زمانی که کاهش وزن را هدف خود قرار می‌دهید، چند اشتباه خیلی رایج وجود دارد که ممکن است به احتمال زیاد مرتکب آنها شوید. توصیه می‌کنیم اگر می‌خواهید وزن خود را کم کنید ابتدا این چند نکته را مطالعه کنید و آنها را مد نظر داشته باشید. از دست دادن چربی اضافه بدن کار مشکلی نیست. بلکه تنها به زمان، تلاش و تعهد نیاز دارد.

 

fitness

۱) اشتباه اول: خیلی زود- خیلی زیاد
سوخت چربی در بدن زمان می‌برد، شما نمی‌توانید ناگهان همه را ببرید و دور بیندازید. اگر شما سعی کنید چربی زیادی در مدت زمان کوتاه از دست دهید، شکست خواهید خورد و دلسرد خواهید شد و احتمالا رژیم خود را خواهید شکست. یک طرح چربی سوزی حداقل باید ۱۲ هفته به طول بیانجامد، بنابراین از ابتدا این آمادگی ذهنی را داشته باشید.


۲) اشتباه دوم: مصرف کربوهیدرات در ساعات پایانی روز
اگر می‌خواهید چربی از دست بدهید، در نیمه دوم روز (یعنی بین ساعت ۶ الی ۱۲ شب) نباید از کربوهیدرات ها استفاده کنید. اگر ساعت ۸ صبح از خواب بر می‌خیزید مصرف کربوهیدرات ها را از ساعت ۴ بعد از ظهر به بعد متوقف کنید.
۳) اشتباه سوم: عدم اختصاص وقت برای آماده کردن وعده‌های غذایی
اگر می‌خواهید رژیم بگیرید، پس همه کارها را درست انجام دهید. برنامه غذایی روز بعد را شب قبل آماده کنید اگر قرار است چیزی را طبخ کنید، پس آنرا آماده کنید. اگر چنین کاری نکنید، شاید در نهایت هرچه در دسترس تان باشد را مصرف کنید که معمولا چاق کننده است.
۴) اشتباه چهارم: عدم انجام تمرینات به شکل منظم
برای سوزاندن چربی شما نیاز دارید که تمرین کنید. توصیه می‌شود ۴جلسه در هفته، هر نوبت حدود ۳۵دقیقه به تمرین هوازی بپردازید.فعالیت‌های هوازی به ورزش هایی مثل دوچرخه ‌سواری، دویدن،شنا کردن و غیره اطلاق می‌شود. برای کسب بهترین نمایش تمرینات هوازی را صبح با معده خالی انجام دهید.
۵) اشتباه پنجم: تکیه بیش از حد به داروها
مکمل‌های چربی سوزی معجزه نمی‌کنند، بلکه بخشی از فرآیند چربی سوزی را بر عهده دارند و سرعت می‌بخشند، شما باید همزمان با مصرف آنها به تمرین بپردازید و روی رژیم غذایی خود حساس باشید. در حالی که مکمل‌های چربی سوز نتیج خاصی را مشاهده نکردید علت را در رژیم و تمرین جستجو کنید، نه اینکه میزان مصرف دارو را افزایش دهید.
۶) اشتباه ششم: عدم اجرای تمرینات با وزنه
تمرینات با وزنه نه تنها به شما کمک می‌کنند که ظاهر و فیزیک بهتری داشته باشید، بلکه باعث افزایش سوخت و ساز بدن تان نیز می‌شوند که در نتیجه چربی سوزی در بدن تان افزایش می‌یابد. یک برنامه تمرین با وزنه ۳ روزه برای تان کفایت می‌کند.
۷) اشتباه هفتم: عدم مصرف پروتئین کافی
پروتئین‌ها بلوک‌های ساختمانی عضلات هستند که می‌توانند بدن تان را عضلانی و آری‌تر از چربی جلوه دهند به شرطی که تمرینات با وزنه را انجام دهید.
۸) اشتباه هشتم: انجام یک شیوه به دفعات
اگر تمرینات خود را به شکل دوره‌ای عوض نکنید، در نتیجه نهایتاً خسته خواهید شد و احتمالاً رژیم و تمرین را به طور کامل کنار خواهید گذاشت. بدون ایجاد تنوع بدن به آنچه انجام می‌دهید عادت می‌کند و بنابراین بعد از مدتی دیگر شاهد نتیجه نخواهید بود.
۹) اشتباه نهم: توجه بیش از حد به ترازو
در دوران چربی سوزی حتی یکبار هم خود را وزن نکنید، چرا که چنین کاری می‌تواند موجب دلسردی و ناامیدی تان شود. اگر در جریان چربی سوزی تمرینات با وزنه هم انجام دهید به طبع کمی حجم عضلانی به دست خواهید آورد، بنابراین شاید شاهد کاهش وزن نباشید اما در واقع چربی از دست داده‌اید و عضله اضافه کرده‌اید.
۱۰) اشتباه دهم: تسلیم شدن
مشغول هر کاری که هستید، دلسرد نشوید، چرا که چند وقت بعد از آن پشیمان می‌شوید که چرا معتمد و پایبند نماندید. اگر بی نتیجه ماندید و کاهش وزن نداشتید، از راه دیگر امتحان و تلاش کنید تا برای تان تنوع و سرگرمی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *