تیم ملی پاورلیفتینگ ایران در سی امین دوره مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی آسیا در چهار رده سنی با تمام قدرت قهرمان آسیا شد و توانایی و قدرت خود را همانند گذشته به حریفان آسیایی خود نشان داد ایران با مدیریت و درایت فرشید سلطانی با مربی گری رحیم عسکری زحمتکش در تمام رده های سنی مدال ها را درو کرد.

 

مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی آسیا - اهواز - 2013
مدال آوران تیم ملی بزرگسالان:
در روز اول مسابقات اولین مدال را برای تیم ملی بزرگسالان اسماعیل توکلی لیفتر قدرتمند اصفهانی در دسته 59کیلوگرم با گرفتن نشان طلا بدست آورد.
سپس در دسته 66کیلوگرم سید احمد احمد زاده لیفتر گیلانی با رقابتی نزدیک با تینگ تسونگ از تایوان که قهرمان 7دوره جهان را در کارنامه ورزشی خود دارد با دریافت به مدال نقره به کار خود پایان داد احمدزاده در اسکوات با درایت تمام طلا گرفت…


در روز دوم مسابقات حسین رستمی شیرازی در دسته 74 کیلو گرم به مدال نقره بسنده کرد.
در 83 کیلوگرم میثم شهبازی ورزشکار کرمانشاهی با قدرت تمام طلا گرفت…
و در آخرین وزن روز دوم در دسته 93 کیلوگرم ایران دو نماینده داشت که مهدی طهماسبی ورزشکار چهار محالی با قدرت تمام و رقابتی نزدیک با علیرضا رضایی لیفتر شهرضایی توانست در تمام حرکات طلا بگیرد و همینطور با شایستگی تمام طلای مجموع را دریافت کرد و علیرضا رضایی لیفتر قدرتمند کشورمان در این دسته نقره گرفت ….
در روز سوم و آخر این رقابت ها در دسته 105 کیلوگرم دو ورزشکار خوزستانی به نام های محسن حسین پور ر و مصطفی یزدانی به مصاف رقبای تاجیک فیلیپینی و عمانی و عراقی خود رفتند که در نهایت ضمن کسب طلای اسکوات محسن در مجموع مصطفی یزدانی طلا گرفت و رکورد لیفت آسیا را 1کیلو گرم ترقی داد حسین پور نیز نقره گرفت .
در دسته 120 کیلوگرم مجید دلیر ورزشکار استان فارس که سابقه حضور در این رقابتهارا در کارنامه خود دارد طلا گرفت و جواد جوادی فر برنز گرفت .
و اما در در مثبت سنگین وزن که ایران دو نماینده قدرتمند داشت مهدی مافی غلامی و مجتبی ملکی ورزشکار سرشناس ایرانی . مهدی مافی در حرکت اسکوات متاسفانه حذف شد و تیم را در غم فرو برد ولی در حرکت پرس سینه طلا و در لیفت نقره گرفت ولی مجموعی ثبت نکرد. . و اما مجتبی ملکی ملی پوش با سابقه کشورمان توانست با غلبه بر حریفان خود به گردین آویز طلا دست پیدا کند در این راه با انتخاب وزنه 461کیلوگرم برای حرکت اسکوات قصد داشت رکورد جهان را طرقی دهد که موفق نشد….

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *