بهترین مولتی ویتامین سال: انیمال پک محصول شرکت یونیورسال
Universal Animal Pak

whey-supplement-staples

 
یکی از پرمصرف ترین مکمل ها بدون تردید مولتی ویتامین هاست که دامنه استفاده آن تنها به ورزشکاران محدود نمی شود و حتی سالمندان غیر ورزشکار هم به نوعی از آن سود می برند. در میان مولتی ویتامین های فراوانی که به منظور تامین نیازهای ورزشکاران رشته های قدرتی تولید شده، محصول قدیمی شرکت یونیورسال برای چهارمین سال پیاپی توانست در صدر قرار گیرد. در فهرست کاندیداهای بهترین مولتی ویتامین سال محصولاتی از شرکت های توین لب، آلتیمیت، اوپتیموم، ISS، NOW و MHP هم حضور داشتند.

 


بهترین گلوتامین سال: اکستند محصول شرکت اسکای ویشن
SciVation Xtendگلوتامین را بعد از کراتین دومین مکمل محبوب بدنسازان لقب داده اند. مکملی که مانع تخریب عضلات شده و آثار مثبت آن در عضله سازی اثبات شده است. عنوان بهترین گلوتامین برای دومین سال پیاپی به گلوتامین اکستند رسید درحالی که محصولات مشابهی از شرکت های پرولب، اوپتیموم و هایرپاور نیز در فهرست کاندیداها وجود داشت.

بهترین مکمل افزایش دهنده وزن: ترو مس محصول شرکت بی اس ان
BSN True-Massبالا بردن وزن یکی از دغدغه های همیشگی ورزشکاران است و در این زمینه نیز مکمل های متعددی در بازار موجود است. در این دسته عنوان محبوب ترین مکمل افزایش دهنده وزن به ‘ترو مس’ رسید که در بسته بندی 600/2 گرمی عرضه شده است. این برای دومین سال پیاپی بود که این محصول شرکت BSN در این دسته به مقام اول می رسد. سایر مکمل های محبوب این بخش عبارت بودند از: ماسل جویس محصول شرکت آلتیمت، آپ یور سایز محصول شرکت MHP، مس تک محصول شرکت ماسل تک و سریوس مس محصول شرکت اوپتیموم.

بهترین اکسید نیتریک سال: ان او اکسپلود محصول شرکت بی اس ان
BSN NO-Xplodeعمر مکمل های اکسید نیتریک در ورزش های قدرتی هنوز به یک دهه نرسیده است اما در سال های اخیر ورزشکاران حرفه ای استقبال خوبی از آن به عمل آورده اند. به عقیده کارشناسان، اکسید نیتریک مکملی است که چندان در ورزشکاران آماتور کارآیی ندارد. بهرتقدیر در این دسته، باز هم شرکت BSN بود که توانست رقبایی مانند گاسپاری، نوترکس، هایرپاور، یونیورسال و زاینس را شکست دهد. این محصول BSN در بخش بهترین مکمل سازنده عضله هم مکمل منتخب رای دهندگان بود و بدین ترتیب در سال 2008 هم سال موفقی را پشت سر گذاشت.

بهترین محصول جدید سال: آنابولیک هالو محصول شرکت ماسل تک
MuscleTech Anabolic Haloدر میان مکمل های جدیدی که امسال به بازار عرضه شده، آنابولیک هالو توانست رقبایی از شرکت های یونیورسال و نوترکس را از پیش رو بردارد و به عنوان محبوب ترین محصول جدید سال 2008 انتخاب شود. البته تبلیغات فراوانی که به وسیله جی کاتلر، گوستاو بادل و دارم چارلز روی این محصول شده بود، در فروش آن بی تاثیر نبود.

بهترین کراتین سال: کراتین سل مس محصول شرکت بی اس ان
BSN CellMassدامنه استفاده از کراتین امروزه به ورزشکاران رشته های قدرتی محدود نمی شود و ورزشکاران حرفه ای بسیاری از رشته ها، کراتین را در برنامه غذایی خود قرار داده اند. در این بخش، عنوان بهترین کراتین به ‘سل مس’ رسید تا برای چهارمین سال پیاپی این محصول شرکت BSN بالاتر از رقبا بایستد. این کراتین در بسته بندی 640 گرمی به بازار عرضه شده است. سایر کراتین های محبوب سال 2008 عبارتند از: کراتین فسفاژن EAS، کراتین میکرونایز شده شرکت هایر پاور و کراتین شرکت لابرادا.

بهترین مکمل مفاصل: انیمال فلکس محصول شرکت یونیورسال
Universal Animal Flexورزشکاران رشته های قدرتی جدال روزانه ای با وزنه های سنگین دارند و طبیعی است که بیش از سایر ورزشکاران دچار دردهای مفصلی می شوند. از چند سال پیش شرکت های مختلفی اقدام به تولید مکمل هایی برای مراقبت از مفاصل کرده اند که برخی از آن ها برای سالمندان مبتلا به دردهای مفصلی نیز کاربرد دارد. امسال در بخش بهترین مکمل مراقبت کننده از مفاصل، این انیمال فلکس بود که با ترکیباتی حاوی گلوکزآمین و کوندراتین توانست یک جایزه دیگر برای شرکت یونیورسال به ارمغان بیاورد. این در حالی است که شرکت NOW در این عرصه بسیار فعال است و محصولات متفاوتی ارائه کرده اما در نهایت این عنوان را به یونیورسال واگذار کرد.
بهترین چربی سوز سال: لیپو 6 محصول شرکت نوترکس
Nutrex Lipo 6مکمل های چربی سوز همیشه مشتریان پرشماری داشته و جزو معدود محصولاتی است که هم ورزشکاران آماتور از آن استفاده می کنند و هم ورزشکاران حرفه ای. در میان چربی سوزهای فراوانی که در بازارهای جهانی موجود است، مکمل ‘لیپو 6’ برای چهارمین سال پیاپی توانست عنوان بهترین های این دسته را به نام خود ثبت کند. این در حالی است که شرکت نوترکس به تازگی محصول جدیدی با عنوان ‘لیپو 6 ایکس’ به بازار عرضه کرده که تغییراتی جزئی در همان چربی سوز اولیه ایجاد کرده اما این محصول جدید چندان با استقبال مواجه نشد. نوترکس برای اینکه عنوان بهترین چربی سوز سال را از آن خود کند، رقبایی از شرکت های MHP و BSN داشت.

بهترین کمپانی تازه وارد سال: شرکت مپ
MAP همه ساله شرکت های مختلفی به دنیای تولید مکمل های غذایی قدم می گذراند. در میان این شرکت ها، MAP که مخفف Muscle Asylum Projuct است موفق شد این عنوان را کسب کند. شرکت MAP امسال یک اکسید نیتریک و یک پروتئین وی به بازار عرضه کرد که با استقبال خوبی مواجه شد و در همین مدت کوتاه توانست در بازار متقاضیان مکمل های غذایی، جا باز کند.

بهترین کمپانی سال: شرکت بی اس ان
BSNدر صنعت تولید مکمل های غذایی، شرکت BSN قدمت چندانی ندارد اما در همین سال ها توانسته خود را به عنوان یکی از بهترین ها مطرح کند. BSN امسال محصولات موفقی مانند کراتین سل مس را همچنان در جمع پرفروش ها داشته و به تازگی قیمت برخی محصولاتش را هم پایین آورده است. این شرکت از سه سال پیش حامی مالی رونی کولمن بوده و تبلیغاتی که با این ستاره نامدار پرورش اندام داشته، اثربخش بوده است.

بهترین مکمل سال: وی پروتئین 100% محصول شرکت اوپتیموم
Optimum 100% Whey شاید چهار سال پیش که شرکت اوپتیموم با اصلاحاتی در محصول قدیمی اش، مکمل جدیدی را در بسته بندی مشکی و با عنوان ‘پروتئین وی 100%’ ارائه کرد، سازندگان آن هم فکر نمی کردند این محصول جدید تا این اندازه با استقبال مواجه شود. این برای چهارمین سال پیاپی است که پروتئین خالص اوپتیموم عنوان بهترین مکمل سال را از آن خود می کند. در این مکمل هیچ خبری از چربی، لاکتوز و کربوهیدرات نیست و قیمت مناسب آن باعث شده که در بازار بی رقیب جلوه کند.

بهترین بسته بندی سال: محصولات شرکت یونیورسال
بهترین تبلیغات سال: شرکت گاسپاری
بهترین شکلات پروتئینی سال: نکست دتور
پدیده سال: شرکتvpx

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *