کسی که می خواهد چربی سوزی کند، خیلی کنجکاو است که ببیند بقیه از چه روش ها و متدهایی استفاده می کنند. مخصوصاً خیلی علاقه مندند که از برنامه تمرینی هنرپیشه ها و متخصصین فیتنس باخبر شوند. به همین خاطر وقتی یک برنامه به دست می آورند،

 

آن را منحصراً استفاده می کنند. خیلی ها همه سال از یک برنامه غذایی و یک مقدار مشخص کالری استفاده می کنند و برنامه تمرینی و کاردیو یک سانی دارند. مسئله این است که وقتی یک برنامه را پشت سر هم و در طولانی مدت دنبال کنید، بدن تان به آن عادت می کند.

اگر خیلی وقت است که یک برنامه تمرینی خاص را دنبال می کنید و وزن تان پایین نمی آید، باید برنامه تان را تغییر دهید. خیلی ها هستند که همه سال یک برنامه تمرینی کاردیو انجام می دهند و یک مقدار مشخص کالری در روز مصرف می کنند و متعجب ند که چرا وزن کم نمی کنند.  مثلاً فرض کنید که دوست تان به شما پیشنهاد کرده است که یک برنامه کاهش وزن خاص را دنبال کنید که خودش با آن جواب گرفته است. دو مرتبه در هفته تمرین کاردیو و ۳ مرتبه در هفته تمرین بدنسازی انجام می دهید، و در روز ۲۰۰۰ کالری مصرف می کنید. از موادغذایی سالم استفاده می کنید و در رژیم تان هم تقلب نمی کنید. اما با همه این حرف ها وزن تان پایین نمی آید و اگر هم می آید مقدار خیلی کمی است.  پس اگر نمی توانید وزن کم کنید، حتماً باید تغییراتی در برنامه تان اجرا کنید. مثلاً اگر روزانه ۲۰۰۰ کالری مصرف می کنید، سعی کنید آنرا به ۱۸۰۰ کالری برسانید. برای وزن کم کردن باید بدن تان کمبود کالری داشته باشد. هرچه این کمبود بیشتر باشد، وزن بیشتری هم کم می کنید. حتی می توانید جلسات تمرینی کاردیو خود را هم به ۳ جلسه در هفته برسانید. اگر این هم جواب نداد، شدت تمرین تان را بالا ببرید و سعی کنید در همان میزان زمان، کالری بیشتری بسوزانید.  خیلی از رژیم های معروف بسیار سخت گیر هستند. مربی تان ممکن است به شما بگوید که، هر طور که شد، فلان مقدار کالری در هفته بسوزان، فلان دفعه در هفته و فلان دقیقه در روز تمرین کن. اما اگر موثر نبود، حتماً باید در آن تغییر ایجاد کنید. این تغییرات می توانند خیلی کوچک و جزئی باشند اما در عین حال موثر عمل کنند. یک برنامه تمرینی باید قابل انعطاف باشد تا هر زمان که خواستید آن را اصلاح کنید.  هرچه رویکردهای بیشتری را امتحان کنید، تغییرات تان بهتر خواهد بود. همیشه یک چیز جدید را امتحان کنید و هیچ وقت ثابت و راکد از همان اصول و تکنیک های قدیمی استفاده نکنید. کارهای زیادی هست که می توانید انجام دهید. اگر چیز جدیدی به بدن تان ارائه نکنید، خسته خواهد شد.

● نکاتی برای چربی سوزی سریع

▪ پایین آوردن سرعت غذاخوردن: یکی از بهترین راه ها برای کم کردن سریع وزن کند غذا خوردن است. احساس گرسنگی که موقع نشستن سر غذا داشته اید، وقتی به اندازه کافی غذا بخورید از بین می رود اما ۲۰ دقیقه طول می کشد که این پیام به بدن تان برسد. هرچه مدت غذاخوردن تان بیشتر طول بکشد، زودتر احساس سیری خواهید کرد. به جای این که به لقمه بعدی غذا فکر کنید، روی هر لقمه ای که به دهان می گذارید تمرکز کنید. وقتی غذا را می جوید قاشق بعدی را پر نکنید. صبر کنید تا برای قاشق بعدی آماده شوید. این به شما کمک می کند کندتر غذا بخورید و سریع تر احساس سیری کنید.

▪ کمتر کردن حجم غذا: خیلی افراد به این خاطر زیاد غذا می خورند که بشقاب شان را زیاد پر می کنند. اگر می خواهید بدانید که چطور سریع وزن کم کنید، این یک نکته رژیمی مهم است: هربار موقع غذاخوردن مقدار کمتری غذا برای خود بکشید. اگر واقعاً سیر نشدید می توانید دوباره بکشید اما وقتی بشقاب تان را انباشته از غذا می کنید محبور می شوید که همه را تا ته بخورید حتی اگر سیر شده باشید.

▪ مصرف زیاد سبزیجات: همه انواع سبزیجات برای شما مفیدند، مخصوصاً اگر رژیم داشته باشید. استفاده از انواع و اقسام سبزیجات به شما کمک می کند سریع وزن تان را پایین بیاورید. سبزی هایی را امتحان کنید که قبلاً استفاده نکرده اید و در رژیم غذایی تان به کشف موادغذایی جدید بپردازید.

▪ متمرکز شدن روی نتیجه نهایی: عجله نکنید که ۱۰ کیلو در یک هفته کم کنید. چون بااین روش به جای چربی ها فقط عضلات تان را می سوزانید. همچنین احتمال برگشتن وزن تان هم بیشتر است. هدف کاهش وزن تان را در ذهن داشته باشید و آهسته و پیوسته به سمت آن پیش روید. گرچه انحراف از رژیم خیلی ساده است اما اجازه ندهید که شما را از مسیرتان دور کند. هر انحرافی هم که پیش آمد، زود به مسیر سابق تان برگردید و دوباره روی هدف تان تمرکز کنید. زیاد به چیزهایی که از دست می دهید فکر نکنید. بعد از چند هفته سالم غذا خوردن دیگر هرگز نخواهید خواست که به گذشته برگردید. این یک قدم مهم در پایین آوردن سریع وزن است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *