۱-  سعی کنید از خوردن کربوهیدرات های ساده قبل از خواب اجتناب کنید .

کربوهیدراتهای بی ارزش و بی کیفیت کربوهیدراتهایی هستند که یا سرشار از قند میباشند و یا تحت تصفیه شیمیایی قرار گرفته اند از این قبیل کربوهیدرات ها می توان به اکثر نانهای سرپایی شکلاتها حتی و اب میوها نیز اشاره کرد .

خوردن این نوع غذاها قبل از رفتن به رختخواب ضمن اینکه از چربی سوزی بدن جلوگیری میکند بلکه باعث می شود که بدن مستعد ذخیره چربی نیز بشود.

 

۲_ سعی کنید بر حجم عضلات بدن بیفزایید هر چه  قدر بدن ماهیچه ای تر باشد به همان نسبت کالری بیشتری حتی در زمان استراحت می سوزاند در کل از لحاظ متابولیکی بافت عضله بسیار فعالتر از چربی می باشد پس سعی کنید حتما تمرینات با وزنه را هم جزو برنامه خود قرار دهید .

 

۳_ هرگز سعی نکنید که بدن گرسنه و یا پر از غذا بشود واقعیت اینست که باید در همه چیز اعتدال را رعایت کرد پس سعی کنید زمان وعده های غذایی را از قبل مشخص کنید تا به خود گرسنگی ندهید و با انجام همین کار هم بنوعی باعث خواهید شد که زیاده خوری هم نکنید چون در زمان های معین غذا می خورید و مقدار غذا نیز مشخص می باشد سعی کنید به محض اینکه احساس سیری کردید دست از غذا بکشید و اصلا سعی نکنید که پرخوری کنید

 

۴_ تمرینات هوازی را دو برابر کنید تمرینات هوازی را از لحاظ دفعات بیشتر انجام دهید و به جای یک تمرین هوازی یک ساعته دو تا تمرین نیم ساعته اجرا کنید .

 

تحقیقات نشان داده افرادی که ۳۰ دقیقه صبح و ۳۰ دقیقه عصر به تمرینات هوازی می پردازند در قیاس با افرادی که یک جلسه یک ساعته به تمرین می پردازند چربی بیشتری می سوزانند.

 

۵_ سعی کنید از غذاهای فیبری بیشتراستفاده کنید اکثر افراد از اینگونه مواد به اندازه کافی در طول روز مصرف نمیکنند و واقعیت اینست که این عادت اشتباه می باشد فیبرها نه تنها باعث ارتقاء سطح سلامتی می شوند بلکه به طور محرز افزایش چربی سوزی نیز می شوند سبزیجات با برگ سبز وسالاد بهترین منبع اینگونه مواد می باشد .

منبع : فلکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *