ورزش کردن، سلولهای ترمیم کننده عضلات را فعال می کند
شما اینجا هستید
اخبار سلامت » ورزش کردن، سلولهای ترمیم کننده عضلات را فعال می کند

متخصصان علوم پزشکی در دانشگاه ایلینویز با انجام آزمایش جدید روی سلولهای بنیادی بالغ در عضلات دریافتند که این سلولها نسبت به ورزش کردن واکنش مثبت نشان می دهند.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، این متخصصان متوجه شدند ورزش کردن سلول هایی را مورد هدف قرار داده و تحریک می کند که فعالیت آنها برای ترمیم شدن عضلات حائز اهمیت است.


به گزارش شبکه خبری ان بی سی، متخصصان می گویند این یافته می تواند به روشهای درمانی جدید برای بهبود و معالجه عضلات آسیب دیده و نیز پیشگیری از تحلیل رفتن عضلات همزمان با بالا رفتن سن منجر شود.
پروفسور مارنی بوپارت، متخصص و کارشناس سلامت جامعه در دانشگاه ایلینویز در این مطالعه خاطرنشان کرد: این یافته ها بسیار حائز اهمیت است چون ما نوعی سلول بنیادی بالغ را در عضلات شناسایی کرده ایم که می توانند اساسی را برای سلامت عضلات و ماهیچه ها با ورزش کردن و تقویت ترمیم و بازسازی عضلات از طریق حرکت درمانی و توان بخشی پایه گذاری کنند.
isna

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره