ویت گینرز» در اصطلاح به دسته ترکیباتی اطلاق می شود که به منظور افزایش حجم عضلانی طراحی و ساخته می شوند. برای افزایش حجم عضلانی علاوه بر تمرین و استراحت نیاز به تغذیه ورزشی نیز وجود دارد. از مهم ترین فاکتورهای تغذیه ورزشی می توان به درشت مغذی ها و ریز مغذی ها اشاره کرد. این قبیل مکمل ها معمولاً حاوی ریز مغذی ها و درشت مغذی ها هستند و نیاز بدن به این قبیل مواد غذایی را برطرف می کند.

 

به دلیل اینکه در دوره های حجم نیاز به دریافت کالری فراوان دارید و به دلیل اینکه دریافت این همه کالری از مواد غذایی طبیعی معمولا امکان پذیر نیست بنابراین مصرف این دسته از مکمل ها که حاوی کالری فراوان نیز هستند در دوره های حجم مفید خواهد شد.


در برخی موارد خوردن ۶ یا در برخی موارد ۸ وعده غذای کامل در طول روز میسر نبوده و همین مسئله نیز لطمه زیادی به برنامه های هدفمند ورزشکاران وارد می کند. در این شرایط با مصرف مکمل های «ویت گینرز» به راحتی و بدون دردسر می توان نیاز بدن به مواد غذایی را برطرف کرد. شما با استفاده از این دسته از مکمل ها به راحتی و بدون اینکه مدت زمان زیادی را صرف آشپزی کنید می توانید نیاز بدن به کالری را برطرف کنید. تنها کافی است که این مکمل را با آب مخلوط کنید و سپس یک وعده غذای کامل و پر انرژی را در دست خواهید داشت.
این دسته از مکمل ها به نظر اندکی گران قیمت می رسند اما در صورتی میزان مواد غذایی باارزش موجود در ترکیب آنها را در نظر داشته باشیم به این مهم می رسیم که گران بودن آن با توجه به محتویاتی که این دسته از مکمل ها در خود دارند قابل توجیه است.
بسته به تیپ بدنی خاصی که دارید باید نسبت حساب شده ای از پروتئین و قند را در رژیم روزانه غذایی خود داشته باشید. ۱ به ۱ یا در برخی موارد ۱ به ۲٫
این دسته از مکمل ها را می توانید در وعده ای که پس از تمرین می خورید بگنجانید. برخی از ورزشکاران نیز این مکمل ها را در وعده ای که قبل از خواب میل می کنند مصرف می کنند. البته ناگفته نماند که این دسته از مکمل ها را به جای وعده های غذایی عصرانه و چاشت نیز می توان مصرف کرد.
در صورتی که قصد بر طرف کردن نیاز بدن با غذاهای طبیعی و قصد وارد کردن مواد غذایی موجود در یک سروینگ از «ویت گینرز» را داشته باشید باید حجم قابل توجهی از مواد غذایی را وارد بدن کنید که این امر حتی در صورتی که ممکن باشد در طولانی مدت با افزایش بیمارگونه حجم معده همراه بوده و مشکلات گوارشی زیادی را در پی خواهد داشت.
در صورتی که به تیپ بدنی آندومورف تعلق دارید می توانید از ویت گینرزهای کم کالری و کم قند استفاده کنید و در صورتی که به دو تیپ بدنی دیگر تعلق دارید با خیال راحت می توانید از فرم های پر کالری این دسته از مکمل ها استفاده کنید.
در صورتی که فرم های بدنی آندومورف از انواع پر کالری این دسته از ترکیبات استفاده کنند افزایش میزان چربی زاید بدن نیز اجتناب ناپذیر خواهد بود و این در حالی است که انواع پر کالری این دسته از ترکیبات برای اکتومورف ها و مزومورف ها کارساز نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *