کشیده نگه داشتن بدن


هنگام راه رفتن بدن خود را صاف و کشیده( شکم تو، عضلات باسن سفت و سر بالا) نگه دارید و تصور کنید که یک شنل مانند شنل سوپرمن از شانه هایتان آویخته است، پس یادتان باشد که بدن خود را در بهترین موقعیت و شکل قرار دهید. هرچه کشیده تر به ایستید، متناسب تر به نظر می رسید و در ضمن عضلات شکم شما هم در این حالت به فعالیت مشغولند و محکم و کشیده قرار گرفته اند. یک راه دیگر این است که تصور کنید پشت تان دیوار و شکم تان یک تکه از مبلمان است که باید محکم به دیوار بچسبد تا از جای خود حرکت نکند.

پشت خود را تقویت کنید
بر خلاف تصور عموم، عضلات شکم تنها در اطراف ناف قرار ندارند، این عضلات بخشی از شبکه پیچیده عضلانی هستند که به قفسه سینه، کفل ها و حتی ستون فقرات متصل اند. برای داشتن عضلات قوی شکم، شما نه تنها باید به ورزش های شکم بپردازید، بلکه باید قدرت قسمت پایینی پشت خود را افزایش داده و تمریناتی هم برای عضلات مورب شکمی (که تا بخش تحتانی سینه کشیده شده اند) انجام دهید.

از رژیم بپرهیزید
هنگامی که با رژیم از وزن خود می کاهید، قبل از هر چیز ماهیچه ها تحلیل می روند. بدن برای حفظ عضلات باید انرژی بیشتری مصرف کند و زمانی که کالری و متعاقب آن انرژی کمتری داشته باشد، آنرا برای نگهداشتن عضلات صرف نکرده و در نتیجه این بافت های پرارزش نیز صرف سوخت و ساز بدن می شوند. هنگامی که رژیم غذایی به پایان برسد، وزن شما مجددا اضافه خواهد شد، اما از آنجایی که عضلات(که سوزاننده کالری هستند) کم شده اند، وزنی که اضافه می کنید همه چربی است. به این ترتیب با رژیم گرفتن، عضلات را به چربی تبدیل خواهید کرد.

ماهیچه ها را تربیت کنید
آیا درباره حافظه عضلات چیزی شنیده اید! حافظه عضلات به این معناست که وقتی بدن شما انجام دادن یک حرکت فیزیکی( مانند دوچرخه سواری) را یاد می گیرد، هرگز روش انجام دادن آن را فراموش نمی کند. عضلات شکم هم دارای حافظه هستند. اگر در طول روز آگاهانه عضلات شکم را منقبض کرده و به داخل بکشید، این عضلات حتی هنگامی که بدن شل باشد، همچنان سفت و محکم باقی خواهند ماند.

ورزش در اولویت اول
تحقیقات نشان می دهد که بهترین راه برای کم غذا خوردن در یک وعده این است که درست قبل از صرف غذا ورزش کنید. این کار دلایل متعددی دارد:
• شما در زمانی که سوخت و ساز بدن تان در بالاترین حد خود باشد، مثلا بلافاصله پس از ورزش، کمتر احساس گرسنگی می کنید.
• شما تشنه تر هستید و آب بیشتری می نوشید. این آب فضای معده شما را اشغال کرده و از گرسنگی می کاهد.
• با توجه به این که موتور سوخت و ساز بدن تان در حالت فعالیت است، هرچه می خورید بلافاصله به انرژی تبدیل شده و به صورت چربی، برای بعد ذخیره نمی شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *