میدانید که تمرین کردن در ماه های غیر از ماه رمضان به علت 5 یا 4 نوبته بودن وعده های غذایی ( صبح ها ، میان وعده صبح و ظهر ، نهار ، عصرانه ، وعده های قبل و بعد از تمرین و شام ) را دارا می باشد .

 

 

ronnie coleman front raises

 

بدن در طول روز با مصرف این وعده های غذایی در ساعات مختلف می تواند به راحتی تمامی مواد لازم جهت ترمیم ، رشد و ریکاوری عضلات را دریافت کند ( در صورت وجود برنامه غذایی خوب ) و می توان گفت که هر سیستم تمرینی با شرایط بدنی و هدف ، فرد اجرا کرد.

 

همچنین بدن در طول روز نیز از نظر مایعات ( آب ) به طور عالی هیدراته می شود . با این شرایط عضلات در آغاز تمرین سرشار از انرژی ( با توجه به تغذیه ئ استراحت خوب ) که در طول روز بدست آورده ، آماده استارت تمرین خوب می باشد .
تمرین کردن در ماه مبارک رمضان باید با شرایط خاص خود باشد ، میدانید که شما در طول روز هیچ مایعی وارد بدنتان نمی شود و از این لحاظ بدن نمی تواند به تمرینات با شدت بالا جواب دهد. شما باید فقط یک هدف را دنبال کنید اونهم حفظ حجم بدست آمده قبل از این ماه می باشد سعی کنید برنامه تمرینی خود را برای این یک ماه عوض کنید و به عضلات و مفاصل خود استراحت دهید .
بدن آدمی بیشتر مواد غذایی را زمانی دریافت می کند که بعد از 8 ساعت خواب مفید ئ تغیرات هورمونی که در هنگام خواب روی میدهد .
تمرین را در حدود 45 یا نیم ساعت بعد از افطار انجام دهید و همچین در موقع افطار زیاد پرخوری نکنید تا موقع تمرین دردهای شکمی بوجود نیاد . قبل از تمرین برای بالا بردن کارائی بدن از یک قند ساده مانند ساندیس و… می توانید استفاده کنید .
میدانید که برای ساختن عضلات به پروتئین نیاز داریم همانطور برای حفظ حجم نیاز به پروتئین داریم با توجه به اینکه شما در این ماه فقط قصد نگه داشتن جچمی را که ماه ها براش زجمت کشدید را دارید با توجهد به برنامه غذایی که دارید باید از مواد غذایی که درصد بالای پروتئین دارنند زیاد مصرف کنید مصرف پروتئین در این ماه برای حفظ حجم ضروری می باشد .
تمرین خود را سبک ،در حد دم انداختن عضلات و در حدود 45 دقیقه انجام دهید . می توانید 5 یا 4 جلسه در هفته تمرین کنید ولی فراموش نکنید نباید شدت تمرین را بالا ببرید

نکته : سعی کنید در ساعاتی که مجاز به خوردن هستید از مایعات به خوبی استفاده کنید .

امیداوارم که در این ماه مبارک بتوانید با برنامه خوب غذایی و تمرینی منظم و رعایت کردن این نکات حجمی که تا الان براش زحمت کشیدید را حفظ کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *