آیا شما واقعاً جز آن دسته افرادی هستید که به سختی عضله‌ به دست می‌‌آورند؟

 

5 Reasons Why Hardgainers Can’t Gain Weight Or Build Muscle

 

احتمالا اشتباه فکر می‌کنید.اکثر بدن سازان که با مشکل افزایش حجم عضلانی روبرو هستند مرتکب این ۵ اشتباه که در ادامه می‌گوئیم میشوند.پس دوباره از امروز شروع به عضله‌ سازی کنید.

تا حالا چند دفعه شنیده اید که افرادی مدام می‌گویند من نمیتوانم عضله‌ سازی کنم…من نمیتوانم عضله‌ سازی کنم!

تصور می‌کنم که خیلی زیاد با این مساله روبرو شدید.اگر شما نیز زمان سختی را برای عضله سازی می‌گذرانید،هدف از این مقاله یادآوری اشتباهات شما و بیدار کردن شما می‌باشد.در زیر به بررسی ۵ عاملی که چرا شما نمیتوانید عضله‌ به دست آورید می‌پردازیم:

 

دلیل ۱) شما از میزان کالری دریافتی خود در روز هیچ اطلاعی ندارید!

 

تقریبا هر آدم لاغری را که تا کنون ملاقات کرده‌ام میگوید “من به مقدار زیاد میخورم”. بعدش این اتفاق میفتد.وقتی از‌ آنها می‌پرسم دقیقا چه مقدار کالری در روز دریافتی دارید فقط با یک جواب روبرو میشوم…سکوت!این افراد در واقع هیچ اطلاعی در مورد میزان کالری دریافتی خود در روز ندارند.اما راه حل چیست؟در طول یک هفته جزئیات تمام چیز‌هایی که میخورید و مینوشید را یادداشت کنید.بعد از آن به دنبال این باشید که دقیقا به چه مقدار کالری در روز نیاز دارید.این نقطه شروع مناسبی است.اکنون شما میتوانید مقدار کالری مورد نیاز خود را تنظیم نمایید.با نظارت دقیق بر میزان چیزهائی که وارد بدن خود می‌کنید،شما میتوانید از این مساله اطمینان حاصل کنید که به میزان کافی‌ کالری به شما رسیده است.احتمالا خواهید فهمید که تا کنون مقدار کمتری کالری نسبت به نیاز بدنتان مصرف میکردید.

 

دلیل ۲) شما از میزان پروتئین دریافتی خود در روز هیچ اطلاعی ندارید!

 

Hardgainers

 

شما ممکن است در روز ۲ عدد سینه مرغ،یک یا دو نوشیدنی‌ پروتئینی یا حتی مقداری سفیده تخم مرغ هم مصرف کنید ولی‌ حقیقت است که…شما از میزان دقیق پروتئین مصرفی خود در روز هیچ اطلاعی ندارید.آیا می‌دانستید که تحقیقات نشان داده است که بدن سازان برای رشد نیاز به دریافت ۱۵۰ گرم پروتئین در روز یا یک گرم پروتئین به ازای هر پوند از وزن بدن خود را دارند؟

بله حقیقت این است دوستان.اگر نمی‌دانید که دقیقا در روز چه مقدار پروتئین مصرف می‌کنید زمان آن است که از این موضوع مطلع شوید.مصرف کم پروتئین معمولا اتفاق میفتد چون ما در دنیایی زندگی‌ می‌کنیم که کربوهیدرات محور است.خیلی‌ از بدن سازان از طریق مکملها نظیر پروتئین وی یا پروتئین کازئین نیاز‌های خود را برطرف میکنند.این روش آسان‌تری برای رساندن حداقل میزان پروتئین مورد نیاز به بدن است.

همانند نظارت بر میزان کالری دریافتی خود، برای پروتئین‌ها نیز یک هفته را در نظر بگیرید.هدف گذاری خود را برای مصرف ۱۸۰-۲۰۰ گرم پروتئین در روز تعیین کنید.این میزان بسیار مناسبی برای رشد عضلات می‌باشد.

 

دلیل ۳) بیش از حد و بی‌ هدف تمرین می‌کنید!

 

تمرین کردن گرچه برای سلامت کلی‌ بدن بسیار مفید می‌باشد ولی‌ تضمینی برای به دست آوردن عضله‌ نمی‌باشد.ریختن عرق در طول تمرین فقط نشان دهنده یک چیز است و آن هم این است که شما دارید کالری میسوزانید.سخت تلاش کردن نشان دهنده این نیست که شما دارید هوشمندانه تمرین می‌کنید.

تمرین هوشمندانه یعنی‌ استفاده از بهترین ابزار در سالن ورزشی نظیر استفاده از حرکات چند مفصلی.شما همچنین باید بر میزان افزایش وزنه‌های تمرینی خود تمرکز کنید و از چیزی که هم اکنون هستید قوی تر شوید.تمرین شدید و اینکه خود را غرق در عرق کنید نشان دهنده این نیست که در حال عضله‌ سازی می‌باشید.به جای اینکه به خود فشار بیاورید درست تمرین کردن را بیاموزید.

راحت‌ترین راه برای انجام این کار،به حد اکثر رساندن و استفاده هر چه بهتر از ‌ست‌های تمرینی است.به این صورت که هر جلسه که به باشگاه می‌روید سعی‌ کنید نسبت به جلسه قبل به میزان یک تکرار اضافه هم که شده فشار را بیشتر کنید.مثلا اگر شما قادرید در حرکت پرس سینه وزنه ۲۰۰ پوندی را برای ۶ تکرار انجام دهید،در جلسه بعد آن سعی‌ کنید ۷ یا ۸ تکرار را انجام دهید.این ثبات در میزان افزایش وزنه راز عضله‌ سازی است.

 

دلیل ۴)شما بیش از اندازه تمرینات هوازی انجام می‌دهید!

 

بعضی‌ از ورزش‌های هوازی برای بدن مفید میباشند اما برای افراد لاغر انجام بیش از حد این تمرینات فقط باعث میشود آنها در مسیر عضله‌ سازی به مشکل بر بخورند.تمرینات هوازی خود را به ۳-۴ جلسه در هفته و ۲۰-۳۰ دقیقه برای هر جلسه کاهش دهید.همین میزان کفایت می‌کند.مطمئن باشید.

 

دلیل ۵)توجه شما فقط معطوف به شکمتان می‌باشد و فکر می‌کنید که چاق هستید!

 

کسی‌ که وزنش در حدود ۱۳۰ پوند است چاق نیست فقط کمبود عضله‌ دارد.وقتی‌ که شما خیلی لاغر باشید بدن متمایل به ذخیره مقداری چربی‌ میشود.تقریبا غیر ممکن است که این چربیها را بسوزانید.چرا؟

چون شما دارای کمبود وزن هستید و بدن نیاز دارد که برای جلوگیری از کاهش وزن این چربیها را حفظ کند.به جای نگرانی در مورد میزان درصد چربی‌ بدن،روی به دست آوردن ۳۰ پوند عضله‌ خالص تمرکز کنید.این مقدار اضافه وزن باعث میشود بسیار آراسته به نظر برسید و هیچکس متوجه آن ۲ پوند چربی‌ اضافه که شما دائم نگران آن هستید نمی‌شود.

منبع :http://www.muscleandstrength.com

استفاده از مطالب  تنها با ذکر منبع مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *