پروتئین و سوء هاضمه؛ مشکل جدی بدنسازان

پیش آمدن این مسئله برای اکثر بدنسازان ناراحت کننده است، مشکل بزرگی که نه تنها برای سیستم معده و روده وجود دارد، بلکه برای رشد عضلانی نیز مضر است. مسائل معدودی ممکن است ناراحت کننده باشد اما این مسئله در واقع علامتی است به این منظور که شما به درستی از پروتئینی که مصرف می کنید استفاده نمی کنید. یعنی شما از آن چیزی که می خورید، منفعتی کسب نمی کنید! این مسئله به طور حتم ماهیچه های شما را نابود می کند. می خواهید بدانید برای مقابله با آن باید چه کار کنید؟ زیاد نگران نباشید و مقاله ما را دنبال کنید. مبارزه با این مشکل ساده است و ما توصیه های مفیدی در این رابطه برای شما داریم:

ادامه مطلب:  پروتئین و سوء هاضمه؛ مشکل جدی بدنسازان

در یک دوره پروتئین کمتری مصرف کنید
شما ممکن است در یک وعده بیشتر از آن میزانی می خورید که بدن تان بتواند در یک مرحله با آن مدارا کند. اگر همواره بیشتر از ۴۰ گرم پروتئین در یک وعده غذایی میل می کنید از این به بعد سعی کنید ۲۰ الی ۲۵ گرم از آن را امتحان کنید. سعی کنید از وعده های غذایی مکرر بهره ببرید. مصرف ۶ الی ۸ وعده غذایی کوچک در روز بسیار خوب است. میزان مصرف مورد نظرتان را بین این وعده ها تقسیم کنید.

منابع پروتئینی مشکل ساز را از برنامه غذایی خود حذف کنید.
گاهی اوقات منظور از این منابع محلول های پروتئینی می باشد. گاهی اوقات موارد دیگر مسئله ساز می شوند. بعضی ها با پروتئین شیر یا سویا مسئله دارند. اگر در مورد شما هم چنین مسئله ای صدق می کند، پروتئین وی یا تخم مرغ را امتحان کنید. با صورت دادن این تغییرات منبعی که برای شما بهتر کار می کند را پیدا می کنید. اگر این کار هم موثر نبود سعی کنید از موادی استفاده کنید که به طور معمول از آنها استفاده نمی کنید. منظور از این موارد پودر، قالب یا مایعات پروتئینی می باشد.

از آنزیم های هضم کننده استفاده کنید.
به دنبال محصولاتی باشید که گروهی از آنزیم ها نظیر پانکراتین را در خود داشته باشند. این کار به شما کمک می کند که نه تنها پروتئین ها بلکه کربوهیدرات ها و چربی ها را نیز به راحتی هضم کنید. مقدار صحیح آنها را از روی بر چسب ها پیدا کنید. مصرف چنین مکمل هایی حتی قبل از صرف وعده های غذایی می تواند باعث رشد بهتر شما شود.
همه چنانکه آنزیم های موجود در این مواد می توانند به شما کمک کنند تا مواد غذایی را بهتر جذب کنید.

پروبیوتیک ها را امتحان کنید.
سیستم هاضمه شما بر روی باکتری های معینی تکیه می کند تا به هضم غذایی که می خورید کمک کند. استرس، داروها، مواد شیمیایی و یک رژیم غذایی کم فیبر می تواند این باکتری های مفید را نابود کند و مسئله هضم و جذب غذا را دچار مشکل کند. خوردن یک فنجان و نیم ماست چندین بار در روز می تواند در این زمینه بسیار موثر باشد. به خصوص وقتی که شما پروتئین هم خورده اید.
در این زمینه می توانید مکمل های پروبیوتیک را امتحان کنید و برای مصرف آنها از برچسب های راهنما پیروی کنید. علاوه بر این موارد یک مکمل پروبیوتیک نظیر اینولین نیز ممکن است به شما کمک کند. شما می توانید ۲ گرم از آن را به صورت کپسول بخورید یا آن را دو الی سه بار در روز به پودر پروتئینی تان بیفزایید.

برش های کوچکتر گوشت را انتخاب کنید.
اغلب، بدن توان خوردن پروتئین زیاد را در یک مرحله ندارد. پس به خوردن بخش های کوچکتر بپردازید. در این صورت ممکن است بتوانید مسئله را حل کنید یا مشکل را کاهش دهید.

به همراه مواد پروتئینی، فیبر و سبزیجات مصرف کنید.
البته ممکن است فیبر وضعیت شما را بدتر کند، اما بدن شما خود را با این وضعیت وفق می دهد. فیبر می تواند به شما کمک کند تا با غذاهای پروتئینی، بهتر سر و کار داشته باشید. از ۳۰ الی ۴۵ گرم فیبر در روز استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *