چیتوسان

نام محصول:
چیتوسان
۶۰ عدد – کپسول
کار آیی:
۱-    حاوی مواد انرژی زا- چربی سوز
۲-    حاوی فیبر رژیمی برای کاهش وزن در بزرگسالان

 

Chitosan

 

طرز مصرف:

هر بار ۲ کپسول را ۳ تا ۴ بار در روز تقریباً ۲۰ دقیقه قبل از هر وعده غذایی مصرف نموده و همراه آن حدود ۱ دقیقه یک لیوان آب بنوشید.


این محصول یرای بزرگسالان به عنوان مکمل غذایی توصیه می شود .
تعریف عمومی :

چیتوسان ماده تعدیل کننده از جنس فیبر های چیتین از جنس استخوان های سخت تنان ( مانند خرچنگ ، میگو و غیره ) بوده و به عنوان فیبر رژیمی جهت کاهش وزن بزرگسالان به غیر از زنان باردار و شیر ده مورد استفاده قرار می گیرد . چیتوسان برای افرادی که رژیم غذایی نا مناسب و پر چرب دارند توصیه می شود . چیتوسان فرآورده ای از سخت تنان می باشد. در فضای اسیدی معده حل شده و به علت شکل ژله ای  خود به منزله تله ای برای مولکول های چربی محسوب می گردد .  بنابر این بسیار مهم است که چیتوسان همراه با مقدار بسیار زیادی مایعات که بهترین آن آب است مصرف شود . این عمل منجر به کاهش جذب چربی مولکول ها در روده ها و دفع محصولات غیر قابل تجزیه می گردد .

پیشنهاد ما : ۱۰ ویتامین برتر بدنسازی

چیتوسان چیست ؟

چیتوسان یک ماده آمینو پلی ساکارید است، که به طور طبیعی بوجود می آید و از نظر شیمیایی شبیه به فیبر گیاهی سلولز است. بر خلاف فیبر گیاهی سلولز، چیتوسان دارای بار مثبت یونی است که میتواند نتایج قابل توجهی به بار بیاورد. برای مثال گزارش شده که پس از مصرف این مکمل چربی ذخیره، کلسترول، فلزات سنگین و مواد سمی که به شکل یک توده بزرگ در آمده اند، درحین ورود به گردش خون جذب و به طور کلی حذف شده اند. این ماده به شکل کاملا طبیعی، از پوسته سخت پوستانی چون خرچنگ و میگو بدست می آید. چیتوسان یک مکمل بسیار امن است به طوری که در طول بیش از ۲ دهه مصرف آن هیچگونه عوارض جانبی گزارش نشده است.

اثر چربی سوزی چیتوسان:

در واقع چیتوسان از ورود و ذخیره شدن چربی های غیر فعال و کلسترول از طریق جذب آنها جلوگیری می کند. تحقیقات مختلف نشان داده اند که چیتوسان ۵۵٪ بیشتر از هر فیبر دیگری در به تله انداختن و از بین بردن چربی ها موثر است. به همین دلیل چیتوسان سالهاست که به عنوان یک ماده طبیعی برای کاهش وزن و همچنین برای پاکسازی روده بزرگ استفاده میشود. زمانی که این مکمل به همراه یک برنامه غذایی کامل و یک برنامه تمرینی مناسب همراه شود میتواند به عنوان یک چربی سوز، بسیار موثر واقع شود.

اثر چیتوسان (۳ گرم در روز) همراه و بدون ویتامین سی (۲ گرم در روز) برای ۸ هفته در زنان چاق (بین ۲۰ تا ۳۰ سال) که رژیم معمولی خود را داشتند، بررسی شد.

در این مطالعه، با مصرف چیتوسان، وزن بدن با کاهش حدود ۲٫۵ کیلو در مقایسه با دارونما (کاهش ۱ کیلو گرم وزن) مواجه شد. اضافه کردن اسید آسکوربیک در کاهش ۱٫۵ کیلویی در مقایسه با چیتوسان خالی نقش داشت. در مقابل، در یک مطالعه ۲۸ روزه بر روی ۲۸ زن چاق و ۶ مرد چاق، مصرف چیتوسان کاهش وزنی را در مقایسه با دارونما نشان نداد.

نتیجه این مطالعات نشان داد که مصرف چیتوسان، زمانی که برای ۴ هفته تا ۶ ماه مورد مصرف قرار گرفت، تغییراتی در وزن بدن با میانگین ۱٫۷ کیلوگرم در مقایسه با دارونما ایجاد شد. همچنین عنوان شد که چیتوسان، در کاهش وزن های کوتاه مدت نسبت به دارونما، بسیار موثر می باشد.

 

چیتوسان
چیتوسان

اثرات کلی چیتوسان:

کاهش میزان کلسترول
کاهش چربی های بدن و کاهش وزن
تسریع در بهبودی و ترمیم زخم ها ، تاول ها، سوختگیها و …
درمان جوش صورت ( آکنه)
درمان اسید معده
افزایش دسترسی کلسیم
کاهش باکتری های دهان و دندان
داروی ضد سرطان
جذب مواد سمی زاید بدن
کاهش فشار خون
پیشگیری و درمان دیابت ملیتوس
تقویت کبد
کاهش دردهای عضلانی لومبار (ناحیه پایین کمر) و دردهای کمری

دوز مصرف دارو:

هر قوطی حاوی ۱۰۰ کپسول است . روزانه ۲ بار و هر بار ۲ کپسول مصرف شود. تحقیقات کلینیکی نشان داده است که در صورت مصرف این مکمل با ویتامین c اثرات آن تقریبا تا ۲ برابر افزایش می یابد.

توصیه ها:

حتما قبل از مصرف مکمل با پزشک مشورت نمایید. ( به ویژه خانم های باردار و شیرده)
دارو را دور از دسترس کودکان نگه دارید.
پیش از مصرف دارو اطمینان حاصل کنید که نسبت به مصرف مواد دریایی و سخت پوستان حساسیت نداشته باشید.

نتیجه گیری:

بر طبق گزارشات محققان ، این مکمل به عنوان یکی از بهترین و تاثیر گذارترین ، ایمن و سالم ترین روش های کاهش وزن که به طورکلی هیچگونه عوارض جانبی ندارد، شناخته میشود.

 

هشدار محصول :

از دسترس کودکان دور نگه دارید . از مقدار مصرف توصیه شده تجاوز نکنید . مکمل غذایی را نمی توان جایگزین یک رژیم متنوع و متوازن نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *