کم خوابی انسان را چاق می کند
شما اینجا هستید
اخبار سلامت » کم خوابی انسان را چاق می کند

محققان می گویندکه خواب کم شبانگاهی موجب مصرف بیشتر تنقلات ناسالم در طول روز و چاق شدن انسان می شود.

 



به گزارش روزنامه دیلی اکسپرس، محققان دریافته اند که خستگی و عدم تمرکز باعث می شود افراد به سمت مصرف غذاهای شیرین و چرب کشیده شوند.

براین اساس محققان هشدار می دهند که این نوع گرایش به سمت مصرف شیرینی ها موجب افزایش سطح قند خون می شود که بلافاصله کاهش می یابد و همین امرموجب می شود که شخص همچنان تمایل به مصرف تنقلات بیشتری مانند بیسکویت و چیپس داشته باشد .
‘میگوئل توریبیو ماتیاس’ رییس انجمن انگلیسی ‘تغذیه کاربردی و تغذیه درمانی’ می گوید: به نظر می رسد کمبود خواب بر روی میزان گلوکز و انسولین خون که نشان می دهد بدن چقدر می تواند انرژی ناشی از غذاهای حاوی کربوهیدارت را بسوزاند، تاثیر می گذارد.
نتایج این مطالعه نشان داد که صبحانه مهمترین وعده غذایی روز است زیرا خوردن آن یک پیام اطمینان بخش به مغز می فرستد که باعث می شود فرد برای مدت طولانی تری احساس سیری کنند.
ماتیاس گفت : صبحانه برای کارمندان اداره ها و کارگران باید حاوی یک منبع پروتئین با کیفیت خوب باشد.
وی خاطرنشان کرد : نتایج مطالعات نشان می دهد که مصرف تخم مرغ و یا گوشت در وعده صبحانه یکی از بهترین روش ها برای این است که فرد به سمت مصرف تنقلات در روز کشیده نشود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره