اکثر مردم تصور می کنند که مکمل کراتین فقط برای ورزشکاران قدرتی ساخته شده است.

 

 

 

علیرغم این نگاه، صدها مطالعه که در چند دهه اخیر پیرامون کراتین انجام گرفته بیانگر پتانسیل کراتین برای افزایش حجم عضلانی، قدرت و توان افراد می باشد. مطالعه منتشر شده در مجله بین المللی تغذیه ورزشی و متابولیسم ورزش نشان می دهد که کراتین می تواند کمک کند تا دیرتر خسته شوید و از طریق کاهش تجمع لاکتات و بالا بردن آستانه لاکتات توان خروجی شما را افزایش می دهد.

 


در دو مرحله از ۱۳ ورزشکار مرد ۲۰ ساله خواسته شد تا مرز خستگی رکاب بزنند. یکبار قبل از بارگیری با کراتین و بار دوم بعد از بارگیری به میزان ۴ وعده ۵ گرمی به مدت ۶ روز از این افراد خواسته شد تا مرز خستگی رکاب بزنند. نتایج تحقیق نشان داد که با مصرف مکمل کراتین تولید لاکتات در طول ورزش را کاهش می یابد و آستانه لاکتات افزایش چشمگیری پیدا می کند و قدرت بیشتری را در آستانه لاکتات برای ورزشکار ایجاد می شود. این افزایش حداکثر قدرت خروجی کمک کند تا ورزشکار دیرتر خسته شوید.

ورزشکاران استقامتی آگاه می دانند که مصرف مکمل پروتئین چه مقدار برای آنها مفید می باشد. این مطالعه نیز نشان می دهد کراتین منوهیدرات نیز ممکن است که چیزی برای ارائه به دونده ها، دوچرخه سواران و شناگران و یا ورزشکاران استقامتی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *