دارویی برای افزایش قد وجود ندارد
شما اینجا هستید
اخبار سلامت » دارویی برای افزایش قد وجود ندارد

یک فوق تخصص غدد کودکان گفت: هیچ وسیله و دارویی برای افزایش قد وجود ندارد.
به گزارش سرویس سلامت ایسنا، دکتر مریم رزاقی آذر با بیان این مطلب گفت: قرص ها، شربت ها، کفش ها، گوشواره و انواع و اقسام مواردی که برای افزایش قد تبلیغ می شود کذب بوده و فقط جنبه تجاری دارد.
وی ضمن هشدار در خصوص تبلیغات ماهواره ای مبنی بر افزایش قد، اظهار داشت: رشد طبیعی تا یک سنی ادامه دارد و آن هم پایان دوران بلوغ است بعد از آن صفحات رشد استخوان ها که در دو طرف استخوان های دراز واقع شده بسته شده و قد کشیدن متوقف می شود اگر این طور نبود همه مردم تا آخر عمر قد می کشیدند.


استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: اگر رشد کودک طبیعی است و روی منحنی های رشد پایش می شود احتیاج به درمان خاصی ندارد و تنها باید از نظر تغذیه کنترل شود.
وی ادامه داد: کودکان باید از همه گروه های غذایی شامل لبنیات، مواد پروتئینی، گوشت، حبوبات، غلات، سبزی ها و میوه ها استفاده و والدین نباید در خوردن مواد غذایی اصرار کنند زیرا حجم معده بچه ها کوچک است و موجب بی اشتهایی آنان می شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره