مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی آسیا – اهواز – 2013
شما اینجا هستید
نتایج مسابقات » مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی آسیا – اهواز – 2013

 

تیم ملی پاورلیفتینگ ایران در سی امین دوره مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی آسیا در چهار رده سنی با تمام قدرت قهرمان آسیا شد و توانایی و قدرت خود را همانند گذشته به حریفان آسیایی خود نشان داد ایران با مدیریت و درایت فرشید سلطانی با مربی گری رحیم عسکری زحمتکش در تمام رده های سنی مدال ها را درو کرد.

 

مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی آسیا - اهواز - 2013
مدال آوران تیم ملی بزرگسالان:
در روز اول مسابقات اولین مدال را برای تیم ملی بزرگسالان اسماعیل توکلی لیفتر قدرتمند اصفهانی در دسته 59کیلوگرم با گرفتن نشان طلا بدست آورد.
سپس در دسته 66کیلوگرم سید احمد احمد زاده لیفتر گیلانی با رقابتی نزدیک با تینگ تسونگ از تایوان که قهرمان 7دوره جهان را در کارنامه ورزشی خود دارد با دریافت به مدال نقره به کار خود پایان داد احمدزاده در اسکوات با درایت تمام طلا گرفت…


در روز دوم مسابقات حسین رستمی شیرازی در دسته 74 کیلو گرم به مدال نقره بسنده کرد.
در 83 کیلوگرم میثم شهبازی ورزشکار کرمانشاهی با قدرت تمام طلا گرفت…
و در آخرین وزن روز دوم در دسته 93 کیلوگرم ایران دو نماینده داشت که مهدی طهماسبی ورزشکار چهار محالی با قدرت تمام و رقابتی نزدیک با علیرضا رضایی لیفتر شهرضایی توانست در تمام حرکات طلا بگیرد و همینطور با شایستگی تمام طلای مجموع را دریافت کرد و علیرضا رضایی لیفتر قدرتمند کشورمان در این دسته نقره گرفت ….
در روز سوم و آخر این رقابت ها در دسته 105 کیلوگرم دو ورزشکار خوزستانی به نام های محسن حسین پور ر و مصطفی یزدانی به مصاف رقبای تاجیک فیلیپینی و عمانی و عراقی خود رفتند که در نهایت ضمن کسب طلای اسکوات محسن در مجموع مصطفی یزدانی طلا گرفت و رکورد لیفت آسیا را 1کیلو گرم ترقی داد حسین پور نیز نقره گرفت .
در دسته 120 کیلوگرم مجید دلیر ورزشکار استان فارس که سابقه حضور در این رقابتهارا در کارنامه خود دارد طلا گرفت و جواد جوادی فر برنز گرفت .
و اما در در مثبت سنگین وزن که ایران دو نماینده قدرتمند داشت مهدی مافی غلامی و مجتبی ملکی ورزشکار سرشناس ایرانی . مهدی مافی در حرکت اسکوات متاسفانه حذف شد و تیم را در غم فرو برد ولی در حرکت پرس سینه طلا و در لیفت نقره گرفت ولی مجموعی ثبت نکرد. . و اما مجتبی ملکی ملی پوش با سابقه کشورمان توانست با غلبه بر حریفان خود به گردین آویز طلا دست پیدا کند در این راه با انتخاب وزنه 461کیلوگرم برای حرکت اسکوات قصد داشت رکورد جهان را طرقی دهد که موفق نشد….

 

  1. حسين

    با سلام
    آقایی که این وبلاگو درست کردی خواهش چیزیو که نمیدونی در موردش ننویس کی آقای رضایی دوم شد که من که سه ساله شاگردشم نمیدونم اولا ایشون اول شد دومم ایران دوتا تیم داد تیم الف و تیم ب که مهدی طهماسبی توی تیم ب بود و علیرضا رضایی توی تیم الف که امتیازات تیم الف حساب میشد و تیم ب هیچ امتیازی نداشت بله وقتی توی تیم ب بخوای با خودت مسابقه بدی انتظار داری دوم هم بشی توی تیم الف طلا برا ایران شد و نقره برای کره جنوبی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره