BCAA Complex

یکی از بهترین BCAA های موجود که با درصد بالای از مواد اولیه راهی مطمئن بسوی رسیدن به هدفتان است .

 

1)ایزولوسین :
BCAA است به عنوان پیش ماده برای گلوتامین استفاده می شود و ایزو لوسین به عنوان سوخت ماهیچه در هنگام تمرین مصرف می شود BCAA آنابولیسم و آنتی کاتابولیسم را افزایش می دهدو باعث رشد بیشتر سلولهای ماهیچه ای می شود . و یکی از منابع BCAA همان مکمل آب پنیر سازی است.

2)لوسین :
مصرف این آمینو اسید در دوران حفظ حجم باعث می شود تا کمترین مقدار حجم را از دست دهید.در کل می توان به جای مصرف مقادیر بالای این آمینو اسید برای حفظ حجم و اثرات آنتی کاتابولیک از مکمل HMB استفاده نمود.

3)والین :
یکی دیگر از BCAA ها می باشد یا زنجیره شاخه دار در کل ترکیبات BCAA 33% از پروتئینی که در ساختار عضلات بکار می رود را شامل می شوند (BCAA شامل ایزولوسین + والین + لوسین و شامل یکسری گروه متیلی که به هم پیوسته هستند و به زنجیره شاخه دار معروف هستند) والین به نوعی پیش ماده برای آمینو اسیدهای آلانین و گلوتامین نیز می باشد. و آمینو اسید های زنجیره شاخه دار به عنوان سوخت عضلات در موقع تمرین محسوب می شوند .و این بدین معنی است که می توانند به نوعی آنتی کاتابولیسم نیز باشند. در ضمن آمینو اسیدهای زنجیره شاخه دار یا BCAA در پروتئین آب پنیر سازی به مقدار کافی یافت می شوند.

آمینواسیدهای شاخه‌ای عبارتند از والین، لیوسین و ایزولیوسین. می توانید این اسیدهای آمینه را هم قبل و هم بعد از تمرین مصرف كنید. BCAAها به عنوان منبع سوختی تخریب شده و انرژی لازم در تمرین را تأمین می‌كنند

هم‌چنین مصرف این آمینوها به شكل مكمل از تخریب بافت‌های عضلانی بدن جهت تأمین انرژی جلوگیری می‌كند. بعد از تمرین آمینوهای شاخه‌ای برای سنتز پروتئین ضروری هستند و در نتیجه به تسهیل ریكاوری و رشد بعد از جلسه تمرین كمك می‌كنند.

ارزش غذایی :
Vitamin C    10mg    17%
Riboflavin    1.7mg    100%
Vitamin B6    1.5mg    75%
L-Leucine    1100mg    **
L-Isoleucine    550mg    **
L-Valine    550mg

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *