گروند باشه با رنگ سفید نوشته ولی عکسش که دیدم قرمز بود.مکمل تغلبیه؟

 106. اارمین

  نظرتون راجع به مکمل اپکس سوپر سایز چیه

  • مهدی

   شرکت اپکس مکمل های خوبی میزنه نسبت به سایر مکمل های قانونی تو بازار این برند خوبیه

 107. محمود

  سلام.ببخشید راهنماییم کنین.من ی پمپ شرکت ماسل فارم گرفتم ک پودر ب حالت چسبیده و گلوله گلولست.میخواستم بدونم خرابه یا کلا به این شکل هست..

 108. محمد

  سلام من گینر فا میخواهم بخرم آیا این محصول تقلبی هست تو بازار

  • مهدی

   ترومس بخر کمتره تقلبیش تو بازار

 109. mohamad

  با سلام وخسته نباشید
  من یه دونه گینر و یه دونه کراتین بادی اتک گرفتم که دارای برچسب اصالت گمرک (شبنم) بودن، که با پاک کردن برچسب کد کالا رو به سایت وزرات بهداشت فرستادم پیامکی که برام فرستاده شد همون مکملی بود که گرفته بودم اما مکمل ها فقط یه دونه پلمپ پلاستیکی دور درب شون تنها داشتن بدون هیچ گونه پلمپی دیگه خواستم نظر شما رو در مورد اصل یا قلابی بودن مکملها بودنم۲_محصولات بادی اتک واقعا آلمانی هستن یا چین. با تشکر از شما دوست عزیز

 110. محمد

  سلام به همه دوستان من میخواستم یه گینر سریوس مس اپتیموم بگیرم اما چون تقلبیش زیاد هس نمیدونم چطوری بفهمم اصله یا نه اشنا هم نداریم و جایی هم نمیدونم بگیرم یه اشنا هامون داره میره ترکیه گفتم از اونجا برام بگیره اگه میشه میخوام قوطی شو بگیرم چون تو اینترنت زده onشرکتش یجا پایینشه یا بالا هس چطوری از روی قوطی بفهمم اصله اگه میشه توروخدا کمکم کنید بعد میشه از روی supplement پشتت مقایسه کنی با supplement خوده شرکته اپتیموم اخه چون تو سایته اپتیموم supplementتشو زده توروخدا راهنماییم کنید ممنون

  • مهدی

   ترو مس بخر تقلبیش کمتره سیروس مس خیلی تقلبی زیاد داره

 111. محمد

  خب اینطوری نمیشه فهمید بهنظرتون از رویsupplement پشتت مقایسه کنی با supplement خوده شرکته اپتیموم اخه چون تو سایته اپتیموم supplementتشو زده توروخدا راهنماییم کنید ممنون از ترکیه میخوام بیارم

  • قادر

   از ترکیه میخای بیاری هر چی بیاری اصله خیالت راحت کلا اپتیمم حرف نداره بخر نترس

 112. محمد

  ممنون . سلام بچه یه چندتا سایت انلاین بهم میدین که هرمکملی که بخوتی تازه اش اومده نشان بده نه مثل بعضی از سایت ها مکمل ۲۰۱۵ اومده همون ۲۰۱۳ رو هنوز نشان میده ممنون میشم ازتون .راستی یه سوال دیگه اگر از ترکیه مکمل خریدین میشه به منم بگین از کجاش بخرم که اصل باشه

 113. پارسا،،،

  سلام
  ممنون از دوستان عزیز ک جوابگو ما هستن

  من یه کراتین ترکیبی از اپتیموم گرفتم با طعم تمشک درب قوطی رو ورداشتم پلمپ تو قوطی بود،داخل قوطی هم پودرش مث آرد بیشترش و یه مقداریش مث دونه های درشت پودر رخت شویی و رنگ صورتی مانند داره

  آیا نشان بدل بودن؟
  در مورد بسته بدنی اپتیموم بم بگین

  ممنون

  • مهرداد

   کراتین حرفه ای همراه با آمینو گلوتامین و کربو هیدرات اپتیموم

   کمک به قدرت، سرعت، نیرو ،حجم و ریکاوری

   برای به حد اکثر رساندن تاثیر کراتین ابتدا باید آن را وارد عضلات نمود. در حالیکه کراتین خالص به تنهایی خوب عمل میکند، برای رسیدن به نتیجه بهتر و سریع تر این امکان وجود دارد که کراتین را با مواد هم نیروزاد در نسبت بسیار دقیق ترکیب کنیم. آپتیموم نوتریشن بر پایه فرمول اختصاصی کراتین سریع الاثر خود Creapure، شبکه ای از کربوهیدراتهای سریع العمل و زود هضم، انتقال دهندهای الکترولیتی مغذی و آمینو اسیدهای حجم دهنده کلیدی را برای تسریع بخشیدن در انتقال کراتین و بالابردن حفظ کراتین در عضلات افزوده است. وجود ترکیبات تقویتی همانندBCAA ، فسفات و تری متیل گلیسین TMG همان زمان در یکجا نقش بسیار مهمی درپشتیبانی بازیابی و بازسازی عضلات ایفا میکنند. فرمول پیشرفته جدید پریلود کراتین کامپلکس بطورغیر قابل انکاری برای تامین مزایایی بسیار فراتر از محصولات کراتین استاندارد طراحی شده است.

   ویژگیهای منحصر بفرد:

   ۱۰ گرم کراتین Creapure
   ۷۰ گرم کربوهیدراتهای سریع العمل و زود هضم
   ۳ گرم گلوتامین و تائورین به منظور متابولیسم چربیها
   ۲ گرم BCAA به منظورجلوگیری از تخریب پروتئینهای عضلات و حفظ بافتهای عضلانی
   ۵۰۰ میلی گرم TMG یا بتائین به منظور افزایش سطح انرژی ، استقامت و اکسیژن رسانی بدن همراه با سم زدایی کبد
   انتقال دهنده های الکترولیتی فسفر ، پتاسیم و منیزیم
   میزان مصرف:در روزهای تمرین به مقدار ۱-۲ پیمانه ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از تمرین مصرف شود. در روزهای غیر تمرین به مقدار ۱-۲ پیمانه بین وعده صبحانه تا وعده عصرانه مصرف شود. درصورتی که نوشیدن دو پیمانه یکجا برای شما سخت است ۱ پیمانه ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از تمرین و ۱ پیمانه بلافاصله بعد از تمرین میل کنید.

   کراتین ترکیبی یک مکمل فوق العاده برای ورزشکاران بدنسازی،وزنه بردارای، کشتی، قایق رانی، دوچرخه سواری، دوچرخه سواری کوهستان، تنیس، اسکی، فوتبال آمریکایی، فوتبال، راگبی، بسکتبال، هاکی روی یخ، والیبال، هندبال، و دو و میدانی ( دو سرعت، پرتاب وزنه، پرتاب نیزه، پرتاب دیسک)

   آیا کراتین کمپلکس نیاز به بارگیری دارد؟

   بارگیری کراتین به مدت یک هفته با دوز ۲۰ گرم اگرچه باعث می شود که شما سریعتر به انتظاراتی که از کراتین دارید برسید ولی در بعضی از افراد باعث مشکلات گوارشی می شود . اگر شما با دوز ۵ گرم و بدون بارگیری کراتین را مصرف کنید بجای اینکه در عرض یک هفته به منظور خود برسید در عرض دو تا سه هفته به همان منظور خود خواهید رسید بدون آنکه بدن خود را تحت فشار قرار دهید . بنابرین منطقی این است که بارگیری نکنید

   وزن ۴ پوند معادل ۱۸۱۸ گرم

   در ۲ طعم پرتغالی، چندمیوه

   فسفر

   کمک به سنتز و مصرف بهینیه پروتئین

   کمک به متابولیسم کربوهیدراتها و چربی ها

   کمک به تولید ATP مولکولهای ذخیره کننده انرژی

   کمک به انقباض عضلات

   تسهیل موثر در هضم مواد مغذی

   کمک به دفع مواد زاید از کلیه

   تنظیم توازن هورمونها در بدن

   منیزیم

   کمک به عملکرد طبیعی عضلات و سیستم عصبی

   کمک به تنظیم سطح قند خون و جلوگیری از دیابت

   کمک به تامین انرژی و سنتز پروتئین

   کمک به جلوگیری از گرفتگی عضلانی

   کمک به جذب ویتامینها و مواد معدنی حیاتی

   کمک به فعال سازی آنزیمها به منظور تولید انرژی سلولی

   پتاسیم

   کمک به توازن آ ب بدن

   کمک به جلوگیری از خستگی و ضعف عضلات

   کمک به انتقال پیامهای عصبی

   کمک به جلوگیری از گرفتگی عضلانی

   کمک به افزایش قدرت عضلانی

   کمک به متابولیسم چربیها، پروتئین ها و کربوهیدراتها

   TMG یا بتائین

   کمک به جلوگیری از ایجاد کبد چرب (سم زدایی کبد)

   کمک به افزایش اکسیذاسیون چربیها و کاهش بافت چربی و کلسترول

   کمک به افزایش سطح انرژی ، استقامت و اکسیژن رسانی بدن

   همراه با کراتین و کربوهیدرات کمک به افزایش حجم عضلانی

   تائورین

   کاهش آسیب های عضلانی هنگام تمرینات سنگین و افزایش عملکرد ورزشی

   افزایش جذب آمینو اسیدها به درون عضلات

   کاهش خستگی عضلانی و افزایش حجم سلولی

   افزایش تحمل گلوکز و جلوگیری ازایجاد دیابت نوع ۱ و ۲

   کاهش فشار خون و سطح کلسترول خون و افزایش سم زدایی کبد

   کاهش تجمع اسید لاکتیک در عضلات و جلوگیری از خستگی

   کمک به تنظیم سطح آب و نمکهای معدنی در خون

   کمک به افزایش متابولیسم چربیها و جذب ویتامینهای محلول در چربی

   خاصیت مبارزه با رادیکالهای آزاد ( آنتی آکسیدان قوی)

   BCAA

   تامین کننده بیش از ۷۰% نیاز نیتروژن بدن

   کمک به ریکاوری سریع تر و جلوگیری ازتخریب عضلات

   کمک به افزایش شدت تمرینات و استقامت بدن

   کمک به سنتز پروتئین و ایجاد حجم عضلانی

   کمک به افزایش هورمونهای آنابولیک تستسترون، رشد و انسولین

   کمک به کاهش چربی در لایه های عمیق بدن و چربی های دور شکم

   گلوتامین

   افزایش سطح هورمون رشد و سطح ایمنی بدن

   تسریع سنتز پروتئین و کمک به سنتز گلیکوژن

   ایجاد توازن نیتروژن مثبت در عضلات

   جلوگیری از دست دادن آب عضلات و کاتابلیسم پروتئین عضلات

   افزایش سطح GABA و در نتیجه ریکاوری سریع تر همراه با آرامش

   کراتین

   منبع تامین انرژی برای سلولهای عضلانی

   افزایش حجم عضلانی و قدرت و استقامت

   کمک به ریکاوری سریع تر و جلوگیری ازتخریب عضلات

  • رسول

   اپتیمم تقلبیش کمه بستگی داره از کجا خریده باشی بسته بندی معمولی داره من خودم امینوش خوردم خیلی راضیم پروتئینشم همینطور این که میگی نخوردم

 114. بابک

  ایا مکمل ها رو از دارو خانه بخریم خوبه {اصله} اصلا مهمهی مکمل ها رو داره چون تو تلوزون همش میگن از دارو خانه بخرید .. مرسی

  • Amir

   جوابتونن اینه که جنسایه داروخانه درسته اصله و مهره وزارت بهداشت خورده و تقلبی نیست ولی کیفیت نداره.

 115. Amir

  سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم بهترین برند مکمل های بدنسازی از جمله اپیکس و…… کدام هستند از لحاظ کیفیت و ایرانی نبودن لطفا راهنماییم کنید مرسی ممنون.

  • کریمی

   برند های خوبی هست بی اس ان ماسل تچ اپتیمم اینا خوبن ولی اصل گیر اوردنشون یکم سخت شده اپکس هم داروخانه داره خوبه اگه دسترسی به جنس اصل نداری میتونی از همین اپکس استفاده کنی

   • Amir

    ممنون مرسی حالا به نظر شما اپکس خوبه کیفت داره؟؟؟؟؟

    • بهزاد

     بد نیست کیفیتش بهر حال بهتر از جنس تقلبی تو بازار که معلوم نیست توش چه کوفتی میریزن
     من مصرف کردم خوب بود مخصوصا کراتینش من یه بار ۲۰ تا کراتین گرفتنم به دوستامم دادم خوب بود همه راضی بودن

 116. Amir

  سلام اقای مدیر به نظر شما چه برندی خوبه ی چیزی که کیفیتش بالا باشه و خودتان میپسندید مرسی راهنماییم کنید.

 117. رضا

  سلام میخواستم درباره سالم بودن آمپول سوماتروپین نظرتونو بدونم واز کجا بدونم گرما نخورده ودر یخچال نگهداری شده..

  • احمدی

   نحوه و میزان مصرف دارو سوماتروپین در بدنسازی:
   در اکثر موارد این دارو به صورت تزریقی و آمپول یا آمپول های خودکاری که سوما سر خود نامیده میشود, مصرف میشود و انواع مختلفی دارد.

   اگر به منظور ضد پیری, سلامتی و درمان عمومی و یا چربی سوزی قصد مصرف دارو را دارید:
   یک دوز روزی ۲-۳ (IU) برای اکثر افراد مفید خواهد بود.
   برای عضله سازی و بهبود قابل توجه ترکیب بدن:
   یک دوزروزی ۴-۸ (IU) لازم میباشد.برای افزایش تاثیر دارو تا حد اکثر، توطیه میشود که همراه این مکمل , تستوسترون، انسولین، وتی ۳ (T3) با دوز پایین T3 مصرف گردد.
   یک نمونه از برنامه مکمل گیری سوما به صورت زیر میباشد:
   هفته ۱-۴ = HGH 2 IU هر تزریق
   هفته ۵ = HGH 2.5 IU هر تزریق
   هفته ۶= HGH 3.0 IU که تزریق به دو قسمت ۱٫۵ IU تقسیم میگردد.
   هفته ۷ =HGH 3.5 IU که تزریق به دو قسمت ۱٫۷۵ IU تقسیم میگردد.
   و به این ترتیب تا زمانی که به دوز مورد نظر برسد افزایش می یابد.
   پیشنهادات :
   توجه داشته باشید در اکثر موارد داروهای هورمونی و مکمل های استروییدی میتوانند عوارض بسیار خطرناک و غیر قابل جبرانی از جمله: بیماری های کلیه و کبد, بیماریهای پوستی , کلفت شدن صدا, مشکلات جنسی, بزرگ شدن بیش از حد اندام و استخوان ها و حتی مرگ اشاره کرد. مصرف اینگونه داروها در دوره های آغازین اندام زیبا و احساس اعتماد به نفس فراوانی را به ارمغان می آورد اما این اثرات حقیقی نیست. به محض قطع مصرف دارو , افسردگی و میل شدید به مصرف مجدد این داروها بوجود می آید و پس از گذشت چند سال این داروها رفته رفته سلامتی شما را از بین میبرند. دوستان لطفا قبل از مصرف هرگونه مکمل در ورزش حتما به خوبی در مورد آن مطالعه بفرمایید و تا حد امکان با پزشکان یا افراد آگاه در این زمینه مشورت نمایید. زیبایی و اندام مناسب بسیار مطلوب خواهد بود, اگر با تمرین مداوم, تغذیه و استراحت مناسب و کافی بدست بیاید.

  • رضا

   شرایط نگهداری
   در دمای ۸-۲ درجه سانتیگراد دور از محافظت و نور مستقیم .اگه از داروخانه بگیری که اینا خودشون یخچال دارن مشکلی نداره ولی اگه از بیرون بگیری خطر فاسد شدنش خیلی زیاده

   • بهزاد

    عوارض نامطلوب:
    روشهای نگهداری ایگوانا
    سوماتروپین اگر در جد طبیعی مصرف گردد کمتر موجب عوارض جانبی میشود. اگر مقدار مصرف دارو بسیار زیاد باشد استخوان رشد اضافی می کند. گاهی
    مصرف طولانی آن عوارضی چون آسیبهای بافتی در موضع خارش­ سرخی در موضع را باعث میشود. که با تغییر محل تزریق می توان از این عوارض جلوگیری کرد.
    نشانه ها ­ درد و ورم در محل تزریق، شیوع بندرت، موارد مشورت با پزشک همه موارد

    • بهزاد

     شیوه ذخیره سازی و تاریخ انقضا پپتید ها

     محیط ذخیره سازی

     پپتید های مخلوط شده و یا خالص هر دو ویال ها را باید در کیف و یا ظروف پلاستیکی ذخیره کنید و برای جلوگیری از هر گونه خطر آلودگی متقاطع به دور از مواد غذایی در یخچال نگه داری نمائید..

     ویال انجماد :

     آنها را باید به صورت ویال در یخچال نگهداری کرد تا زمانی که این ویالها تغیر شک نداده باشند میتوانید آنها را تا ۱۲ ماه در یخچال نگهداری کنید ..

     در حال بارگیری سرنگ

     اگر در سرنگ بار گذاری کنید و بعد در یخچال نگهداری کنید بر کیفیت محصولات تاثیر منف دارد ، بهتر است بعد از بارگذاری مصرف کنید سعی کنید اگر میخواهید در سرنگ بارگذاری شده آن را محافظت کنید در دمای نگهدارید که دوباره یخ نزند زیرا موقع تزریق به پوست شما آسیب وارد میکند و کیفیت محصول نیز کم میشود ..

     بار ذخیره سازی

     زمان و محل انقضاء برای همه پپتیدهای تزریقی که توسط سازنده توصیه شده عبارتند از :

     دمای اتاق (۴۵ درجه سانتیگراد)
     مخلوط ویال – کمتر از ۴۸ ساعت
     یک دست ویال – ۶۰ روز

     درجه حرارت یخچال (۲-۸ درجه سلسیوس)
     ویال مخلوط – ۲ ماه
     یک دست ویال – ۱۲ ماه (۱ سال)

     دمای یخچال و فریزر (-۲۰ درجه سلسیوس)
     ویال مخلوط – نباید منجمد شود
     یک دست ویال – ۲۴ ماه (۲ سال)

     کلیه ویال ها بعد از این زمان هم در صورتی که در همین شرایط دما نگهداری شده باشند برای تزریق ایمن هستند و فقط کیفیت آنها پائین آمده است.

     چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که بعد از مدت مذکور آنها ممکن است شروع به تجزیه شدن کنند و۱۰۰٪ موثر نباشند این حال این تنها یک راهنمای عمومی است

 118. شایان

  با عرض سلام و سپاس از پاسخ های شما …من یه سوال از خدمتتون داشتم و ممنون می شوم اگه پاسخ من را بدهید…
  من از داروخانه یه عدد کراتین منوهیدرات { pnc} گرفتم که متعلق به یه کارخانه در یزد میباشد ..فروشنده با اطمینان اصل بودن کراتین را تضمین کرد …با توجه به تعریفی که از کراتین اصل شنیده بودم گفته شده بود که کراتین اصل در آب حل نمیشود ولی این کراتین به راحتی در آب حل شد …ایا این کراتینی که من تهیه کردم اصل می باشد؟

  • رضا

   البته شرکت پی ان سی دیگه خوب نمیزنه قبلا جنساش خیلی خوب بود تو مملکت ما هم تا یه جنسی فروشش خوب میشه سریع از کیفیتش میزنن و تولید زیاد می کنن من یه گلوتامین گرفته بودم اصلا نتونستم بخورمش اه اخرشم ریختم دور حیف شد پولم خخخخ این عکس کراتین اصل و تقلبی
   http://forum.edcoan.ir/attachment.php?attachmentid=2060&d=1445182526
   یا برو تو انجمن ببین تو قسمت مباحث مختلف در مورد مکمل ها

 119. مهرزاد

  عوارضی همچون زرد شدن رنگ پوست و خارش شدید و ادرار تیره رنگ مواجه می شوند که در صورت مشاهده این عوارض باید سریعا مصرف مکمل ها را قطع کرده و به پزشک مراجعه نمایند.
  عمده ترین عوارض مصرف استروئیدهای آندروژنیک آسیب های جدی به کبد است و ما تقریبا هر ماه ۲ تا ۳ بیمار داریم که به دلیل خارش شدید و ابتلا به یرقان به ما مراجعه می کنند که بعد از بررسی مشخص می شود این افراد از مکمل هایی که بیشتر از گروه آندروژن ها هستند استفاده کرده اند در نتیجه اثرات نامطلوبی بر کبد آنها گذاشته و دچار کلستات شده اند

 120. مهرزاد

  عوارض داروهای بدنسازی، چند وقت پس از مصرف آنها سراغتان آمد؟

  چند ماه بعد از مصرف، دچار ناراحتی های شدید گوارشی مانند دل درد، دردمعده و زخم معده شدم. ۳ سال بعد هم که دست وپایم شروع به ورم کرد و اصلا متوجه نبودم خیلی کمتر از گذشته دستشویی می روم. مدام حالت تهوع داشتم و حس می کردم غذا در گلویم گیر می کند. اوایل این مشکلات را چندان جدی نمی گرفتم اما بالاخره به اصرار اطرافیان به متخصص ارتوپد مراجعه کردم.

 121. behrouz

  آقایون داداشام
  سلام
  آقا من چند روزیه یه کراتین دکانیت ماسل میدز خریدم …الان چهار روز مصرف کردم …تو یه دوره ۵ روزه هستم …روزی ۲۰ گرم مصرف میکنم… سوالم اینه که حس میکنم یه چیزی تو گلوم گیر کرده …نمیدونم چیه … مربی باشگاه میگه بخاطر کراتین نیست … والله منم موندم چیکار کنم …مصرفشو قطع کنم یا نه …کسی اگه میدونه چیه بهم جواب بده … خواهشا….

  • علی

   کراتین که تو گلو گیر نمیکنه دوست عزیز برو به پزشک نشن بده یه چک کنه شاید غذایی چیزی گیر کرده

 122. behrouz

  آقا دمت گرم…خیالم راحت شد

 123. بهزاد

  نحوه تشخیص مکمل اصل از تقلبی
  برای هر فردی که بدن سازی کار می‌کند چه مبتدی و چه حرفه‌ای یکی‌ از مهم‌ترین سوالات آنها همیشه در مورد مکمل‌ها می‌باشد.بر خلاف جوامع غربی متأسفانه در کشور‌هایی نظیر هند و ایران وقتی‌ بحث در مورد کیفیت مکمل‌های غذایی نظیر پروتئین، گلوتامین، کراتین و حتی مولتی ویتامین‌ها مطرح میشود جای هیچ سخنی باقی‌ نمی‌ماند.همانطور که همه شما نیز میدانید این مکمل‌ها اکثرا دارای کیفیت بسیار پایین و تقلبی هستند.مکمل‌هایی که نام بردیم تنها چندی از معروف‌ ترین مکمل‌ها بودند وگرنه اگر بخواهیم لیستی از مکمل‌های تقلبی تهیه کنیم بسیار بیشتر از این حرف‌ها خواهد بود.
  اما شما برای خرید محصولات اصل دو راه پیش روی خود دارید.اول اینکه شما میتوانید از سایت‌های معتبر مکمل فروشی در خارج از کشور خرید کنید که هزینه حمل و نقل و سایر موارد باعث میشود که قیمت تمام شده آن مکمل‌ها دو برابر قیمت واقعیش شود.دوم اینکه میتوانید از فروشنده‌های داخلی‌ قابل اعتماد و معتبر مکمل‌های خود را به قیمت تمام شده کمتری تهیه کنید.هنگامی که شما از یک سایت بسیار معتبر مکمل فروشی در خارج از کشور مثلا ایالات متحده خرید کنید با اینکه هزینه تمام شده برای شما زیاد خواهد بود ولی‌ مطمئن خواهید بود که مکمل‌های خریداری شده کاملا اصل هستند.اما در مورد محصولاتی که از فروشندگان داخلی‌ خریداری می‌کنیم چه؟ از کجا باید بدانیم که محصول خریداری شده اصل می‌باشد یا نه؟
  متأسفانه یک راهنمای دقیق و مطمئن برای شناسایی مکمل‌های تقلبی وجود ندارد.مثلا برای تخصیص تقلبی بودن یک مکمل قبل از تمرین شما باید آن را امتحان کنید و بعد از آن متوجه تقلبی یا اصل بودن آن خواهید شد.اگر مکمل همانطور که سازندگان آن وعده داده بودند باعث افزایش سطح انرژی شما شد میتوانید بفهمید که مکمل اصل می‌باشد در غیر این صورت مکمل تقلبی بوده است.اما در مورد مکمل‌هایی نظیر پروتئین‌ها کار سخت تر هم خواهد بود.شما حتی هنگام مصرف آن هم نمیتوانید که اصل بودن یا تقلبی بودن آن پی‌ ببرید.تنها باید مدتی‌ بگذرد و اگر شاهد هیچ گونه افزایش حجمی نبودید مشخص میشود که مکمل قلابی بوده است.بدتر از آن شما نمیدانید که در این مدت چه چیز را داشتید مصرف میکردید.با تمام این اوصاف باز هم چندین نکته وجود دارد که شما میتوانید هنگام خرید یا هفته اول مصرف مکمل به تقلبی بودن آن پی‌ ببرید.

  ۱) بسته بندی محصول همه چیز را به ما می‌گوید
  چه باور کنید یا نه اگر هنگام خرید مکمل با دقت کافی‌ برچسب‌های روی آن را بخوانید و بررسی کنید خواهید توانست مکمل تقلبی از اصل را تشخیص دهید.هدف اصلی‌ سازندگان مکمل‌های تقلبی کسب بیشترین سود می‌باشد.به همین دلیل بسیاری از آنها از لیبل‌های بسیار بی‌ کیفیت برای مکمل‌های خود استفاده میکنند.مهم نیست که این افراد چگونه و به چه نحو این کار را انجام میدهند اما همیشه بین برچسب‌های یک مکمل اصلی‌ با نوع تقلبی تفاوت‌هایی وجود دارد.اما دقیقا باید دنبال چه چیز باشیم؟اول از همه به کیفیت چاپ برچسب‌های روی مکمل دقت کنید.اگر از قبل یک مکمل اصل در اختیار دارید به آن مراجعه کنید.سعی‌ کنید دو مکمل را با هم مطابقت دهید و بعد از آن خواهید فهمید که کیفیت چاپ مکمل تقلبی بسیار پایین می‌باشد طوری که انگار سازنده آن را در خانه خود چاپ کرده است.برای مثال به عکس زیر توجه کنید :

  این عکس نمونه یک مکمل تقلبی می‌باشد که فرد سازنده آن هنگام چاپ برچسب کلمه (Purest) را به شکل ناصحیح چاپ کرده است.در مورد دیگری که یک پروتئین وی بود در قسمت مواد تشکیل دهنده آن واژه (Whey Cincentrate) درج شده بود که این هم از لحاظ املایی دارای مشکل می‌باشد در صورتی‌ که مکمل‌های اصل هیچگاه چنین اشتباهاتی را انجام نمی‌دهند.
  یکی‌ دیگر از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید کیفیت چسبند‌گی برچسب‌ها به روی مکمل می‌باشد.ممکن است کمی‌ برای شما عجیب باشد اما این موضوع واقعیت دارد.ما تا کنون ۱۰ مورد مختلف از مکمل‌های قلابی را بررسی کردیم و دیدیم که برچسب‌های آنها در کمتر از یک هفته شروع به کنده شدن کردند.همانطور که در عکس زیر مشاهده می‌کنید گرچه مکمل هنوز باز نشده است ولی‌ برچسب روی در آن در حال کنده شدن می‌باشد :

  به محض اینکه در مکمل را باز کردید به درپوش روی محفظه دقت ویژه ای‌ داشته باشید.اگر مکمل درپوش نداشت قلّابی است.اگر درپوش وجود داشت اما به شکل نامرتبی روی لبه‌های محفظه مکمل قرار گرفته بود باز هم مکمل تقلبی می‌باشد.اگر مکمل شما اصل باشد باید درپوش روی محفظه مکمل شما به شکل یکپارچه روی آن قرار گرفته باشد به طوری که هیچ روزنه ای به داخل وجود نداشته باشد.اگر دیدید قسمتی‌ از این درپوش باز می‌باشد بدانید مکمل تقلبی می‌باشد.در عکس زیر میتوانید این موضوع را شاهد باشید :

  در مورد بعد شما باید هولوگرام و لوگوی محصول را مورد ارزیابی قرار دهید.از این طریق شما به آسانی‌ خواهید توانست تفاوت‌ها را تشخیص دهید.به برچسب‌های (MRP ) نگاه کنید.برند‌های معروف بر روی محصولات خود از برچسب‌های (MRP ) با جزئیات بالایی استفاده میکنند در صورتی‌ که مکمل‌های تقلبی تنها یک برچسب حاوی قیمت روی آنها درج شده است.مورد دیگر بررسی کیفیت گرافیکی بسته بندی و وضوح آن است.مکمل‌های تقلبی معمولا دارای محفظه نگهدارنده، برچسب و متون درج شده بی‌ کیفیتی هستند.در عکس زیر میتوانید یک مورد را مشاهده کنید :g

  ۲) مزه بیش از شیرین
  تشخیص این موضوع مخصوصا برای افرادی که دفعه اول میخواهند از مکمل استفاده کنند کمی‌ سخت می‌باشد.ملاک شما باید میزان شکر موجود در محصول باشد.اگر مکمل شما تقلبی باشد مزه آن کمی‌ بیش از حد معمول شیرین خواهد بود.در مکمل بررسی شده در عکس بالا مشخص شد که محتویات درون آن اصلا مکمل غذایی نبوده است.پس از بررسی مشخص شد که درون آن پودر وانیل بوده است.مشخص شد که محصول مورد نظر به هیچ وجه پروتئین وی نبوده است و برای اینکه مزه آن را کمی‌ برای مصرف کننده خوشایند کنند آن را شیرین کرده‌اند.

  ۳) مکمل‌های تقابلی کاملا حل نمیشوند
  اگر مکمل شما اصل باشد به شکل بسیار خوب و سریع کاملا حل خواهد شد اما اگر مکمل تقلبی باشد شما برای حل کردن آن کار سختی را پیش روی خود دارید.حتی پس از تکان دادن بطری برای دقایقی‌ باز هم مکمل‌ را به شکل یک توده خواهید دید.

  ۴) وجود چیز‌های ناشناخته در مکمل
  باور این موضوع شاید برایتان سخت باشد اما واقعیت است.یک بار هنگامی که داشتیم درون یک مکمل پروتئین تقلبی را نگاه میکردیم یک تکه پلاستیک درون آن یافت شد که مشخص هم نبود چه بود و از کجا آمده بود.حتی درون آن هم سنگ ریزه پیدا شد.درون یک مکمل پروتئینی تقلبی ما یک تکه چوپ پیدا کردیم که میتوانید در عکس زیر مشاهده کنید :

  ۵) اشتیاق زیاد فروشنده برای فروش مکمل‌های خود
  اگر فردی که از او در حال خریداری مکمل هستید بیش از حد اشتیاق به خرج میدهد و حاضر است که قیمت خود را نیز به شکل قابل توجهی‌ کاهش دهد از او خرید نکنید.به احتمال زیاد محصولات او نیز تقلبی می‌باشد.مطمئن باشید اگر محصول آن فرد مکمل اصل باشد هیچ راهی‌ برای دادن تخفیف‌های زیاد وجود نخواهد داشت.

  ۶) بررسی شماره (lot ) ثبت شده روی محصول
  این مورد ممکن است در مورد همه مکمل‌ها صدق نکند اما بسیاری از برند‌های معروف و معتبر روی برچسب محصولات خود شماره (lot ) جهت پیگیری و پی‌ بردن به اصل بودن محصول ثبت شده است

 124. محسن

  سلام
  من ۱۷ سالمه و وزنم تغریبا ۱۱۵کیلو
  یه ماهه دارم میرم وزنه برداری فعلا دارم یه ضرب دو ضرب میله ده کیلویی تمرین میکنم و یاد میگیرم تغریبا دو هفته دیگه وزنه زدن و بالا بردن رکوردم شروع میشه میخواستم ببنیم بنظرتون مکمل پروتئین وی رو مصرف کنم؟ نمیخوام لاغر بشم فقط میخوام قدرت بدنیم رو افزایش بدم☺
  بنظرتون چی بخورم بعد تمرین؟ تمرین هر روز بجز ۳شنبه و جمعه است ۱الی ۱ونیم ساعت
  ممنون

  • رضا

   سلام فعلا زوده واست دو هفته نرفتی میخای مکمل مصرف کنی بعد تمرین غذای های طبییعی بخور تخم مرغ سیب زمینی با شیر و خرما بخور خوبه بعدش واسه شام هم مرغ ماهی یا… بخور اگه مکمل یخای بگیری پروتئین وی بگیر روزی سه وعده بخور صبح بعد تمرین قبل خواب انتخاب با خودت

 125. محسن

  دوباره سلام
  وی چند نوع داره؟ کدومش واسه من خوبه؟
  از کجا وی اصل بخرم؟
  فک نکنم برام زود باشه چند روز دیگه باید روزی ۴۰۰-۵۰۰ کیلو وزنه بزنم بعدش میشه ۱تن☺
  فقط وی ضرر نداره؟
  خیلی میترسم بخرم چون تقلبی زیاد داره اگه تقلبی گیرم بیاد هورمون ها و استروئید ها بدنم رو نابود میکنن برای هیچ و پوچ

  • رضا

   سلام ایزوله هست گینر و وی و..
   وی اصل از یه فرد معتبر بخر البته من یه بار خریدم خوب فرستاد دفعه بعدی باز گرفتم تقلبی داد الان تقلبی خیلی زیاد شده نگیری بهتره به نظره من همون پول خرج غذات کنی بهتره یه گوسفند بزن زمین بخور

 126. محسن

  سلام
  گوشت زیاد میخورم…
  هفته ای ۴وعده کباب ۶وعده خورشت☺
  کلا گوشت زیاد میخورم اونم نه گوشتا! گوشت!☺
  میخواستم وی بگیرم زود پیشرفت کنم☺
  بعد تمرین کشک شیر موز خرما عسل موز از این چیزا میخورم یه تخم مرغ اب پز هم میخورم

 127. احمد

  سلام من ۱۶ سالمه -وزن ۵۳-قد۱۵۸ است لاغر هم هستم چه کاری انجام بدم ؟

 128. احمد

  لطفا جواب بدین

 129. حامد

  با سلام خسته نباشید
  دوستان من دیروز از کسی مکمل کراتین گرفتم آشنا هم هست میگه از هلند براش آوردن جنس خوبه من خودم مطالعاتی دربارش کردم با qr barcode هم چک کردم خودشم یک سری توضیحات داد بازهم میخواستم بیشتر مطمعن بشم اگه میشه راهنمایی کنین اینم لینک عکسا
  http://uupload.ir/files/9df8_photo_2015-12-30_12-55-02.jpg
  http://uupload.ir/files/9mg5_photo_2015-12-30_12-54-56.jpg
  http://uupload.ir/files/1huw_photo_2015-12-30_12-55-09.jpg
  http://uupload.ir/files/vorp_photo_2015-12-30_12-54-44.jpg

  • مسی

   سلام خوبه چند گرفتی اگه از هلند گرفته اصله دیگه اینجا فقط جنسای بنجل هست

   • حامد

    قیمتش رو عالی باهام حساب کرد نسبت به بازار ۳۴۵.۰۰۰ راضی بودم خودم از کیفیتش

  • حامد

   البته من اشتباه زدم قیمت رو با گینر اشتباه گرفتم این کراتین رو برام ۵۵ زده
   گینر ۷ کیلویی FA برداشتم ۳۴۵.۰۰۰

 130. مهدی

  سلام من یدونه gluta muscle خریدم که همه چیزش مثل هولوگرام برچسبش عالی ولی وقتی که درشو بازکردم درپوشش باز شده بود خیلی هم بوی بدی میده.به نظر شما ازش استفاده کنم

 131. مهدی

  سلام ببخشید من اولین باره که دوره برمیدارم و فقط کربو پروتین با ال گلوتامین برداشتم به نظر شما چیز دیگه ای هم لازمه

  • مهران

   کراتین هم بگیر خوب وزن میده

 132. مهدی

  سلام ببخشید من یه گلوتامین گرفتم که همه چیزش مثل هولوگرام برچسب روش درسته فقط وقتی که بازش کردم درپوشش باز شده بود هم بوی بدی میده.ببخشید من فقط کربو پروتین با ال گلوتامین برداشتم به نظر شما چیز دیگه ای هم لازمه؟؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید.

  • کریمی

   بوی بدی میده لابد تاریخ مصرفش گذشته نخوری مریض میشی بندازش دور اون درش باز شده بود از قبل

 133. فهیم

  سلام برادر من یک ماه میشه بدنسازی میرم قد۱۷۶وزن ۷۲ توصیه شما چیست از پروتین مصرف کنم یا نه .
  ممنون

 134. jj

  سلام.خسته نباشید
  من پروتئین التیمیت نوتریشن ماسل جویس ۲۵۴۴ رو خریدم؛ بعد روی درش تاریخشو دیدم هک شده ماه ۲ و سال ۱۲ زده ؛ بعدا کفش چاپی زده شده ۱۳.۳ ۱۶.۳ . این جریانش چیه تاریخش گذشته و دوباره چاپی زدن؟ بعد این تاریخ هک شده روی درش که با فلش زده شده چجوریه؟ منظورش اینه که سر فلش تولید و ته فلش انقضا؟؟ مرسی.

 135. رضا

  همانطور که می دونیم نمیشه اصل بودن یه مکمل رو از روی بسته بندی اون یا حتی در برخی از موارد از پود داخل بسته بندی نیز تشخیص داد(پیشرفت تغلبی سازی) و تجربه در این امر حرف اول میزنه.
  اما با این حال مؤلفه هایی برای شناخت مکمل اصل از تقلبی وجود دارد که در این پست نیز به آنهامی پردازیم…. همانطور که می دونیم نمیشه اصل بودن یه مکمل رو از روی بسته بندی اون یا حتی در برخی از موارد از پود داخل بسته بندی نیز تشخیص داد(پیشرفت تغلبی سازی) و تجربه در این امر حرف اول میزنه.
  اما با این حال مؤلفه هایی برای شناخت مکمل اصل از تقلبی وجود دارد که در این پست نیز به آنهامی پردازیم:(که البته هیچ یک از این مؤلفه ها به تنهایی نمی تواند دلیل بر اصل بودن آن شود و مکملی می تواند اصل باشد که دارای تمام این ویژگی ها باشد)

  ۱-اول از همه باید دارای پلمب باشد(در آن قبلا باز نشده باشد)
  ۲-در صورت امکان باید از محصولات شرکت های معروف مصرف شود(ماسل تک و …)
  ۳-حتما دارای هلوگرام باشد(البته امکان دارد در بعضی موارد هلوگرام مکمل در مسیری که طی میکند تا به شما برسد کنده شده باشد)
  ۴-حتما دارای بارکد باشد(اگر نرم افزار بارکد خوان دارید مشخصات بارکد را داده و کشوری را که نرم افزار به شما نشان می دهد را با کشور سازنده مکمل که روی آن نوشته است مقایسه کنید)
  ۵-آدرس سایت آن حتما باید باز باشد(امکان دارد شما مکمل خود را در سایت پیدا نکنید که این نمی تواند به این معنی باشد که مکمل شما تقلبی است)

  البته به هر حال این مؤلفه ها باز هم نمی توانند دلیل قاطعی برای اصل بودن مکمل شوند پس پیشنهاد می شود برای خرید یک مکمل اصل به یک فروشنده مورد اطمینان مانند یک مربی دلسوز مراجعه فرمایید

  مؤلفه های فوق برای شناخت مکمل از لحاظ ظاهری است و اگر شما مکمل را باز کرده اید(کار از کار گذشته) باید به مشخصات مربوط به پودر مکملی که خریدید مراجعه کنید مثل بو و مزه و …
  شما می توانید با انتخاب گزینه مکمل از تگ موضوعات وبلاگ در ستون سمت چپ مکمل خود را انتخاب نموده و مشخصات داخل آن را ببینید

 136. حمزه

  با سلام
  محصولات اصلی الیمپ را از کجا می توانم تهیه کنم؟

 137. وحید

  سلام خیلی ممنون از سایت خوب و پربارتون.میخواستم ازتون بپرسم که من دوره ای برداشتم شامل پروتیین کیسه ای universal و کراتین الیمپ که ب صورت کپسوله قرصه و قرص megavit و فارماتون که جمعا ۳۵۰ هزارتومان پولش شد که از اصل بودنشون مطمعن نیستم.به نظر شما و کارشناسانتون میتونم از این دوره نتیجه بگیرم؟اصل این محصولات در بازار هست؟

  • قادر

   ببین در حال حاضر به پروتئین های کیسه ای اصلا نمیشه اعتماد کرد چون تقلبی زدنش خیلی راحت تر از قوطی هست کراتین به صورت کپسول هم احتمال زیاد اصل باید باشه فارماتون از داروخانه نگرفتی مگه فدات شم
   یکی یکی قیمتاشم بگو یا یه عکس بگیر ببینیم چیا هست این محصولات طلایی

 138. Mazyar

  سلام ،پسری ۱۷ ساله هستم با ۱٫۹۰ قد . میخواستم یک مکمل برای افزایش زیاد وزنم بخرم اما نمیدونم کربوهیدرات بخرم یا کربو پروتئین کدومش واسه افزایش زیاد وزن خوبه ؟؟ لطفا یک مارک معتبر و عالی که اصل باشه بهم پیشنهاد کنید قیمت برام مهم نیست ممنون

  • مهدی

   کربوپروتئین ترو مس شرکت بی اس ان خوبه

 139. عرفان

  سلام
  میخواستم ببینم پودر کربوویت ژن استار همون کراتینه چون رنگش سفیده و معمولا کراتین سفید رنگه و میخواستم بدون کربوهیدرات اصل چه رنگی داره؟؟؟

  • مهدی

   نه کربو هست
   کربوهیدرات شرکت GeneStar که با نام Carbo تولید شده است یک مکمل ترکیبی نیست بلکه ۱۰۰% کربوهیدرات خالص است که با طعم دهنده های خوراکی مجاز طعم دار شده است. کربوهیدرات ها که مدل های مختلفی دارد تامین کننده انرژی بدن است که در غذای روزمره ما هم موجود است اما فرم مکمل غذایی آن برای ورزشکاران تولید شده است که باعث افزایش وزن و تولید انرژی در زمان تمرین می شود .

   ویژگی های کربو شرکت GeneStar :

   آزاد کننده انرژی در بدن
   ۱۰۰% کربوهیدرات
   تامین کننده انرژی زمان تمرین
   ۱۱۰ گرم کربوهیدرات در هر وعده
   مناسب برای افزایش وزن
   دارای تائیدیه و مجوز از وزارت بهداشت و درمان ایران
   این مکمل در ۲ وزن ۲۶۰۰ و ۴۵۰۰ گرمی تولید شده است .

 140. Amir

  آقا یه سوا داشتم مکمل های بدنسازی روی موهای سراثرتخریبی می ذارن؟

  • غلام

   اگه تقلبی باشه میتونه تاثیر گذار باشه دوست عزیز اگه اصل باشه نه مشکلی پیش نمیاد

 141. محمد

  سلام خشته نباشید
  ببخشید من یه بسته قرص آل آرژنین خریدم از داروخونه چطوری بدونم اصله یا تقلبی

  • مهدی

   داروخانه اصولا اصله ولی کیفیت خوبی نداره در مقابل برند های معتبر

 142. فرزين

  با سلام
  من یک وی اپتیموم ۴.۵ کیلویی از نمایندگی اصفهان خریدم که با هولوگرام وزارت بهداشت بود و اصالت محصول مطابقت میکرد.طعمش شکلاتی و رنگش قهوه ای روشن هست. اما دونه های ریز و سفید رنگ بینش دیده میشه. تقلبی که نیست؟

 143. فرزين

  سلام
  من یک وی اپتیموم ۴.۵ کیلویی از نمایندگی اصفهان خریدم که با هولوگرام وزارت بهداشت بود و اصالت محصول مطابقت میکرد.طعمش شکلاتی و رنگش قهوه ای روشن هست. اما دونه های ریز و سفید رنگ بینش دیده میشه. این یعنی تقلبیه؟

  • رضایی

   اصله به خودت بد راه نده بخور چند خریدی

 144. افشین

  سلام.من مکمل بیوتک رو خریدم.چسبندگی و یک دستی رو داره.بارکد هم مشکلی نداره.قوطی هم همینطور بوی بد هم نمیده.و به شکل گلوله درمیاد.پلمپ سر قوطی هم مشکل نداشت.ولی باز کردم فقط یه کاغذ گرد با علامت ریز بیوتک بود.نباید فویل داشته باشه؟

 145. امیر

  سلام دوست عزیز
  من آمینو آنابولیک ۵۵۰۰ مگاکپس مارک الیمپ خریدم که مربی بهم گفت قبل از تمرین ۵ عدد و بعد از تمرین هم ۵ عدد باید بخورم
  قبل از تمرین که استفاده کردم حالت بیقراری و اضطراب در عین حال انرژی زیاد داشتم که توجه نکردم و تو باشگاه که به مربیم گفتم اونم تعجب کرد و گفت از آمینو نیست
  بعد از تمرین مجددا ۵ تا خوردم که حالم بدتر شد
  خواهش میکنم تو رو خدا یکی بگه چی شد
  آیا امینو تقلبیه یا به من نمیسازه
  اصلا بعد از استفاده از آمینو تغییر حالت و اینجور رفلکسها طبیعیه؟
  ممنون میشم اگه زود جواب بدین خیلی استرس دارم

  • کریمی

   احتمالا آمینو بهت انداختن وگرنه با خوردن آیمنو اینطور نمیشی شایدم بدنت بهش سازگار نیست
   البته به نظر من میتونی از کم شروع کنی شاید بدنت هنگ کرده سعی کن از وعده های ۲ عدد استفاده کنی اگه بدنت بازم هنگ کرد که بیخیالش شو وگرنه اگه جواب داد میتونی به مرور تعدادش اضاف کنی همین
   طرز مصرف:
   هر وعده (۶ کپسول) فرآورده را ۲ تا ۳ با در روز مصرف کنید.

   • ورزشکار حرفه ای

    تجربه این را ثابت کرده است , مکملها و ساپلمنت های تقلبی همیشه سهم زیادی را از اجناس موجود در بازار فروش مکملهای ورزشی را داشته و دارد , لذا همیشه احتیاط در خرید و مصرف مکلملهای ورزشی را امری جدی و مهم برای دوستانم عنوان مینمایم . روش های تشخیص مکملهای تقلبی
    ۱٫ بسته بندی در نگاه اولیه ( باید ملزومات اورجینال بودن را تا حدودی برای شما اشکار سازد )
    ۲٫ تاریخ تولید و انقضا ( در اکثر موارد جوهرافشان و لیزری مورد تایید است , اما چاپ شده همراه با لیبل خود محصول کاملا تقلبی است )
    ۳٫ سایت معتبر برند و کمپانی ( محصول باید دارای یک سایت معتبر با ای پی معتبر باشد )
    ۴٫ پلمپ محصول ( به راحتی با شیوه های گوناگون و در دسترس انواع بسته بندی ها قابل انجام است دقت بسیار بالای بسته بندی های شرکتی با بسته بندی های دستی و تقلبی باز هم تفاوت چشمگیری را متحمل میشود )
    ۵٫ طعم ، مزه و بو ( در صورت داشتن طعم های نامتعارف , و بوی نامطبوع به تقلبی بودن یا فاسد بودن محصول اطمینان حاصل میشود )
    ۶٫ امینو ها , مولتی ویتامین ها و مکملهایی که در اشکال قرص و کپسول هستند ( تعداد محصول در صورت مغایرت با تعداد درج شده بر روی محصول تقلبی بودن محصول را علنی و اشکار میسازد)
    ۷٫ در استرویید ها با بسته بندی شیشه ای ( رنگ و غلضت بعد از تایید دیگر فاکتورها نقش مهمی را دارا میباشد) ۸٫ در استرویید ها با بسته بندی شیشه ای ( یک اندازه بودن , محتوا و میلی گرم دقیق حد اقل ۱۰ عدد از ان محصول با هم و در صورت مغایرت تقلبی بودن محصول ۱۰۰ درصد است )
    با ارزوی موفقیت و پیروزی بیشتر برای برندها و ساپلمنت های ایرانی
    موفق باشید

 146. محمد

  با سلام خدمت شما
  من یه ماس گینر خریدم ولی اصلا نمیتونم اونو بخورم و وقتی حتی با اب میوه یا اب یا حتی خالی میخورمش حالم بد میشه و انگار دارم بالا میارم . ایا این نشانه تقلبی بودنشه ؟

  تمام مواردیرو که گفتید رو چک کردم و با این وجود نباید پودر مشکلی داشته باشه . پس این مشکل از کجاس؟

  ممنون

  • رضایی

   شاید بر گرده به طبع شما دوست عزیز منم یه پودر سفیده تخم مرغ خریده بودم اصلا نتونستم بخورم ولی اصل هم بود یا یه گلوتامین خریدم میخوردم سر درد میگرفتم اینا بر میگرده به حساسیت طرف اگه اصل بودنش مطمنی به یکی بفروش بعد یکی دیگه بخر همین یا وعده هاش کمتر کن دوز مصرفیش ببین بازم میتونی بخوری یا با شیر قاطی کن یه موز هم قاطیش کن ببین میتونی بخوری یا نه یا اصلا بفرستش من بخورم یه کاری کن دیگه

 147. saeed

  کراتین big man و پروتئین sport labs به نظرتون خوب هست؟
  من اینها رو واسم آوردن و کلا” ۳۷۰ دادم
  پروتئین ۲۹۰/۰۰۰
  کراتین ۷۰/۰۰۰ به نظرتون قیمتش خوب بوده؟

  • رضا

   خوبه همین رنج قیماتش ولی خوب نمیشه از قیمت بفهمی که اصله یا تقلبی دوست من چون تقلبی هم به قیمت اصل میفروشن

   • سعید

    ممنونم رضا جان
    من قدم ۱۸۲ و وزنم ۸۲ هست
    اگه بخوام یه پروتیئن خوب و یه کراتین خوب بگیرم شما چه مارکی رو پیشنهاد میکنید؟
    دوست دارم حجم بگیرم اما نه اینکه شکم بزنم چون شنیدیم یک سری از این مکمل ها شکم میاره.
    ممنوم میشم راهنماییم کنی.

 148. رامین

  اقا ما یه سوال داریم یکی درست حسابی جواب بده،من میخوام چندتا مکمل بخرم حالا موندم از کی بگیرم از داروخونه یا از مربیم!!!
  و واقعا میترسم جنسی که میگیرم تقلبی باشه چون قبلا تقلبیشو گرفتم ،حالا میخوام بدونم به مکملایی که ادعای نمایندگی دارن مثل شرکت اپتیموم میشه واقعا اعتماد کرد و جنسی که میدن با اونی که تو امریکا میفروشن فرقی داره که برم از داروخونه بگیرم یا نه؟ مربیمم یکی از قهرمانای کشورمونه که همه میشناسنشو اسمشم نمیبرم ولی جنسی که اون میده بهم میدونم قاچاقه ،لطفا یکی کامل جواب سوالامو بده،من فکر میکنم بعیده از یه مربی معروف که خودش باشگاه داره بیاد با جنس تقلبی دادن اسم خودشو خراب کنه

 149. بهروز

  آیا تا به حال به فکرتان رسیده سروینگ های درج شده روی برچسب که وزن دقیق را در هر سروینگ محاسبه کرده را وزن کنید ؟!!!! مطمئنا خیر!!!مثلا همین گلد استاندار باطعم بستنی وانیلی در هر اسکوپ یا پیمانه باید دقیقا ۲۹٫۴ گرم وزن پودر باشد !!!در طمعهای مختلف این محصول وزن کمی بیشتر میشود! فقط یک ترازوی دیجیتالی کوچک ۱۰ هزارتومنی معرف به ترازوی جواهرات میتوانید به راحتی این کار را انجام دهید و ببینید چه وضعیتی داریم . به همین راحتی میفهمید محصول اصل میباشند یا خیر!!!فاکتورهای جلد و قوطی و هولوگرام… بماند.
  تمامی مکملهای داروخانه که از طرف نمایندگی های به اصطلاح مجاز وارد شده و با قیمتهای گزاف توضیع میشوند تقلبی هستند. قبلا زیرزمینی کار میکردن و الان در ملع عام و در حساسترین مراکز خرید یعنی داروخانه ها به راحتی و با کلی ادعا به ملت بیچاره انداخته میشوند.،باشگاهها و دلالان بازاری که جای خود دارند. چقدر چرخه عظیم و هنگفت و پیچ در پیج و جیب در جیب و… دارد فقط این یک رقم از هزاران رقم دلالی که با جان و سلامت و جیب ملت بیچاره میچرخد.
  محصولات optimum maturation و universal از دم تقلبی هستند و بقیه محصولات که وضعشون از همون اول معلوم بود . اسفناکه .

 150. محمد

  سلام من bpi whey hd (رنگ سفیدش) رو خریدم بسته محصول همه چیش اوکی بود حتی بارکد اینا هم زدم اوکی بود , ولی وقتی رو اب میریزم رو سطح اب نمیمونه (حل هم نمیشه ته نشین میشه ) برای مخلوط کردن هم با میکسر باید استفاده کرد .
  سوالم اینجاست که اگه رو اب نمیمونه دلیل بر این هستش که تقلبی باشه ؟؟؟
  و اینکه دونه های سفید درش دیده میشه طعمش بیسکویت کاکایویی هستش و این چی دلیل بر تقلب بودن هست یا خیر؟

 151. emad

  سلام من ۱ ساله بدن سازی کار میکنم ولی ن ب طور مداوم موقع مدرسه ها تقریبا ۳-۴ جلس رفتم الان میخووام باز شرو کنم سنم ۱۸ و قدم ۱۷۳ و وزنم ۸۰ کیلو بدنم تقریبا حجمه فقط کمی شکم و پهلو در آوردم.قبلا هم گینر Mt مصرف کردم
  به نظر شما اگه کراتین سل تک با وی استاندارد بردارم میشتون تا آخر تابستون نتیجه چشم گیری بگیرم؟

 152. سعید

  سلام و خسته نباشید

  من هفته ای دو یا سه جلسه تمرین میکنم نه خیلی حرفه ای . ولی همیشه ورزش کردم یعنی از بچه گی تا الان زمانی نبوده ورزش نکنم .. از یکی از دوستان در کانادا خواستم برام آمینو بیاره که ایشون اشتباهن Evlution Nutrition – ENGN Pre-Workout Engine
  آورد یک نوبت استفاده کردم و خوب پامپ میکنه و انرژی میده ..البته نصف پیمونه استفاده کردم …

  سوالم اینه که ضرر نداره برام؟ یعنی برای عروق مضر نیست ؟ ایجاد دیابت نمی کند ؟

  متشکرم از دوستان

 153. king

  با سلام من ۱۸ سال دارم من تمرینات خیلی سنگین کار میکنم بدنم به تارگی خیلی خسته میشه میخام مکمل بخرم و نمیدونم از داروخانه ها بگیرم یا از باشگاه و چی هم بخرم لطفا راهنمایی کنید

 154. amir

  سلام خسته نباشید من بسکتبالیست هستم قد۱۸۴وزن۶۳وبدن سازی هم کار میکنم ولی ن بطور حرفه ای و چون رشتم تربیت بدنی هست بدنم اماده هستش و چربی بدنم خیلی کمه و تقریبا بدن خشکی دارم میخاستم اگ میش ی برنامه تخصصیه خوب ب من بدید و نیاز ب چ مکمل هایی دارم البته نمیخام ک زیاد حجیم بشم و چون بازیکن سرعتیم سر عتم کم بشه ممنون از لطفتون

 155. یاس

  سلام ببخشید میشه در مورد مکمل meta force توضیح بدید.
  من این مدلو تازه گرفتم جنسش مثله آرد میمونه خیلی هم زوود تو آب حل میشه.

 156. Younes

  با عرض سلام خدمت برادران گرامی.من چند روز باشگاه پرورش اندام میرم و بدنم زود جا افتاد چون قبلا کشتی کار میکردم.شنبه قراره برنامه غذایی و مکمل و برنامه تمرین برام بنویسه.برای دوستام سفارش مکمل میده ولی گیرونن. حتی این مکمل های ک براشون میاره وقتی میخورن خیلی ورزششون و قدرتشون میره بالا و زود در اب حل میشه کراتین ک برای ما میاره مربی خارجیه گفتم ک شنبه بهم میگه چقدر پول میخاد واسه مکمل حجم گفتم بگیرم ازش مشکلی پیش نمیاد ولی واقعا مربیه مثل اون تا حالا جایی ندیدم میشه راهنمایی کنید باید چ کار کنم خیلی ممنون

 157. Younes

  همانطور ک اقای بهزاد گفتند فروشندگان قیمت را کاهش میدهند الا یکی از مربیا تو تهران گفت قیمت مناسبی میدمت ضرر نکنی چیز اصل میدمت تو فکر نباش گفتم بش یکی از دوستان هشت قلم امپول سوما گرفت ۵۶۵هزار تومان گفت کرده تو پاچش ولی اقای بهزاد گفت چیز خوب و اصل کسی میخاد قیمتش هم گرونه اگه ارزون باشه حتما تقلبیه

 158. غلام

  والا خیلی بد شده یونس جان منم تا چند وقت پیش مکمل اصل گیرم میومد دفعه قبل که پارسال بود سفارش دادم هر چی آشاغل بود فرستادن برام به نظرم همین داروخانه بگیری بهتره کیفیت نداره ولی حداثل میدونی توش کورتون آشغال نیست

 159. رضایی

  سوزن چی هست سوما میخای مگه
  خوب اگه هدفت مسابقهات نیست بیخیال شو یونس

 160. amir

  سلام من ۱۷ سالمه به نظر شما کربوهیدرات مصرف کنم جواب میگیرم؟؟؟
  ایا کربوهیدرات تقلبی در بازار هس؟؟؟

  • بهزاد

   میتونی مصرف کنی ولی اولویت با تغذیه هست
   تا دلت بخواد جنس تقلبی تو بازار ریخته

 161. مهدی رشیدی

  سلام
  من ترنبولون ساخت مکزیک سفارش استرالیا که روش عکس کانگورو بود با وینسترول آلفا فارما استفاده کردم که دو سه بار منجر به تب نسبتا بالا در من شد و یه بار هم اسپاسم ریه کردم یعنی موقع تزریق آمپول ریه هام بد جور اذیت شد و بد جور هم سستی برام آوردجوری که اصلا تو باشگاه حال تمرین کردن نداشتم به نظرتون بدن بنده حساسیت نشون داد یا جنس تقلبی بود؟ ضمنا ۴۴ سالمه و ۸۵ کیلو وزنم و قبلا هم استرویید استفاده نکرده بودم

  • مهیار

   خوب نزن دوست عزیز یا به یکی از دوستاتم بده ببین بازم چنین حالاتی داره

 162. reza

  با سلام .من پرس و جو کردم فهمیدم یکی از راه های خرید مکمل اصل داروخونه هاست.
  آیا درسته ؟؟؟؟

  • رضایی

   اره والا دارخونه ها کیفیتشون پایین هست ولی بازم بلاخره بهتر از این مکمل های تقلبی بازار هست

 163. Arash

  سلام من سریوس مس،اپتیموم نوتریشن با امینو ۲۲۲۲ با نظر مربی میخورم،وقتی یک اسکوپ رو با اب قاطی میکنم خیلی مزه بد و نچسبی داره و خیلی گوله گوله میشه داخل اب،آیا تقلبی هست؟ از داروخانه مجازم گرفتم،اگر قلابی نیست روشی نیست که بشه راحت تر اینو خورد و بلعید؟؟ ممنون با تشکر

  • مهران

   با شیر قاطیش کن بخور ببین چطوره

 164. مهدی

  سلام،اگر قوطی مکمل و جای نسبتا گرم نگه داری کنم فاسد میشه؟

  • مهدی

   اگه سرش باز باشهع احتمالش بیشتره اره احتمال فاسد شدنش هست دوست عزیز

 165. علی

  سلام
  من یه مکمل سریوس مس اپتیموم گرفتم وقتی پودر رو میخوام داخل آب یا شیر حل کنم کامل حل نمیشه و مقدار خیلی کمی بصورت گوله مانند داخلش هست البته پودر ته نشین نمیشه چسبندگی خوبی داره شیرین هم نیست.آیا اصل هست یا نه؟!!

  • ماهان

   احتمال اینکه تقلبی باشه زیاده

 166. علی

  ببخشید باز سوال میکنم
  پودر رو باید بیشتر از ۳۰ ثانیه داخل شیکر حل کنم تا کاملا حل بشه وقتی کمتر از ۳۰ ثانیه باشه کامل حل نمیشه آیا باز نشانه تقلبی بودن هست؟ و اینکه برای تشخیص اصل بودن پودر باید چه مشخصاتی داشته باشه؟
  ممنون

  • قادر

   نحوه تشخیص مکمل اصل از تقلبی
   برای هر فردی که بدن سازی کار می‌کند چه مبتدی و چه حرفه‌ای یکی‌ از مهم‌ترین سوالات آنها همیشه در مورد مکمل‌ها می‌باشد.بر خلاف جوامع غربی متأسفانه در کشور‌هایی نظیر هند و ایران وقتی‌ بحث در مورد کیفیت مکمل‌های غذایی نظیر پروتئین، گلوتامین، کراتین و حتی مولتی ویتامین‌ها مطرح میشود جای هیچ سخنی باقی‌ نمی‌ماند.همانطور که همه شما نیز میدانید این مکمل‌ها اکثرا دارای کیفیت بسیار پایین و تقلبی هستند.مکمل‌هایی که نام بردیم تنها چندی از معروف‌ ترین مکمل‌ها بودند وگرنه اگر بخواهیم لیستی از مکمل‌های تقلبی تهیه کنیم بسیار بیشتر از این حرف‌ها خواهد بود.
   اما شما برای خرید محصولات اصل دو راه پیش روی خود دارید.اول اینکه شما میتوانید از سایت‌های معتبر مکمل فروشی در خارج از کشور خرید کنید که هزینه حمل و نقل و سایر موارد باعث میشود که قیمت تمام شده آن مکمل‌ها دو برابر قیمت واقعیش شود.دوم اینکه میتوانید از فروشنده‌های داخلی‌ قابل اعتماد و معتبر مکمل‌های خود را به قیمت تمام شده کمتری تهیه کنید.هنگامی که شما از یک سایت بسیار معتبر مکمل فروشی در خارج از کشور مثلا ایالات متحده خرید کنید با اینکه هزینه تمام شده برای شما زیاد خواهد بود ولی‌ مطمئن خواهید بود که مکمل‌های خریداری شده کاملا اصل هستند.اما در مورد محصولاتی که از فروشندگان داخلی‌ خریداری می‌کنیم چه؟ از کجا باید بدانیم که محصول خریداری شده اصل می‌باشد یا نه؟
   متأسفانه یک راهنمای دقیق و مطمئن برای شناسایی مکمل‌های تقلبی وجود ندارد.مثلا برای تخصیص تقلبی بودن یک مکمل قبل از تمرین شما باید آن را امتحان کنید و بعد از آن متوجه تقلبی یا اصل بودن آن خواهید شد.اگر مکمل همانطور که سازندگان آن وعده داده بودند باعث افزایش سطح انرژی شما شد میتوانید بفهمید که مکمل اصل می‌باشد در غیر این صورت مکمل تقلبی بوده است.اما در مورد مکمل‌هایی نظیر پروتئین‌ها کار سخت تر هم خواهد بود.شما حتی هنگام مصرف آن هم نمیتوانید که اصل بودن یا تقلبی بودن آن پی‌ ببرید.تنها باید مدتی‌ بگذرد و اگر شاهد هیچ گونه افزایش حجمی نبودید مشخص میشود که مکمل قلابی بوده است.بدتر از آن شما نمیدانید که در این مدت چه چیز را داشتید مصرف میکردید.با تمام این اوصاف باز هم چندین نکته وجود دارد که شما میتوانید هنگام خرید یا هفته اول مصرف مکمل به تقلبی بودن آن پی‌ ببرید.

   ۱) بسته بندی محصول همه چیز را به ما می‌گوید
   چه باور کنید یا نه اگر هنگام خرید مکمل با دقت کافی‌ برچسب‌های روی آن را بخوانید و بررسی کنید خواهید توانست مکمل تقلبی از اصل را تشخیص دهید.هدف اصلی‌ سازندگان مکمل‌های تقلبی کسب بیشترین سود می‌باشد.به همین دلیل بسیاری از آنها از لیبل‌های بسیار بی‌ کیفیت برای مکمل‌های خود استفاده میکنند.مهم نیست که این افراد چگونه و به چه نحو این کار را انجام میدهند اما همیشه بین برچسب‌های یک مکمل اصلی‌ با نوع تقلبی تفاوت‌هایی وجود دارد.اما دقیقا باید دنبال چه چیز باشیم؟اول از همه به کیفیت چاپ برچسب‌های روی مکمل دقت کنید.اگر از قبل یک مکمل اصل در اختیار دارید به آن مراجعه کنید.سعی‌ کنید دو مکمل را با هم مطابقت دهید و بعد از آن خواهید فهمید که کیفیت چاپ مکمل تقلبی بسیار پایین می‌باشد طوری که انگار سازنده آن را در خانه خود چاپ کرده است.

   این عکس نمونه یک مکمل تقلبی می‌باشد که فرد سازنده آن هنگام چاپ برچسب کلمه (Purest) را به شکل ناصحیح چاپ کرده است.در مورد دیگری که یک پروتئین وی بود در قسمت مواد تشکیل دهنده آن واژه (Whey Cincentrate) درج شده بود که این هم از لحاظ املایی دارای مشکل می‌باشد در صورتی‌ که مکمل‌های اصل هیچگاه چنین اشتباهاتی را انجام نمی‌دهند.
   یکی‌ دیگر از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید کیفیت چسبند‌گی برچسب‌ها به روی مکمل می‌باشد.ممکن است کمی‌ برای شما عجیب باشد اما این موضوع واقعیت دارد.ما تا کنون ۱۰ مورد مختلف از مکمل‌های قلابی را بررسی کردیم و دیدیم که برچسب‌های آنها در کمتر از یک هفته شروع به کنده شدن کردند.

   به محض اینکه در مکمل را باز کردید به درپوش روی محفظه دقت ویژه ای‌ داشته باشید.اگر مکمل درپوش نداشت قلّابی است.اگر درپوش وجود داشت اما به شکل نامرتبی روی لبه‌های محفظه مکمل قرار گرفته بود باز هم مکمل تقلبی می‌باشد.اگر مکمل شما اصل باشد باید درپوش روی محفظه مکمل شما به شکل یکپارچه روی آن قرار گرفته باشد به طوری که هیچ روزنه ای به داخل وجود نداشته باشد.اگر دیدید قسمتی‌ از این درپوش باز می‌باشد بدانید مکمل تقلبی می‌باشد.

   در مورد بعد شما باید هولوگرام و لوگوی محصول را مورد ارزیابی قرار دهید.از این طریق شما به آسانی‌ خواهید توانست تفاوت‌ها را تشخیص دهید.به برچسب‌های (MRP ) نگاه کنید.برند‌های معروف بر روی محصولات خود از برچسب‌های (MRP ) با جزئیات بالایی استفاده میکنند در صورتی‌ که مکمل‌های تقلبی تنها یک برچسب حاوی قیمت روی آنها درج شده است.مورد دیگر بررسی کیفیت گرافیکی بسته بندی و وضوح آن است.مکمل‌های تقلبی معمولا دارای محفظه نگهدارنده، برچسب و متون درج شده بی‌ کیفیتی هستند.

   ۲) مزه بیش از شیرین
   تشخیص این موضوع مخصوصا برای افرادی که دفعه اول میخواهند از مکمل استفاده کنند کمی‌ سخت می‌باشد.ملاک شما باید میزان شکر موجود در محصول باشد.اگر مکمل شما تقلبی باشد مزه آن کمی‌ بیش از حد معمول شیرین خواهد بود.در مکمل بررسی شده در عکس بالا مشخص شد که محتویات درون آن اصلا مکمل غذایی نبوده است.پس از بررسی مشخص شد که درون آن پودر وانیل بوده است.مشخص شد که محصول مورد نظر به هیچ وجه پروتئین وی نبوده است و برای اینکه مزه آن را کمی‌ برای مصرف کننده خوشایند کنند آن را شیرین کرده‌اند.

   ۳) مکمل‌های تقابلی کاملا حل نمیشوند
   اگر مکمل شما اصل باشد به شکل بسیار خوب و سریع کاملا حل خواهد شد اما اگر مکمل تقلبی باشد شما برای حل کردن آن کار سختی را پیش روی خود دارید.حتی پس از تکان دادن بطری برای دقایقی‌ باز هم مکمل‌ را به شکل یک توده خواهید دید.

   ۴) وجود چیز‌های ناشناخته در مکمل
   باور این موضوع شاید برایتان سخت باشد اما واقعیت است.یک بار هنگامی که داشتیم درون یک مکمل پروتئین تقلبی را نگاه میکردیم یک تکه پلاستیک درون آن یافت شد که مشخص هم نبود چه بود و از کجا آمده بود.حتی درون آن هم سنگ ریزه پیدا شد.درون یک مکمل پروتئینی تقلبی ما یک تکه چوپ پیدا کردیم که میتوانید
   ۵) اشتیاق زیاد فروشنده برای فروش مکمل‌های خود
   اگر فردی که از او در حال خریداری مکمل هستید بیش از حد اشتیاق به خرج میدهد و حاضر است که قیمت خود را نیز به شکل قابل توجهی‌ کاهش دهد از او خرید نکنید.به احتمال زیاد محصولات او نیز تقلبی می‌باشد.مطمئن باشید اگر محصول آن فرد مکمل اصل باشد هیچ راهی‌ برای دادن تخفیف‌های زیاد وجود نخواهد داشت.

   ۶) بررسی شماره (lot ) ثبت شده روی محصول
   این مورد ممکن است در مورد همه مکمل‌ها صدق نکند اما بسیاری از برند‌های معروف و معتبر روی برچسب محصولات خود شماره (lot ) جهت پیگیری و پی‌ بردن به اصل بودن محصول ثبت شده است.

 167. مهدی

  سلام من ۱۷ سالمه ۱۷۸ قدمه و ۵۶ کیلوام .
  لطفا راهنماییم کنید قد و وزنم رو افزایش بدم؟ و چه مکملی مصرف کنم؟

 168. نیما

  سلام
  من حدود یک هفته قبل مکمل serious mass با طعم شکلات از داروخانه تهیه کردم
  وقتی با آب یا شیر قاطی میکنم نقطه قزمز میبینم وقتی فشارشون میدم توو انگشتم عین خون پخش میشن میخاستم ببینم این ذرات توو همه مکمل ها هست یا نشونه تقلبی بودن اونه ؟

 169. حامد

  سلام میخاستم بدونم سومای تاریخ گذشته راه تشخیص داره .لطفا جواب بدید
  قیمتشم اگه میشه بگید

 170. امید

  سلام خسته نباشید دیانول مدیتچ اصله یا خیر

 171. Ali

  من‌ از مکمل های ایرانیpncاستفاده کردم خیلی خوب بوده درسته که کیفیت خارجیو نداره ولی حداقل مطمئنی که اصل.

 172. Amir

  سلام. ببخشید قیمت کراتین ٣٠٠ گرم چنده حدودا؟بعد یه سایت معتبری که خودتون بهش اطمینان داشته باشید معرفی میکنید؟

 173. Suri

  سلام‌ ، میشه glutabis همراه bcaa استفاده کرد ؟

 174. Ali

  سلام
  پروتئین گین آپ چه نوع پروتئینیه؟وزنم۶۱قد۱۸۳سن۲۱

 175. علی

  سلام دوستان
  یه گینر مانستر مس بورلی گرفتم بخش پشتیبانی خود سازنده هم اصل بودم محصول رو تایید کرد اما چندتا مشکل داره اصلا پودر چسبندگی نداره اصلا خیلی سریع داخل اب حل میشه طعم شکلات بیشتر شبیه قهوه هست.
  البته شکلاتی هست و دانه های خیلی کوچک سفید رنگی داره

  با این حساب باز بنظر شما اصل هست خیلی نگرانم کرده

 176. امیر

  باسلام وتشکر فراوان از زحماتتون برای جمع آوری این اطلاعات مفید و ارزنده می خواستم بدونم که این اطلاعات برای همه ی مکمل ها بوده یا فقط برای پروتئین هست آگه برای همه ی مکمل ها هست این چشبندگی که گفتید برای گلوتامینم صدق میگنه یعنی آگه چسبندگی گلوتامین زیاد باشه کیفیتش عالیه؟

 177. امیر دادجو

  باسلام
  اگر امکان داره پاسخ این سوالامو بدین مچکرم داداشام.
  من حدود ۳ .۴ سال بدنسازی کار میکنم سه روز در هفته . تا ححالا تو این مدت ۳ بار دوره رفتم . پروتین وی ۱۰۰ درصد. فقط اپتیموم.
  کراتین . گلوتامین . بی سی ای ای.
  اما متاسفانه بدنم رشد انچنانی نداره و نداشته . تغذیه ام بد نیست . تمرین کردنمم اکثرا میگن کاملا مناسبه.
  ازمایشم دادم نه تیرویید مشکل داشته نه چیزی خدارو شکر کم زیاد بود .
  با بدبختی مکمل اصل پیدا میکردم و در اخر هیچ….
  حالا هر مربی یه چیز تجویز میکنه واقعا موندم چیکار کنم کلا قصد کردم اگر ب نتیجه نرسم ول کنم بدنسازی رو . اگر شما اطلاعات دارید بی زحمت راهنمایی کنید ممنون . کاش مربی هایه خوب و دکتر های زیادی در مورد بدنسازی بودن تا جووونای مردم سر در گم نش. .
  اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم راهنمایی کنید .
  مدیر سایت اطلاعات داشتی بگو شمارمو ب ایمیل بفرستم . سپاس

 178. امیر محمد

  سلام خواهش میکنم جوابم روبدین من ۳ماه هست بدنسازی رو شروع کردم امروز از داروخانه مکمل امینو وی ۴۶۰۰کارن رو تهیه کردم اما قوطی اون تیره نیست از ته اون چیزی معلوم نیست اما از کناره ها معلومهست و قرصها مشخصه و ته محصول(کفش)چیزی نوشته نشده روی قرص ها هم نوشته شدهpnc اما خب جلد در ان بسیار سفت
  بود به نظرشما اصل هست

 179. Mgs

  سلام دوستان من ۲روز پیش واسه شرکت اپتیموم ایمیل زدم و مشخصات رو همراه با عکس از ته قوطی و بارکد فرستادم امروز جواب دادن که اصله و لیست نمایندگی هارو واسم فرستادن که تو ایران شرکت راکدارو هستش میتونین برین تو سایت و ببینین اینم آدرسش:
  http://www.optimumnutrition.com/en_US/international_distributors

 180. مسعود

  سلام
  چگونه بدانیم کراتین اصل یا تقلبی است؟

 181. Mobina

  مقداری که بهتون گفتن مصرف کنید رو داخل اب بریزید و وقتی حل شد باید ابتون شفاف باشه,حتی ذره ای ته نشین نشه

 182. امیر

  سلام
  من بیماری نقرس دارم
  میخواستم بدونم از چه مکملهایی میتونم استفاده کنم
  درضمن یه بار آمینو و پروتیین وی استفاده کردم که حالت بیقراری و تپش قلب گرفتم اگه میشه راهنمایی کنید بگید اینا ربطی به هم داره یا مشکل چیز دیگس و اگه این مکملها مشکلساز میشه چه مکملهایی برای من مناسبه
  تشکر

 183. بهداد

  سلام خسته نباشین و ممنون از سایت خوبتون من یه پروتئین خریدم رو جلدش نوشته ۱۰۰cfm instant whey.پایین این جمله نوشته!wpc80بعد تو خود مکمل sugars وfatوtotal bcaaوinstantوamino acidsوenzymes contentوsteviaوبعد اینکه موقعی که داخل میکسر با اب میکسش کردم بعد تکون دادن کامل میکسر یه صدای از روی محلول میومد مثل انداختن قرص جوشان تو اب نه ب اون شدت ولی همچون صدایی میداد میخواستم ببینم این چجور مکملی هست وسوال اخر اینکه اگه من با دوره پروتئین و امینو کراتین لازمه با گلوتامین حتما باید اضافه بر سازمان وزنه زد توی دوره؟ لطفا اگه میشه منو راهنمایی کنین.

 184. مکمل بدنسازی

  بسیار عالی از مطالب خوبتون راجع به مکمل بدنسازی

 185. عرفان

  سلام و خسته نباشید واقعا عالی بود ببخشید میخواستم بدونم اینا تو ایران نمایندگی دارن مثل بادی اتک یا الیمپ و … اگه دارن ممنون میشم ادرسی شماره تماسی چیزی بهم بدین

 186. مهدی

  سلام ببخشید یک امینو دارم روش نوشته xep12/16 حالا نمیدونم تاریخ گذشته است یا نه خواهشن اگه میشه راهنماییم کنید

 187. شاهین

  سلام
  من تازه یه گینر گرفتم خواستم ببینم تقلبیه یا نه اینم از عکس:
  http://uupload.ir/files/s7zd_img_20161015_205724.jpg
  فقط خواهشا جواب بدین چون من هرچی تو اینترنت و تو سایت های معتبر مثله bodybuilding.com
  و سایت اصلی خود این مکمل (ps) گشتم همچین اسمی نبود

  اما چند تا تست که خودم کردم این بود:
  پودرش کاملا مثله شن هست
  وقتی یه ذره ازش ریختم رو دستم و یه ذره دستم رو خیس کردم وقتی خشک شد به شدت چسبناک بود!

  ممنون

 188. شاهین

  ببخشید لینکش اشتباه بود
  لینک درست اینه:
  http://8pic.ir/images/cf99kmeuwkjehghs6c3o.jpg

  اسمش PSGAIN هست
  پایینش هم زده : LIAN MASS GAINER

  • سجاد غریبی

   شما حداقل یه برند معتبر میخریدی عزیز چرا میری یه برندی میخری که اصلا اسمش تو نت نیست اول یه تحقیقی کن راجب چیزی که میخای بخری بعد برو بخر شما اول میخری بعد دنبال این هستی که چرا تو نت نیست برادر من

 189. eslami

  با سلام خدمت دوستان.
  می خوام یه محصولی خدمت دوستان معرفی کنم که اولا طبیعیه.ثانیا محصول داخلیه و اون روغن زالو هست که برای افزایش حجم عظلات بصورت موضعی استفاده می شه. اطلاعات بیشتر را در کانال https://telegram.me/attaryh ببینید. و یا در سایت http://www.ecow.8n8.ir

 190. حسین

  مطلبتون فوقولاده بود..ی سوال داشتم اینکه من ی پروتئین گرفتم اما ازش استفاده نکردم حالا ک میخاستم استفادش کنم متوجه شدم تاریخ مصرفش گذشته خیلی منتظر زمان مناسب واسه مصرفش بودم ک الان وقتش شده..اصن نمیدونم چ کنم استفاده کنم یا بندازمش دور ؟؟کلی هزینه هم واسم داشته خریدش..
  مرسی از سایتتون

 191. محمد

  با عرض سلام می خواستم بدونم من مکمل مارک بایوکس خریدم ایا این مارک خوب و مطمئن هست برای مصرف

 192. خط تولید و بسته بندی

  ممنون از مطلب خوبتون

 193. حمید

  سلام،نظرتون در مورد پرو گینر هاردلاین محصول ترکیه چیه؟کسی تا حالا از این گینر استفاده کرده؟مشخصه خاصی داره که بفهمم اصله یا فیک؟تشکر

 194. کوروش

  سلام من اولین دورم کربوپروتیین شرکت اینر آرمور و کراتین برداشته بودم و راضی بودم دوره بعدی هم برداشتم ولی کربوپروتیینم ماله شرکته ماسل تچ هست ولی نمیدونم چرا طعم کاکوش فرق داره ینی طعم کاکوی مکمل هرشرکت فرق داره،؟؟ یا از چیز دیگست؟؟چون اینرآرمور خیلی خوشمزه تر بود و ماسل تچ به کاکو زیاد نمیخوره!!

 195. Sina

  اگر گینر رو بریزیم رو آب باید بره زیر آب یا روی آب وایسه؟

  • رضا

   یعنی چی باید هم بزنی دیگه باید هم بزنی دیگه

 196. Mehrdad

  با عرض سلام و خسته نباشید من دیروز یه گینر خریدم ( muscle Juice Ultimate ).وقتی میریزم تو شیکر هرچقدر هم میزنم خیلی گوله گوله میشه و شبیه آدامس میشه و وقتی هم خشک میذارم دهنم شبیه تار عنکبوت میشه 🙂 این الان خوبه یا بد؟ با تشکر.

  • رضایی

   عجب چه مشخصه ای داشت این پروتئینت حالا یکم چسبناک هست البته با پیشرفت علم صنعت تقلب هم پیشرفت کرده مکمل با غلظت بالا میزنن چسبناک هم باشه
   به نظرم فقط باید آزمایش شه تا بفهمی که اصله یا نه

 197. ارمان عابدی

  دوستان من خودم پروتئین مصرف میکنم برای اطمینان خاطر میتونید برید داروخونه با مشورت پزشک برند onرو تهیه کنید که اورجینال هم هست.و کاملا مطمئن

 198. امیر حسین

  سلام من ۲۱ سالمه وزنم ۶۰ قدم ۱۸۰ .میخام ۲۰ کیلو اضاف کنم .چه مکملی رو پیشنهاد میدین .

 199. علی

  سلام
  پست عالی بود ..
  خواهشا تو پست جدید بیشتر عکس بذارید از مارک های متفاوت ..

 200. عرفان

  دوستان به نظرتون مکمل های شرکت ساپلند(suppland)تولید شرکت عرشیا مکمل خوب و با کیفیته؟

 201. gاحمد مرادی

  سلام من یه پودر خریدم بایوجنیکس .چهار کیلوشو خریدم ۲۸۵ هزارتومن شکلاتی .اولن میخپاستم برا اصل بودنش مطمینشم چون از مدیر باشگاه خریدم بعد روش کراتین و اینا هم ننوشته که داره .خواستم ببین قیمتش خوب خریدم یا نه بعدش خواستم بگم شیرینی زیادی داره دلیل بر شکلاتیه عایا؟ممنون از سایتتون اگه میشه جی میل کنین یا اس بدین مرسی ۰۹۰۱۹۵۲۱۷۹۸*

 202. Mohammad

  سلام ببخشید من ۱۶ سالم هست و در حد حرفه ای کار میکنم و میخواستم بپرسم پودر پرتئین گینر که در بازار موجود است اصله یا نه چون نظراتو خوندم دیدم میگن گینر تو کشور الان همه فیکه درسته یانه ؟؟؟ با تشکر از سایت خوبتون

  • رضا

   در حال حاظر تقلبی زیاد شده محمد حواست باید خیلی جمع باشه اصل هست ولی کمتر از تقلبی همین

 203. علی

  سلام من ۱ ماهه که بدنسازی شروع کردم سنم ۱۹ و قد ۱۹۱ و وزنم ۱۳۳ هست واسه چربی سوزی میخواهم کراتین و آمینواسید ۶۸۰۰ و الکارنتین بزنم آیا کراتین اونارو بی اثر نمیکنه و اینکه کلا دوره خوبی هست

 204. محمد

  سلام خسته نباشین
  بمن پیشنهاد یه پروتعین ۷کیلویی با قیمت ۲۰۰تومن دادن خاستم بدونم این پروتعین خوب هست؟جواب میده واس حجم عضله؟

 205. مهدی

  سلام من چند روز پیش یه مکمل گلوتامین با مارک یونیورسال از باشگاهم خریداری کردم به قیمت ۱۱۵ هزار تومان که بعد از مراجعه به سایتی که مکمل با مارک یونیورسال میفروشن مراجعه کردم دیدم قیمت گلوتامین با این مارک ۱۶۰ تومان است.من چطور اصل و تقلبی بودن مکمل متوجه شم؟

 206. سیدفرید

  سلام خسته نباشید ببخشید من یک کارتون سل تک گرفتم میخواستم اصلشو از فیک بودنشو بودنم ممنون میشم جوابمو بدید

 207. حجت خزایی

  سلام
  من از داروخانه شهرستان مکمل cellmass شرکت bsn خریدم و وقتی سرشو باز کردم دیدم همه محتوا به صورت کامل پورد نیست و تکه هایی کوچک به هم چسبیده و خشک هم مخلوطه با پودر.
  تاریخ انقضا شو چک کردم تا ۲۰۱۸/۹/۳۰ وقت داره اما میخواستم بدونم خوردنش مشکل داره یا نه؟؟
  با تشکر از سایت عالیتون

 208. علی فتحی

  سلام من گینر خریدم ریختم تو روی اب ته نشین شد یعنی تقلبی؟

 209. آقای جوان(زیبای خفته!)

  هشدار جدی ؛
  شاید مو به تنتون سیخ بشه ای ورزشکارا…! بذارید مطلبی رو که میتونه در مورد مکملهای بدنسازی – واقعیتی تلخ باشه – بهتون بگم!

  اخیراً مشاور یکی از وبسایتهای فوق تخصصی و حرفه ای بدنسازی ایران که مجوز بهداشت هم داره – با زیرکی و هوشیاری خاصی بهم گفت : ((از نظر ما کلیه ی مکملها و محصولات بدنسازی برند های معتبر جهان که به هر طریقی توی ایران راه پیدا کردن یا موجودن – تقلبی و قلابی ان! – مگر اینکه برچسب – تاءییدیه و OK رسمی وزارت بهداشت کشور رو داشته باشن!و هر کالایی هم که توسط کمپانی سازنده ی اصلیش تولید نشه – میتونه تقلبی باشه! -….. چرا که با وجود گسترش ابزار آلات پیشرفته ی خلافکاری و شیوه های نوین کلاهبرداری در دنیا – چنان محصولی قلابی – با ظاهری مشابه اورجینال اصلیش – جعل میکنن و میسازن – که – تشخیص تقلبی از اصل فقط توی آزمایشگاه امکان پذیره! و شما با این وجود – واقعا نمیدونید مکملی که اکنون در دستتون هست قلابیه یا اصل کمپانی؟!))

 210. آقای جوان(زیبای خفته!)

  حقیقتاً که نظرات دوستان فوق حرفه ای وصاحبنظرانه هست!!…احسنت! این نشان از هوشیاری و دقت بالای اونها میده…!!!

 211. آقای جوان(زیبای خفته!)

  شرکت های مکمل ساز چه چیز را به شما نمی گویند

  همان طور که همه می دانیم بازار مکمل ها در کشور ما بی شباهت به بازار شام نیست! البته یک نکته را نباید از یاد ببرید و آن اینکه در آن طرف مرز ها نیز، همه چیز گل و بلبل نیست!!

  وقتی شما به شرکت های مکمل ساز فکر می کنید، اغلب در ذهن خود تصویر یک سری دانشمند با روپوش های سفید را دارید که سخت مشغول پیدا کردن آخرین فرمول های عضله ساز و چربی سوز برای شما هستند. اما این تصور همیشه درست نیست!

  برعکس چیزی که اغلب شما تصور می کنید، فرایند تولید مکمل در مهد مکمل دنیا، آمریکا بسیار ساده تر از آن چیزی است که شما تصور می کنید. نمی خواهم بگویم، شرکت های تولید کننده در کشور ما، تولید کنندگان بهتری هستند اما برای تولید مکمل در کشور باید هفت خان رستم وزارت بهداشت را طی کنند! این در حالی است که همین الان در کشور آمریکا شما بدون دریافت مجوز FDA به راحتی می توانید بصورت کارگاهی اقدام به تولید مکمل کنید.

  البته همه شرکت های مکمل ساز اینگونه نیستند. در این بین شرکت هایی وجود دارند که هنوز به مشتری احترام می گذارند و از قرار دادن محصولات بی فایده در بازار خودداری می کنند.

  خیلی از مجلات و وبسایت های پر طرفداری که می بینید، هر چند خودشان این مسئله را انکار می کنند اما جهت گیری خاصی از یک یا چند شرکت مکمل ساز دارند. امروز نمی خواهم به معرفی این مکمل ساز های کلاه بردار بپردازم، دلیلش هم خیلی ساده است: حوصله درد سر را نداریم!

  به جای این کار، امروز سعی می کنیم، در رابطه با دروغ هایی که این شرکت ها به شما می گویند صحبت کنیم:
  دروغ ۱# رشوه

  در دهه ۵۰ میلادی در آمریکا، کلاه برداری در صنعت موسیقی بیداد می کرد. شرکت های موسیقی، در راستای ایجاد مخاطب برای یک هنرمند خاص، به ایستگاه های رادیویی رشوه می دانند تا یک آهنگ خاص را پخش کنند. همه چیز زیر میزی و غیر قانونی بود!

  همین مدل کلاه برداری را شرکت های مکمل ساز هم انجام می دهند! پول های بزرگی به ورزشکاران و نویسنده ها داده می شود تا محصول آنها را به صورت غیر مستقیم تبلیغ کنند. در بعضی موارد حتی در بعضی فروشگاه های مکمل فروشی درصد های غیر معمول از فروش را با فروشنده سهیم می شوند تا فقط یک محصول خاص را بفروش برسانند.

  البته اگر شما یک خریدار آگاه باشید، به ندرت دچار این کلاه برداری ها می شوید. اما خدا به داد تازه کار ها برسد!
  دروغ ۲# لیبل های دروغ

  شما ممکن است لیبل یک مکمل را ببینید و ترکیبات زیر را در آن مشاهده کنید:

  سوپر وی ( یک ترکیب خاص از پروتئین وی که به طور خاص فیلتر شده است، به همراه کلسیم، پروتئین ایزوله شیر، گلوتامین، آلبومین تخم مرغ و البته پشمک حاج عبدا…!!)

  یک تازه کار اسم سوپر وی را می شنود و با خود می گوید: وی که خوبه سوپر وی دیگه عالیه!! اما واقعیت چیز دیگری است!

  یکی از قوانین لیبل گذاری در وزارت خانه های بهداشت دنیا این است که شرکت تولید کننده باید مقدار ترکیبات را برروی لیبل ذکر کند. موادی که در ابتدای لیست می آیند، معمولاً دارای بیشترین درصد در محصول هستند و هر چه پایین تر می رویم از مقدار ترکیب کاسته می شود.

  یکی از موادی که استفاده گسترده ای از آن می شود، مالتودکسترین است که یک پودر کربوهیدرات شیرین و البته ارزان است. اما هیچ بدنسازی نمی خواهد اولین ترکیبی که در پودر پروتئینش مصرف می کند، مالتودکسترین باشد!

  خوب همین جا شرکت مکمل ساز راه دور زدن شما را پیدا می کند! آنها یک سری ترکیب را با هم مخلوط می کنند، یکی دو تا از این ترکیبات می تواند پروتئین باشد و در انتها هم یک اسم باکلاس هم به این ترکیب می دهند، مثل: سوپر وی! در انتها هم از دید سازمان هایی مثل: FDA این خودش یک ترکیب منحصر به فرد است. پس این ترکیب جادویی که سرشار از مالتودکسترین است در ابتدای لیست قرار می گیرد. به اینگونه سوپر وی درست می شود.

  آیا این دروغ گویی نیست؟!

  شاید نه، اما شما خودتان کلاه تان را قاضی کنید!
  دروغ ۳# استفاده از ترکیبات مخفی

  گذارید با ذکر چند مثال داستان را شرح بدهم:

  بعضی شرکت ها در پودر های پروتئینی که به شما می فروشند، مقداری کراتین قرار می دهند. چرا این کار را می کنند؟

  چون کراتین ارزان است و از طرفی به شما در دراز مدت کمک می کند تا عضله بسازید. یکی از اتفاق هایی که پس از مصرف کراتین می افتد افزایش جذب آب در سلول های عضلانی و به تبع آن افزایش حجم عضلات است. خوب شما هم از همه جا بی خبر می گویید: عجب پروتئین توپی!

  مثال دیگر در رابطه با چربی سوز هاست. شرکت ها با افزودن بیش از حد مواد ادرار آور باعث می شوند تا شما وزن کم کنید! شما آب فراوانی همراه با ادرار از دست می دهید و هر بار که روم به دیوار به دستشویی می روید با خود می گویید: به به! چه چربی هایی از دست می دهم!

  خیلی از این چربی سوز ها فقط دارای ترکیبات ادرار آور هستند که به شما نتایج موقتی را نشان می دهند.

  حتی بعضی شایعات وجود دارد که شرکت ها در ابتدای تولد یک محصول جدید مقادیر اندکی استروئید استفاده می کنند تا مصرف کنندگان نتایج سریع تری را بدست آورند و در ادامه تولید از مصرف این استروئید ها خودداری می کنند. این کار را می کنند تا محصول شان شهرت یک محصول فوق العاده را بدست آورد!
  دروغ ۴# تقلب در ترکیبات فعال

  تعداد زیادی محصول خوب در بازار وجود دارد، اما محصول خوب گران است. مواد خامی که برای تولید مورد استفاده قرار می گیرند، گران هستند. اما شرکت های دروغگو چه کار می کنند؟

  ساده است. آنها فقط از مقدار کمی از ترکیبات فعال و حیاتی استفاده می کنند. همان قدر که بتوانند از لحاظ قانونی ادعا کنند محصول آنها شامل این ترکیبات هستند. در عین حال افرادی که توانایی مالی کمی هم دارند هم می توانند این محصولات را خریداری کنند.

  همه این داستان ها با کراتین شروع شد! جای خنده دار داستان این بود که کراتین به نسبت یک ترکیب خیلی ارزان بود! و به همین کراتین هم رحم نمی کردند!! آنها مقداری شکر، پروتئین های ارزان و مقداری کراتین را با هم مخلوط می کردند و ادعا می شد که این محصول کراتین است. بدنساز بی خبر هم برای اینکه بتواند ۱۰ گرم کراتین به بدن برساند، مجبور بود نصف محتویات بسته را مصرف کند تا بتواند کراتین مورد نیازش را دریافت کند!

  این یکی از آن ترفند هایی محبوب بود که مقداری از هر محصول را داخل بسته مکمل می ریختند و اسمش هم را می گذاشتند، سوپر گینر ۲۰۰۰!! در واقع این محصول از هر چیزی مقدار خیلی کمی داشت و در واقع هیچ هم نداشت! اما وقتی به لیبل مکمل نگاه می کردید، برای شما خیلی قانع کننده به نظر می رسید.
  دروغ ۵# استفاده از ترکیبات افتضاح

  این دروغ شبیه دروغ ۴# است، اما این دفعه به جای مقدار کم ترکیب درست از ترکیبات ضعیف و کم اثر استفاده می کنند. یکی از محصولاتی که قربانی این حقه کثیف شده است، مکمل تریبولوس است. این مکمل برای افزایش توان و مقدار تستوسترون در بدن استفاده می شود. محصولاتی مثل ترایبکس ۵۰۰ اثرات خوبی را روی ورزشکاران قدرتی و پاورلیفتینگ از خود نشان داده است و حالا سایر شرکت ها سعی می کنند ورژن خود را از این محصول ارائه بدهند.

  شرکت هایی که محصولات ارزان قیمت ارائه می کنند از گیاهان هم خانواده و ارزان استفاده می کنند و ادعا می کنند که محصول آنها تریبولوس است. درست مثل این است که بگوییم هلو و شلیل هر دو میوه هستند و از یک خانواده، اما وقتی به میوه فروشی مراجعه می کنید، شلیل گران تر است!! و مشخص است که فرق بسیاری وجود دارد.
  دروغ ۶# هورمون های رشد

  کمپانی های مکمل ساز و دارو ساز زیادی وجود دارند که هورمون رشد می فروشند. مسئله اینجاست که آنها هورمون رشد واقعی نمی فروشند. در واقع نهایتاً یک آمینو اسید مثل آرژنین است که وقتی در مقادیر زیاد با شکم خالی مصرف کنید باعث افزایش ترشح هورمون رشد می شود! این دقیقاً مثل این است که خود را با یک چکش بزنید تا هورمون رشد بیشتری ترشح کنید! چرا که افزایش درد باعث ترشح بیشتر هورمون رشد می شود.
  دروغ شماره ۷# دست بردن در تحقیقات

  همه دوست دارند تا محصولی را مصرف کنند که روی آن تحقیقات خوبی صورت گرفته باشد، اما این خود می تواند یک شمشیر دو لبه باشد. به عنوان مثال مطالعات زیادی روی HMB صورت گرفته است اما ۹۹% افرادی که از این ماده استفاده می کنند به شما می گویند تغییرات بزرگی را در خود ندیده اند! داستان چیست؟

  یک جواب می تواند این باشد که این مکمل کار می کند اما به شرطی که در مقادیر زیاد مصرف شود. HMB اگر روزانه ۱۲ گرم مصرف شود، اثر گذار خواهد بود. اما برای دریافت این مقدار شما باید روزانه ۴۸ قرص مصرف کنید! واقع بینانه نیست!

  باید پول زیادی را خرج کنید تا مکمل شما اثر کند تازه اثراتی که بر دستگاه گوارش شما می گذارند هم بماند.

  یکی دیگر از حقه های قدیمی این تحقیقات استفاده از یک گروه سنی و جمعیتی خاص است. به عنوان مثال مکمل را برروی زنان ۵۰-۶۰ ساله امتحان می کنند و مطمئناً نتایج این تحقیقات برروی مردان جوان یکسان نخواهد بود. خیلی از شرکت ها از تحقیقات فقط برای فروش بیشتر محصولات خود استفاده می کنند.
  دروغ ۸# همراهان قافله و رفیق دزد

  این یکی شاید دروغ نباشد اما هنوز هم یک نوع بی اخلاقی دیگر در صنعت مکمل است.

  به عنوان مثال یک شرکت مکملی را به بازار عرضه می کند. شرکت رقیب شروع به حمله به محصول جدید می کند و می گوید که این محصول بی ارزش است. سپس اتفاق جالبی می افتد، مردم اتفاقاً از این محصول استقبال می کنند. ناگهان شرکت رقیب با خود می گوید این محصول چندان هم بد نیست و به سرعت محصول مشابه را می سازند!

  در حقیقت ما دو نوع شرکت در صنعت مکمل داریم: دسته اول هر چیزی را که بتوانند تولید می کنند. اصلاً هم برای شان مهم نیست محصول اثر گذار هست یا نه!

  دسته دوم محصولات کمی تولید می کنند ولی محصولی عرضه می کنند که واقعاً موثر باشند.
  دروغ ۹# بازاریابی برای محصولات رد شده از بازار

  شرکت هایی هستند که آدرس وبسایت شرکت شان را باید در صفحه ۱۰ گوگل پیدا کنید، اما این شرکت ها با نگاه کردن به شرکت های برتر، بدنبال دزدیدن ایده ها هستند. سراغ محصولاتی می روند که استقبال زیادی از آنها در بازار نشده است. اما همین استقبال کم برای این شرکت های سود جو هم خیلی زیاد است.
  دروغ ۱۰# تخریب سایر شرکت ها

  یک محصول خوب، محصولی است که هم سالم باشد و هم موثر! اما بعضی شرکت ها از روی حسادت برای خراب کردن رقبای خود شروع به تهمت زدن به سایر شرکت ها می کنند. از طرفی مشتری نیز این وسط گیج می شود و با خود می گوید تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها!
  دروغ ۱۱# ادعاهای نادرست در تبلیغات

  همه ما می دانیم هیچ کس نمی گوید ماست من ترش است و البته شرکت ها هم حق دارند محصول خود را تبلیغ کنند و گاهی کمی هم اغراق بکنند. اما مشکل از جایی شروع می شود که محصول مورد تبلیغ اصلاً کاری که برایش تبلیغ می شود را انجام نمی دهد.

  مثال های زیادی در این مورد وجود دارد از گینر های پر شکر که به عنوان چربی سوز قالب شده اند تا چربی سوز هایی که به عنوان عضله ساز فروخته می شوند!! دیگه رسماً مشتری را .. فرض کرده اند!

  شما تصویر یک بدنساز خوش هیکل را در کنار این تبلیغات می بینید و با خود می گویید: حتماً این محصول دیگر جواب می دهد.
  دروغ ۱۲# بازی کردن با حروف

  بعضی شرکت های تازه وارد به محصولات جدید خود نام هایی می دهند که بسیار به نام محصولات موفق بازار شبیه هست.

  البته این موضوع در دیگر صنایع هم شایع است، به عنوان مثال خودم وقتی برای خرید آب تصفیه کن به بازار مراجعه کرده بودم، با مارکی به نام سوپر سامسونگ برخوردم که کلمه سوپر را با فونت خیلی کوچک نوشته بودند! اگر یک مشتری کنجکاو نباشید با خود می گویید حتماً شرکت سامسونگ دستگاه آب تصفیه کن تولید کرده است!

  در بازار مکمل ها نیز این داستان وجود دارد و شما تصور می کنید که یک محصول قانونی را خریداری کرده اید.

  حتی بعضی شرکت ها تحت عنوان استروئید محصول می فروشند اما محصول شان حتی استروئید هم نیست!
  حرف آخر

  تمام این دروغ ها واقعاً شرم آور است. حالا به نظر شما اینگونه شرکت ها به مشتری با چه دیدی نگاه می کنند؟! در حقیقت آنها بدنبال مشتری باهوش نیستند آنها بدنبال مشتری احمق هستند! آنها بدنبال مشتری هایی هستند که کرم ماکاس می خرند و مطمئن هستند در عرض یک هفته ۲ کیلو لاغر می شوند.

  نکته اخلاقی این داستان این است که سراغ شرکت های معتبر بروید. آنهایی که سابقه خوبی دارند و مدت زمان زیادی در بازار ماندگار شده اند. کسانی که در صورت غیر موثر بودن پول شما را بر می گردانند. اگر هم یک شرکت سر شما را کلاه گذاشته دیگر در این دام نیافتید.

 212. آقای جوان(زیبای خفته!)

  مطلب بالاییم – برگرفته از وبسایت بدنسازی (تمرینو) هست.

 213. آقای جوان(زیبای خفته!)

  سلام – استاد و کارشناس محترم. آقا میباشم. به اعتقاد {بنده ی بدنساز ایرانی}[مازندرانی]- با روشنگریها و افشاگریهایی که در بخش **(((شرکت های مکمل ساز بدن سازی چه چیز را به شما نمی گویند!!)))** نمودید! همچون یک حمله کننده ی انتحاری – خود را به میان پایگاهها + مناطق شرکتهای تولید مکملها و محصولات بدنسازی تقلبی و — همچنین متقلّبین – کلاهبرداران – جاعلان + غیره… رساندید و خویش را منفجر ساختید! آنها را ازبین بردید و نیز تیر خلاص را بر پیشانی باقیمانده هایشان شلیک کردید![احسنتم!] بنظرم با توجه به سیاستها +{نظارت + کنترل حکومت} + پاسخگویی و سیاستهای وزارت بهداشت هر کشوری از جهان – – – – – مکملهای بدنسازی تولیدی آن ممالک – فقط و فقط مختص کاربرد داخل همان کشورها(( + جهان به شرط تایید و اذعان کردن نهایی وزارت بهداشت + حکومت کشورها)) است ولاغیر! – چون میتوان اینگونه برداشت کرد که – به طور معمول – به محض اینکه مکمل – کالا – یا محصول – از داخل مرز کشور سازنده به بیرون خروج کرد – بدین معنیست که از حیطه ی پاسخگویی و نظارت حکومت کشور مربوطه ی سازنده خارج شده است! باسپاس.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره