تقویت حافظه با کربوهیدرات پس از تمرین
شما اینجا هستید
اخبار سلامت » تقویت حافظه با کربوهیدرات پس از تمرین

حافظه خود را با کربوهیدرات پس از تمرین تقویت کنید . شاید تا به حال دقت کرده باشید که پس از تمرینی سخت معمولاً تمرکز ذهنی خوبی ندارید . اگر به این مسئله شک دارید ، کافیست این بار که یک جلسه تمرین اسکوات سنگین را پشت سر گذاشتید سعی کنید که یک معادله ریاضی را حل کنید آن وقت متوجه می شوید منظور ما چیست!

در واقع تمرین نه تنها گلیکوژن عضلات شما را مورد استفاده قرار می دهد بلکه باعث کاهش گلیکوژن مغز هم می شود . خوشبختانه این مسئله خوبی است ، به این دلیل که وقتی کربوهیدرات پس از تمرین ذخایر گلیکوژن شما را بازسازی می کند ، همزمان برای مغزتان هم چنین اثری دارد .

بر اساس تحقیق دانشمندان ژاپنی ، تمرینات منظم در واقع باعث افزایش سطح پایه گلیکوژن مغز تا ۶۰% می شود بخصوص در مناطقی از مغز که مسئول تفکر و حافظه می باشد.

همچنین خوب است بدانید اگر چه تمرینات نامنظم چنین آثاری را روی تقویت کارایی مغز در درازمدت در پی ندارد ، ولی آثار مشابهی را تا ۲۴ ساعت پس از تمرین تجربه خواهید کرد . بنابراین همواره می توانید از تمرینات ورزشی بهره بگیرید تا علاوه بر کسب مزایای مختلف ، توانایی مغز خودتان را هم تقویت کنید.

منبع : مجله فلکس – می ۲۰۱۲-۱۲-۰۵

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره