کوریونیک گونادوروپین (hCG) انسانی ‌
شما اینجا هستید
آنتی استروژن ها » کوریونیک گونادوروپین (hCG) انسانی ‌

کوریونیک گونادوروپین  (hCG) انسانی ‌

 

استفاده از (hCG) بعد از اتمام دوره مصرف استروئید‌های آنابولیک در بدن سازی یکی‌ از موثر‌ترین راه‌ها برای انجام ریکاوری در بدن است.مخصوصاً در مواردی که افراد طبق توصیه‌های عادی به موفقیت زیادی دست نیافته اند.

در این مقاله قصد داریم به بررسی صحیح (hCG) بپردازیم و به شما خواهیم گفت که چطور از (hCG) استفاده کنید تا به بهترین نحو و سریعترین حالت ممکن ریکاوری کنید.

 

کوریونیک-گونادوروپین-(hCG)-انسانی ‌

کوریونیک گونادوروپین (hCG) انسانی ‌

انجام درمان بعد از دوره یا (PCT ) بعد از اتمام دوره مصرف استروئید‌ها امری ضروری می‌باشد.برای اینکه شما بتوانید قدرت و عضلاتی که تا کنون به دست آوردید را حفظ کنید نیازمند آن هستید که سطح هورمونی بدن خود را بعد از استفاده از استروئید‌ها به سطح نرمال خود برگردانید.در غیر این صورت تمام زحمات شما هدر خواهد رفت.تا کنون پروتکل‌های زیادی در رابطه با (PCT ) ارائه شده است و افراد مختلفی‌ هم از آنها استفاده کرده و به موفقیت رسیده‌اند.

 

کوریونیک گونادوروپین انسانی‌ (hCG) یک هورمون پپتیدی است که رفتار هورمون (LH ) را در بدن تقلید می‌کند. (LH ) نیز خود هورمونی است که با تحریک بیضه‌ها باعث تولید تستوسترون در بدن میشود.به طور دقیقتر (LH ) سیگنال اولیه ای است که از غده هیپوفیز به بیضه‌ها ارسال میشود که باعث تحریک سلول‌های لیدیگ ( leydig cells) و در نتیجه تولید تستوسترون میشود.

هنگامی که از استروییدها استفاده میشود سطح (LH ) درون بدن به سرعت کاهش می‌یابد.

به همین دلیل غده هیپوفیز دیگر سیگنالی به بیضه‌ها مبنی بر ساخت تستوسترون ارسال نخواهد کرد و ساخت تستوسترون متوقف خواهد شد که این امر نیز باعث تحلیل و نابودی بیضه‌ها میشود.تحلیل بیضه‌ها با کاهش حجم در سلول‌های لیدیگ آغاز میشود و با کاهش ناگهانی (ITT)، پروکسیزوم و (INSL3) همراه میشود که همه این موارد در کارکرد صحیح بیضه‌ها و تولید تستوسترون دخیل هستند.

گرچه با استفاده از دوز مشخصی‌ از (hCG) بعد از پایان دوره می‌توان از تحلیل رفتن بیضه‌ها جلوگیری کرد.متأسفانه اینطور در ذهن کسانی‌ که از استروئید استفاده میکنند جا افتاده است که حتما باید از (hCG) بعد از اتمام دوره و در طول (PCT ) استفاده شود.بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شده است که استفاده از (hCG) در طول دوره استفاده از استروئید‌ها باعث ریکاوری کاملتر و سریعتر خواهد شد.

 

کوریونیک گونادوروپین (hCG) انسانی ‌

کوریونیک گونادوروپین (hCG) انسانی ‌

اول از همه ما باید با یک سری از اطلاعات در مورد (hCG) آشنا شویم تا با اهداف و نحوه صحیح مصرف آن آشنا شویم.بسیاری از فروشندگان استروئید معتقد به استفاده از ۲۵۰۰-۵۰۰۰ واحد یک یا دو بار در هفته هستند.این دوز شبیه دوز هایی است که در سال‌های ۱۹۶۰ به بعد روی مردانی که از حساسیت بیضه به واسطه کمبود طولانی‌ مدت (LH ) رنج میبردند استفاده میشده است.کمبود طولانی مدت (LH ) باعث اختلال در بیضه‌ها میشود که نیازمند دوز‌های بالاتر (hCG) برای تحریک می‌باشد.

خواننده محترم، این مطلب در سایت ادکوان ( پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ ) منتشر شده و شما هم اکنون درحال خواندن نسخه کپی آن هستید. لطفا جهت حمایت از ما، به سایت ادکوان مراجعه کنید. متشکرم.
Edcoan.ir

در مردانی که سطح (LH ) و میزان حساسیت بیضه آنها در سطح نرمالی قرار دارد، منبع سایت ادکوان بیشترین درصد افزایش تستوسترون در آنها فقط با مصرف ۲۵۰ واحد مشاهده شده است.(اینطور به نظر می‌رسد که بیشترین مقدار ترشح شده تستوسترون توسط بیضه‌ها ۱۴۰ درصد بیشتر از ظرفیت واقعی‌ آن می‌باشد).اگر که شما در دوره مصرف استروئید‌ها این اجازه را داده باشید که بیضه‌های شما با مشکل روبرو شوند بنابراین مجبور خواهید بود که برای بازگرداندن بیضه‌ها به حالت عادی خود دوز بیشتری از (hCG) مصرف کنید اما این کار هزینه بر خواهد بود و به احتمال زیاد بیضه‌های شما به طور کامل توانایی اولیه خود را به دست نخواهند آورد.

نکته مهم دیگری که باید بدانید این است که ظرفیت ترشح تستوسترون مترادف است با حساسیت بیضه ها.این همان مقداری است که بیضه‌های شما در هر سطحی از (LH ) یا تحریک توسط (hCG) تستوسترون خواهد ساخت.

بنابراین اگر شما میزان ظرفیت ترشح تستوسترون را کاهش دهید (کاهش حساسیت بیضه ها)، شما نیازمند مقدار بیشتری از (LH ) یا (hCG) برای رسیدن به همان نتایجی‌ هستید که بدن در حالت عادی ایجاد می‌کند و اگر شما ظرفیت ترشح تستوسترون را به مقدار زیادی کاهش دهید سپس هیچ مقداری از (LH ) یا (hCG) نمیتواند به مقدار کافی‌ باعث تولید تستوسترون شود و این امر باعث میشود که شما به طور دائمی با کمبود تولید تستوسترون مواجه شوید.

برای فهمیدن اینکه با چه سرعت میتوانید ظرفیت ترشح تستوسترون خود را در طول دوره مصرف استروئید‌ها کاهش دهید این مطلب را در نظر بگیرید:

در دومین روز مصرف استروئید‌ها میزان (LH ) به سرعت کاهش می‌یابد.با غیر فعال سازی سیگنال (LH ) و عدم فعالیت بیضه‌ها در این ۱۲-۱۶ هفته دوره استروئید‌ها حجم سلول‌های لیدیگ به میزان ۹۰% و (ITT ) به میزان ۹۴% و (INSL3 ) به میزان ۹۵% کاهش می‌یابد در حالی‌ که میزان ظرفیت ترشح تستوسترون نیز به میزان ۹۸% کاهش می‌یابد.

نکته مهم: بررسی وضعیت بیضه‌ها به صورت دیداری راهی‌ بسیار ضعیف برای بررسی و قضاوت در مورد فعالیت واقعی بیضه‌ها می‌باشد چون اندازه بیضه‌ها به طور مستقیم بر میزان توانایی ترشح تستوسترون مرتبط نمی‌باشد.بلکه این موضوع به سلول‌های لیدیگ مرتبط میشود که اولین نواحی تولید تستوسترون هستند که فقط ۱۰% حجم کل بیضه را تشکیل میدهند.بنابراین وقتی‌ بیضه‌ها ۵-۱۰% کوچکتر به نظر می‌آیند توانایی بیضه‌ها برای تولید تستوسترون بر اساس تحریک توسط (LH ) یا (hCG) تا حدود ۹۸% از مقدار تولید طبیعی تستوسترون کاهش می‌یابد. نکته مهم این است که میزان ترشح تستوسترون را نباید بر اساس اندازه بیضه‌ها قضاوت کرد.

در تحقیقاتی‌ کاهش ظرفیت ترشح تستوسترون توسط مصرف استروئید‌ها در ورزشکاران قدرتی‌ مورد مطالعه قرار گرفته است.این ورزشکاران بعد از دوره خود ۴۵۰۰ واحد (hCG) مصرف کرده‌اند.در این تحقیقات مشخص شد که مصرف کنندگان استروئید در حدود ۲۰ برابر کمتر نسبت به کسانی‌ که استروئید مصرف نمیکنند به (hCG) واکنش نشان میدهند.به عبارتی دیگر میزان ظرفیت ترشح تستوسترون آنها به واسطه‌ عدم دریافت ۱۶ هفته‌ای (LH ) به طور قابل توجهی‌ کاهش یافته است.در این وضعیت بیضه‌های آنها به طور قابل توجهی‌ از کار افتاده شده بود.در این تحقیقات مشخص شد که این مصرف کنندگان استروئید حتی با مصرف ۱۰۰۰۰ واحد (hCG) به مدت ۱۲ هفته باز هم نتوانستند به سایز اولیه بیضه‌های خود برساند.

در این تحقیقات مشخص شد که به تعویق انداختن مصرف (hCG) نیاز شما را به آن افزایش میدهد و شانس اینکه شما به طور کامل ریکاور شوید را کاهش میدهد.برای مثال مصرف دوز بالا از(hCG) باعث افزایش میزان استرادیل تا میزان ۱۶۵% میشود در حالی‌ که میزان تستوسترون فقط ۱۴۰% افزایش می‌یابد.دوز‌های بالاتر از (hCG) باعث کاهش میزان گیرنده‌های (LH ) و کاهش میزان آنزیمی میشود که مسئول سنتز تستوسترون در بیضه می‌باشد میشود.

بر اساس دلایلی که در بالا ذکر کردیم مشخص است که ما باید برای جلوگیری از تحلیل رفتن بیضه‌ها به میزان مناسبی از (hCG) استفاده کنیم.ما باید از حساسیت بیضه‌های خود مراقبت کنیم.به علاوه از آنجا که (hCG) به راحتی‌ قابل تهیه می‌باشد جای تعجب دارد که چرا افراد از آن در دوره خود استفاده نمیکنند.

بر اساس تحقیقاتی‌ که روی مردان با وضعیت نرمال که از استروئید استفاده میکنند صورت گرفته است مصرف ۱۰۰ واحد (hCG) در روز باعث حفظ کامل عملکرد بیضه‌ها میشود.این مساله بسیار مهم است که شما قبل از کاهش حساسیت بیضه‌هایتان از دوز‌های پائین (hCG) استفاده کنید که این اتفاق به سرعت در همان ۲-۳ هفته اول مصرف استروئید رخ خواهد داد.همچنین بسیار مهم است که شما قبل از دوره (PCT ) مصرف (hCG) خود را قطع کنید تا سلول‌های لیدیگ دوباره این شانس را داشته باشند که به حالت اولیه خود بازگردند.

یک جایگزین مناسب برای مقدار دوزی که در بالا گفتیم میتواند مصرف ۲۰۰ واحد (hCG) دو بار در هفته یا ۵۰۰ واحد یک بار در هفته باشد.البته استفاده از دوز‌های کوچکتر بیشتر مورد علاقه افراد می‌باشد.

منبع: http://bodybuilding.elitefitness.com

استفاده از مطالب  تنها با ذکر منبع مجاز است.

تهیه شده در پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ (ادکوان – Edcoan.ir)

 1. ali

  سلام تازه شروع کردم به انجام ورزش بدنسازی احتیاج به یه برنامه دارم اگه میشه لطف کنید برام بنویسید کامل باشه میخام کل بدنمو تمرین بدم و پله پله رشت کنم دنبال رشت سریع نیستم میخام بقول معروف زیربنای بدنمو اول قوی کنم سن 18 قد 170 وزن 60 هیچ گونه دارویی هم مصرف نمیکنم

 2. ماجد

  سلام خسته نباشی.من دوره ی سوستانون و ناندرلون به همراه دیانابول برداشتم ودرحال حاضر میان دوره هستم.لطفاراهنماییم کنید از کجا میشه hcgرو تهیه کرد.من اهل زابل هستم.لطفا به شماره تلفن من راهنماییتونو بفرستید.باتشکر۰۹۳۷۱۳۵۷۴۷۶

  • قاسم

   سلام داروخانه دارن دیگه

 3. امير

  سلام
  اول تشکر از سایت خیلی خوبتون
  میخواستم بپرسم من دوره ام ١٨ تا وینسترول هستش با ١٨ تا پری
  ٨ هفته طول میکشه
  چه مقدار hcg باید مصرف کنم و روش مصرف و برام توضیح بدین
  خیلی ممنون میشم

 4. کسری

  در مورد نحوه و مقدار و زمان مصرف توضیحی داده نشده بطور مثال من دوره ۶ هفته ای سوستانون و دکا برداشتم الان هفته دوم هستم از کی و به مقدار از hcg یا کلومید یا پروویون استفاده کنم

  • رضا

   هاش سی جی میتونی بعد از ۱۴ روز از اخرین تزریقت مصرف کنی به مدت هر ۵ روز یکی
   کلوماید هم میتونی از الان شروع کنی روزی دو عدد

 5. عرفان

  سلام من یه دوره ۸ هفته تست و ناندرلون رفتم آیا یک عدد هاش سی جی یا دوعدد کافی است چون قیممت بالایی داره و اینکه اگه کلا نزنم میشه با کلومیفن همین کارو کرد؟

  • رضایی

   سلام بهتره ۳ تا بزنی کنارشم کلوماید هم داشته باشی کلوماید ضعیف تره سلامتی ارزشش بیشتر از این چیزاست خرج کن پسر

 6. arzhang

  سلام..من میخام یه دوره ۱۰۰ تایی متان یا دیانوبول همراه مکمل برم…آیا نیاز به دوره پاکسازی داره؟ نیاز به hcg هست؟ یا با کلومیفن و نودوالکس هم میشه؟ روش مصرف هم بگید…در ضمن اگه استروییدی دیگه به شکل خوراکی بخواین پیشنهاد کنین که همراه متان یا دیانوبول برم چی هست؟؟؟ با تشکر

 7. محمد

  سلام خسته نباشین من میخواستم ی دوره ناندرولون با تستسترون و گینر برم .میخواستم بدونم واسه پاکسازی چیکار کنم ؟

  • رضایی

   هاش سی جی و کلوماید بعد دوره در نظر بگیر

 8. حسين

  سلام من یک دوره ی تستسترون نادرلون رفتم ۵تا نادرلون زدم ۵تا تستسترون الان بک hcjهم زدم تاموکسیفن هم مصرف کردم میخواستم بدونم چنتا دیگه باید بزنم؟

 9. Amin

  سلام
  من دوره های استروییدی زیادی رفتم اما به هیچ وجه مربی نه از پاکسازی صحبت کرد نه از hcg نه از کلومیفن نه از تاموکسیفن و نودالکس ، یعنی هیچ پاکسازی انجام ندادم تا حالا
  الان من باید چکار کنم ؟
  چه چیزایی رو شما پیشنهاد میکنین

 10. مهرداد

  سلام من سوستانون۲۵۰ده عدد زدم و ناندرلون ۱۰۰بیست عدد زدم الان ۱۵روز از تموم شدن دورم گذشته.مقالتون رو با دقت خوندم و خیلی تشکر میکنم.
  میخاستم بدونم اگه hcg5000بگیرم و روزی ۱۰۰۰واحدوشو با سرنگ انسولین تزریق کنم میشه
  خراب نمیشه هر آمپول رو برای پنج روز استفاده کنم؟
  زیر پوستی میشه استفاده کرد؟
  لطفا زودتر راهنمایی کنید
  سپاسگذار از سایت عالیتون

 11. حسام

  سلام اقا خواهشا جواب بدید
  من یه دوره ۱۰۰ تایی دیانابول ۵ میل و ۵ تا تست انانتات ۲۵۰ و هفته ای سه تا ناندرولون ۲۵ زدم به مدت ۵ هفته حالا تو پاکسازیش موندم کسی هم جواب درستی نمیده
  چقدر hcg برنم در هفته از کی شروع کنم چند هفته بزنم
  خیلی ممنون

 12. رضا

  سلام .. ۴۵ روزه که روزی ۳ عدد قرص استانازول ۱۰ میلی (۳۰ میل در روز) و هفته ای ۲ تا آمپول تستسترون انانتات ۲۵۰ (۵۰۰ در هفته زدم) .. میخواستم بدونم برای پاکسازی چی استفاده کنم و خواهشا اگه مثلا hcg قراره استفاده کنم میزان استفادشو با توجه به دورم بهم بگید .. ممنون

  • ماهان

   بعد از پایان تست دو هفته بعدش میتونی هاش سی جی شروع کنی هر ۵ روز یکی استفاده کن ۳ تا بزن کنارشم میتونی بعد از دوره کلوماید و خارشتر و… هم بهش اضاف کنی

 13. مهدی محمدی

  سلام دوستانی ک اطلاع دارند خواهش میکنم پاسخ بدهند همونطور ک میدونید Hcg که داروخونه ها دارن ۵۰۰۰uiهستش و تو مطلبی ک خوندم گفتن بعد دوره روزی ۵۰۰ واحد تا ده روز باید استفاده بشه خب Hcg 5000 واحد دوستانی ک در داروخونه هستن میگن ک باید یکباره مصرف شه و نمیشه نگه داشت و روزی یک مقدار ازش استفاده کرد اگه بمونه خراب میشه حالا اگه کسی اطلاع دقیق داره بهم بگه ک چجوری داستان خراب میشه اگه بمونه یا نه…. ممنون میشم پاسخ بدید

 14. ساسان احدی

  با توجه به این متن آیا میشه همزمان با مصرف تستسترون اچ سی جی رو مصرف کرد که بیضه زیاد ضعیف نشه و اینکه بعد از دوره باید اچ سی جی رو ادامه داد?چون بعد ازدوره و چهارده روز بعدش باید یه دوره pct با کلوماید برم فک نکنم بدن کسی تحملشو داشته باشه لطفا جواب بدید با تشکر

 15. آرمان

  اگر hcg بمونه خراب میشه ؟ یعنی ۵۰۰۰ واحد رو تو ۱۰ هفته مصرف کنیم. ( چطور نگه داری بشه ؟ ) خارجی هم داره ؟

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره