مردم همیشه به دنبال راه حلی برای کاهش وزن خود هستند و هر چه سریع با مصرف کردن انرژی به این خواسته خود دست پیدا کنند. اگر چه انجام همه نوع  فعالیت ورزشی باعث کاهش چربی بدن می باشد اما اسکی فضایی (الپتیکال) وسیله ای است که می تواند جانشینی مطلوب برای فعالیت های ورزشی دیگر باشد.

اسکی فضایی (الپتیکال) دستگاهی است که عضلات بدن را در برابر تمرینات هوازی (تمرینات طولانی مدت با شدت کم ) قرار می دهد، باعث تقویت سیستم قلب و تنفسی شده و فشار لازم را برای بالا بردن کارایی قلب و ریه ها ایجاد می کند. علاوه بر این راهی مناسب برای سوزاندن کالری ها و کم کردن وزن بدن می باشد تا بدن در وضعیت و آمادگی مطلوب قرار گیرد.

ادامه مطلب: اسکی فضایی یا الپتیکال

اصطلاح (Elliptical) درلغت انگلیسی به معنای بیضی ای می باشد که شکل خاصی به خود گرفته است. اسکی فضایی (الپتیکال) اسامی گوناگونی را به خود اختصاص داده است.  از جمله می‌توان به تمرین دهنده متقاطع (cross trainers)، تمرین دهنده ورزشی بیضی شکل (elliptical exercise trainers) و مربی پله (stair master) اشاره کرد. وقتی شما پاهای خود را بر روی محل مخصوص خود بر روی دستگاه قرار می دهید و با دستانتان دستگیره های آن را می گیرید به افزایش قابلیت تعادل شما کمک می کند.

این دستگاه این امکان را برای شما فراهم می کند که بالا تنه و پایین تنه ای بسیار زیبا داشته باشید و در واقع تمام قسمت های بدن شما با استفاده روزانه از آن البته با شدت بسیار پایین، سالم و قوی باقی بمانند.

دستگاه تمرین الپتیکال کاملا مناسب برای رسیدن به آمادگی جسمانی مطلوب

این دستگاه تمرین به شما اجازه می دهد تا بالاتنه و پایین تنه  بدنتان را همزمان تمرین دهید به طور مثال بازوها، سینه ها،کمر، ران ها، و شانه ها همه را در یک زمان به فعالیت می اندازد. در حقیقت این دستگاه فواید بسیار زیادی برای تمرین روزانه قلب و عروق شما دارد. استفاده متداوم از الپتیکال میزان ظرفیت قلب را به سرعت افزایش خواهد داد و همه بدنتان را به فعالیت وا می دارد.

دستگاههای الپتیکال بدنتان بسیار عالی هم از لحاظ آمادگی جسمانی و هم از لحاظ زیبایی اندام می سازند. علت اینکه این دستگاه متناسب برای ورزش روزانه می باشد این است که باعث می شود آسیب هایی که از برنامه های راه رفتن و دویدن و… به بدن وارد می شد دیگر به سراغ بدن نیایندو در حقیقت شما با این دستگاه بهتر و پایدارتر به نسبت دیگر ورزشها به فعالیت بدنی خواهید پرداخت.

امروزه چندین نوع از این دستگاه در دسترس شما در فروشگا هها وجود دارد، این بدین معنی است که شما برای خرید بیشتر از یک انتخاب دارید و می توانید تصمیم بگیرد که کدام یک برای شما متناسب می باشد.شما نیازمند دستگاهی هستید که ورزشهای روزانه را برایتان میسر سازد و کمک کند تا که سلامتیتان تضمین گردد. در حقیقت تمرین کردن با الپتیکال فواید با ارزش بسیاری برای شما به وجود می آورد و این دستگاه بهترین محصول است که در بازار وجود دارد و پاسخ مناسبی برای مطالباتان در زمینه سلامت می باشد

 راهنمایی هایی مهم برای ایمنی در استفاده از الپتیکال

قبل از استفاده از الپتیکال به دقت راهنمای استفاده از الپتیکال را مطالعه کنید و آن را در محلی سالم نگه دارید.آموزش هایی که در راهنما درباره چگونگی نگهداری از الپتیکال بیان شده به دقت عمل کنید و هیچگاه آنها را فراموش نکنید.قبل از شروع تمرین با یک پزشک مشورت کنید تا میزان سلامتی تان را مورد بررسی قرار دهد تا با خیالی آسوده به تمرین بپردازید.اگر شما حالت تهوع، سر گیجه و یا علایم غیر عادی دیگری داشته اید تا زمانی که این علایم به پایان نرسیده است دست به تمرین روزانه با دستگاه نزنید و بار دیگر با پزشکتان مشورت کنید.برای جلوگیری از دررفتگی ها و درد ها قبل از شروع ورزش روزانه با دستگاه مقداری به فعالیت های گرم کردن بپردازید و در پایان تمرین نیز زمانی را به سرد کردن بپردازید. در ضمن حرکات کششی را در ابتدا و انتهای ورزش خود فراموش نکنید.این دستگاه برای استفاده در بیرون منزل نمی باشد.مکان دستگاه بر روی یک سطح صاف باشد و برای پیشگیری از هر گونه آسیب به دستگاه از به زمین افتادن و سقوط دستگاه جلوگیری کنید.مطمین شوید که در محیط تهویه مناسب وجود دارد و از تمرین در هوای سرد اجتناب کنید.اگر به کودکان اجازه استفاده از دستگاه را می دهید می بایست بر فعالیت آنها نظارت داشته باشد و به درستی روش استفاده از دستگاه را به آنها آموزش دهید به یاد داشته باشید که جسم و روح کودکانتان و همین طور شخصیتشان توسعه می یابد.قبل از استفاده از دستگاه از سالم بودن آن اطمینان داشته باشد و از دستگاه معیوب استفاده نکنید.در هنگام استفاده از دستگاه لباس های متناسب به تن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *