وینسترول دپو ( استانوزولول تزریقی )

این دارو عمر فعالی حدود ۴۸ ساعت دارد و در دسته دارویی استروئید های آنابولیک قوی / آندروژنیک ( تزریقی ) دسته بندی می شود . در صورت اصل بودن این دارو عوارضی مثل آکنه ، احتباس آب ، فشار خون بالا به ندرت دیده می شود ولی خاصیت سمی برای کبد در صورت تزریق دارو را دارد .

وینسترول چیست ؟
وینسترول جزء استروئیدهایی است که خواص آنابولیکی اش بیشتر از خواص آندروژنی اش می باشد. خواص آنابولیکی وینسترول را می توان برابر با دیانوبول دانست ، اما مقدار جذب آب اضافی و تبدیل شدن آن به استروژن بسیار متفاوت بوده و در وینسترول کمتر است. وینسترول در بدنسازی جزء استروئیدهایی است که نمی تواند به استروژن تبدیل شود. افرادی که از این دارو استفاده می کنند ، نباید نگران بزرگ شدن سینه و تجمع تجربی اضافه باشند و نیازی به مصرف آنتی استروژن نیز ندارند. قرص وینسترول با توجه به نیمه عمر و مدت کوتاهی که در بدن فعال باقی می ماند ، جزء استروئیدهای پرطرفدار محسوب می شود.

وینسترول دپو ( استانوزولول تزریقی )
وینسترول دپو ( استانوزولول تزریقی )

استانوزولول مستقیما به گیرنده های آندروژن متصل می شود. این گیرنده ها در عضلات و بافت های استخوانی یافت شده و نقش بسیار مهمی در روند عضله سازی دارند. این ترکیب ، مکانیسم بسیار جالبی دارد. آنچه که انجام می دهد این است که سیگنال های میانی – AR را به شدت فعال می کند ، که نهایتا منجر به سنتز پروتئین و تولید گیزن سرخ گویچه‌ زایی ( زیست شناسی – هورمونی که در کلیه‌ درست شده و سرخ گویچه زایی را بر می‌ انگیزاند ) می گردد.
اکنون می دانیم وینسترول چیست . وینسترول ( استانوزولول ) به دلیل فعالیت آنابولیک بالا شناخته شده است.

نسبت آنابولیک : آندروژنیک این ترکیب برابر با 320:30 است که در مقایسه با سایر ترکیبات بسیار بالا است. هنگامی که یک ترکیب دارای اثرات آنابولیک بالایی باشد ، این بدین معناست که باعث رشد سلول ها شده و همچنین به عنوان آنابولیسم شناخته می شود. اگر به دنبال افزایش سایز هستید ، ترکیبی با نسبت آنابولیک قوی دقیقا همان چیزی است که به دنبال آن هستید!

وینسترول ( استانوزولول ) تاریخچه بسیار جالبی دارد. در ابتدا در سال 1962 توسط FDA ( اداره غذا و دارو ایالات متحده ) تایید و توسط آزمایشگاه Winthrop / Sterling تولید شد. هدف پزشکی آن ها درمان مسائل وریدی بود ، زیرا در تحریک فیبرینولیسیس خون ( تار لخته گشایی ) و سایر مشکلات پوستی همچون لیپودرماتوسکلروز مفید بوده است. همچنین برای حیوانات به خصوص اسب ها برای مسابقه استفاده می شده است.

وینسترول به دو صورت خوراکی و مایع وجود دارد! جالب است بدانید در ابتدا فرم خوراکی آن برای انسان مفید بوده ، در حالی که قرار بود فرم تزریقی فقط برای حیوانات ( تزریق به داخل عضلات آن ها ) مورد استفاده قرار گیرد. امروزه هم قرص وینسترول و هم آمپول وینسترول مورد استفاده ورزشکاران قرار می گیرد.

تستسترون یک هورمون استروئیدی است که به طور طبیعی در بدن انسان تولید می شود و نقش مهمی در رشد عضلات ، کاهش چربی و سلامتی بدن انسان دارد. تستسترون بوستر ها مکمل های گیاهی هستند که سطح تستسترون بدن شما را افزایش می دهند.

تستسترون بوستر ها شامل ترکیبی متعادل از موادی هستند که منجر به تحریک میل جنسی و تولید هم زمان تستسترون می گردند.

شکل تزریقی استانوزولول در واقع یک نوع استروئید محلول در آب مشتق از DHT می باشد . هر دو شکل خوراکی و تزریقی این دارو ۱۷ آلفا- الکیله هستند؛ البته این مسئله باعث می شود که فرم تزریقی دارو برای کبد نسبتاً سمی بوده و فرم خوراکی نیز در دوز های بالا برای کبد مشکل ساز گردد.

 

تاثیر وینسترول در بدن انسان :
وینسترول باعث کاهش نشانه‌‌ های بیماری آنژیوادم ( آنژیوادم عبارت است از بیماری پوستی ، بافت زیر جلدی ، مخاط و زیر مخاط. آنژیوادم بسیار شبیه کهیر است ولی بافت های عمیق تری را درگیر می‌ سازد ) ارثی می شود. همچنین از احتباس آب درون بدن جلوگیری کرده و باعث کاهش علائم این بیماری می گردد. در بیماری کم خونی نیز این استروئید باعث افزایش تولید سلول‌ های خونی می گردد. تحقیقات انجام شده بر روی حیوانات نشان داده است که قرص وینسترول باعث بهبود رشد عضلات ، افزایش تراکم استخوان ها ، افزایش تولید سلول های خون و باعث تحریک و افزایش اشتها می شود.

آیا مصرف وینسترول عوارض جانبی دارد ؟

تحقیقات متعددی نشان می دهد که مصرف این دارو عوارض جانبی متفاوتی خواهد داشت و این موضوع برای هر استروئید آندروژنیک آنابولیکی ( AAS ) صادق خواهد بود. سو استفاده یا مصرف بیش از حد از وینسترول باعث بروزعوارض جانبی بسیاری می شود. بسیاری از مصرف کنندگان وینسترول بیشتر از حد مجاز استفاده ، از این دارو استفاده می کنند. مسمومیت کبد یکی‌ از رایج‌ ترین عوارض جانبی سو استفاده از وینسترول است.

خیلی ها بر این باورند که آمپول وینسترول در بدنسازی خفیف و ضعیف است ، اما این حقیقت ندارد! همان طور که در بالا ذکر کردیم ، این استروئید باعث مسمومیت کبد شده و بیشتر یک آندروژنیک است! این بدین معناست که سطح کلسترول را بالا می برد ، باعث پرخاشگری شده ، بر روی روند خواب تاثیر منفی می گذارد و نهایتا باعث افزایش فشار خون می شود. یکی دیگر از عوارض جانبی بزرگی که باید مراقب آن باشید عوارض جانبی DHT ( دی هیدروتستسترون ) است. این موارد شامل بزرگ شدن پروستات ، خشک شدن مفاصل و ریزش شدید مو می باشد.

در موارد نادر ، موارد جدی و حتی کشنده ای از مشکلات کبدی در طول درمان با آمپول وینسترول مشاهده شده است. در صورت احساس درد شکمی ، مدفوع رنگ روشن ، ادرار رنگ تیره ، خستگی غیرمعمول ، حالت تهوع یا استفراغ یا زردی پوست یا چشم بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. این ها ممکن است نشانه های اولیه مشکلات کبدی و عوارض وینسترول تزریقی باشد. در ضمن اگر هر یک از مشکلات زیر را دارید ، هرگز بدون مشورت با پزشک خود از آمپول وینسترول استفاده نکنید :

سرطان پروستات
سرطان سینه
سطح بالایی از کلسیم در خون ( هایپرکلسمی )
برای اطمینان از اینکه استروئید وینسترول برای شما بی خطر است ، اگر تاکنون هر یک از موارد زیر را تجربه کرده اید قبل از مصرف باید حتما با پزشکتان مشورت کنید :

بیماری قلبی یا عروقی
سکته قلبی
سطح بالایی از کلسترول در خون
مشکلات خون ریزی یا لخته شدن خون
دیابت
مشکلات کبدی
مشکلات کلیوی
اگر داروی ضد انعقاد خوراکی ( رقیق کننده خون ) مصرف کرده اید
تحقیقات انجام شده درباره ” وینسترول چیست در بدنسازی ” نشان می دهد که این آمپول باعث نقایص مادرزادی در نوزاد متولد نشده می شود. اگر باردار هستید و با ممکن است در حین درمان باردار شوید این دارو را مصرف نکنید. البته همچنان مشخص نیست که آیا استانوزولول به شیر مادر منتقل می شود یا خیر! در صورت شیردهی به کودک ، این دارو را بدون صحبت قبلی با پزشک خود مصرف نکنید.

عوارض وینسترول تزریقی
از دیگر عوارض جانبی می‌ توان به درد مفاصل ، بزرگ شدن بافت سینه در مردان و احتباس آب اشاره کرد. افراد مبتلا به بیماری هایی نظیر سرطان سینه ، سرطان پروستات و بیماری هایپرکالسمیا ( بیماری که در آن سطح کلسیم در خون زیاد می شود ) مجاز به استفاده از وینسترول نیستند. افراد دارای سابقه حمله قلبی ، کلسترول خون بالا با دیابت نیز باید در مورد استفاده از این دارو با پزشکان مرتبط مشاوره نمایند.

استرویید‌های آنابولیک نظیر وینسترول میتوانند دارای چندین عارضه جانبی جدی باشند. این موضوع میتواند مرتبط با دوز‌های مصرفی باشد. افراد مصرف کننده میتوانند دچار مشکلات حاد کبدی و همچنین حالت تعوع و استفراغ شوند. برخی‌ از افراد دچار مشکلات در خواب، تورم قوزک پا، خشکی پوست در سراسر بدن و همچنین تغییر رنگ پوست میشوند. زنان مصرف کننده نیز ممکن است شاهد تغییرات در چرخه قاعدگی، ایجاد آکنه و رشد موی صورت و همچنین کلفتی‌ صدا باشند.

برخی از رایج ترین عوارض جانبی وینسترول عبارتند از :

آکنه
درد مفاصل
حالت تهوع
آسیب و نارسایی کبدی
تاثیرات منفی بر روی سیستم قلب و عروق
استفاده از این دارو توسط کودکان باعث توقف خط رشد استخوان های آن ها می گردد.
افزایش 29 درصدی سطح کلسترول بد و کاهش 33 درصدی سطح کلسترول خوب
کاهش تعداد اسپرم ها
اختلال در خواب
استروئید وینسترول را دقیقا طبق دستور پزشک مصرف کنید. اگر این دستورالعمل ها را نمی فهمید ، از پزشک ، پرستار یا داروساز خود بخواهید تا آنها را برای شما توضیح دهند. پزشک شما ممکن است بخواهد در طول درمان با این دارو آزمایش خون یا سایر ارزیابی های پزشکی انجام دهید تا روند پیشرفت و عوارض جانبی را کنترل کند.

 

مصرف وینسترول با آب فراوان
اگر وینسترول را به صورت خوراکی (از طریق قرص ) مصرف می کنید ، به یاد داشته باشید که همیشه یک لیوان آب کامل با آن بنوشید. نوشیدن آب به حل شدن سریع تر قرص کمک می کند و همچنین از تحریک معده جلوگیری می کند. این قرص ها حاوی ترکیبی به نام متیل c17 هستند که به از بین بردن استنوزولول در معده و کبد کمک می کند بنابراین می تواند روی رشد عضلات تاثیر بگذارد. با این حال ، نقطه ضعف متیل c17 این است که معده را تحریک می کند و برای کبد سمی می باشد. نوشیدن مقدار زیادی آب با قرص ها به کاهش تاثیر متیل c17 بر بدن کمک می کند.

با هر قرصی که مصرف می کنید حداقل 240 میلی لیتر آب بنوشید. از نوشیدن آب میوه های اسیدی اجتناب کنید ، زیرا ممکن است در تحریک معده نقش داشته باشند.

هنگام مصرف استانازول هرگز نوشیدنی الکلی مصرف نکنید
انواع استروئیدها ، به ویژه استروئیدهای آنابولیک به کبد آسیب می رسانند ، زیرا سمی هستند و استانازول از این قاعده مستثنی نیست. به همین ترتیب ، شما نباید در حالی که از استروئیدهای آنابولیک استفاده می کنید از نوشیدنی های الکلی ( آبجو ، شراب ، مشروبات الکلی ) استفاده کنید زیرا الکل ( اتانول ) برای کبد نیز سمی است – ترکیب این دو ” بسیار خطرناک ” است.

اشکال دارویی
این دارو در شکل های خوراکی و تزریقی موجود میباشد . به طور کلی میتوان گفت تاثیر شکل تزریقی آن بیشتر و بهتر میباشد.

ترکیبات هر دوی این داروها یکی است و با هم فرقی ندارند ولی بیشتر ورزشکاران به دلیل زود جذب شدن آن از راه تزریق وینسترول استفاده می کند زیرا باعث می شود میزان دوز ببشتری از دارو وارد بدن شود

استانازول
استانازول

روش مصرف خوراکی

شیوه مصرف (مردان):معمولا در دوز های ۱۰ الی ۱۶ میلی گرم درد های شکمی و ناراحتی کبدی را به همراه نخواهد داشت. این دارو در وعده های مساوی در صبح و عصر مصرف شود.

اما دیده تا ۲۵ میلیگرم به صورت ۵ قرص ۵ میلیگرمی در روز نیز مصرف شده است

مصرف خوراکی در زنان (بهبود بیماری ها)
دوز تجویزی اصلی برای وینسترول در زنان میزان ۴ میلیگرم در روز (یک قرص ۲ میلیگرمی دو بار در روز) با احتمام اینکه زنان جوان نسبت به فعالیت های آندروژنیکی حساس تر بوده می باشد.

مصرف خوراکی در زنان (بهبود عملکرد ورزشی)
زمانی که زنان از این دارو برای مقاصید بهبود عملکرد ورزشی و پرورش اندام از این دارو استفاده می کنند دوز ۵ الی ۱۵ میلی گرم دوز معمول استفاده از این دارو می باشد که نباید بیش از ۴ الی ۶ هفته مورد استفاده قرار گیرد.

 

تزریقی
در بسیاری از سایت ها مصرف های متفاوتی را برای این دارو اشاره کرده اند اما به دلیل عوارض زیاد این دارو پیشنهاد علم و بدن به شما این است اگر میخواهید از این دارو استفاده کنید حتما پیش شخص متخصص بروید.

 

مدت ماندگاری در تست های دوپینگ
بسیاری از منابع مدت ماندگاری در تست های دوپینگ را دو تا سه ماه اعلام میکنند اما به خاطر داشته باشید که علم هر روز روش های متفاوتی را بدست میاورد. و ممکن است این زمان افزایش یابد.

تداخلات دارویی
در صورت مصرف داروهای مخصوص بیماری قند و انسولین و داروهای ضد انعقاد خون پزشک خود را مطلع کنید.

 

تقلبی نخرید!
وینسترول به صورت قرص خوراکی یا تزریقی از جمله استروئید هایی است که همواره مورد توجه تولید کنندگان داروهای تقلبی قرار دارد از آنجا که وینسترول مجاز و قانونی در سطح بالا تولید نمی شود همواره به علایم ظاهری وینسترول خریداری شده توجه کنید بهترین توصیه ای که در این میان وجود دارد این است که هرگز درصدد خرید قرص یا آمپولی نباشید که فقط نام ژنریک استانازول روی آن به چشم می خورد البته محصولات ژن فارم کشور یونان تحت این قانون قرار نمی گیرند همه محصولاتی که به صورت قانونی تولید می شوند حتما حاوی برچسبی هستند که معرف نام تجاری آنها باشد .

باید توجه داشته باشید که مصرف خودسرانه وینسترول و هر نوع هورمون دیگری باید تحت نظر متخصص باشد و نباید خودسرانه این داروها را مصرف کرد، زیرا باعث مشکلات جبران ناپذیری برای سلامت شما خواهد شد.

(پاکسازی) PCT
مصرف دارو های از این قبیل باعث بر هم خوردن هورمون های بدن میشود پس باید برای مصرف این دارو برنامه دقیق و منظم داشته باشید همچنین باید به سطح هورمون هایی از قبیل FSH و LH توجه ویژه داشته باشید و برای نرمال کردن این هورمون ها اقدامی بکنید.

این اقدامات به مصرف برخی دارو های و رعایت کردن برخی اعمال منجر میشود.

وینسترول معمولا توسط بدنسازانی که در دوره کات هستند به منظور حفظ حجم عضلات خود و چربی‌ سوزی همزمان استفاده می شود. البته هدف از این دوره کات افزایش حجم عضلات نمی‌ باشد ، بلکه هدف حفظ حجم عضلات و کاهش بافت‌ های چربی‌ در بدن است. وینسترول خوراکی و تزریقی مورد استفاده در دوران کات باعث افزایش سطح آزادسازی تستسترون در بدن می شود که این امر به بدن در استفاده بیشتر از تستسترون برای حفظ عضلات و کاهش بافت‌ های چربی‌ کمک می کند. قابل ذکر است که استفاده از قرص وینسترول در بدنسازی در دوران کات باعث افزایش وزن نمی‌ شود. اگر هدف افزایش حجم باشد ( دوره حجم ) از استروئید‌های آنابولیکی دیگری استفاده می شود.

البته باید یادآوری کنم که وینسترول تزریقی فرقی با نوع خوراکی آن ندارد ! درست به همین دلیل است که بسیاری از ورزشکاران ، وینسترول تزریقی را به شکل خوراکی هم می کنند . حتماً می پرسید چرا کسی باید چنین کاری بکند ؟ خوب همه استروئید های ۱۷ آلفا – الکیله ، وقتی به منظور غیر فعالسازی از کبد عبور می کنند ، باعث افزایش چشمگیری در نرخ تولید ۱- IGF می گردند . در حقیقت ، درست به همین دلیل است که مصرف روزانه ۳۰ میلی گرم دیانابول به شکل خوراکی ( یعنی کلاً ۲۱۰ میلی گرم در هفته ) معمولاً افزایش تستسترون انانتات به بار می آورد .

استانوزولول ، استروئیدی با خواص آنابولیک قوی و اندروژنیک متوسط می باشد که افزایش چشمگیری را در سنتز پروتئین ایجاد نموده و احتباس نیتروژن را بهبود می بخشد . از آنجا که این دارو به استروژن تبدیل نمی شود .

 

مواردی مثل ژینکوماستی ، احتباس آب و ذخیره چربی با الگوی زنانه ایجاد نمی کند . برای دستیابی به بهترین نتایج ضروریست تا در کنار استفاده از استانوزولول ، از یک رژیم غذایی پرپروتئین حاوی ۳/۳ الی ۴/۴ گرم پروتئین به ازای هر کیلو از وزن بدن در طول روز استفاده شود . و به همین دلیل است که بسیاری از ورزشکارانی که استروئیدها را با رژیم های آبگوشت و کوکوسبزی مصرف می کنند ، فقط به عوارض جانبی آن دست می یابند !!!

وینسترول
وینسترول

استانوزولول برای دوره های افزایش وزن سریع مناسب نبوده و معمولاً به عنوان دارویی شناخته می شود که پیشرفت آهسته ، مداوم ، با کیفیت و ماندگاری را در حجم خالص عضلانی ایجاد می نماید . خیلی ها وینسترول را در دوره های دارویی قبل از مسابقه مورد استفاده قرار می دهند ، چون این استروئید به طور مداومی موجب افزایش سطح سختی عضلات می گردد . زمانی که مصرف وینسترول با تزریق دوزهای متوسط پارابولان همراه گردد نتایج حاصله بسیار چشمگیر خواهد بود . همچنین بسیاری از ورزشکاران از مسترون ، اکویی پویز ، یا تستسترون پروپیونات / تستسترون سوسپانشن هم کمک گرفته و مسئله احتباس آب و آروماتیزاسیون را نیز با افزودن یک آنتی استروژن حل می کنند .

مصرف وینسترول اغلب در میان خانم ها هم مشاهده می شود . این ورزشکاران معمولاً از دوزهای کم وینسترول کمک گرفته و در این حالت ، با عوارض جانبی مردانه هم مواجه نمی شوند. البته موارد نادری هم وجود دارد که برخی از این خانم ها دوز مصرف را پابه پای مردان افزایش می دهند . استفاده از اکساندرولون و یا دورابولین در کنار استانوزولول موجب دستیابی به حجم خشک بسیار با کیفیتی در ورزشکاران زن می گردد.

اکثر ورزشکاران ، مصرف روزانه ۱۰ الی ۲۰ میلی گرم وینسترول خوراکی را ترجیح می دهند ، یا اینکه به سراغ نوع تزریقی رفته و یک چهارم یا یک دوم از آن را به شکل خوراکی میل می کنند . روش مصرف خوراکی وینسترول تزریقی نیز بدین شکل است که یک میلی لیتر از آن را با ۹ میلی لیتر آب ترکیب نموده و به محلولی دست می یابید که هر میلی لیتر آن برابر با ۵ میلی گرم استانوزولول می باشد ! عجب نبوغی !

از آنجا که استانوزولول موجب افزایش قدرت قابل توجهی می گردد ، در بسیاری موارد به عنوان بخشی از دوره های حجم نیز بکار گرفته می شود . بسیاری از مصرف کنندگان مبتدی و افراد مسن از استانوزولول برای دوره دوم شان بهره گرفته و با مصرف همزمان پریموبولان دپو یا دکادرابولین در کنار آن به پیشرفت های چشمگیری دست یافته اند .

خیلی از ورزشکاران سطح بالا هم گزارش کرده اند که با مصرف همزمان استانوزولول و تستسترون سوسپانشن به افزایش حجم و قدرت بسیار خوبی دست پیدا نموده اند . البته لازم به ذکر است که دوز مصرف داروی این افراد بسیار بالاتر از اندازه های نرمال بوده است ، به طوری که برای هر کسی کاربرد ندارد .

و بنده نیز بخاطر بعضی از مسایل از گفتن دوز مصرف خوداری نمودم .

نکته : برخی از وینسترول های تقلبی موجود در بازار سیاه حاوی تستسترون سوسپانشن هستند ؛ پس اگر با ژینکوماستی مواجه شدید باید بدانید موضوع از چه قرار است !

 

دوز‌ها و نحوه مصرف وینسترول

به طور کلی برای مصرف این دارو دوزهای مختلفی در نظر گرفته شده است که از جمله می‌توان به 2، 5 و 10 میلی گرم اشاره کرد. اما در مورد نحوه‌ی مصرف کلیه‌ی مکملهای بدنسازی بخصوص وینسترول باید عرض کنیم که حتماً لازم است با نظر پزشک یا راهنمای تخصصی انجام شود. با این حال برای مردان و زنان در بهترین حالت می‌توان پیشنهادات زیر را بررسی کرد:

وینسترول میتواند از طریق خوراکی مصرف شود و همچنین می‌توان آن را به صورت عضلانی تزریق کرد. نوع خوراکی آن، میتواند ۹ ساعت در بدن دوام آورد. اما نوع تزریقی وینسترول میتواند تا ۲۴ ساعت نیز دوام آورد. در فرم قرص، وینسترول در دوز‌های ۵ میلی‌ گرمی‌ عرضه میشود. اما دوز‌های تزریقی آن به صورت ۵۰ میلی‌ لیتری میباشند.

به شکل رایج نوع مصرف آن به صورت ۱۰-۲۵ میلی‌ گرم به صورت دوز خوراکی همراه با ۲۵-۵۰ میلی‌ لیتر دوز تزریقی می‌باشد. نتایج مطلوب معمولا از دوز‌های ۵۰ میلی‌ گرمی‌ تزریقی حاصل میشود. رتبه آنابولیک این استرویید ۳۲۰ می‌باشد در حالی‌ که رتبه آندروژنی آن ۳۰ می‌باشد. به همین دلیل است که زنان نیز میتوانند به شکل ایمن ۵ تا ۱۰ میلی‌ گرم در روز از این دارو استفاده کنند.

برای دریافت نتایج شگفت انگیز، وینسترول را میتوانید در یک دوره ۱۰ هفته‌ای همراه با استروییدهایی نظیر تستوسترون و مسترون مصرف کنید.

برای مبتدی ها، این یعنی‌ مصرف دوز‌های تزریقی وینسترول به میزان ۵۰ میلی‌ گرم روز در میان، همراه مصرف هفتگی ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلی‌ گرم تستوسترون برای ۸ هفته ابتدایی. برای ۲ هفته باقیمانده، تنها دوز‌های تستوسترون باید مصرف شود. اگر وینسترول را نمیخواهید همراه با دیگر استرویید‌ها مصرف کنید، پس مبتدی‌ها میتوانند به شکل هفتگی از دوز ۴۰۰ میلی‌ گرم بهترین نتایج را دریافت کنند.

 

برای مصرف کننده سطح متوسط وینسترول، دوره باید شامل مصرف هفتگی ۱۰۰ میلی‌ گرم تستوسترون برای ۱۰ هفته همراه با ۴۰۰ میلی گرم تزریق عضلانی هفتگی برای ۸ هفته ابتدایی می‌باشد.

برای مصرف کنندگان حرفه ای، دوره وینسترول تنها برای عضله سازی خالص یا افزایش حجم استفاده میشود. برای این هدف، ۱۰۰ میلی‌ گرم تستوسترون به صورت هفتگی در کنار ۲۰۰ میلی‌ گرم ترنبولون به صورت هفتگی در ۱۰ هفته میبایست استفاده شود. ۸ هفته ابتدایی این دوره همچنین باید دارای ۴۰۰ میلی‌ گرم وینسترول تزریقی در هفته نیز باشد.

دوز‌ها و نحوه مصرف وینسترول

مردان (مصرف خوراکی)
دوزهای پیشنهادی برای مصرف در مردان 10 الی 16 میلی گرم است که در این صورت هیچ‌گونه عوارضی مانند دردهای شکمی و یا ناراحتی‌های کبدی در پی نخواهد داشت. برای مصرف نیز می‌توان وعده‌های صبح و عصر را در نظر گرفت. البته برخی از پزشکان حتی تا 25 میلی گرم نیز در روز پیشنهاد مصرف به ورزشکاران مرد داده‌اند که به شکل 5 قرص 5 میلی گرم بوده است.

زنان (مصرف خوراکی)
اگر هدف بهبود بیماری در زنان باشد بهترین تجویز یک قرص 2 میلی گرمی که دو بار در روز استفاده می‌شود، خواهد بود و اگر برای بهبود وضعیت بدنی تجویز شود، دوز 5 الی 15 میلی گرمی بهترین پیشنهاد است. البته باید در نظر گرفت که زنان اجازه مصرف بیشتر از 6 هفته را از این قرص ندارند، مگر اینکه نظر دکتر متخصص به گونه‌ی دیگر باشد.

 

برخی از اسامی تجاری

WINSTROL – V 50MG/ML

WINSTROL DEPOT 50M/ML

STROMBA 50MG/ML

STANOZOLOL 50MG/ML

STANOZOLOL USP XXII 50MG/ML

STANAZOLIC 50MG/ML

STANAZOLIC 100MG/ML

اخطار : سری مقالاتی که تحت عنوان« استروئیدها » در این سایت به نمایش گذاشته می شود ، تنها با هدف روشنگری و گسترش دامنه اطلاعات بازدیدکننده گان ، ورزشکاران و مربیان عزیز تهیه شده و به هیچ عنوان قصد ترویج یا تشویق مصرف این دسته مواد ( استروئیدها ) را نداریم.

لازم به ذکر است که در صورت سوء استفاده از مطالب علمی این مقالات و مصرف خودسرانه افراد، هیچ مسولیتی متوجه اینجانب و دست اندرکاران سایت نخواهد بود . در ضمن یادآوری می کنم که اکثر مواد مورد اشاره در در دسته استروئیدها یا در زمره مواد ممنوعه بوده و یا تنها با تجویز پزشک قابل استفاده هستند .

سخن آخر
به طور کلی مصرف انواع مکملهای بدنسازی برای تقویت عضلات باید طبق نظر پزشک انجام شود و توصیه‌هایی که در این مطلب انجام شد، کاملاً عمومی بوده و ممکن است برای هر نوع از بدن (مردان و زنان) اثرگذار نباشد. لذا توصیه می‌کنیم چه برای رفع بیماری و چه برای سفت کردن عضلات با استفاده از استروئید وینسترول حتماً با پزشک مختصص در تماس باشید.
تهیه شده در پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ (ادکوان – Edcoan.ir)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *