بیوگرافی ریک فلیر

ریچارد مورگان فلیر ملقب به نیچر بوی ، در ۲۵ فبریه ۱۹۴۹ در شهر تنسی در ممفیس به دنیا آمد. ریک فلیر که پدر و مادر واقعی خود را ندیده است توسط یک زن و شوهر که سرپرستی او را بر عهده گرفته بودند بزرگ شد ، ریک فلیر اول در محله ” ادینا ” در مینه سوتا زندگی می کرد که بعد از مدتی به شارلوت در کارولینای شمالی نقل مکان نمود.
او دانشجوی رشته پزشکی در دانشکده مینه سوتا بود. ناپدری او نیز پزشک بود و نا مادریش بازیگر بود. در سال ۱۹۶۷ ریک از طرف دبیرستان به سمت رسلینگ کشیده شد.

فلیر در سن ۲۲ سالگی توسط “ورن گین” آموزش های لازم را دید و یک سال بعد در دهم دسامبر ۱۹۷۲ به طور رسمی وارد AWA شد. ریک فلیر طی دو سال در AWA فعالیت داشت که در سال ۱۹۷۴ فلیر به دلیل نقل مکان به شهر شارلوت به NWA رفت و کارش را در آنجا ادامه داد ، در همان دوران بود که فلیر لقب نیچر بوی “NATURE BOY” را برای خود انتخاب کرد.

 

بیوگرافی-ریک-فلیر
بیوگرافی ریک فلیر

 

ریک فلیر اولین مسابقه رسمی خود را در ان دبلیو ای NWA در تاریخ ۱۷ می ۱۹۷۴ انجام داد و توانست حریف خود ( لز تیچر ) را شکست دهد. کمی بعد فلیر با شکست “پال جونز” توانست عنوان NWA Mid Atlantic Television title را از آن خود کند که این اولین عنوان رسمی فلیر در دوران حرفه ایش بود ، ریک فلیر در اواخر سال ۱۹۷۵ دچار مصدومیت شدیدی شد و کمر او دچار شکستگی شد که به مدت سه ماه از میادین به دور بود . فلیر پس از بازگشت همچنان در NWA فعالیت داشت و در آنجا همراه با بزرگانی همچون: بوبو برازیل ، دادی روگرز ، جیمی اسنوکا ، بیگ جان استاد ، کن پاترا ، بلک جک ، ایرون شیک ، گرگ ولنتاین ، رودی پایپر ، ایوان کولوف و … به یک سوپراستار بزرگ و کامل تبدیل شد.

زندگی نامه ریک فلیر:

 • دهه ی ۸۰ ، قهرمان سنگین وزن NWA ، و Four Horsemen

این دهه آغاز خوبی برای فلیر بود چرا که در این دهه او توانسته بود که شش بار قهرمان سنگین وزن جهان بشود . اگر چه فلیر در بعضی شوها نشان خود را از دست میداد ، اما به سرعت آن را پس میگرفت . ضمن اینکه در این دهه او گروه Four Horsemen را هم تشکیل داد .

 • ریک فلیر در دابلیو دابلیو اف

دراواخر سال ۱۹۹۱ ریک در دابلیو دابلیو اف دیده میشد . که همین باعث شد تا او در رویال رامبل ۱۹۹۲ حضور پیدا کند و با خوش شانسی نفر اول رویال بشود و ضمن اینکه قهرمان WWF هم بشود . زیرا قرار بود که هر کسی که برنده ی رویال رامبل ۱۹۹۲ شود کمربند WWF Champion به او تعلق گیرد . اما در رسلمنیا همان سال رندی سویج توانست که ریک را شکست داده و هنوان قهرمانی از آن خود کند .

خواننده محترم، این مطلب در سایت ادکوان ( پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ ) منتشر شده و شما هم اکنون درحال خواندن نسخه کپی آن هستید. لطفا جهت حمایت از ما، به سایت ادکوان مراجعه کنید. متشکرم.
Edcoan.ir

در ساتردی نایت مین ایونتی که بعد از رسلمنیا انجام شد تیم هولک هوگن و سید توانستند که تیک ریک فلیر و اندرتیکر را شکست دهند ، ریک در همان سال با کمک ریزر رامون توانست که کمربند قهرمانی را بار دیگر از رندی سویج پس بگیرید و نهمین قهرمانی خود را جشن بگیرید . در یکی از هاس شو ها هم برت هارت توانست که ریک فلیر را شکست داده و خود را قهرمان WWF کند .  فلیر تا اوایل سال ۱۹۹۳ در دابلیو دابلیو اف حضور داشت . اخرین حضور او در دابلیو دابلیو اف برمیگردد به ۲۵ ژانویه ۱۹۹۳ در Monday Night Raw  که مستر پرفکت توانسته بود ریک فلیر رو شکست بده .

 • بازگشت ریک فلیر به دابلیو سی دابلیو

در ۱۸ جولای ۱۹۹۳ ریک فلیر بعد از استراحت شش ماهه به دابلیو سی دابلیو بازگشت ، و در همان بازگشتش توانست کمربند قهرمانی سنگین وزن را بار دگر به آلبوم افتخارات خودش افزون کنه ، در اواخر سال ۱۹۹۵ ریک باز هم گروه Four Horsemen را تشکیل داد ، در اواسط سال ۱۹۹۶ درگیری های بین این گروه و NWO پیش امد که یکی از بهترین دوران WCW بود ، ریک در اواخر سال ۱۹۹۶ دچار مصدومیت شد و برای بهبودی آن به ژاپن رفت ،

ریک در مارچ ۱۹۹۷ باز به دابلیو سی دابلیو بازگشت ، در اوایل سال ۱۹۹۸ مشکلاتی بین او و اریک بیشاف جنرال منیجر بخت دابلیو سی دابلیو پیش آمد و این باعث شد که ریک برای مدتی از دابلیو سی دابلیو به دور باشه ، فلیر در اکتبر سال ۱۹۹۸ با بازگشت خود توانست که در همان شب اریک بیشاف را شکست دهد ،

اما در PPV استارکید سال ۱۹۹۸ مغلوب او شد ، ریک تا اواسط سال ۲۰۰۰ در دابلیو سی دابلیو فعالیت داشت و توانست در این مدت برای سه بار دیگر قهرمان سنگین وزن شود که آخرین آن هم برابر کوین نش بود ، آخرین مسابقه ریک در سال ۲۰۰۰ برابر پسرش دیوید فلیر بود که آن مسابقه را با شکست پشت سر گذاشت و برای مدتی دابلیو سی دابلیو را ترک نمود ، اما در فبریه سال ۲۰۰۱ ریک باز به دابلیو سی دابلیو بازگشت .

اما لیگ دابلیو سی دابلیو در تاریخ ۲۶ مارچ به طور رسمی به فعالیت خود پایان داد که در آنروز استینگ و ریک فلیر مقابل هم قرار گرفته بودند .

 • حضور دوباره ریک فلیر در دابلیو دابلیو اف

در ۱۹ نوامبر ۲۰۰۱ دابلیو دابلیو اف سورپرایز بزرگی داشت و ان حضور فلیر در دابلیو دابلیو اف بود ، استوری لاین ریک در دابلیو دابلیو اف با وینس مک مهن شروع شد که در رویال رامبل سال ۲۰۰۲ ریک توانست در مسابقه استریت فایت وینس را شکست دهد ، بعد از آن اندرتیکر  ریک فلیر را حریف خود در رسلمنیا ۱۸ معرفی میکند که در رسلمنیا آندرتیکر توانست که ریک را شکست دهد ، مدتی هم درگیری های بین او و کریس جریکو پیش امده بود ، در همان سال عکس ریک فلیر بر روی پوستر WWF Draft بود ،

در بکلش ۲۰۰۲ فلیر با کمک به آندرتیکر باعث شد که استون کلد بازنده ی میدان باشه و این تیکر باشد که به مصاف هوگن در جاجمن دی برای چمپین شیپ برود ، فلیر بعد از آن به سمت گروه nWo رفت و در جاجمن دی هم او و بیگ شو توانستند که در مسابقه هندی کپ مچ استون کلد را شکست دهند ، ریک تا قبل از سپتامبر سال ۲۰۰۲ استوری لاین کوتاهی با ادی گئررو داشت و در آنفورگیون سال ۲۰۰۲ با کمکی که به تریپل ایچ کرد باعث شد تا تریپل ایچ قهرمان سنگین وزن باقی بمانه .

 • Evolution

در ۱۸ نوامبر ۲۰۰۲ با آمدن باتیستا و رندی اورتن گروه ایوولوشن تشکیل شد ، در همان ابتدا اسکات استینر رقیب اصلی این گروه بود که اتفاقات جالبی در این مدت رخ داد ، اما بعد از نو وی ات ۲۰۰۳ که تریپل ایچ توانست که استینر را در مسابقه چمپین شیپ شکست بده ، استوری اینها به پایان رسید ، بوکر تی رقیب بعدی این گروه بود که در رسلمنیا ۱۹ تریپل ایچ توانست که او را هم شکست دهد ، از ان پس شان مایکلز و کوین نش از مخالفان این گروه بودند

و مسابقات زیادی بین ایوولوشن و انها رخ داد که اکثریت انها با پیروزی های ایوولوشن خاتمه میافت ، اما اصلی ترین حریف گروه ایوولوشن بیل گلدبرگ بود که او تنها کسی بود که توانسته بود به تنهایی از پس این گروه برآید ، در ارماگدن ۲۰۰۳ تمامی اعضای گروه ایوولوشن صاحب کمربند شدند ، رندی اورتن با پیروزی برابر راب ون دم توانست که کمربند بین قاره ای را از آن خود کند . ریک فلیر و باتیستا هم توانسته بودند که کمربند های تگ تیم را مال خود کنند .

تریپل ایچ هم در مسابقه ی سه نفره توانست که کین و گلدبرگ را شکست دهد و کمربند سنگین وزن جهان را مال خود کنه . این بهترین و تاریخی ترین شب برای ایوولوشن بود ، در ۱۶ فبریه سال ۲۰۰۴ راب ون دم و بوکرتی توانستند که باتیستا و ریک فلیر را شکست دهند و قهرمانان جدید تگ تیم شوند . کریس بنوا هم در رسلمنیا ۲۰ توانست که کمربند تریپل ایچ را مال خود کند ، ادج هم در ونجنس ۲۰۰۴ با برد برابر رندی اورتن قهرمانی اورتن را از او گرفت . این مدت بدترین زمان این گروه بود .

اما در سامراسلم ۲۰۰۴ رندی اورتن توانست که کمربند سنگین وزن را از کریس بنوا بگیره و جوان ترین قهرمان سنگین وزن تاریخ رسلینگ شود ، در شب بعد سامراسلم ایوولوشن در جشنی که برای قهرمانی اورتن گرفته بودند ناگهان به اورتن حمله کردند و تریپل ایچ چلنجر اورتن در آنفورگیون ۲۰۰۴ شد و توانست که کمربند سنگین وزن را از اورتن بگیرید ، ایوولوشن تا اوایل سال ۲۰۰۵ همچنان پا بر جا بود که با حوادثی که در ایلمنیشن چیمبر رخ داد و باز بینی فیلم آن در راء فردای نیو یرز ریوولوشن باعث شد که باتیستا هم از این گروه خارج شود و استوری لاین او با تریپل ایچ و ریک فلیر آغاز شود که در نهایت هم در رسلمنیا تریپل ایچ را شکست داد و برای اولین بار قهرمان سنگین وزن جهان شد .

 • ماه می ۲۰۰۵ و طلاق الیزابت فلیر

الیزابت فلیر همسر دوم ریک فلیر طی اظهاراتی که به دادگاه نموده بود خواستار جدایی از ریک شده بود . دلایل او برای طلاق:

 1. کتک زدن های مکرر
 2. مصرف بی رویه مشروب
 3. فریاد های مکرر
 4. ضمن اینکه او اعلام کرد که یکبار ریک قصد خفه کردن او را داشته

به هر حال این دو در ماه می ۲۰۰۵ از یکدیگر جدا شدند .

 • قهرمانی بین قاره ای

فلیر در انفورگیون ۲۰۰۵ توانست که کارلیتو را شکست دهد و قهرمان جدید بین قاره ای شود .

 • ریک فلیر و تریپل ایچ

در تاریخ سوم اکتبر سال ۲۰۰۵ در یک شب ویژه در راء تریپل ایچ و ریک فلیر به مصاف کارلیتو و کریس مسترز رفته بودند که بعد از مسابقه تریپل ایچ ناگهان با اسلچهمر (پتک) به ریک فلیر حمله ور شد و به طور وحشتناکی فلیر را خون آلود نمود ، درگیری های انها تا تابو توئزدی ۲۰۰۵ ادامه داشت که در تابو توئزدی ریک فلیر توناست در مسابقه استیل کیج فلیر را شکست دهد و از قهرمانی خود دفاع کند ، درگیری آنها تا سروایوور سیریس سال ۲۰۰۵ همچنان ادامه داشت که در سروایوور سیریس این تریپل ایچ بود که توانست در مسابقه لست من استندینگ مچ ریک فلیر را شکست دهد .

ریک فلیر روند خوبی را در یائ ادامه میداد و به مانی این د بنک رسلمنیا ۲۲ هم راه پیدا کرد . بعد از رسلمنیا با حضور اوماگا در راء درگیری های ریک با اوماگا آغاز شد و در بکلش هم با هم مسابقه دادند که اوماگا برنده ی آن مسابقه بود . بعد از بکلش درگیری های او و میک فولی آغاز شد که تا سامراسلم ۲۰۰۶ ادامه داشت که ریک در همه ی انها پیروز بود .

در آن دوران بود که رودی پایپر ، داستی رودز و اس جی تی اسلاتر به راء آمده بودند و کمک حال فلیر بودند ، در سروایوور سیریس سال ۲۰۰۶ هم تیم فلیر توانست که تیم اسپریت اسکواد را شکست دهند و قهرمانان جدید تگ تیم شوند . فلیر دورانی هم با کنی و ریتد ار کی او استوری داشت که در درفت سال ۲۰۰۷ به اسمکدان منتق شد . ریک فلیر در اسمکدان نتایج خوبی را گرفت و در بعضی هفته ها با باتیستا تگ تیم بودند . چندی بعد ریک باز به راء منتقل شد ، در جشن ۱۵ ساله شدن راء گروه ایوولوشن تنها برای یک شب تشکیل شد و باتیستا ، ریک فلیر و تریپل ایچ توانستند که تیم رندی اورتن ، ادج  و اوماگا را شکست دهند .

 • Career Threatening Matches

در اواخر سال ۲۰۰۷ برای ریک فلیر مسابقات Career Threatening Matche در نظر گرفته شد ، که ریک فلیر اگر بازنده ی ان مسابقات میشد باید از دنیای کشتی خداحافظی می کرد ، ابتدا در راء برابر رندی اورتن قرار گرفت که این مسابقه را با پیروزی پشت سر گذاشت ، سپس برابر اوماگا قرار گرفت که او را هم شکست داد .

بعد از آن نوبت به تریپل ایچ رسید که آن مسابقه هم با پیروزی فلیر به اتمام رسید ، در ۱۴ ژانویه ۲۰۰۸ ویلیام رگال را شکست داد ، در رویال رامبل برابر ام وی پی قرار گرفت و توانست که اون را هم شکست بده ، در اسمکدان باز هم ام وی پی را مغلوب خود کرد ، در نو وی آت برابر میستر کندی قرار گرفت و توانست که کندی را هم شکست دهد ، در هفده مارچ برابر وینس مک مهن فائق امد .

بعد از نو وی ات اعلام شد که فلیر جزو هال او فیمر های سال ۲۰۰۸ است که داستان او و شان مایکلز آغاز شد . قرار شد تا این دو در رسلمنیا برابر یکدیگر قرار گیرند و یکی از به یاد ماندنی ترین مسابقات تاریخ رسلینگ رقم خورد . در این مسابقه نفس گیر این شان مایکلز بود که توانست ریک فلیر را شکست دهد و باعث شود که ریک برای همیشه از دنیای کشتی حرفه ای خداحافظی کند .

 • مراسم خداحافظی و تقدیر از ریک فلیر

در شب بعد از برگزاری رسلمنیا ۲۴ در راء مراسم با شکوهی برای ریک فلیر ترتیب داده شد که به نوعی با شکوه ترین مراسم های تاریخ دابلیو دابلیو ای بود ، در آن شب اکثر کشتی گیران قدیمی و فعلی به نوبت با معرفی کردن آنها توسط تریپل ایچ وارد رینگ میشدند و فلیر را در آغوش میگرفتند و از او تقدیر و تشکر میکردند ، تماشاچیان هم  با هم فریاد “Thank You Ric” سر میدادند ، بسیار شب زیبا و پر احساسی بود ، به طوریکه شاهد اشک بر گونه های اکثر حاضرین آن شب بودیم . ضمن اینکه در همان شب آندرتیکر  نیز وارد شد و برای ریک فلیر احترام گذاشت .

بعداز او هم وینس مک مهن که در آن دوران اصلا در شوء ها حضور نداشت وارد شد . ریک به همراه خانواده  خود رینگ را ترک و با تک تک سوپراستار ها دست داد و ورزشگاه را ترک نمود . به این ترتیب ریک با یک مراسم با شکوه از دنیای کشتی حرفه ای خداحافظی کرد .

باتیستا بعد از آن هفته اعلام نمود که به دلیل باز نشسته شدن ریک فلیر توسط شان مایکلز قصد انتقام جویی از مایکلز را دارد .

ریک فلیر در دوران بازنشستگی خود چندین بار در شب های ویژه ی راء حضور پیدا می کرد. اما بعد از مدتی اعلام کرد که نمی تواند از دنیای کشتی کج دور باشد و این بار به کمپانی تی ان ای رفت و در حال حاظر در کمپانی تی ان ای حضور دارد.

قهرمانی های ریک فلیر:

ریک فلیر پر افتخار ترین سوپراستار تاریخ کشتی کج  به حساب می آید که توانسته است ۱۶ بار عنوان قهرمانی سنگین وزن را کسب نماید

 1. هفدهم سپتامبر ۱۹۸۱ :: با برد برابر داستی رودز – St Louis
 2. بیست و چهارم نوامبر ۱۹۸۳ :: با برد برابر هارلی ریس – Starrcade – steel cage match
 3. بیست و چهارم می ۱۹۸۴ :: با برد برابر کری وان – Japan
 4. هفتم سپتامبر ۱۹۸۶ :: با برد بر داستی رودز – St Louis
 5. بیست و ششم نوامبر ۱۹۸۷ :: با برد بر ران گاروین – Starrcade – steel cage match
 6. چهارم می ۱۹۸۹ :: با برد برابر ریکی استیمبات – Wrestle War
 7. یازدهم ژانویه ۱۹۹۱ :: با برد برابر استینگ – East Rutherford, NJ
 8. نوزدهم ژانویه ۱۹۹۲ :: برنده مسابقه ۳۰ نفره رویال رامبل و گرفتن WWF Champion title
 9. یکم سپتامبر ۱۹۹۲ :: با برد برابر رندی سویج – Hershey, PA
 10. هجدهم جولای ۱۹۹۳ :: با برد برابر بری ویندهام – Clash of Champions 24

 11. بیست و هفتم دسامبر ۱۹۹۳ :: با برد برابر ویدر – Starrcade

 12. بیست و هفتم دسامبر ۱۹۹۵ :: با برد برابر رندی سویج – Starrcade

 13. یازدهم فبریه ۱۹۹۶ :: با برد برابر رندی سویج – Superbrawl – steel cage match

 14. چهاردهم مارچ ۱۹۹۹ :: با برد برابر هولک هوگن – Uncensored – first blood match

 15. پانزدهم می ۲۰۰۰ :: با برد برابر جف جرت – Monday Nitro

 16. بیست و نهم می ۲۰۰۰ :: با برد برابر کوین نش – Monday Nitro

برخی دیگر از قهرمانی ها و عناوین ریک فلیر:

کسب کمربند قهرمانی دبلیو دبلیو ای وورد تگ تیم چمپیونشیپ – کسب کمربند قهرمانی بین قاره ( اینترکنتینانتال ) – کسب کمربند قهرمانی یونایتد استیس – قهرمان رویال رامبل ۱۹۹۲ – کسب کمربند قهرمانی ان دبلیو ای یونایتد استیس – کسب کمربند قهرمانی ان دبلیو ای تگ تیم و …..

لقب ها :

نیچر بوی ( The Nature Boy ) – قهرمان واقعی جهان ( The REAL World’s Champion ) – بهترین کشتی کج کار تمام دوران ( The Greatest Wrestler Of All Time ) و …

وضعیت تاهل :

ریک فلیر تا کنون سه بار ازدواج کرده است که از دو تای انها صاحب چهار فرزند می باشد .

 1. لسلی گود من: همسر اول ریک فلیر –  از ۲۸ اگست ۱۹۷۱  تا  ۱۸ جولای ۱۹۸۳ – دارای دو فرزند
 2. الیزابت فلیر: همسر دوم ریک فلیر – از ۲۷ اگست ۱۹۸۳ تا سال ۲۰۰۶ – دارای دو فرزند
 3. تیفنی وندیمارک: همسر سوم ریک فلیر – از ۲۷ می ۲۰۰۶ تا کنون

کوتاه و جالب از ریک فلیر:

ریک فلیر دارای قدی به طول ۱۸۵ سانتیمتر و وزنی برابر ۱۱۰ کیلوگرم است.

حرکت پایانی : Figure Four Leg Lock

بر اساس یک رای گیری به عمل آمده ریک فلیر سومین کشتی گیر برتر قرن شناخته شده است.

شخصی که اکثر سوپراستار های امروزی او را الگوی خود قرار دادند.

دو پسر به نامهای “دیوید” و “ره ید” ، دو دختر هم به نامهای “میگن” و “اشلی” دارد.

او تنها سوپراستاری است که عنوان های قهرمانی NWA & WWF & WCW را در پرونده خود دارد.

در سالهای ۸۱ ، ۸۴ ، ۸۵ ، ۸۶ ، ۸۹ و ۹۲ برای شش سال به عنوان مرد سال PWI انتخاب شده است.

همچنین ریک فلیر یک مدرسه شبانه روزی خیریه افتتاح نموده است.

 

تهیه شده در پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ (ادکوان – Edcoan.ir)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *