عامل پنهان ایست ناگهانی قلبی در جوانان و ورزشکاران
شما اینجا هستید
اخبار سلامت » عامل پنهان ایست ناگهانی قلبی در جوانان و ورزشکاران

پزشکان کانادایی در یک مطالعه جدید تاکید کردند آنچه موجب ایست ناگهانی قلبی در جوانان ورزشکار با ظاهری سالم می شود، ابتلا به بیماری قلبی تشخیص داده نشده است و برخلاف باور عمومی ورزش سنگین در این امر، تاثیری ندارد.
به گزارش سرویس سلامت ایسنا، اغلب اتفاق می افتد که افراد ورزشکار و جوان حتی با وجود بهره مندی از تناسب اندام و وزن مناسب در میدان رقابت ها به طور ناگهانی دچار ایست قلبی شده و می میرند.

تاکنون تصور می شد که ورزش های سنگین و تحرک بدنی شدید عامل وقوع چنین اتفاقات غم انگیزی هستند اما دکتر اندرو کران از متخصصان علوم پزشکی دانشگاه بیریتیش کلمبیا در کانادا در آزمایشات اخیر خود عامل اصلی این اتفاق ناگهانی و ناخوشایند را شناسایی کرده است.
دکترکران می گوید: مطالعات ما نشان می دهد که عامل اصلی ایست قلبی ناگهانی در ورزشکاران جوان چیست. هر سال حدود ۲۰۰ فرد جوان و به ظاهر سالم در شهر اونتاریوی کانادا بر اثر ایست قلبی، ناگهان جان خود را از دست می دهند.
دکتر کران توصیه می کند برای پیشگیری از این قبیل اتفاقات ناگهانی اقداماتی چون توجه بیشتر به علائم هشداردهنده مانند ضعف و بی حالی اطلاع رسانی عمومی و آگاه سازی مربیان درباره شیوه های تشخیص خطرات احتمالی و اقدامات پیشگیرانه ضروری، مهم و الزامی هستند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره