ورزش نکردن قدرت عضلانی سالمندان را کاهش می‌دهد.

پژوهشگران می‌گویند افزایش سن دلیل کاهش قدرت عضلانی در افراد مسن نیست بلکه ورزش نکردن علت آن است .

، بر اساس تحقیقات دانشمندان دانشگاه نیوهمپشایر در آمریکا که در مجله  “پزشکی و علم در ورزش” به چاپ رسیده است، زنان سالمند نیز همانند جوانان  می‌توانند قدرت ماهیچه‌ای خود را افزایش دهند ولی با این حال ضعیف هستند و  همین ضعف شرایط را برای زمین خوردن آنها فراهم می‌کند                                                                                                                                                     .
داین لاروش استاد حرکات ورزشی در دانشگاه نیوهامپشیر پس از مقایسه قدرت  ماهیچه‌ای ۲۵ زن جوان ۱۸ تا ۳۳ ساله با ۲۴ زن     سالمند ۶۵ تا ۸۴  اعلام کرد   قدرت ماهیچه‌ها با بالارفتن سن کاهش نمی‌یابد بلکه دلیل کاهش آن متوقف کردن  حرکات ورزشی است.

 حال زنان سالمند نمی‌توانند قدرت خود را افزایش دهند و در حالی که قدرت عضلانی آنها حتی پس از ورزش ۱۰ درصد افزایش       می‌یابد قدرت زنان جوان      پس از ورزش با  افزایش ۵۰درصدی روبه‌روست. زمین خوردن از جمله حوادثی است که برای ۴۰درصد از افراد       بالای ۶۰ ساله معمولا پیش می‌آید و دلیل آن   نیز ضعف عضلانی و نداشتن تعادل است.
برای کاهش دادن این ضعف نیز پزشکان توصیه می‌کنند در تمام طول عمر انجام حرکات ورزشی را مدام ادامه دهید و آن را تنها مختص     به دوران جوانی یا پیری    نکنید

اگر شما فکر می کنید که سنتان بالا رفته و دیگر توانایی ورزش کردن را ندارید کاملا در اشتباه هستید

بدنسازی رشته ای است که محدودیت سنی ندارد و شما می توانید بدن خود را باتمرینات خوب و سالم شاداب و جوان نگه دارید برای این کار باید حتما تحت نظر مربی و پزشک همزمان تمرینات خود را ادمه دهید و مطمین باشید که دچار مشکل نخواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *