شهریار کمالی در دیدار با سید حسن افضلی ، غذای ایرانی بهترین مکمل است !
شما اینجا هستید
بدنسازی و فیتنس » شهریار کمالی در دیدار با سید حسن افضلی ، غذای ایرانی بهترین مکمل است !

شهریار کمالی بدنساز ایرانی مقیم آمریکا که ۴ بار تا به امروز در مستر المپیا شرکت کرده در محل فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با سید حسن افضلی نایب رئیس فدراسیون دیدار و گفتگو کرد .

در ابتدای این جلسه نایب رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام درباره جایگاه کنونی این رشته در ایران ، آسیا و جهان گفت علاقه مندی نوجوانان و جوانان ایرانی را عامل اصلی موفقیت ورزشکاران این رشته دانست .

افضلی سپس با ارائه آماری جامع و کامل از تعداد باشگاها ، قهرمانان و شرایط آنها در این رشته برای کمالی سخن گفت و همچنین در خصوص اهمیت مسئله آموزش و توجه فدراسیون به آن گفت : ما باید برای رسیدن به موفقیت هر چه بیشتر علم خود را به روز کرده و همگام با جهانیان پیشرفت کنیم . پیشرفتی که تا به امروز روال خیلی خوبی داشته و از این به بعد هم با قدرت ادامه خواهد یافت .


بعد از صحبت های سید حسن افضلی ، شهریار کمالی درباره ایران و نگاهش به این کشور بعد از سی سال دوری از آن گفت : واقعاً باورش برایم سخت بود ، اما حالا با اعتقاد کامل اعلام می کنم که ایران به لحاظ امکانات هیچ کمبودی نسبت به آمریکا ندارد . در ایران همه چیز عالی است و مسائل در این کشور با یک برنامه ریزی صحیح پیش می رود . کمالی گفت: روزانه پیام های بسیاری از طریق ایمیل از دوستان ورزشکار ایرانی خود دریافت می کنم که بیانگر بزرگی و ابهت خاص این رشته در ایران است .

کارشناس رقابت های اخیر مستر المپیا در خصوص استعداد ورزشکاران ایرانی در رشته بدنسازی گفت : جوانان ایرانی پتانسیل خوبی در این رشته دارند ، اما من اعتقادم این است که آنها می توانند پیشرفت بیشتری هم داشته باشند .

کمالی درباره جایگاه مکمل ها گفت : شاید برایتان جالب باشد که بدانید ، خود من هم مکمل استفاده نمی کنم ، اما هر ۲ ساعت یک بار وعده غذایی دارم . کمالی درباره اهمیت غذا و نوع آن نیز گفت : غذای ایرانی خود بهترین مکمل است به شرط آنکه نمک و روغن آن برای ورزشکاران حذف شود .

شهریار کمالی گفت : حتی برای کم کردن وزن هم توصیه می شود که ورزشکاران باید بیشتر غذا بخورند . شاید باور نکنید اما دکستر جکسون در صحبتی که اخیراً با من داشت ، می گفت : من یک ساعت قبل از مسابقه پیتزا می خورم که این برای من بسیار جالب توجه بود ! کمالی غذاهای ایرانی را منابع سرشاری از پروتئین ، کربوهیدرات و مکمل های دیگر دانست و گفت : شخصاً مکمل های بدنم را از طریق غذا تامین می کنم کمالی در مدت حضورش در ایران جلساتی را با اعضای کمیته فنی ، قهرمانان تیم ملی و مربیان این رشته داشته و در گرگان نیز از نزدیک شاهد یازدهمین دوره رقابت های مچ اندازی قهرمانی مردان آسیا خواهد بود

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره