یک محصول موفق دیگر از شرکت api

. اینبار این کمپانی مکمل افزایش دهنده نیتریک اکسیدی را رائه داده است که در ترکیب خود از دو بخش اصلی پیروری می کند . هر وعده این مکمل حاوی سه عدد قرص است که بصورت معمول باید ۳۰ تا ۴۵ دقیقه قبل از فعالیت ورزشی مصرف شود . ما به شما پیشنهاد می کنیم یک عدد از آن را در ابتدای روز و بعد از بیدار شدن از خواب استفاده کنید .
آرژنین در مقدار ۳۰۰۰ میلی گرم و Cyclodextrin, Cephalins, Xanthan, Inulin, Sorbitol در مقدار ۱۶۴۶ میلی گرم در این مکمل موجود است .

 

 

ادامه مطلب: نیتریک ایکس افزایش سطح نیتریک اکسید در بدن nitric-x

این مواد میزان نیتریک اکسید در بدن را بالا می برند که در ادامه مقاله از فواید نیتریک اکسید در بدن برای شما توضیحاتی را ارائه می دهیم . قبل از ارائه این مقاله  تشکر صمیمانه ای از آقای توکلی برای  ترجمه این متن داریم .

فواید نیتریک اکسید :

اکسید نیتریک که با نام مونواکسید نیتروژن هم شناخته می شود گازی بسیاری ناپایدار و سمی است ولی برخلاف این خاصیت اش یکی از ارکامن اساسی سلامتی انسان و بسیاری دیگر از پستانداران است . یکی از محصولات فرعی byproduct اسید نیتریک که در فرآیند سوخت وساز بدن تولید می شود اکسید نیتریک است که فوق العاده سمی است . قرار گرفتن در معرض مقادیر زیادی از آن می تواند باعث مرگ شود . علی رغم این طبیعت سمی  که دارد , اکسید نیتریک چندین فایده مهم برای سلامتی که دارد که به اثبات رسیده است .

Cardiovascular Health

سلامت قلب و عروق

اکسید نیتریک که توسط بدن انسان تولید می شود نقش مهمی را در گشادی رگها دارد vasodilator. ( در واقع یک ماده گشاد کننده عروق است . وجود آن کمک می کند تا رگهای خونی از هم باز شوند و جریان خون تسهیل گردد و فشار خون کاهش پیدا نماید .

بعلاوه اکسید نیتریک مانع از تشکیل لخته در عروق خونی می شود که می تواند به دفع لخته های خونی خطرناک  که در سرخرگها باعث سکته قلبی و مغزی heart attack or stroke. می شوند  کمک نماید

o        . Additionally, nitric oxide helps to impede blood clotting within blood vessels, which helps fend off dangerous clots that can cause clogged arteries and lead to heart attack or stroke.

Weight Loss and Energy Production

تولید انرژی و کاهش وزن

وجود اکسید نیتریک در بدن کمک می کند تا باعث رشد و بزرگ شدن اندازه سلولها و بالا بردن تعداد میتوکندریهای بدن شود . میتوکندریها اندام واره هایی  organelles   هستند که در اغلب سلولهای بدن موجود هستند و مسئول تولید انرژی در بدن می باشند . بزرگ بودن و زیاد بودن این اندامک ها به معنی بالارفتن سرعت سوخت و ساز بدن است .
هنگامی که میزان اکسید نیتریک کاهش می یابد حفظ متابولیسم درست سلولها کار خیلی دشواری می شود .

Immune System Health

سلامت سیستم ایمنی

اکسید نیتریک به شکل یک پیام آور messenger  شیمیایی در داخل بدن عمل می کند و به سیستم ایمنی بدن کمک می کند تا به جستجوی  باکتریهای مضر و ویروس ها و نیز انگل ها  پرداخته و آنها را نابود نماید .
بعلاوه اکسید نیتریک سبب از کار افتادن میتوکندری سلول ویروس های عفونی می شود و این امر باعث کشته شدن سلولها و ویروس هایی که باعث عفونی شدن آنها شده اند می گردد .

Cancer Prevention

جلوگیری از سرطان
نقش اکسید نیتریک در مقابله و جلوگیری از بروز سرطان هنوز در حال پژوهش است تحقیقات اخیر نشان داده است که اکسید نیتریک می تواند به نابودی سلولهای سرطانی کمک کند این کا را با غیر فعال کردن زنجیزه آنزیم های سلولهای موجود در میتوکندری mitochondria, انجام می دهد .و باعث مرگ سلولی ( سلولهای سرطانی ) می شود . مرگ سلولهای سرطانی می تواند باعث از بین رفتن رشد تومور و جلوگیری از گسترش آن شود .

Current Medicinal Use

استفاده های پزشکی رایج
در حال حاضراکسید نیتریک  در بازار تحت عنوان اینوماکس INOmax, بصورت  گازی شکل برای نوزادان نارس و جهت مداوای اختلالات تنفسی آنها مورد استفاده قرار می گیرد . سایر کاربردهای کلینیکی آن شامل مداوای فشار خون ریوی و هیپوکسمی ناشی از بای پس کاردیوپولموناری cardiopulmonary , آسم و گرفتکی برونش ها و کم خونی داسی شکل sickle cell anemia. می باشد .

اخطار
اکسید نیتریک را نباید با اکسید نیتروس اشتباه گرفت که همان گاز خنده نامیده می شود .

اینها با هم خیلی فرق دارند وقتی به مدت طولانی ودر غلظت زیاد  در معرض اکسید نیتروس قرار بگیرید می تواند کشنده باشد .

ولی اکسید نیتریک حتی بعد از اینکه به مدت کوتاهی در معرض آن قرار می گیرید می تواند باعث مرگ شود به همین علت جابجایی و استفاده از آن باید توسط افراد  آموزش دیده صورت گیرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *