اگر شما به فکر افزایش حجم خشک عضلات باشید باید یک مکمل پروتئینی با درصد کربوهیدرات و کالری پائین استفاده کنید تا با رعایت رژیم مناسب افزایش وزنی نداشته باشید و حجم عضله خود را افزایش دهید . در این میان مکمل هایی که با نام whey  ارائه می شوند بسیار هستند و گاهی اوقات این نام های مختلف با پسوندهای مختلف باعث می شوند تا ورزشکار این رشته که آشنایی کافی با این دسته محصولات را ندارد به اشتباه بیافتد.

ادامه مطلب:پلاتینیوم وی ۱۰۰% به همراه آمینه اسیدها – Pure Platinum Whey


کلاً پروتئینی که از لبینیات گرفته می شود را با نام whey  ارائه می دهند اما وقتی واژه ۱۰۰% به آن اضافه می شود منظور این است که این پروتئین که در اختیار شما است ۱۰۰% از منبع طبیعی آب پنیر گرفته شده و از نوع بهترین پروتئین می باشد .
پلاتینیوم وی هم از دسته مکمل هایی است که واژه ۱۰۰% را با خود یدک می کشد و تماماً از منبع آب پنیر گرفته شده است . هر وعده این مکمل بر اساس ۱ پیمانه ۳۰ گرم است و ما بر اساس آن ارزش غذایی آن را برای شما بیان می کنیم .
پلاتینیوم وی کمپانس سن در هر وعده خود ۲۳ گرم پروتئین دارد که ۴۶% از هر پیمانه آنرا تشکیل می دهد ، در کنار آن این مکمل فقط ۲ گرم کربوهیدرات در هر وعده دارد که ۱% از هر پیمانه آن را تشکیل می دهد . این امر به این معنی است که این مکمل افزایش حجم خشک را به همراه دارد و با مصرف آن  وزن شما افزایش پیدا نمی کند که این موضوع یک امتیاز برای این مکمل محسوب می شود .
تا اینجا شاید بشه گفت که این مکمل ویژگی بارزی ندارد اما ویژگی بارز این مکمل وقتی آشکار می شود که به قسمت اضافات این مکمل می پردازیم که آن وجود درصد بالایی از آمینواسیدهای مختلف است که ضلع دوم افزایش حجم خشک عضله محسوب می شود و وظیفه افزایش سرعت ریکاوری عضلات را به همراه دارد  . الاین ، آرژنین ، گلوتامین  و گروه شاخه ای bcaa  در این مکمل به مقدار فراوان یافت می شود که امتیاز مهم این مکمل محاسبه می شود . من به شخصه کمتر مکملی را دیدم که هم از نوع پروتئین وی ۱۰۰% باشد هم مقدار قابل توجهی از طیف وسیع آمینو ها را در بر داشته باشد .
مصرف این مکمل برای تمام تیپ های بدنی و گروه های خونی مناسب می باشد و ورزشکاران رشته های سرعتی و استقامتی دیگر هم می توانند از این مکمل استفاده کنند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *