فکر می‌کنم همه با این موضوع که عضلات شکم جزء مهم‌ترین عضلات در یک فیزیک بدنی به حساب می‌آیند موافق هستند ولی واقعیت این است که عضلات برجسته شکم سعی و تلاش مضاعف را می‌طلبد.

 

من تصمیم گرفته‌ام در مورد ۷ برداشت ناصحیح که در مورد تمرینات شکم با آن روبه‌رو می‌شویم برایتان توضیح دهم تا بدین‌ترتیب از تکرار این اشتباهات جلوگیری نمائید.


۱) برای داشتن عضلات شکم تفکیک شده می‌بایست ساعت‌ها تمرین کرد
مسلماً این‌طور نیست. تمرین برای مدت طولانی هیچ تأثیر مضاعفی برای عضلات شکم ندارد و تنها نتیجه‌ای که برایتان به ثمر خواهد داشت ضعیف‌تر شدن و یا تمرین‌زدگی خواهد بود. تمرینات شکم باید کمتر از ۲۰ دقیقه به طول بیانجامد.
۲) قرص‌های چربی‌سوز کمک بسیار شایانی در سوزاندن چربی در اطراف شکم می‌کنند
به نظر من بهتر است به‌جای چربی‌سوز دو تا شکلات بخورید. درست است که چربی‌سوزها مواد مؤثری هستند ولی آنها به هیچ‌وعنوان دارای قدرت آب کردن چربی به‌صورت موضعی نمی‌باشند چربی باید در کل بدن بسوزد بهترین چربی‌سوز همین غذائی است که ما می‌خوریم چیزی که ما به آن نیاز داریم در رژیم غذائی موجود می‌باشد.
۳) برای داشتن عضلات تفکیک شده شکم حتماً باید رژیم بسیار سختی را در پیش گرفت
با یک مقدار تغییر در همین رژیم غذائی معمولی هر کسی می‌تواند از عضلات شکم تفکیک شده برخوردار شود با این اوصاف در نظر داشته باشید که یک رژیم غذائی مؤثر، در داشتن عضلات تفکیک شده شکم نیاز به تکنیک مختص به خود دارد. مصرف سدیم را کم کنید، کالری مصرفی روزانه را کم کنید. درصد چربی غذا را کم کنید، آب زیاد بنوشید ولی با وجود تمام این محدودیت‌ها که در رژیم غذائی برای خود ایجاد می‌کنید هنوز یک‌سری راه‌ها است که بتوانید از رژیم غذائی خود لذت ببرید. پس این را به خاطر داشته باشید که نیازی نیست حتماً از یک رژیم سخت پیروی کنید بلکه باید بر این نکته واقف باشید که چه موقع و چه نوع غذائی را بخورید.
۴) اگر در تمرینات شکم از وزنه استفاده کنید عضلات شکم، خود را بهتر نمایان می‌سازند
وقت خود را هدر ندهید. استفاده از وزنه هیچ سودی برایتان نخواهد داشت. این را به خاطر داشته باشید که عضلات شکم هیچ‌وقت افزایش حجمی را که عضلات پا یا سینه بر اثر تمرینات با وزنه به‌دست می‌آورند را به‌دست نخواهد آورد. عضلات شکم خیلی کم بر حجمشان افزوده می‌شود و برای این‌که آنها را بهتر نمایان سازید باید چربی روی آنها را آب کنید و تنها راه برای داشتن عضلات تراشیده رژیم غذائی و تمرین است و استفاده از وزنه، معجزه‌ای در نمایان شدن عضلات شکم ایجاد نمی‌کند.
۵) من می‌توانم غذای پُر چرب بخورم چون که با تمرین کردن به سادگی آنها را می‌سوزانم
شما می‌توانید ۳تا شکلات به ۲تا شکلات قبلی خود بیفزائید. هیچ می‌دانید که اکثر افراد در خلال تمرین حتی نصف کالری مصرفی را هم نمی‌سوزانند و کالری که مصرف نشده راهی جز ذخیره شدن به‌صورت چربی را نخواهد داشت. تنها راه مبارزه با این رویه این است که با شکم خالی به تمرین بپردازید زیرا در آن صورت بدن برای تأمین انرژی مجبور است از سلول‌های چربی استفاده نماید و آن موقع است که می‌توان از چربی به‌عنوان سوخت مصرفی بدن استفاده کرد.
۶) حرکت دراز نشست برای کمر بد است
در اکثر موارد این‌طور نیست. چرا دراز و نشست مضر است، هر روز که از خواب پا می‌شویم آن را انجام می‌دهید و چه‌کسی گفته که اگر می‌خواهید دراز و نشست مؤثر باشد باید حتماً ساعد به زانو برسد چرا نصف این مسیر را بالا نیائیم و دوباره برگردیم به سر جای اول. مطمئن باشید که به همین طریق هم می‌توانید یک فشار مستمر را بر روی عضلات شکم وارد سازید.
حرف من این است اگر تمرین را به روش صحیح انجام دهید هیچ‌گونه ضرری عایدتان نخواهد شد من شخصاً هرگز نشنیده‌ام که کسی از حرکت دراز و نشست دچار کمر درد شود و این تئوری به‌نظر من از آن‌جا نشأت می‌گیرد که فرد به نوعی دچار کمر درد خفیف بوده و با انجام حرکت دراز و نشست باعث شده که درد آن مزمن شود.
۷) اگر در روز چندصد تا دراز و نشست انجام دهید عضلات شکمتان تفکیک شده خواهد شد
شما می‌توانید در ۱ دقیقه ۲۰۰تا دراز و نشست بروید ولی باز هم خبری از عضلات تفکیک شده شکم نباشد و تمرین به تنهائی باعث داشتن عضلات شکم تفکیک شده نخواهد شد و این آشپزخانه است که رکن اصلی را در داشتن یک شکم تراشیده ایفا می‌کند.
▪ پیشنهاد آخر
تنها دلیلی که من خود از تمرین دراز و نشست برای عضلات شکم استفاده نمی‌کنم این است که حفظ کردن فرم صحیح در این حرکت سخت می‌باشد و با دانستن این نکته که انتخاب‌های خوبی هم‌چون حرکت کرانچ وجود دارد من وقت خود را صرف انجام دادن دراز و نشست نمی‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *