با اجرای این برنامه جدید م یتوانید فیگورهای یـک ابر قهرمان را به خود بگیرید .


پوشیدن لباس های تنگ و چسبان چرمی و بعد هم بـلند کردن دمـبـل و هـالـتـر را تـصـور کـنـید؟! اکثر ما اگر ملزم به  گرفـتن چنین فیگورهایی شویم، به طور حتم سکته قلبی خواهیم کرد.لباس هـایـی در فیلم catwoman ایفای نقش کند، دقیقا” می دانـست کـه بـاید چه کاری انجام دهد. برای همین او به نـزد “هـارلـی پـسترنک” مربی بدن سازی و بنیانگذار 5  فاکتو تناسب اندام رفت.

5 فاکتو تناسب اندام — اصول مقدماتی:
پسترنک که افراد معروف دیگری نظیر ایو، ارلاندو بلوم، بنجامین برت و وال کیلمر را نیز تعلیم داده است، یکسری تمرین و برنامه غذایی مخصوص به خود را دارد. طـرح 5 مرحله ای او از 5 حرکت جداگانه تشکیل شده است که روی هم 25 دقیقه به طول می انجامد، و باید به صورت هفتگی انجام شود. (تمام حرکات را می توان تنها با استفاده از یک دمبل و یک نیمکت انجام داد). همچنین در طول روز باید از 5 وعده غذایی مجزا نیز استفاده کرد.
او طرح تناسب اندام 5 فاکتوری را چنین معرفی می کند: این طرح محصولی از مطالعه دقیق علمی، مشاوره در امور تغذیه، به عهده داشتن مسولیت تغذیه ارتش و در آخر نیز کار کردن با هنر پیشگانی که در زمان محدود باید به نتیجه مطلوب برسند، می باشد.
زمان یکی از مهمترین معیارهای این طرح می باشد. پسترنک اظهار می دارد : ” کلیه نرمش های این طرح با روش طبیعی زندگی افراد هم خوانی دارد، زمان بر نمی باشند و با وجود محدودیت زمان قابل اجرا هستند، نیازی نیست که برای انجام حرکات حتما به باشگاه ورزشی بروید، اما اگر امکان چنین کاری را دارید، انجام آن بلا مانع است، و در آخر نیز انجام کلیه حرکات، زمانی بیش از 25 دقیقه را به خود اختصاص نمی دهد و لازم نیست که بیش از اندازه غذا میل کنید، به همین دلایل است که شما می توانید در هر زمان و هر کجا به اجرای این طرح بپردازید.”
موارد تمرین 5 فاکتوری بر روی 5 اصل استوار است: مراحل 5 دقیقه ای مرحله آخر را بسته به مدت زمانی که در اختیار دارید و اهدافی که دنبال می کنید، می توانید تا 30 دقیقه نیز ادامه دهید. که البته انجام این کار به عنوان نوعی الزام به شمار نمی رود.
پسترنک می گوید ” اگر لازم باشد کسی خود را برای فیلم برداری آماده کند، و باید خیلی سریع به نتیجه مطلوب دست پیدا کند، من او را وادار می کنم که مدت زمان حرکات را افزایش دهد، اما اگر فردی باشد که مثلا در حدود 6 کیلو اضافه وزن دارد، بهتر است این کار را به تدریج و با مرور زمان انجام دهد.”
رژیم غذایی در این طرح، درست مثل حرکات ورزشی آن از 5 عامل اصلی تشکیل می شود. پسترنک می گوید: ” مصرف 5 وعده غذا در طول روز باعث می شود که قند خون بدن ثابت بماند و متابولیسم بدن نیز به طور مطلوب واکنش نشان دهد.” هر وعده غذایی باید شامل موارد زیر باشد :
1- وعده های اصلی باید کم چربی با پروتئین بالا باشند.
2- شامل میزان معینی کربوهیدرات (مثل باقلا، لوبیا، سبزیجات، برنج، سیب زمینی شیرین)
3- هر وعده غذایی باید شامل 5 تا 10 گرم گیاهان فیبردار باشد.
4- تنها چربی های خوب باید در داخل غذا موجود باشند.
5- مصرف تمام نوشیدنی های بدون قند نیز مجاز می باشد.
پسترنک بیش از 100 دستورالعمل مختلف غذایی را ارائه کرده است که تقریبا تمام آنها به بیش از 5 ماده اولیـه نیاز ندارند و زمان طـبخ آنـها نیز بـیـش از 5 دقیقه بــه طـول نمی انجامد.
درحالیکه این روزها بسیاری از رژیم های غذایی طرفدار خوردن غذای کمتر هستند، رژیم غذایی پسترنک شما را به خوردن غذا تشویق می کند. او اظهار می دارد که برنامه ورزشی او به این دلیل موفق بوده که شیوه طبیعی زندگی را دنبال می کند وی سپس گفت: ” من فکر می کنم مواد غذایی که در طول رژیم مصرف می شوند، مهمترین قسمت برنامه را تشکیل می دهند.” استفاده از این نوع رژیم غذایی نوعی تعادل را با خود به همراه دارد، در حالی که این روزها رژیم های غذایی به صورت افراطی در آمده اند و معمولا نگه داشتن آنها برای مدت زمان زیادی امکان پذیر نمیباشد. لازم نیست که مصرف كربوهيدارتها ها را به طور کامل قطع کنید و یا مجبور نیستید که وعده های غذایی خود را وزن کنید. تمام این کارها اموری غیرطبیعی هستند و به هیچ وجه نمی توان آنها را برای مدت زمان زیادی ادامه داد. این کارها اصلا جالب و سرگرم کننده نیستند و انجام آنها امر بسیار دشواری است.
یکی دیگر از مزایای این رژیم غذایی که طرفداران بسیار زیادی را به سوی خود جلب کرده است — این یکی رو داشته باشید – تقلب در آن مجاز است! بله، درسته. هارلی می گوید: ” هیچ اشکالی ندارد که یک روز در هفته هرچیزی که دلتان می خواهد بخورید، حال چه یک شکلات بزرگ با طعم قهوه باشد چه یک همبرگر دوبل.
پسترنک می گوید: “بدترین چیز در دنیا این است که روز تولدتان فرابرسد و حتی نتوانید کمی از کیک تولدتان را بخورید” روز تقلب به منزله نوعی تخلیه هیجانات به شمار می رود. اگر تمام روزها درست غذا بخورید هفته ای یکبار زیر پا گذاشتن رژیم غذایی چندان هم غیر قابل بخشش نخواهد بود.
اما هال بری زمانی که لازم بود با یک چنیـن

مرحله 1: گرم کردن بدن
مرحله 2: حرکات کششی بالا تنه
مرحله 3: حرکات کششی پایین تنه
مرحله 4: تمرین های مربوط به قسمت میانی بدن
مرحله 5: سوزاندن چربی شکم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *