گاستریک بای پس
شما اینجا هستید
پزشکی » گاستریک بای پس

این روش نیز مانند عمل های دیگر چاقی ازطریق لاپاراسکوپی و بدون برش قابل انجام است.

6-5 عدد تروکار ( وسایلی که از داخل آن وسایل عمل و دوربین وارد و خارج می شوند) در سطح شکم گذاشته می شود. در این عمل معده به دو قسمت کوچک حدود (50-30 س ) و قسمت بزرگ تقسیم می شود و غذا فقط وارد قسمت کوچک می شود .

پس از ساخت معده کوچک روده باریک در 50 سانتی متری معده قطع می شود و چنانچه در عکس مشاهده می کنید قسمت انتهایی روده به معده کوچک پیوند می شود و غذا از طریق این پیوند وارد روده کوچک می شود . در ضمن قسمت ابتدایی روده قطع شده نیز به روده ای که غذا در آن جریان دارد وصل می شود تا صفرا وارد روده گردد.

 

در این عمل بیمار می تواند غذای کمی را میل کند و در ضمن جذب غذا نیز تا حدودی مختل می شود این عمل از اعمال جراحی بسیار موثر در کاهش وزن می باشد و عوارض چاقی را تا حدود زیادی بر طرف می کند و از عوارض این عمل عدم جذب برخی ویتامین ها می باشد که لازم است پس از عمل توسط بیمار میل شود . در صورت مصرف این مواد عارضه ای متوجه بیمار نخواهد شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره