پزشکان کانادایی در یک مطالعه جدید تاکید کردند آنچه موجب ایست ناگهانی قلبی در جوانان ورزشکار با ظاهری سالم می شود، ابتلا به بیماری قلبی تشخیص داده نشده است و برخلاف باور عمومی ورزش سنگین در این امر، تاثیری ندارد.
به گزارش سرویس سلامت ایسنا، اغلب اتفاق می افتد که افراد ورزشکار و جوان حتی با وجود بهره مندی از تناسب اندام و وزن مناسب در میدان رقابت ها به طور ناگهانی دچار ایست قلبی شده و می میرند.

تاکنون تصور می شد که ورزش های سنگین و تحرک بدنی شدید عامل وقوع چنین اتفاقات غم انگیزی هستند اما دکتر اندرو کران از متخصصان علوم پزشکی دانشگاه بیریتیش کلمبیا در کانادا در آزمایشات اخیر خود عامل اصلی این اتفاق ناگهانی و ناخوشایند را شناسایی کرده است.
دکترکران می گوید: مطالعات ما نشان می دهد که عامل اصلی ایست قلبی ناگهانی در ورزشکاران جوان چیست. هر سال حدود ۲۰۰ فرد جوان و به ظاهر سالم در شهر اونتاریوی کانادا بر اثر ایست قلبی، ناگهان جان خود را از دست می دهند.
دکتر کران توصیه می کند برای پیشگیری از این قبیل اتفاقات ناگهانی اقداماتی چون توجه بیشتر به علائم هشداردهنده مانند ضعف و بی حالی اطلاع رسانی عمومی و آگاه سازی مربیان درباره شیوه های تشخیص خطرات احتمالی و اقدامات پیشگیرانه ضروری، مهم و الزامی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *