مقدار مناسب ویتامین C
شما اینجا هستید
مباحث عمـومی و متفرقه ی تغـذیه » مقدار مناسب ویتامین C

ویتامین C که از مرکبات و سایر میوه ها و سبزیجات بدست می آید یک آنتی اکسیدان قوی محسوب می شود که می تواند با اثرات بالقوه مخرب استرس اکسیداتیو مبارزه کند.


رادیکال های آزاد در زمان استرس و ورزشهای شدید آزاد می شوند. اما یک مطالعه منتشر شده در گزارش روز پزشکی ورزشی به مصرف بیش از حد از یک چیز خوب هشدارمی دهد.

یک تجزیه و تحلیل از 12 مطالعه مختلف نشان داد که 1 گرم (1000 میلی گرم) ویتامین C در روز به طور قابل توجهی ورزشکاران را دچار اختلال عملکرد ورزشی می کند. محققین توصیه کردند در حدود 200 میلی گرم در روز، دوزی که می تواند در برابر استرس اکسیداتیوعمل کند بدون آنکه درعملکرد ورزشی تاثیر منفی داشته باشد کافی است.

افق روشن تر: مقدار توصیه شده روزانه (DV) ویتامین C برای جمعیت عمومی که عموما نسبتا غیر فعال نیز هستند معادل 75 میلی گرم در هر روز می باشد. ورزشکاران سخت کوش و افراد فعال که به دنبال اهداف بلند پروازانه هستند همان طور که یافته های این مطالعه نشان می دهد ممکن است از دوز بالاتر بهره مند شوند.

  1. م دیری

    می خواستم راه تماس با شما رو بدونم لطفن؟

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره