چرا با بالا رفتن سن کاهش وزن دشوارتر می‌شود ؟

چه مقدار باید ورزش کنیم تا بدن به چربی سوزی برسد ؟

بهترین روش برای کاهش وزن کدام است پیاده روی یا دو ؟

تری ست برای تمرینات پشت بازو

حرکات کششی

نکاتی برای تمرین سینه

بدنسازی راهی کاملا طبیعی برای کنترل قند خون افراد دیابتی

چرا با بالا رفتن سن کاهش وزن دشوارتر می‌شود ؟

تغییراتی که با بالارفتن سن در متابولیسم ، ساخت بدن ، نیازهای غذایی و میزان فعالیت بدن ایجاد می‌شود کاهش وزن را کمی دشوارتر می‌کند با بالارفتن سن متابولیسم بدن کند تر می‌شود و بدن کالری کمتری می‌سوزاند .

اما دلیل این سوزاندن کمتر کالری این است که میزان فعالیت ما نیز کاهش می‌یابد فعالیت جسمانی و ورزش بدون شک بهترین راه برای مقابله با کند شدن متابولیسم بدن می‌باشد . 

 

چه مقدار باید ورزش کنیم تا بدن به چربی سوزی برسد ؟

گرچه 15 دقیقه ورزش کمی چربی می‌سوزاند به طور کل 30 دقیقه طول می‌کشد  تا بدن به سراغ ذخیره چربی‌های بدن برود . اگر قصد دارید وزنتان را پایین بیاورید باید 30 دقیقه تمرین با شدت متوسط مثل پیاده روی را سه روز در هفته در برنامه خود قرار دهید .

 

 

 

بهترین روش برای کاهش وزن کدام است پیاده روی یا دو ؟

یک کیلومتر پیاده روی به همان اندازه یک کیلومتر دویدن کالری می‌سوزاند به علاوه پیاده روی فواید خاصی برای کاهش وزن دارد . نیمی از سوخت و ساز بدن در حین پیاده روی از چربی‌ها تامین می‌شود اما طی دویدن کمتر از یک سوم کالری‌ها سوخته شده  از چربی‌ها تامین می‌شود .

 

 

 

تری ست برای تمرینات پشت بازو

برای کار کردن روی هر سه سر عضلات سه سر بازو ( پشت بازو ) بهتر است که از حرکات سوپر ست و تری ست استفاده کنید همیشه توجهتان باید روی حفظ فرم صحیح باشد و به دقت روی انقباض عضله تمرکز کنید سرعت تکرار حرکات باید آرام تا متوسط باشد و وقتی دست در حالت قفل قرار گرفت عضله را فشرده و منقبض کنید هیچ وقت سریع تکرارهایتان را انجام ندهید و تمام نکنید با اینکار فقط خودتان را د رمعرض آسیب دیدگی قرار می‌دهید .

 

 

حرکات کششی

اگر تصور می‌کنید که حرکات کششی بهترین راه برای شروع تمرینات تان است کاملا در اشتباه هستید انجام حرکات کششی روی عضلات سرد ممکن است منجر به آْسیب دیدگی شود مهم نیست قبل از شروع ابتدا بدنتان را گرم کنید و بعد حرکات کششی را انجام دهید بهترین روش برای گرم کردن نوع سبکی از همان ورزش است که می‌خواهید انجام دهید مثلا اگر می‌خواهید پیاده روی کنید ورزشتان را با 5-3 دقیقه پیاده روی کند شروع کنید تمرینات ورزشی ملایم را نیز بعد از تمرینات انجام دهید نه قبل از آن .

 

 

نکاتی برای تمرین سینه

د رهر دو حرکت پرس سینه و قفسه سینه سر را به طور کامل روی نیمکت قرار دهید و گردنتان کاملا ریلکس و راحت باشد .  برای حفظ فرم صحیح حین انجام حرکت از یکی از دوستان یا هم تمرینی خود بخواهید که به شما کمک کند مخصوصا وقتی به ناتوانی نزدیک می‌شوید . اجازه ندهید که وزنه‌ها در حرکت قفسه سینه از سطح بدنتان و در حرکت پرس سینه از زیر بغلتان پایین تر بروند . کتف ها باید کاملا صاف روی نیمکت قرار بگیرند تا بالا تنه تان ثابت بماند وقتی توانستید در این وضعیت قرار گیری روی نیمکت صاف ماهر شوید می‌توانید روی نیمکت بالا و پایین سینه هم امتحان کنید .

 

 

بدنسازی راهی کاملا طبیعی برای کنترل قند خون افراد دیابتی

برای شما دیابتی‌ها خبر تازه‌ای داریم بدنسازی کار کنید سال‌ها بود که پزشکان برای کمک به کنترل قند خون تمرینات کاردیو و ایروبیک پیشنهاد  می‌کردند اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد که تمرینات بدنسازی این تاثیر را تقویت می‌کند .

در تحقیق انجام شده تعدادی افراد بزرگسال مبتلا به دیابت نوع 2 یا تمرینات کاردیو یا بدنسازی یا دو آن ها را سه جلسه در هفته انجام دادند پس از گذشت 5 ماه گروهی که ترکیب این دو ورزش را انجام داده  بود دو برابر گروه‌های دیگر موفق شدند سطح قند خون را پایین بیاورند تمرینات ایروبیک و بدنسازی در کنار همدیگر برای ارتقا و بهبود فرآیندهای گلوکز ( قند خون ) در بدن عمل می کنند .

اگر افراد دیابتی بتوانند قند خون خود را نزدیک به حد نرمال نگه دارند کمتر به مشکلات کلیه و بیماری‌های قلبی و کوری مبتلا خواهند شد پس سه جلسه در هفته تمرین بدنسازی به همراه 5 جلسه در هفته تمرین ایروبیک باید برنامه ورزشی شما باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *