جذب پروتئين در هر وعده غذايي چقدر است؟
شما اینجا هستید
پروتئین ها » جذب پروتئين در هر وعده غذايي چقدر است؟

جذب پروتئين در هر وعده غذايي چقدر است؟
شايد تا به حال اطلاعات ضد و نقيض زيادي در مورد اينكه در هر وعده غذايي ميتوانيد واقعا چند گرم پروتئين هضم كنيد شنيده باشيد، اما مطمئن نباشيد. حال ما به اين سوال كه واقعا در هر وعده چقدر پروتئين جذب بدن ميشود؟پاسخ مي دهيم.

مهم ترين چيزي كه بايد بدانيد ، اين است كه هر بدني خصوصيات منحصر به فرد خود را دارد و متفاوت است . همه ما داراي تفاوتهاي قابل ملاحظه اي در سوخت و ساز و در نتيجه آن هضم هستيم .

از ديگر تفاوتها ميتوان به مقدار حجم خالص عضلاني در بدن، مدت زمان تمرين، مقدار پروتئيني كه در طول چند سال مصرف كرداند

( كه خود اين فاكتور بستگي دارد كه از غذاها دريافت شده باشد يا از مكمل هاي پروتئين ) و … اشاره كرد .

تمامي اين عوامل ميتوانند باعث تغيير در سوخت و ساز بدن شوند و خيلي از بدنسازان موفق با دانستن مولفه مهم كه مورد بحث ما است واقعا تغييرات فوق العاده اي در بدنشان بوجود مي آورند.

پاسخ اين سوال كه در هر وعده بدنمان قادر است چقدر پروتئين جدب كند ، تنها در لوله هاي آزمايش مشخص ميشود حقيقت اين است كه تحقيقات خوب كم تعدادي روي اين مسئله انجام شده و نتيجه اين بوده كه مقدار جذب پروتئين در افراد مختلف وابسته به سايز عضلات ، جنسيت ، ژنتيك ، آنزيم هاي موثر در حجم با طيف گسترده اي تفاوت دارد .

ميزاني كه محققان بر جسته و مشهوري مثل دكتر پيتر لمون و دكتر بهنام صميمي بيان كرده اند حداكثر 30 الي 50 گرم در هر وعده ميباشد اما هميشه بهترين شيوه تقسيم پروتئين دريافتي به دفعات زياد در طول روز است ، چرا كه اين روش يك جريان مداوم مواد مغزي را در اختيار بدن قرار مي دهد .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره